Jump to content

Φοιτητές: Adsl 512kbps με 20 ευρώ το μήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη, όπου και μένω με τους γονείς μου. Τί θα γίνει; Θα πρέπει απλά να αλλάξω τη σύνδεση στο όνομά μου; Δεν είναι χαζομάρα και άδικα έξοδα; Θα πρέπει να φροντίσουν για περιπτώσεις παρόμοιες με τη δικιά μου. Και όσον αναφορά αυτούς που λένε πως "αφού μένεις με τους δικούς σου, γλυτώνεις πολλά λεφτα", δε είναι σωστό! Δε γνωρίζεις την οικονομική κατάσταση του καθενός. Εξάλλου είτε θα εφαρμοστεί καθολικά, είτε καθόλου. Πάντως θα πρέπει να γίνουν ανακοινώσεις σύντομα και να μη ψάχνουμε σε άρθρα εφημερίδων κτλ. Αναμένουμε...

 

Δε νομιζω να εχει τοσο εξοδα η αλλαγη ονοματος της γραμμης. Αλλωστε με καποιο τροπο πρεπει να διασφαλιστει οτι δε θα γινει καταχρηση του μετρου

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 473
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχουν χιλιαδες περιπτώσεις που οι γονεις των φοιτητων βάζουν στο ονομα τους τη γραμμη που χρησιμοποιουν οι φοιτητές. Μια αλλαγή ονόματος στον λογαριασμο κοστίζει 15 ευρω . Ε δεν είναι και παρα πολλα μπροστα σε αυτά που μας προσφέρουν. Δεν καταλαβαίνω γιατι γίνεται τόσος σαματας για το τιποτα. Εξάλλου το ονομα του λογαριασμου δεν δείχνει και ποιος θα τον πληρώνει ;)
Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ που έβαλα τηλέφωνο στον γυιό μου στην Λαμία είχα το εξής πρόβλημα,

Δεν δέχτηκε ο ΟΤΕ να το βάλει στο όνομα του φοιτητή γυίου μου μια και το παιδί ήταν 17 ετών και 7 μηνών , Με λίγα λόγια δεν είχε ακόμη ενηλικιωθεί. Απότέλεσμα ... το τηλέφωνο στο όνομα μου χωρίς φοιτητικό πακέτο τηλεφωνίας.

Τον Φεβρουάριο μόλις το παιδί έγινε 18 πήγαμε και κάναμε μεταβίβαση στο όνομα του ( κόστος 15 ευρώ ) .Το Φοιτητικό πακέτο τηλεφωνίας μπήκε αμέσως .Απαραίτητη προυπόθεση ήταν επίσης να βγάλει Α.Φ.Μ.

Προσοχή .... Μην πάτε στην εφορία Παρασκευή ..... Από Δευτέρα μέχρι πέμπτη βγάζουν Α.Φ.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν πολύ απλά να δεχτούν να είναι η τηλ γραμμή στο όνομα των γονέων. Έτσι θα διασφαλιστούν και οι κύριοι του ΟΤΕ σε σημαντικό βαθμό, και θα απαλλάξουν και εμάς απο περιττές διαδικασίες. Τέλωσπάντων, το θέμα είναι να γίνουν οι πρέπουσες ανακοινώσεις σύντομα και το όλο εγχείρημα να πάει καλά. Εγώ προβλέπω προβλήματα από το μεγάλο αριθμό των γραμμών που θα μπούν σε μικρό χρονικό διάστημα...
GOD FORGIVES, I DO NOT............
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζόμαστε να μαλώνουμε για τους όρους του φοιτητικού ίντερνετ... Ας εφαρμοστεί πρώτα. Για διαβάστε το παρακάτω άρθρο της Ελευθεροτυπίας και θα καταλάβετε...

