Jump to content

Φοιτητές: Adsl 512kbps με 20 ευρώ το μήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο την Κυριακή 25.

 

Η γραμμή ADSL από ΟΤΕ θα χρεώνεται 5 euro (ο ΦΠΑ συμπεριλαμβάνετε) και διαλέγεις όποιο Provider θέλεις. Η ΟΤΕNet θα προσφέρει ADSL Internet για φοιτητές εκτός των άλλων και με ογκοχρέωση με 5 euro επίσης (ο ΦΠΑ συμπεριλαμβάνετε). Για την ογκοχρέωση αυτή έχω ακούσει ότι είναι 10 Gigabytes

 

Οι τιμές δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα.

Δηλαδή μιλάς για 10GB έναντι 5€;

Δηλαδή το ανάποδο από το 5GB έναντι 10€ που λέγανε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 473
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο την Κυριακή 25.

 

Η γραμμή ADSL από ΟΤΕ θα χρεώνεται 5 euro (ο ΦΠΑ συμπεριλαμβάνετε) και διαλέγεις όποιο Provider θέλεις. Η ΟΤΕNet θα προσφέρει ADSL Internet για φοιτητές εκτός των άλλων και με ογκοχρέωση με 5 euro επίσης (ο ΦΠΑ συμπεριλαμβάνετε). Για την ογκοχρέωση αυτή έχω ακούσει ότι είναι 10 Gigabytes

 

Οι τιμές δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα.

 

Το ότι μπορούμε να έχουμε μόνο φοιτητική γραμμή είναι "σίγουρο"; (Όσο σίγουρο μπορεί να πει κανείς χωρίς να έχει δει την επίσημη ανακοίνωση)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... Καλά αν ναυαγήσει θα μιλάμε για την μεγαλύτερη πατάτα κυβέρνησης ever... Μετά τον βασικό μέτοχο βέβαια... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ναυαγεί το φθηνό φοιτητικό Internet

 

Εφημερίδα Κέρδος 24/9/2005

 

Του Βαγγέλη Μανδραβέλη. - Αργεί, και ίσως τελικά να μην έρθει, το φθηνό φοιτητικό ευρυζωνικό Internet. Η κατάσταση έχει - πλέον - περιπλακεί τόσο πολύ, που είναι αμφίβολο αν μπορεί να την επιλύσει ακόμη και η ίδια η κυβέρνηση. Ειδικά μετά και την άτυπη εμπλοκή της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, η οποία, περίπου, απαγόρευσε την προσφορά του ΟΤΕ εγείροντας ζητήματα νόθευσης του ανταγωνισμού, οι φθηνές ευρυζωνικές φοιτητικές συνδέσεις απομακρύνονται ακόμη περισσότερο.

Η υπόθεση, τώρα, είναι μετέωρη μεταξύ ΟΤΕ και Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ). Σύμφωνα δε με πληροφορίες, ο ΟΤΕ θέτει ως όρο για να προχωρήσει στην προσφορά του την έγκριση της ΕΕΤΤ, η οποία - ωστόσο - διστάζει να λάβει την οποιαδήποτε απόφαση. Ενα «ναι» θα την φέρει αντιμέτωπη με την αγορά και την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, ενώ ένα «όχι» αντιστρατεύεται την πρωθυπουργική εξαγγελία.

Στον ΟΤΕ κυριαρχεί οργή και θυμηδία, καθώς ενώ βάλλεται για τις ακριβές χρεώσεις του στο ADSL τώρα που επιχειρεί να τις μειώσει, κατηγορείται για νόθευση του ανταγωνισμού. Ωστόσο και ο ΟΤΕ έχει τις ευθύνες του, καθώς - παρακάμπτοντας την αρμόδια επιτροπή που είχε συσταθεί για να εξετάσει το θέμα - προκατέλαβε τον Πρωθυπουργό.

