Jump to content

Κριτική καμερών κινητών v.2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit:Μια και από μένα με mate 10 pro στο αυτόματο.

 

42646395572_08bb383559_c.jpg2018-06-09_08-11-13 by John, on Flickr

 

 

πολυ καλή Γιάννη.. σωστή αποτύπωση χρωμάτων

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Huawei p20 pro Auto low light

Μια πολύ δύσκολη φωτογραφία απο το Bolivar χθες...

Περιμένω σχόλια από τους ειδικούς

41990213964_8b17879792_z.jpgHuawei p20 pro low light Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]41990213964_8b17879792_z.jpgHuawei p20 pro low light Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα σχόλιο για το συγκριτικό; Πείτε άμα είναι μην ξανά ανεβάζουμε τζάμπα, γιατί θυμάμαι διαμαρτυρόταν κόσμος για τα συγκριτικά που χάνονται στο νήμα..

Πάντως το Redmi note 5 θα έλεγα κοντραρει στα ίσα το mate 10 pro στις ημερήσιες.

Και στις βραδινές μόνο σε πολύ χαμηλό φωτισμό ανοίγει πολύ η ψαλίδα υπέρ του mate..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να ξανανεβασεις οπωσδήποτε. Δεν έχουμε καθόλου δείγματα του RN5 και δείχνει να τα πάει πολύ καλά. Θα ήθελα να δώ και ημερήσιες που λες ότι είναι κοντά.

Στις βραδινές παρόλο που έχουν μεγάλη διαφορά στο διάφραγμα τα δύο κινητά και έτσι το RN5 σηκώνει υποχρεωτικά πολύ ISO τα πάει μια χαρά. Δεν λέω ότι συγκρίνονται στα ίσια αλλά πχ στην 3η φωτό είναι πολύ κοντά παρόλη τη διαφορά ISO (500/1250).

Στην τελευταια δεν έχει εστιάσει το mate 10 pro.

Στην πρώτη μου κάνει εντύπωσει η λεπτομέρεια του RN5 με ISO 3200. Δεν μας έχει συνηθισεί σε τέτοια η σειρά Note.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτό το συγκριτικό όπου υπερτερεί βέβαια το Pro, θα αγοράσω το RN5. Για τα χρήματα που κοστίζει είναι πολύ καλό. Ευχάριστη έκπληξη από την xiaomi καμμία σχέση με το RN4

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε αυτό το νήμα ένα τέτοιο συγκριτικό είναι όλα τα λεφτά για πολλούς λόγους. Η xiaomi έχει αδικηθεί. Κάποιοι κάποια στιγμή προσπαθήσαμε να το αναδείξουμε αυτό. Στην τελική δεν υπάρχουν κινητά μόνο των 700 ευρώ. Δυστυχώς επίσης δεν συμβαίνει πάντα αυτό που έχουμε να είναι και το καλύτερο. Ο νοων νοειτο

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα σκοπο να μην ξαναγραψω σε αυτο το thread μιας και ειλικρινα ειχα πικραθει απο πολλά και διάφορα (καπελώματα, αγένειες κλπ). Ομως το να αφησετε ενα ακομα συγκριτικο να περασει στο ντουκου ειναι κριμα.

 

Εμενα προσωπικα πιο πολυ με απογοητευσε το mate παρα με ενθουσιασε το redmi note 5 αφου μιλάμε για την τριπλάσια τιμη και ειδικά εφόσον λέει ο Γιώργος οτι τράβαει και καλύτερες ημερήσιες το redmi. Επιπλέον με gcam θα κλείσει και την όποια ψαλίδα στις νυχτερινές.

 

Κάποια στιγμη ειχε βάλει και ενας φίλος μια συγκριση mi note 3 με mate 10 pro. Σε αυτό φαινόταν καλύτερο το mi note 3 και όλοι πέσατε να τον φάτε. Μηπως τελικά ήταν τίμιο το συγκριτικό και τον φάγαμε τσάμπα τον ανθρωπο;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Γιώργο το Mate για μένα είναι καλύτερο σε όλες τις φωτος με καλύτερο dynamic range και λεπτομέρεια ακόμη και σε ζουμ.

Επίσης στην τελευταία δεν εστίασε καθόλου το Mate.

Το note την έβγαλε αρκετά καλά την συγκεκριμένη.

Άμα τα έχεις ακόμη και τα 2 ανέβασε μερικές ακόμη εξωτερικές νυχτερινες σε διαφορετικές συνθήκες.