Χωρίς σύνδεση

 

Στον αέρα κινδυνεύει να τιναχθεί η κυβερνητική εξαγγελία για φθηνό γρήγορο Ιντερνετ (ADSL) στον φοιτητόκοσμο της χώρας. Ο ΟΤΕ θέλει να είναι ο μοναδικός που θα έχει το προνόμιο διάθεσης της φθηνής σύνδεσης (μόλις πέντε ευρώ τον μήνα), ενώ οι άλλες εταιρείες τάσσονται μεν υπέρ του μέτρου αλλά απειλούν με προσφυγή στα ευρωπαϊκά δικαστήρια αν δεν τους επιτραπεί να μπουν και αυτοί στο «παιχνίδι» της διάθεσης. Το θέμα έχει πάρει και πολιτικές διαστάσεις. Στο υπουργείο Μεταφορών καταβάλλουν προσπάθειες να βρεθεί συμβιβαστική λύση πριν απ' την ΔΕΘ, καθώς διαφορετικά θα φανεί εκτεθειμένος ο πρωθυπουργός που έκανε και τις σχετικές εξαγγελίες. Οσο για το πότε θα πάρουν οι φοιτητές το γρήγορο Ιντερνετ;

 

Ουδείς γνωρίζει...

Ελευθεροτυπία

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να κινδυνεύει η εφαρμογή του μέτρου από τη φαγωμάρα των εναλλακτικών. Ίσα ίσα που νομίζω ότι όλη αυτή η ιστορία προς όφελος της τσέπης μας θα βγεί
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να κινδυνεύει η εφαρμογή του μέτρου από τη φαγωμάρα των εναλλακτικών. Ίσα ίσα που νομίζω ότι όλη αυτή η ιστορία προς όφελος της τσέπης μας θα βγεί

Να σου θυμίσω απλά ότι για το στοίχημα και την είσοδο των ελληνικών ομάδων κολλάνε σε υπογραφές μόνο εδώ και 2 μήνες... :wacko: Πόσο μάλλον για δικαστικές διαμάχες παροχέων ίντερνετ... :O

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν το πιστεύω. Έχει βγεί επίσημη ανακοίνωση από την κυβέρνηση για το θέμα αυτό του φοιτητικου internet. Δε μπορεί να ρισκάρει να γίνει τόσο ρόμπα. Μην ξεχνάτε πως ώς συνήθως οι Έλληνες είμαστε της τελευταίας στιγμής, σε όλα...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι εμποδίζει τις άλλες εταιρείες να κάνουν ειδικές προσφορές στους φοιτητές , έτσι ώστε να ανταγωνιστούν τον ΟΤΕ;

 

Το μέτρο επιδοτέιται από το κράτος;Εαν ναι τότε δεν μπορεί να υπάρξει , κανενός είδους , προνομιακή μεταχείριση απέναντι στον ΟΤΕ καθώς παραβιάζεται η αρχή του ελεύθερου ανταγωνισμού.

 

Αλλωστε η κρατική επιδότηση εταιρειών απαγορεύεται από την κοινοτική νομοθεσία ,αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ως μέτρο που αποσκοπεί στην διάδοση της ευρυζωνικότητας και της χρήσης του διαδικτύου στην ακαδημαϊκή έρευνα ίσως να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Σε κάθε περίπτωση οι άλλες εταιρείες έχουν δίκιο , ο αποκλεισμός τους ισοδυναμεί με προνομιακή μεταχείριση του ΟΤΕ , ιδιαίτερα , δε , όταν απειλούνται με απώλεια εσόδων από πιθανή απώλεια συνδρομητών.

.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι εμποδίζει τις άλλες εταιρείες να κάνουν ειδικές προσφορές στους φοιτητές , έτσι ώστε να ανταγωνιστούν τον ΟΤΕ;

 

Το μέτρο επιδοτέιται από το κράτος;Εαν ναι τότε δεν μπορεί να υπάρξει , κανενός είδους , προνομιακή μεταχείριση απέναντι στον ΟΤΕ καθώς παραβιάζεται η αρχή του ελεύθερου ανταγωνισμού.