Το αποτέλεσμα είναι ότι η χώρα διστάζει να κάνει βήματα εμπρός ή σε κάθε κίνηση εκσυγχρονισμού διχάζεται τόσο, που τελικά δεν προχωρά τίποτε. Θύμα αυτή τη φορά η ευρυζωνικότητα, η οποία - παρά τα όποια βήματα γίνονται - παραμένει σε επίπεδα που δεν συνάδουν με την 21η ισχυρότερη οικονομία του πλανήτη.

 

 

 

 

And my comment:

 

Φοιτιτικα Ιντερνετ και αηδιες... ή αλλιως ελληνικες προτοτυπιες. Το DSL ιεναι ακριβο και πρεπει να φτυνινει, οχι επιλεκτικα, αλλα συνολικα....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

And my comment:

 

Φοιτιτικα Ιντερνετ και αηδιες... ή αλλιως ελληνικες προτοτυπιες. Το DSL ιεναι ακριβο και πρεπει να φτυνινει, οχι επιλεκτικα, αλλα συνολικα....

Απόλυτα σωστός. :)

Link to comment
Share on other sites

 

And my comment:

 

Φοιτιτικα Ιντερνετ και αηδιες... ή αλλιως ελληνικες προτοτυπιες. Το DSL ιεναι ακριβο και πρεπει να φτυνινει, οχι επιλεκτικα, αλλα συνολικα....

 

Κάπως έπρεπε να γίνει και η αρχή όμως. Βέβαια τώρα φαίνεται να μη γίνεται κιόλας..

Εγώ είμαι βέβαιος πως αν ξεκινήσει η ιστορία με τους φοιτητές, τότε θα πέσουν και οι τιμές πολύ σύντομα και για τους υπόλοιπους συνδρομητές. Τέλος ας μην ξεχνάμε ότι to 67% των χρηστών του internet είναι φοιτητές, οπότε στην ουσία δεν πρόκειται για επιλεκτική προσφορά, αλλά σχεδόν καθολική

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έπρεπε να γίνει και η αρχή όμως. Βέβαια τώρα φαίνεται να μη γίνεται κιόλας..

Εγώ είμαι βέβαιος πως αν ξεκινήσει η ιστορία με τους φοιτητές, τότε θα πέσουν και οι τιμές πολύ σύντομα και για τους υπόλοιπους συνδρομητές. Τέλος ας μην ξεχνάμε ότι to 67% των χρηστών του internet είναι φοιτητές, οπότε στην ουσία δεν πρόκειται για επιλεκτική προσφορά, αλλά σχεδόν καθολική

Σωστός αλλά ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ φοιτητές είναι πολύ λιγότεροι... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... Καλά αν ναυαγήσει θα μιλάμε για την μεγαλύτερη πατάτα κυβέρνησης ever... Μετά τον βασικό μέτοχο βέβαια... :whistle:

Και όλοι ξέρουμε ποιός πήρε πάνω του και τις 2 αυτές υποθέσεις.Μάλλον για άλλη μια φορά βιάστηκαν να εξαγγείλουν κάτι δίχως να βεβαιωθούν οτι δεν υπάρχουν κολλήματα από την Ε.Ε.

 

Δεν ξέρω αν έχουν κάποια ανάμειξη και οι εναλλακτικοί,οι οποίοι διαμαρτύρονταν οτι θα χάσουν την πελατεία τους ,το μεγαλύτερο μέρος της οποίας βέβαια είναι φοιτητές.

.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι απόλυτα σωστά η ΕΕΤΤ δεν επιτρέπει στον ΟΤΕ να δίνει στους φοιτητές πρόσβαση με 5€ το μήνα τη στιγμή που χρεώνει τη shared LLU γραμμή 4,9€ και τη full LLU γραμμή σχεδόν 10€.