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να διαβάζεις μπράβο και άλλα τέτοια Ανδρέα . Από κινητά που έχουμε δει 200 φορές χωρίς νόημα με σχεδόν ίδια κάδρα.. Κ όταν πέφτει κάτι ουσίας το μόνο που βλέπω είναι άλλες δέκα φωτογραφίες με πάλι τα ίδια κάδρα και μετά ξανά μάνα μπράβο... Και θέλουν έτσι να κάνουν νήμα... Περισσότερο για φατρια μοιάζει πάρα για νήμα. Ευχαριστώ τα είπα... Κ τέλος αγνοειστε με

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε αυτό το νήμα ένα τέτοιο συγκριτικό είναι όλα τα λεφτά για πολλούς λόγους. Η xiaomi έχει αδικηθεί. Κάποιοι κάποια στιγμή προσπαθήσαμε να το αναδείξουμε αυτό. Στην τελική δεν υπάρχουν κινητά μόνο των 700 ευρώ. Δυστυχώς επίσης δεν συμβαίνει πάντα αυτό που έχουμε να είναι και το καλύτερο. Ο νοων νοειτο

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ειχα σκοπο να μην ξαναγραψω σε αυτο το thread μιας και ειλικρινα ειχα πικραθει απο πολλά και διάφορα (καπελώματα, αγένειες κλπ). Ομως το να αφησετε ενα ακομα συγκριτικο να περασει στο ντουκου ειναι κριμα.

 

Εμενα προσωπικα πιο πολυ με απογοητευσε το mate παρα με ενθουσιασε το redmi note 5 αφου μιλάμε για την τριπλάσια τιμη και ειδικά εφόσον λέει ο Γιώργος οτι τράβαει και καλύτερες ημερήσιες το redmi. Επιπλέον με gcam θα κλείσει και την όποια ψαλίδα στις νυχτερινές.

Κάποια στιγμη ειχε βάλει και ενας φίλος μια συγκριση mi note 3 με mate 10 pro. Σε αυτό φαινόταν καλύτερο το mi note 3 και όλοι πέσατε να τον φάτε. Μηπως τελικά ήταν τίμιο το συγκριτικό και τον φάγαμε τσάμπα τον ανθρωπο;

 

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι οι περισσότεροι εδώ (αυτοί που γράφουν σχεδόν καθημερινά) ασχολούνται μόνο με Ναυαρχίδες και πώς θα τις επιδείξουν!!:p

 

"Τόλμησα" και έβαλα κάποια στιγμή φωτογραφίες από Le Max2 και από meizu pro 6 plus και δεν υπήρξε κανένα απολύτως σχόλιο (μόνο από τον @demakhs για το meizu):)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω κι εγώ το μικρό και ταπεινό xiaomi mi A1.

https://photos.app.goo.gl/hZT9bgqZKXgy43RC8

Ο ουρανός είναι ακριβώς όπως τον έβλεπα.Η εκκλησία θα ήθελε λίγο έκθεση ακόμη.ενα βήμα ίσως.

Είναι με google camera, η οποία έχει απογειώσει την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω κι εγώ το μικρό και ταπεινό xiaomi mi A1.

https://photos.app.goo.gl/hZT9bgqZKXgy43RC8

Ο ουρανός είναι ακριβώς όπως τον έβλεπα.Η εκκλησία θα ήθελε λίγο έκθεση ακόμη.ενα βήμα ίσως.

Είναι με google camera, η οποία έχει απογειώσει την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλή η συγκεκριμένη άριστη λεπτομέρεια, χρωματα και dynamic range.

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω κι εγώ το μικρό και ταπεινό xiaomi mi A1.

https://photos.app.goo.gl/hZT9bgqZKXgy43RC8

Ο ουρανός είναι ακριβώς όπως τον έβλεπα.Η εκκλησία θα ήθελε λίγο έκθεση ακόμη.ενα βήμα ίσως.