 

Αλλωστε η κρατική επιδότηση εταιρειών απαγορεύεται από την κοινοτική νομοθεσία ,αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ως μέτρο που αποσκοπεί στην διάδοση της ευρυζωνικότητας και της χρήσης του διαδικτύου στην ακαδημαϊκή έρευνα ίσως να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Σε κάθε περίπτωση οι άλλες εταιρείες έχουν δίκιο , ο αποκλεισμός τους ισοδυναμεί με προνομιακή μεταχείριση του ΟΤΕ , ιδιαίτερα , δε , όταν απειλούνται με απώλεια εσόδων από πιθανή απώλεια συνδρομητών.

Δεν γνωρίζω αλλά διαβάζοντας το κείμενο που παρέθεσε ο minovg, μπορώ να υποθέσω ότι ο καυγάς γίνεται για το αν θα μπορούν και οι isps να παρέχουν τις γραμμές adsl με 5 ευρώ. Φυσικά πραγματικές συνδέσεις μπορεί να παρέχει μόνο ο οτε αφού αυτός έχει τα καλώδια αλλά οι isps αγοράζουν από αυτόν λίγο φθηνότερα και μεταπωλούν στους καταναλωτές στην ίδια τιμή με τον οτε αλλά σε πακέτο με δική τους σύνδεση. Αυτό είναι κόλπο marketing γιατί μετά αν θες να πας σε άλλο isp πρέπει να κόψεις και την adsl και να ξανακάνεις αίτηση ή να πάρεις άλλο πακέτο και μεχρι να γίνουν όλα αυτά μένεις χωρίς adsl για αρκετές εβδομάδες. Έτσι οι isps σε "δένουν" με τα πακέτα τους.

Προφανώς λοιπόν θέλουν να έχουν τη δυνατότητα να κάνουν το ίδιο και με τις φοιτητικές adsl. Εδώ μάλιστα το παιχνίδι είναι πιο χοντρό, γιατί όλα τα πακέτα θα έχουν την ίδια τιμή. Και σε όποιον πας στην αρχή εκεί θα παραμείνεις. Μπορεί μάλιστα επειδή την ογκοχρέωση που λένε ότι θα υπάρχει, οι φοιτητές δεν την θέλουν με τίποτα μπορεί οι isps να προσφέρουν τη δυνατότητα να αγοράσεις έξτρα συνδρομή flat - rate. Άρα όποιος πάρει εξαρχής μεγαλύτερη πίτα και "δέσει" πιο πολλούς, θα έχει μεγάλο πλεονέτημα.

 

Αν έτσι έχουν τα πράγματα, τότε το αίτημά τους είναι δίκαιο μόνο αν τα 5 ευρώ καλύπτουν το κόστος της γραμμής adsl ή αν ο οτε με κάποιο τρόπο επιδοτείται γι' αυτή. Αν το κόστος καλύπτεται από τα έσοδα από τους υπόλοιπους τότε πρόκειται για προσφορά του οτε και μόνο και δικαιολογημένα ζητάει να έχει την αποκλειστικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια πρόβλεψη; Επειδή στον συγκεκριμένο πρωθυπουργό αρέσει να είναι αρεστός και να ακούγεται προς τα έξω ό,τι είναι αρεστό, θα ακούσουμε για το συγκεκριμένο θέμα ότι προχωρά το φοιτητικό ίντερνετ υψηλής ταχύτητας με ταχείς ρυθμούς. :p

 

Ότι βρίσκεται σε διαδικαστικό επίπεδο και σύντομα θα υλοποιηθεί. Θα ρίξει το γάντι στον ΟΤΕ και από κει και πέρα ας βγάλει ο ΟΤΕ τα κάστανα από τη φωτιά. Μετά άντε να τον κατηγορήσεις ότι αθέτησε την υπόσχεσή του... :whistle: Για πολιτικός κάνω έτσι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Iστορίες της ελευθεροτυπίας είναι.

Το kerdos.gr Που εβγαλε πρώτο το θέμα λέει ότι συμφώνησαν ΟΤΕ και ISPs.