Αν το κράτος θέλει να δώσει φθηνό ADSL στους φοιτητές (το οποίο επικροτώ απόλυτα ως ιδέα) θα πρέπει να το κάνει ανεξάρτητα του ISP που θα επιλέξει ο καθένας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήταν προεκλογική υπόσχεση της Ν.Δ ;

 

Έλεγε με σαφήνεια ότι στην αρχή του ακαδημαϊκού έτους θα έχουμε ειδικές χρεώσεις για φοιτητές ;

 

Λοιπόν, δεν με ενδιαφέρει εμένα αν δεν τα βρίσκει η Ευρωπαϊκή επιτροπή με την ΕΕΕΤΓΔΚΦ. Ούτε αν διαμαρτύρονται οι ISP με τον ΟΤΕ.

Εγώ (και τόσοι άλλοι) άκουσα την κυβέρνηση να μου υπόσχεται οτί θα βρεί λύση στο θέμα του ίντερνετ προς τον Φοιτητή και από την νέα ακαδημαϊκή χρονιά θα πληρώνω ελάχιστα. Τις έδωσα την εμπιστοσύνη μου.

 

Και τώρα το φοιτητικό ίντερνετ ναυαγεί ;

Ε ,πολύ απλά θα ναυαγίσει μαζί και η εμπιστοσύνη... Να μάθουν μερικοί ή να χειρίζονται σωστά τις καταστάσεις ή να μην λένε μεγάλα λόγια.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ήταν προεκλογική υπόσχεση της Ν.Δ ;

 

Έλεγε με σαφήνεια ότι στην αρχή του ακαδημαϊκού έτους θα έχουμε ειδικές χρεώσεις για φοιτητές ;

 

Λοιπόν, δεν με ενδιαφέρει εμένα αν δεν τα βρίσκει η Ευρωπαϊκή επιτροπή με την ΕΕΕΤΓΔΚΦ. Ούτε αν διαμαρτύρονται οι ISP με τον ΟΤΕ.

Εγώ (και τόσοι άλλοι) άκουσα την κυβέρνηση να μου υπόσχεται οτί θα βρεί λύση στο θέμα του ίντερνετ προς τον Φοιτητή και από την νέα ακαδημαϊκή χρονιά θα πληρώνω ελάχιστα. Τις έδωσα την εμπιστοσύνη μου.

 

Και τώρα το φοιτητικό ίντερνετ ναυαγεί ;

Ε ,πολύ απλά θα ναυαγίσει μαζί και η εμπιστοσύνη... Να μάθουν μερικοί ή να χειρίζονται σωστά τις καταστάσεις ή να μην λένε μεγάλα λόγια.

Ακριβώς εκεί είναι το κλειδί της υπόθεσης. Δε με νοιάζει εμένα αν παρουσιάστηκαν προβλήματα. Εφόσον μου το υποσχέθηκαν, σημαίνει ότι την ψάξαν την δουλειά. Δε λέμε λόγια του αέρα. Σημαίνει ότι είδαν, άκουσαν, ρώτησαν. Ακόμα θυμάμαι τη σκηνή του Καραμανλή στο μπόουλινγκ της Πατησίων σε αίθουσα με νέους (προεκλογικά) να υπόσχεται το συγκεκριμένο.

 

Αλλά τα ίδια δεν έγιναν και με τον βασικό μέτοχο; Πανομοιότυπη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (και τόσοι άλλοι) άκουσα την κυβέρνηση να μου υπόσχεται οτί θα βρεί λύση στο θέμα του ίντερνετ προς τον Φοιτητή και από την νέα ακαδημαϊκή χρονιά θα πληρώνω ελάχιστα. Τις έδωσα την εμπιστοσύνη μου.

 

 

Καλά μικροί είστε ακόμοι...

Θα ακούσετε θα και θα και ξαναμανα θα. Θα χορτάσει το αυτί σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλά μικροί είστε ακόμοι...

Θα ακούσετε θα και θα και ξαναμανα θα. Θα χορτάσει το αυτί σας...

 

Μικροί είμαστε όντως ,αλλά μαθαίνουμε όταν παθαίνουμε.

