Jump to content

Κριτική καμερών κινητών v.2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι σχέση έχει το mix2s; ανέβηκε κανα πλάνο με άτομα να παίζουν μπάσκετ σούρουπο απο το κινητό αυτο και δεν το είδα;

τι συγκρίνουμε τώρα δηλαδη;

 

καμία αλλοίωση στα χρώματα δεν βλέπω, μέχρι και η τριχρωμία στο διχτάκι φαίνεται αν ζουμάρεις.. αν εννοείς στους αθλούμενους, εξήγησα οτι οι αλλοιώσεις οφείλονται στην κίνηση, ποσο να το αναλύσω ακόμα δηλαδή.. ειναι αυτονόητο νομίζω

 

με ταχυτητα 1/100 η οποια ειναι πολυ γρηγορη...θα επρεπε τα παντα να βγουν παγωμενα.

Εδω περα υπαρχει ghost και blur στην κινηση.

Αυτο ειναι αδυναμια φακου...οποιος εχει φωτογραφικες γνωσεις το καταλαβαινει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ταχυτητα 1/100 η οποια ειναι πολυ γρηγορη...θα επρεπε τα παντα να βγουν παγωμενα.

Εδω περα υπαρχει ghost και blur στην κινηση.

Αυτο ειναι αδυναμια φακου...οποιος εχει φωτογραφικες γνωσεις το καταλαβαινει.

 

1/100 πολύ γρήγορη..;

το ακούσαμε κι αυτό..

 

ανέβασε ενα πλάνο με ανθρώπους να παίζουν μπάσκετ με ανάλογη ταχύτητα απο τη συσκευή σου και τα ξαναλέμε

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ορίστε και άλλη μια απο τον ίδιο χώρο, τραβηγμένη 4 λεπτά νωρίτερα και με ακόμα πιο αργό κλείστρο, 1/50

όπως βλέπετε οσοι ειναι σε ακινησία φαίνονται επαρκώς οι λεπτομέρειες και τα χρώματα τους, ενω το ''πρόβλημα'' που ισχυρίζεται το μέλος παραπάνω υφίσταται μονο στους κινούμενους

τα συμπεράσματα δικά σας λοιπόν

 

43786429601_83122e9265_c.jpg2018-08-01_07-38-31 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

ορίστε και άλλη μια απο τον ίδιο χώρο, τραβηγμένη 4 λεπτά νωρίτερα και με ακόμα πιο αργό κλείστρο, 1/50

όπως βλέπετε οσοι ειναι σε ακινησία φαίνονται επαρκώς οι λεπτομέρειες και τα χρώματα τους, ενω το ''πρόβλημα'' που ισχυρίζεται το μέλος παραπάνω υφίσταται μονο στους κινούμενους

τα συμπεράσματα δικά σας λοιπόν

 

43786429601_83122e9265_c.jpg2018-08-01_07-38-31 by vasilis poun, on Flickr

Φιλε μιλαμε για μια εξαιρετική διαχείριση εδώ πέρα οτιδήποτε αλλο σχόλιο γνωρίζεις οτι γίνεται με σκοπό να προκαλέσει.

Η καμερα είναι τοπ δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε σπορ και δράση η ταχύτητα πρέπει να είναι από 1/400 και πάνω. Συνθήκες χωρίς καλό φωτισμό (ακριβώς το αντίθετο είχες με εξωτερικό χαμηλό φωτισμό), δράση και κινητό είναι ζόρι μεγάλο. Τώρα αν στη φωτογραφία σπορ κάποιος κοιτάει το φωτισμό του δέντρου, μάλλον δεν ξέρει πως να κρίνει σωστά τις συνθήκες. Αν πας ξανά βγάλε καμία manual πάντως με σωστή ταχύτητα και διαφραγμα.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε σπορ και δράση η ταχύτητα πρέπει να είναι από 1/400 και πάνω. Συνθήκες χωρίς καλό φωτισμό (ακριβώς το αντίθετο είχες με εξωτερικό χαμηλό φωτισμό), δράση και κινητό είναι ζόρι μεγάλο. Τώρα αν στη φωτογραφία σπορ κάποιος κοιτάει το φωτισμό του δέντρου, μάλλον δεν ξέρει πως να κρίνει σωστά τις συνθήκες. Αν πας ξανά βγάλε καμία manual πάντως με σωστή ταχύτητα και διαφραγμα.
Όπως ακριβώς τα λες είναι Αλέξανδρε.. Θα το επιχειρήσω!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

1/100 πολύ γρήγορη..;

το ακούσαμε κι αυτό..