Για μια ακόμα φορά η ελευθεροτυπία πίσω από τις εξελίξεις... Πολύ πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα για το φοιτιτικό adsl και τα χάλια μας.....το κόβω να μείνει όνειρο τελικά το όλο θέμα http://www.naftemporiki.gr/news/rssredir.asp?id=1086286
......
Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα για το φοιτιτικό adsl και τα χάλια μας.....το κόβω να μείνει όνειρο τελικά το όλο θέμα http://www.naftemporiki.gr/news/rssredir.asp?id=1086286

 

Τον λόγο για τον οποίον αντιδρούν δεν μας λένε οι εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας και Ιντερνετ.Τι θα πεί ότι η συμφωνία μεταξύ του ΟΤΕ και ISPs υλοποιήθηκε «κεκλεισμένων των θυρών» και χωρίς την πρόσκληση του θεσμικού οργάνου των εναλλακτικών παρόχων.

 

Οφείλει ο ΟΤΕ σε κάθε συμφωνία που κάνει να καλέι και το θεσμικό τους όργανο;Οι ίδιοι σε κάθε συμφωνία που κάνουν καλούν και τον ΟΤΕ;

 

Και , τέλος , το σημαντικότερο.Τι εμποδίζει και τους ίδιους να προβούν σε ανάλογη συμφωνία με τους isps;

 

Μέχρι να εξηγήσουν , με πειστικά επειχηρήματα ,τους λόγους της αντίδρασης τους κάνουν πολλή φασαρία άνευ λόγου και αιτίας και δεν βλέπω το λόγο γιατί οι αντιδράσεις τους να προκαλέσουν προβλήματα στην εφαρμογή του μέτρου.

.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα το άρθρο στο κέρδος, αναφέρει συγκεκριμένα ότι ο ΟΤΕ σε συνεργασία με τους ISP θα καθορίσουν ποίοι είναι οι δικαιούχοι. Θα περνάμε από έλεγχο όπως με τις κάρτες σίτισης για το αν δικαιούμαστε dsl;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα το άρθρο στο κέρδος, αναφέρει συγκεκριμένα ότι ο ΟΤΕ σε συνεργασία με τους ISP θα καθορίσουν ποίοι είναι οι δικαιούχοι. Θα περνάμε από έλεγχο όπως με τις κάρτες σίτισης για το αν δικαιούμαστε dsl;

Υποψιάζομαι ότι θα είναι μόνο για τους εν ενεργεία φοιτητές. Δηλαδή μέχρι και τους 4οετείς στα ΑΕΙ, 5οετείς στα πολυτεχνεία και 6οετείς στην ιατρική

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι θα είναι μόνο για τους εν ενεργεία φοιτητές. Δηλαδή μέχρι και τους 4οετείς στα ΑΕΙ, 5οετείς στα πολυτεχνεία και 6οετείς στην ιατρική

Εννοείται.Το αναφέρει και η ανακοίνωση του ΟΤΕ (πρίν 1-2 σελίδες έβαλε link o nrg). Η προσφορά θα ισχύει για τους φοιτητές που βρίσκονται σε κανονικό έτος σπουδών για τους προπτυχιακούς , ενώ για τους µεταπτυχιακούς για 2 χρόνια από την έναρξη του µεταπτυχιακού κύκλου σπουδών ή µέχρι την λήξη του.

.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.Το αναφέρει και η ανακοίνωση του ΟΤΕ (πρίν 1-2 σελίδες έβαλε link o nrg). Η προσφορά θα ισχύει για τους φοιτητές που βρίσκονται σε κανονικό έτος σπουδών για τους προπτυχιακούς , ενώ για τους µεταπτυχιακούς για 2 χρόνια από την έναρξη του µεταπτυχιακού κύκλου σπουδών ή µέχρι την λήξη του.

Δεν το βρήκα αυτό που λές. Μπορείς να μου δώσεις το λινκ? Μιλάει όντως για προπτυχιακούς αλλά οι φοιτητές που είναι στο 5ό έτος για παράδειγμα δεν θεωρούνται προπτυχιακοί?