Και να σου πώ και κάτι, ίσως και επί ΠΑΣΟΚ να γινόταν ακριβώς το ίδιο μιας και αν δεν κάνω λάθος και ο Κύριος Papandreu ήταν και είναι υπέρ του φοιτητικού ίντερνετ.

Έλα όμως που ήρθε η σειρά της Ν.Δ να αποδείξει ότι μπορεί να κάνει έργο τον λόγο της.

Εμένα μου φαίνεται ότι δεν τους καίγεται και πολύ για το θέμα του φοιτητικού ίντερνετ και δε νομίζω ότι έχουν καταλάβει την σημασία του θέματος και ότι θα τους κοστίσει σε περίπτωση ναυαγίου.

Το αφήσανε στο φλού. Ακόμα και λύση να βρεθεί θα είναι της τελευταίας στιγμής,κάτι που μας δείχνει ότι το αφήσαν στο φλού. Αυτό τι συνεπάγεται για μια κυβέρνηση ; :mad:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάμε στο πολιτικό τώρα και δεν λέει.

1.Μικροί είμαστε όντως ,αλλά μαθαίνουμε όταν παθαίνουμε.

2.Και να σου πώ και κάτι, ίσως και επί ΠΑΣΟΚ να γινόταν ακριβώς το ίδιο μιας και αν δεν κάνω λάθος και ο Κύριος Papandreu ήταν και είναι υπέρ του φοιτητικού ίντερνετ.

3.Έλα όμως που ήρθε η σειρά της Ν.Δ να αποδείξει ότι μπορεί να κάνει έργο τον λόγο της.

4.Εμένα μου φαίνεται ότι δεν τους καίγεται και πολύ για το θέμα του φοιτητικού ίντερνετ και δε νομίζω ότι έχουν καταλάβει την σημασία του θέματος και ότι θα τους κοστίσει σε περίπτωση ναυαγίου.

Το αφήσανε στο φλού. Ακόμα και λύση να βρεθεί θα είναι της τελευταίας στιγμής,κάτι που μας δείχνει ότι το αφήσαν στο φλού. Αυτό τι συνεπάγεται για μια κυβέρνηση ; :mad:

1. Σωστός. Ο παθώς μαθώς που έλεγε και η γιαγιά μου.

2. Δεν με ενδιαφέρει τι θα έκανε ο mister George Papandreou. Ούτε ξέρω, ούτε προβλέψεις μπορώ να κάνω.

3. Καλά περίμενε εσύ... βλέπε 1 :p

4. Θα τους κοστίσει; Είχα ακούσει κάποτε την παρακάτω ατάκα και νομίζω ότι μας περιέγραφε πολύ καλά: «Η μνήμη του ελληνικού λαού κρατάει όσο το βραδυνό δελτίο ειδήσεων των 8»... Και μετά είναι γραφικός ο Λεβέντης... ;)

Το πιασες πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα και δυστυχώς το βλέπω να γίνεται πραγματικότητα και σε άλλα θέματα ..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται βρήκα αυτό το Link. Δεν πρόκειται βέβαια για κάτι καινούριο πρέπει να ισχύει πάνω από ένα χρόνο τώρα απλά δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι.

 

http://www.ote-shop.gr/home/studentpack.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται βρήκα αυτό το Link. Δεν πρόκειται βέβαια για κάτι καινούριο πρέπει να ισχύει πάνω από ένα χρόνο τώρα απλά δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι.

 

http://www.ote-shop.gr/home/studentpack.htm

Αυτό υπάρχει εδώ και κανά 2χρόνια σίγουρα μπορεί και περισσότερο... :rolleyes: Απλά σου δίνει 4€ ΕΠΑΚ και 4€ υπεραστικά (το δίμηνο). :)

Link to comment
Share on other sites

kalhspera...Molis phra thl sthn OTEnet kai rwthsa gia to foithtiko paketo kai mou eipe oti akoma perimenoume giati den yparxei kapoia epishmh anakoinwsh oute stous idious...