 

ανέβασε ενα πλάνο με ανθρώπους να παίζουν μπάσκετ με ανάλογη ταχύτητα απο τη συσκευή σου και τα ξαναλέμε

 

Σιγα μη κανω και αναπαρασταση της σκηνης...η ταχυτητα ειναι αρκετα γρηγορη

ωστε να βγουν ολα παγωμενα.Παρολα αυτα υπαρχει blur...βρες το λαθος

Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro

 

Auto

29917384118_fe54c35c16_c.jpgAuto by John, on Flickr

 

Night mode

43739692952_066a10f010_c.jpgNight mode by John, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη κανω και αναπαρασταση της σκηνης...η ταχυτητα ειναι αρκετα γρηγορη

ωστε να βγουν ολα παγωμενα.Παρολα αυτα υπαρχει blur...βρες το λαθος

Κατάλαβα.. Λόγια του αέρα δηλαδή

Ακόμα και με 1/50 σε διέψευσα πάμε παρακάτω λοιπόν

 

Γιάννη εξαιρετικό το mate για άλλη μια φορά φίλε.. Κι εδώ θα επιλέξω την auto σαν πιο φυσικό αποτέλεσμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Λόγια του αέρα δηλαδή

Ακόμα και με 1/50 σε διέψευσα πάμε παρακάτω λοιπόν

 

Γιάννη εξαιρετικό το mate για άλλη μια φορά φίλε.. Κι εδώ θα επιλέξω την auto σαν πιο φυσικό αποτέλεσμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ε ναι ρε bill κλασσικά τα ίδια... μην ασχολείσαι οι φωτο σου είναι άψογες σε τέτοιες συνθήκες παρεδωσες μαθήματα....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro

 

Auto

29917384118_fe54c35c16_c.jpgAuto by John, on Flickr

 

Night mode

43739692952_066a10f010_c.jpgNight mode by John, on Flickr

Όλα καλά και όμορφα και στις 2, αλλά αυτό το σήμα της Nike το ότι άλλαξε τελείως χρώμα πολύ με ενόχλησε! Ποιο είναι το κανονικό; πανεύκολο το να το αλλάξεις σε editing μιας και είναι θέμα Hue αλλά κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όμορφα και στις 2, αλλά αυτό το σήμα της Nike το ότι άλλαξε τελείως χρώμα πολύ με ενόχλησε! Ποιο είναι το κανονικό; πανεύκολο το να το αλλάξεις σε editing μιας και είναι θέμα Hue αλλά κρίμα.
Το κανονικό του χρώματος είναι στο night mode!

Στο auto το χάλασε δυστυχώς...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το night mode περισσοτερο με ζωγραφια μοιαζει

...καμια σχεση με φωτογραφια. Η Huawei υπολειπεται του ανταγωνισμου.

Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσετε να γράφετε κ να ανεβαζετε φωτογραφίες θα πάθει κατάθλιψη που δεν θα έχει με ποιον να φαγωθει. Ο άνθρωπος έχει πρόβλημα χωρίς καμία υπερβολή.

Απλά αγνοήσετε τον κ αφήστε τον να μιλάει μόνος του όπως φαντάζομαι κάνει κ στην ζωή του.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το night mode περισσοτερο με ζωγραφια μοιαζει

...καμια σχεση με φωτογραφια. Η Huawei υπολειπεται του ανταγωνισμου.

Και μετά ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα......

 

Αν σταματήσετε να γράφετε κ να ανεβαζετε φωτογραφίες θα πάθει κατάθλιψη που δεν θα έχει με ποιον να φαγωθει. Ο άνθρωπος έχει πρόβλημα χωρίς καμία υπερβολή.