Link to comment
Share on other sites

Να το link:http://www.ote.gr/oteweb/filesup/ADSLStudent_DT_OTEfinal.pdf

Η ανακοίνωση αναφέρει επί λέξει:"

Η προσφορά αυτή ισχύει καθ’ όλη την κανονική διάρκεια των σπουδών για τους προπτυχιακούς φοιτητές, ενώ για τους µεταπτυχιακούς ισχύει για 2 χρόνια από την έναρξη του µεταπτυχιακού κύκλου σπουδών ή µέχρι την λήξη του. Η φοιτητική ιδιότητα και η διάρκεια των σπουδών θα πιστοποιείται µε σχετική βεβαίωση που εκδίδει η γραµµατεία κάθε τµήµατος."

.
Link to comment
Share on other sites

Να το link:http://www.ote.gr/oteweb/filesup/ADSLStudent_DT_OTEfinal.pdf

Η ανακοίνωση αναφέρει επί λέξει:"

Η προσφορά αυτή ισχύει καθ’ όλη την κανονική διάρκεια των σπουδών για τους προπτυχιακούς φοιτητές, ενώ για τους µεταπτυχιακούς ισχύει για 2 χρόνια από την έναρξη του µεταπτυχιακού κύκλου σπουδών ή µέχρι την λήξη του. Η φοιτητική ιδιότητα και η διάρκεια των σπουδών θα πιστοποιείται µε σχετική βεβαίωση που εκδίδει η γραµµατεία κάθε τµήµατος."

Δελτίο Τύπου από 21 Ιουνίου... Χαιρετίσματα. Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό.

 

Και εφόσον είναι μόνο για τα χρόνια των σπουδών ακριβώς χωρίς 1-2 παραπάνω είναι άσχημο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο Τύπου από 21 Ιουνίου... Χαιρετίσματα. Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό.

 

Και εφόσον είναι μόνο για τα χρόνια των σπουδών ακριβώς χωρίς 1-2 παραπάνω είναι άσχημο... :wacko:

Δεν είπα οτι έιναι καινούργιο , αλλά είναι η μόνη επίσημη ανακοίνωση.Ολα τα άλλα είναι εικασίες και δημοσιεύματα εφημερίδων.

 

Πάντως αμφιβάλλω για το αν θα υπάρξει κάποια διαφοροποίηση ως προς το συγκεκριμένο ζήτημα.Ας δούμε πρώτα πότε και πώς θα εφαρμοσθεί το μέτρο και για τα υπόλοιπα βλέπουμε.

.
Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ σήμερα θα ανακοινώσει κατά πάσα πιθανότητα τις μειώσεις των τιμών στις προσβάσεις aDSL, οι οποίες θα ισχύσουν από 20/9/2005. Οι τιμές θα είναι μάλλον κάπως έτσι:

384/128 15,90 ευρώ

512/128 19,90 ευρώ

1024/256 32,90 ευρώ

τιμές χωρίς ΦΠΑ

Eπίσης στο Δελτίο Τύπου μάλλον θα αναφέρεται και σε θέματα διαθεσιμότητας:

150.000 πόρτες σήμερα (από 36.000 πέρσι, αύξηση 317%), 330 σημεία παρουσίας σήμερα (από 201 πέρσι) και σύμφωνα με το σχέδιο διαθεσιμότητας, στο τέλος του 2005 οι πόρτες θα είναι περίπου 270.000

Επίσης το θέμα του φοιτητικού Internet καταλήγει κατά πάσα πιθανότητα στα 512/128 με όριο τα 5GB το μήνα, και κόστος 15 ευρώ (μάλλον με ΦΠΑ). Το όριο τίθεται επειδή "το δίνουν στους φοιτητές για να κάνουν τη δουλειά τους και όχι για να κατεβάζουν ταινίες".