Είναι με google camera, η οποία έχει απογειώσει την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ωραία. Φυσικά χρώματα και καλή λεπτομέρεια...Μ' αρέσει:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της xiaomi για την κάμερα είναι άθλια.Ευτυχως που υπάρχει το port αυτό. Εντάξει για το price range είμαι πολύ ικανοποιημένος. Άντε να βγει κ η κάμερα του πίξελ 3 με υποστήριξη σε διπλές κάμερες.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της xiaomi για την κάμερα είναι άθλια.Ευτυχως που υπάρχει το port αυτό. Εντάξει για το price range είμαι πολύ ικανοποιημένος. Άντε να βγει κ η κάμερα του πίξελ 3 με υποστήριξη σε διπλές κάμερες.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλή η φωτογραφία από το mia1

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπάθεια αποτύπωσης της καταιγίδας που έρχεται από τον Όλυμπο xiaomi mi5s hdr+

27842486777_dab38902f0_c.jpgIMG_20180610_154119 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα σχόλιο για το συγκριτικό; Πείτε άμα είναι μην ξανά ανεβάζουμε τζάμπα, γιατί θυμάμαι διαμαρτυρόταν κόσμος για τα συγκριτικά που χάνονται στο νήμα..

Πάντως το Redmi note 5 θα έλεγα κοντραρει στα ίσα το mate 10 pro στις ημερήσιες.

Και στις βραδινές μόνο σε πολύ χαμηλό φωτισμό ανοίγει πολύ η ψαλίδα υπέρ του mate..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δώσε πράμα βρε....είμαστε και μεις εδώ να σε υποστηρίξουμε αν χρειαστεί.... κατάλαβες υποθέτω...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικές με Huawei p20 pro στο αυτόματο, νομίζω ότι τα πήγε πολύ καλά.. f149ed2c237affb6b7785cee016d475b.jpga0efb8b8edff7d4d57ee23ee4f6c58e9.jpgc2c176918d24a56dc716e999bd191b01.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη νύχτα με απογοητεύει το αποτέλεσμα. Έχω ανεβάσει και παλιότερα κάνα μια δυο εδώ σε παλιότερα θέματα.

Αλλά την ημέρα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Βέβαια σε σχέση με φωτογραφίες που βλέπω εδώ δε με ικανοποιεί ούτε αυτό το αποτέλεσμα απλά έτσι ανεβάζω που και που .

Σας ευχαριστώ

Τραβηγμένη τώρα με το mi 6 από Χαλάνδρι κοιτώντας Αθήνα.

Χωρίς επεξεργασία. Στην αυτόματη λήψη.

 

108a36d007759ffa9056ccf54b15e9d1.jpg

 

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Edited by unwise
Link to comment
Share on other sites

Huawei p20 pro Auto low light

Μια πολύ δύσκολη φωτογραφία απο το Bolivar χθες...

Περιμένω σχόλια από τους ειδικούς

41990213964_8b17879792_z.jpgHuawei p20 pro low light Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]41990213964_8b17879792_z.jpgHuawei p20 pro low light Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

τα πήγε αρκετά καλά δεδομένων των συνθηκών.. έχεις μήπως την ίδια και με night mode;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το p20 pro ειδικά η νυχτερινή tsiglas με το beach bar τρομερή φίλε...

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για να πάω σε p20 pro..

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2018-06-10_07-32-11 Alcatel a5.επειδή πιστεύω είναι καλό να βλεπουμε αρκετές συσκευές απο όλη την γκάμα,μια φωτο απο ενα πολύ οικονομικό τηλ.την εβγαλα στα γρήγορα στο αυτοματο.ίσως λόγω συννεφιας να ανέβασε υπερβολικά την έκθεση.ίσως με χειροκίνητες ρυθμίσεις,αν και δεν έχει παρα πολλές να έβγαινε καλυτερα.αλλά μέσα στο αυτοκίνητο δεν είχα πολυ χρονο να πειραματιστή. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το p20 pro ειδικά η νυχτερινή tsiglas με το beach bar τρομερή φίλε...

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για να πάω σε p20 pro..

 

Mate the 10 pro be with you

Ετσι ακριβώς μαγεία φιλε πραγματικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Sony XZ1.. Έχω την εντύπωση ότι έχει βελτιωθεί πολύ στη χεράτη σε χαμηλές ταχύτητες...

42002939044_87fc63c787_c.jpg2018-06-11_12-33-39 by l200kerasia, on Flickr

42002949744_1750a15b1d_c.jpg2018-06-11_12-34-25 by l200kerasia, on Flickr

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

s9 plus auto

 

χθες βραδυ

http://i103.photobucket.com/albums/m143/gsa1967/20180610_202827_zps1qgsa4jt.jpg

 

και δυο καλοκαιρινες

 

αν η πρωτη δεν πρεπει να μπει ας αφαιρεθει

 

 

http://i103.photobucket.com/albums/m143/gsa1967/20180611_115843_zps9uckdopv.jpg

Edited by Running_Rabbit
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...