 

Ara to peri 25/9 den isxuei:(

 

kai ypo8etw oti kai ayta pou elege kai h efhmerida Kerdos (24/9), prepei na einai eikasies xwris na yparxoun apta gegonota....

Link to comment
Share on other sites

kalhspera...Molis phra thl sthn OTEnet kai rwthsa gia to foithtiko paketo kai mou eipe oti akoma perimenoume giati den yparxei kapoia epishmh anakoinwsh oute stous idious...

 

Ara to peri 25/9 den isxuei:(

 

kai ypo8etw oti kai ayta pou elege kai h efhmerida Kerdos (24/9), prepei na einai eikasies xwris na yparxoun apta gegonota....

Είναι όπως και με την εισαγωγή ελληνικών ομάδων στο Στοίχημα. Το είπαν από πέρσι, δώσαν (και καλά) τα χέρια και όσο είδατε ακόμα ελληνικές ομάδες στο κουπόνι, άλλο τόσο τις είδα κι εγώ... Και έληξε ήδη η 4η αγωνιστική... :whistle: Προχειρότητα και ανευθυνότητα στο μεγαλείο της. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μίλησα με το Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων του ΟΤΕ. Μου είπαν ότι δεν ισχύει ακόμα τίποτα για ADSL για φοιτητές. Όταν του είπα ότι κάποια τμήματα τους λένε για 1 Οκτωβρίου έναρξη παροχής υπηρεσίας (ADSL για φοιτητές) μου είπε ότι κάνουν λάθος για τι το θέμα είναι ακόμα στην ΕΕΤΤ από την οποία αναμένουν να γνωμοδοτήσει.

Κάλεσα την ΕΕΤΤ αλλά δεν έχω βρει ακόμα κανένα να μιλήσω. Αυτοί που χειρίζονται το συγκεκριμένο θέμα απουσιάζουν.

Θα δοκιμάσω πάλι στις 13:00.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες για 25 Σεπτεμβρίου και 1 Οκτωβρίου ήταν αληθής. Το θέμα έχει μπλοκάρει στην επιτροπή ανταγωνισμού από την οποία και περιμένουν μέσα στην εβδομάδα (μέσα στο έτος θα έλεγα εγώ) να αποφανθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Αδιέξοδο για το φθηνό ευρυζωνικό Internet στους φοιτητές

 

Σε πλήρες αδιέξοδο έχει περιέλθει η υπόθεση του φθηνού ευρυζωνικού Internet στους φοιτητές. Tόσο ο ίδιος ο πρωθυπουργός, Κ. Καραμανλής όσο και ο ΟΤΕ, ο οποίος ήδη το έχει ανακοινώσει από 21 Ιουνίου, βρίσκονται εκτεθειμένοι, καθώς ούτε η Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Tαχυδρομείων (ΕΕΤΤ), αλλά ούτε και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή είναι διατεθειμένες να επιτρέψουν τη συγκεκριμένη προσφορά.

Ο ΟΤΕ στις 21/6/2005 είχε ανακοινώσει ότι «η ειδική προσφορά του ΟΤΕ για όλους τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές των ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας, που θα ισχύει από τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά, περιλαμβάνει:

- 5 ευρώ το μήνα για ADSL πρόσβαση από 35,90 ευρώ που είναι σήμερα για ταχύτητα 512/128Kbps.

- Μείωση κατά 50% στο εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης από το εκάστοτε ισχύον».

Εκτοτε, ξεκίνησε μια διελκυστίνδα μεταξύ εναλλακτικών παρόχων τηλεφωνίας / Internet και OTE, όπου οι μεν πρώτοι κατηγορούσαν τον ΟΤΕ για κατάχρηση της δεσπόζουσας θέσης στην αγορά τηλεπικοινωνιών, ενώ ο ΟΤΕ - αρνούμενος να δώσει αντίστοιχη προσφορά χονδρικής - έκανε λόγο για «χορηγία» προς το πιο δυναμικό κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας.