 

Aπο adslgr.com

 

Μέχρι 5GB. Full κατέβασμα μιας μέρας δλδ. χαχαχα απάααατη. :p

Link to comment
Share on other sites

Το όριο τίθεται επειδή "το δίνουν στους φοιτητές για να κάνουν τη δουλειά τους και όχι για να κατεβάζουν ταινίες".

 

Μέχρι 5GB. Full κατέβασμα μιας μέρας δλδ. χαχαχα απάααατη. :p

 

Οχι ρε παιδια δεν ειναι απατη, ειναι απολυτα λογικο, δινουν κατι πρακτικα δωρεαν, δε πρεπει να επιτρεψουν την καταχρηση της υπηρεσιας. Σκοπος ειναι να γνωρισουν και να χρησιμοποιησουν το Ιντερνετ ολοι, οχι να διευκολυνθουν στη διαπραξη παρανομων δραστηριοτητων αλλοι τοσοι....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Το όριο τίθεται επειδή "το δίνουν στους φοιτητές για να κάνουν τη δουλειά τους και όχι για να κατεβάζουν ταινίες".

 

Aπο adslgr.com

 

Μέχρι 5GB. Full κατέβασμα μιας μέρας δλδ. χαχαχα απάααατη. :p

To "να κάνουν τη δουλειά τους" πώς μεταφράζεται δηλαδή; :confused: Στη δικιά μου σχολή δεν υπάρχει τίποτα που να γίνεται ηλεκτρονικά. Μόνο για να δω φωτογραφίες από την Πανεπιστημιούπολη έχει το σάιτ της σχολής μου. :lol: Α και μερικές ανακοινώσεις οι οποίες τις περισσότερες φορές μπαίνουν αφού έχει ήδη περάσει η ημερομηνία. :wacko:

 

Για δηλώσεις μαθημάτων και βαθμολογίες γραπτών ούτε συζήτηση. Εργασίες δεν έχουμε εμείς, μόνο εργαστήρια τα οποία δεν χρειάζονται ίντερνετ. Οπότε εμένα μου είναι άχρηστο το ίντερνετ κατά τον ΟΤΕ; :worry:

 

Υ.Γ. Για την μείωση στην πρόσβαση έχω να πω πάντως ένα μεγάλο μπράβο!! 5€+το ΦΠΑ είναι αρκετά καλή μείωση το μήνα! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια δεν ειναι απατη, ειναι απολυτα λογικο, δινουν κατι πρακτικα δωρεαν, δε πρεπει να επιτρεψουν την καταχρηση της υπηρεσιας. Σκοπος ειναι να γνωρισουν και να χρησιμοποιησουν το Ιντερνετ ολοι, οχι να διευκολυνθουν στη διαπραξη παρανομων δραστηριοτητων αλλοι τοσοι....

 

Δηλαδή εγώ που θέλω να κατεβάσω κάτι εργασίες σχετικά με δίκτυα από ένα φιλαράκι στην Κίνα και ξεπερνάνε τα 2gb , είναι παράνομη δραστηριότητα ;

Καταλαβαίνω την λογική τους ,αλλά η μαγεία του διαδικτύου είναι η διάδοση της πληροφορίας δωρεάν , γρήγορα και ανεξάρτητα.

Δεν ξέρω ποιος άλλος τρόπος μπορεί να υπάρξει για την αποτροπή κατάχρησης της υπηρεσίας..Αλλά και πάλι από τα 5gb που θα έχει στην διάθεση του ο Φοιτητής, μπορεί έστω και 1mb να είναι παράνομο και το ξέρεις πολύ καλά ότι θα είναι!

Είναι ουτοπικό να λέμε ότι εμποδίζουμε την παράνομη χρήση του ίντερνετ δίνοντας 5gb και η κατάχρηση γίνεται έστω και αν κατέβει 1mb παράνομου υλικού σε κάποιο pc ενός φοιτητή.

Το συμπέρασμα είναι οτι η κατάχρηση δεν μπορεί να εμποδιστεί με κανέναν τρόπο.

Αυτό που πετυχαίνουν με το όριο είναι η προστασία του bandwidth τους και τίποτε άλλο.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...