Απλά αγνοήσετε τον κ αφήστε τον να μιλάει μόνος του όπως φαντάζομαι κάνει κ στην ζωή του.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα είπες όλα φίλε μου...!

Κουράστηκα πλέον να λέω δεν πάει άλλο...

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω μηνύματα τύπου " είναι ιδιαίτερος χαρακτήρας, έχει περίεργο τρόπο να διατυπώνει την άποψη του" κλπ

Κάποιοι που μάλλον για "δικούς" τους λόγους παραβλεπουν το "πρόβλημα" μου ακούει στο συγκεκριμένο άτομο

Οι διαχειριστές μάλλον κάνουν διακοπές...

Βάζουν χρήστες τις φώτος τους να υπάρχει πλουραλισμος φωτογραφιών και αμέσως πετιέται το "πρόβλημα"

Η αγνοηση γενικότερα είναι μια λύση... Εγώ την υιοθετώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος κούρασε εγώ που είδα τις φωτογραφίες μια χαρά είναι ακόμα και του μπάσκετ... γιατί πρέπει όλοι να το παίζουν επιστήμονες αυτή η χώρα δεν θά πάει ποτέ μπροστά μόνο το εγώ μας κοιτάμε.... Όλες οι φωτό είναι καλές καμία φωτογραφία δεν μπορεί να είναι τέλεια θα είμασταν όλοι φωτογράφοι μετα.....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος κούρασε εγώ που είδα τις φωτογραφίες μια χαρά είναι ακόμα και του μπάσκετ... γιατί πρέπει όλοι να το παίζουν επιστήμονες αυτή η χώρα δεν θά πάει ποτέ μπροστά μόνο το εγώ μας κοιτάμε.... Όλες οι φωτό είναι καλές καμία φωτογραφία δεν μπορεί να είναι τέλεια θα είμασταν όλοι φωτογράφοι μετα.....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστότατος είσαι φίλε μου. Εγώ δεν ισχυρίστηκα ότι είναι τέλεια η φωτογραφία, αλλά ότι διαχειριστηκε σωστά τη σκηνή με τις γρήγορες κινήσεις των παικτών.

Και ο Αλέξανδρος που κατέχει απο φωτογραφία το παιδί επιβεβαίωσε ότι σε αθλήματα χρειάζεται τουλάχιστον 1/500 ταχύτητα για να παγώσει η κίνηση. Πόσο μάλλον όταν είναι σούρουπο όπως στα δείγματα μου.

Πως γίνεται τώρα όλοι να είμαστε λάθος και ένα συγκεκριμένο άτομο να βγάζει τέτοιο κόμπλεξ ένας θεός ξέρει..

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω μηνύματα τύπου " είναι ιδιαίτερος χαρακτήρας, έχει περίεργο τρόπο να διατυπώνει την άποψη του" κλπ

Κάποιοι που μάλλον για "δικούς" τους λόγους παραβλεπουν το "πρόβλημα" μου ακούει στο συγκεκριμένο άτομο

Οι διαχειριστές μάλλον κάνουν διακοπές...

Βάζουν χρήστες τις φώτος τους να υπάρχει πλουραλισμος φωτογραφιών και αμέσως πετιέται το "πρόβλημα"

Η αγνοηση γενικότερα είναι μια λύση... Εγώ την υιοθετώ πάντως

 

Τεχνικη αναλυση της φωτογραφιας εκανα φιλε μου.

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το θεμα σου...

Link to comment
Share on other sites

Sony XZ1

43060222514_295646e90c_c.jpg2018-08-01_08-03-23 by l200kerasia, on Flickr

Μ' αρέσει πολύ....Φυσικότητα μοναδική!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει πολύ....Φυσικότητα μοναδική!!!

 

πες τα ρε Socrates...φυσικοτητα.Αυτο ειναι το ζητουμενο.

Πραγματικη φωτο και οχι σαν το παστελ της Huawei

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...