Jump to content

Της ταυτότητας τα πάθη...


Michelle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει ατομο τελικα που να μην το εχουν παει για εξακριβωση? και μιλαμε να σε πανε μεσα οχι στον δρομο να κανουν ελενχο.να φανταστειτε την παρασκευη βραδυ που πηγα εγω ηταν πριν απο μενα γενικα στην Αθηνα, αλλα 140 ατομα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έχουν ζητήσει ταυτότητα, ή δίπλωμα...και εκεί τελείωνε το πάρτυ. Στη δε Τρίπολη, τους αρκεί και το Πάσο, με κάποια επιπλέον στοιχεία, όπως ο Τόπος Γέννησης και Μόνιμης Κατοικίας..ώστε να σε βρει στον υπολογιστή...

 

Επίσης πάντα κοιτάνε την πινακίδα του αυτοκινήτου για να δουν αν είναι κλεμμένο.

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ατομο τελικα που να μην το εχουν παει για εξακριβωση? και μιλαμε να σε πανε μεσα οχι στον δρομο να κανουν ελενχο.να φανταστειτε την παρασκευη βραδυ που πηγα εγω ηταν πριν απο μενα γενικα στην Αθηνα, αλλα 140 ατομα..

Ναι, άλλες 140 PowerZ.

Σου προτίνω να ανοίξεις δημοσκόπηση και να ρωτάς σε ποιοιους έχουν ζητήσει τα στοιχεία, αν δεν είχαν ταυτότητα/διαβατήριο αν τους πήγαν στο τμήμα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ατομο τελικα που να μην το εχουν παει για εξακριβωση? και μιλαμε να σε πανε μεσα οχι στον δρομο να κανουν ελενχο.να φανταστειτε την παρασκευη βραδυ που πηγα εγω ηταν πριν απο μενα γενικα στην Αθηνα, αλλα 140 ατομα..

 

Eμενα! :D

mε σταματησαν καραμπινιερηδες στην Ιταλια πρωι πρωι στο σταθμοτων τρενων με τον αδερφο μου και ζητησαν ταυτιτητα.

ειπαμε οτι την εχουμε σπιτι κτλ κτλ.

ηταν οντως μαλακια μας, γιατι στο σταθμο των τρενων που ειναι ολοι οι μαροκινοι αλβανοι "σπατσατοροι" των ναρκωτικων, επρεπαι να την εχουμε...

Μας ειπαν κατι πραγματα, ζητησαμε συγνωμη και τπυς ειπαμε πως αν οντως ηταν αναγκη να μας πηγαιναν για εξακριβωση, δεν ετρεχε και τιποτα.

 

Η μονη ασχημη σκηνη ηταν μονο οταν ο ενας απο τους δυο, ενας κοντος κομλεξικος (σορρυ παιδια αλλα το ατομο ηταν τουλαχιστον προβληματικο), μας ειπε "ξερετε τουλαχιστον να γραφετε;"

Οχι οτι δεν μιλαμε καλα τα Ιταλικα απλως επειδη του ειπαμε οτι ειμαστε Ελληνες ηθελε να μας την πει.

Εκει εγω του απαντησα

"Φυσικα!Σε 4γλωσσες περιπου!Εσυ ποσες ξερεις να διαβαζεις; :p "

Παλι καλα που ο ιδιος δεν το ακουσε και το ακουσε μονο ο συναδελφος του ο οποιος χαμογελασε..

Απλως powerz με τοσους ξενους ειναι λογικο να γινονται και περισσοτεροι ελεγχοι...

Και μιλαμε για Αθηνα, μια χαοτικη πολη.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν ζητήσει ταυτότητα, ή δίπλωμα...και εκεί τελείωνε το πάρτυ. Στη δε Τρίπολη, τους αρκεί και το Πάσο, με κάποια επιπλέον στοιχεία, όπως ο Τόπος Γέννησης και Μόνιμης Κατοικίας..ώστε να σε βρει στον υπολογιστή...

 

Επίσης πάντα κοιτάνε την πινακίδα του αυτοκινήτου για να δουν αν είναι κλεμμενο.