Η κατάσταση έφτασε στο απροχώρητο την περασμένη εβδομάδα, όταν ο ΟΤΕ ζήτησε την έγκριση της ΕΕΤΤ για να προχωρήσει την προσφορά εν όψει της έναρξης της νέας ακαδημαϊκής περιόδου. Η ΕΕΤΤ, σοφώς κινούμενη και προκειμένου να αποφύγει το «πικρόν ποτήριον» της άρνησης προς τον ΟΤΕ -και ουσιαστικά προς τον Πρωθυπουργό- συμβούλεψε τον ΟΤΕ να διαβουλευθεί με τη Διεύθυνση Ανταγωνισμού της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Εφόσον η τελευταία άνοιγε το «πράσινο φως» στην προσφορά του ΟΤΕ, τότε και η ΕΕΤΤ θα έπραττε το ίδιο.

Ομως, η άτυπη διαβούλευση που υπήρξε μεταξύ ΟΤΕ και Ευρωπαϊκής Επιτροπής δεν κράτησε και πολύ. Η Διεύθυνση Ανταγωνισμού στις Βρυξέλλες δεν έδωσε πολλά περιθώρια συζητήσεων, σημειώνοντας ότι η προσφορά υποδομών κάτω του κόστους χωρίς αντίστοιχη προσφορά χονδρικής, συνιστά παραβίαση κανόνων ανταγωνισμού. Και το θέμα έκλεισε εκεί.

Το αποτέλεσμα είναι η υπόθεση του φθηνού ευρυζωνικού Internet να παραμένει μετέωρη «ένθεν κι ένθεν» της λεωφόρου Κηφισίας, όπου κανένας δεν κάνει βήμα μπρος. Ο μεν ΟΤΕ επιζητά πλήρη κάλυψη από την ΕΕΤΤ, η δε ρυθμιστική αρχή μοιάζει να βρίσκεται μεταξύ... γκρεμού και ρέματος. Μια άρνηση στον ΟΤΕ σημαίνει εναντίωση στην πρωθυπουργική εξαγγελία και ένα ναι σημαίνει πόλεμο με όλη την αγορά και ενδεχομένως με την Ευρωπαϊκή Επιτροπή. Η δυσχέρεια αναδεικνύεται στο γεγονός ότι τα στελέχη της ΕΕΤΤ, αρνούνται να προβούν σε οποιαδήποτε δήλωση.

Παράγοντες της αγοράς τόνιζαν ότι, έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα, προσφορά ADSL στην τιμή των 5 ευρώ, που ανακοίνωσε ο ΟΤΕ, δεν πρόκειται να υπάρξει. Με δεδομένο δε ότι η μερική αποδεσμοποίηση του τοπικού βρόχου (η οποία επιτρέπει τον ΟΤΕ να εκχωρήσει το καλώδιό του σε έναν εναλλακτικό πάροχο για να προσφέρει την αντίστοιχη υπηρεσία) κοστίζει 4,05 ευρώ το μήνα -και είναι η φθηνότερη στην Ευρωπαϊκή Ενωση- το φθηνό φοιτητικό ευρυζωνικό Internet παραμένει ουτοπία. Μετά δε και την εμπλοκή της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, το πιο πιθανό πλέον σενάριο φαντάζει ότι οι φθηνές ευρυζωνικές φοιτητικές συνδέσεις θα κοστίζουν πάνω από 15 ευρώ και αυτό υπό ειδικές προϋποθέσεις.

Κέρδος

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα στο κεντρικό OTEshop της Πάτρας, μου είπαν ότι δεν πρόκειται να βγει τέτοιο πακέτο. Μόνο κάτι για φοιτητικό της otenet (isp) ανέφεραν.

 

Βέβαια ο υπάλληλος δε μου γέμιζε το μάτι, αλλά αν υπήρχε κάποιο εσωτερικό έγγραφο όπως έχει αναφερθεί, δε θα το είχε πάρει το μάτι του;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...