 

Ακριβως τα ιδια απο το "Μου" μεχρι το "κλεμμενο" και σε εμενα σε Αργος Ναυπλιον. ;)

Link to comment
Share on other sites

"ξερετε τουλαχιστων να γραφετε;"

 

"Φυσικα!Σε 4γλωσσες περιπου!Εσυ ποσες ξερεις να διαβαζεις; :p "

 

http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif

 

Btw το τουλάχιστον με Ομικρον...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif

 

Btw το τουλάχιστον με Ομικρον...

 

 

ΩΧ!!!!!Οντως βγαζει ματι!!!!!! :w00t: :cry: :O

Σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε στη Γαλλία. Είχαμε πάει εκδρομή με 2 φίλους, περιμέναμε το λεωφορείο να παμε στο youth hostel, όταν, ξαφνικά, κατεβαίνει η κλούβα! Ευτυχώς είχαμε μαζί μας διαβατήρια, γιατί την απέλαση δεν τη γλυτώναμε...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

καλα την γλυτωνατε και συ υπερβολικε ανετα.ασχετα αν δεν τα ειχατε μαζι σας ευκολα μπορουν να το εξακριβωσουν οτι υπαρχουν..
Link to comment
Share on other sites

τα περι κόκκινου της powerz μεταφέρθηκαν σε ξεχωριστό θέμα στο cars&bikes.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

PowerZ, οι φίλοι μου (με κυπριακό διαβατήριο) είχαν άδεια παραμονής στη Μεγάλη Βρετανία -σπούδαζαν εκεί τοτε- και τους ρώτησε γιατί δεν έβγαλαν βίζα και για Γαλλία. Φυσικά λόγω ΕΕ δεν μπορούσαν να τους πειράξουν..

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Παιδια, ειχα βγαλει ταυτοτητα (αυτη με τους Αγγλικους χαρακτηρες) το 2002. Ομως τοτε ημουν υπερβαρος, με πολλα σπυρακια και μικρος σε ηλικια. Σημερα για να καταλαβεται ειμαι 19 ετων. Και εχω αλλαξει δραματικα, και οταν βλεπω την φωτο ντρεπομαι. Γινεται να παω στην Αστυνομια και να τους πω πως θελω να την αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειχα βγαλει ταυτοτητα (αυτη με τους Αγγλικους χαρακτηρες) το 2002. Ομως τοτε ημουν υπερβαρος, με πολλα σπυρακια και μικρος σε ηλικια. Σημερα για να καταλαβεται ειμαι 19 ετων. Και εχω αλλαξει δραματικα, και οταν βλεπω την φωτο ντρεπομαι. Γινεται να παω στην Αστυνομια και να τους πω πως θελω να την αλλαξω?

:lol: :lol: :lol: Δεν είναι η κάρτα σου για τα καλλιστεία η ταυτότητα PaRisC... ΌΛΟΙ στα 14 μας που τη βγάλαμε δεν βλεπόμαστε... Δεν είσαι ο μόνος. Εμένα όποτε με βλέπουν με ρωτάνε: "Έσύ είσαι αυτός στη φωτογραφία; Θεός φυλάξοι..." :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Δεν είναι η κάρτα σου για τα καλλιστεία η ταυτότητα PaRisC... ΌΛΟΙ στα 14 μας που τη βγάλαμε δεν βλεπόμαστε... Δεν είσαι ο μόνος. Εμένα όποτε με βλέπουν με ρωτάνε: "Έσύ είσαι αυτός στη φωτογραφία; Θεός φυλάξοι..." :lol: :lol:

 

Να μιλας για τον εαυτο σου κυριος

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να μιλας για τον εαυτο σου κυριος

 

:lol: Kαι γω αυτό σκέφτηκα μόλις το διάβασα αλλά δε θα το έγραφα. Ηρθες εσύ και με συμπλήρωσες. Μερικοί είμαστε περήφανοι για τη φωτογραφία της ταυτότητάς μας :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσότερο :mad:

αθλια ειναι και ευτυχως ερχεται η ενοποιημενη ταυτοτητα για ολη την εε...μεχρι που να ερθει βεβαια θα εχει ξεφτισει και η δικια μου :p

 

Σε ποσα χρονια οεοοοο!!!!! γιατι εαν περιμενουμε στην ψαροκωσταινα, με τους ρυθμους που ερχονται οι αλλαγες, για ταυτοτητα ΕΕ τοτε μας βλεπω τους(-ις) περισσοτερους(-ες) με ασπρα μαλλια και εγγονια:) :)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω αυτό σκέφτηκα μόλις το διάβασα αλλά δε θα το έγραφα. Ηρθες εσύ και με συμπλήρωσες. Μερικοί είμαστε περήφανοι για τη φωτογραφία της ταυτότητάς μας

Νομιζω πως συμπληρωνουμε ο ενας τον αλλον. Αν δεν ηταν ασπρομαυρη θα την εκανα κοπυ κ για τα υπολοιπα εγγραφα :ρ

 

btw, ειδα μια ταυτοτητα γερμανιδας φιλης μου, κ ηταν σαν μοντελο φωτογραφημενη,τι χαμογελο τι φρατζα τι ναζι. Εμας σαν κακοποιους θελουν να μας βγαζουν.

 

Βεβαια με εμας απετυχαν

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προς κακιασμένους και ψώνια nelly και xourxoulitsos: Εμείς που στη φωτογραφία δεν είμαστε και στα καλύτερά μας τι να κάνουμε; Να παραδοθούμε στην ασφάλεια; :p

 

@ PaRisC...αν την έχανες θα μπορούσες να βγάλεις άλλη με πρόσφατη φωτογραφία...αλλά το να την πετάξεις επίτηδες είναι παράνομο... και χρονοβόρο μέχρι να βγει καινούργια.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όταν την είχα χάσει (στα 26) ο αξιωματικός υπηρεσίας μόνο "καλά έκανες" δεν μου είπε!!! γιατί λέει τυπικά (και θεωρητικά πάντα αλλά σε χώρες όπως η Ελλάδα....) όταν αλλάζουν τα χαρακτηριστικά του προσώπου ή κάποιο από τα στοιχεία που αναγράφεται πρέπει να αλλάζει (θεωρητικά πάντα...)
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Όταν την είχα χάσει (στα 26) ο αξιωματικός υπηρεσίας μόνο "καλά έκανες" δεν μου είπε!!! γιατί λέει τυπικά (και θεωρητικά πάντα αλλά σε χώρες όπως η Ελλάδα....) όταν αλλάζουν τα χαρακτηριστικά του προσώπου ή κάποιο από τα στοιχεία που αναγράφεται πρέπει να αλλάζει (θεωρητικά πάντα...)

και συμφωνω. δεν γινεται, να εισαι 20+ χρονών και να κυκλοφορείς με την "παιδική" σου ταυτότητα που ειχες βγαλει οταν ησουν 13 ετων. είναι γελοιο. γινονται δραματικες αλλαγες στο προσωπο, και στην τελικη, τοτε δεν ηξερες και τι υπογραφη ειχες.

 

εχω μια υπογραφη σαν καλικατζουρα, και οπου πηγαινω, πχ για να δωσω καποιο διπλωμα, μου λενε υπογραψτε οπως στην ταυτοτητα σας. λες και θυμαμαι εγω πως το ειχα κανει οταν ημουν 13 χρόνων και δεν ηξερα τι "υπεγραφα"

Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι την έβγαλες το 2002. Νομίζω ότι εκείνο το διάστημα οι ταυτότητες δεν ανέγραφαν τη ιθαγένεια (ήταν μια μεταβατική περίοδος μεταξύ των ταυτοτήτων με ελληνικούς χαρακτήρως και αυτών που έχουμε τώρα). Αν συμβαίνει αυτό, πήγαινε και ζήτα να σου την αλλάξουν γιατί θέλεις να γράφει την ιθαγένειά σου, έτσι ώστε να μπορείς να ταξιδέψεις εντός Ε.Ε. με αυτήν.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμμ εγω εχω υπογραψει ολογραφως.

Ρε PaRisC αν καιγεσαι τοσο πολυ να την αλλαξεις (κ εισαι ετοιμος να πλΕρωσεις κ να ταλαιπωρηθεις) καψτην, κανε δηλωση οτι την εχασες και πανε βγαλε αλλη :ρ

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...