Jump to content

Συμφωνείτε με την σταδιακή κατάργηση της πλαστικής σακούλας?


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Συμφωνείτε με την ολική κατάργηση της πλαστικής σακούλας μιας χρήσεως?  

70 members have voted

  1. 1. Συμφωνείτε με την ολική κατάργηση της πλαστικής σακούλας μιας χρήσεως?

    • Ναι
      51
    • Οχι
      19
    • Δεν με ενδιαφέρει διότι ψωνίζω μόνο απ'το internet
      0


Recommended Posts

Γιατί να μυρίζουν τα πλαστικά και γενικότερα τα ανακυκλουμενα ; Αφού τα πλένεις,δεν τα βάζεις με τις σάλτσες και τα λάδια. Καμία βρώμα ,δεν το άκουσα μου το είπε φίλος κλπ,το ζω. Ούτε σακούλες θα δεις πεταμένες έξω από τους κάδους ούτε πετάνε τα σκουπίδια έξω από το αμάξι.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

Αρα δεν ειναι και τόσο λογικό να περνάει το κανονικό σκουπιδιαρικο καθε 15 μερες όπως εσυ έγραψες πιο πάνω. Γιατί όντως θα μας φάει η βρωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρα δεν ειναι και τόσο λογικό να περνάει το κανονικό σκουπιδιαρικο καθε 15 μερες όπως εσυ έγραψες πιο πάνω. Γιατί όντως θα μας φάει η βρωμα.

 

Επιμένεις ότι σε τρώει η βρώμα,επιμένω ότι δεν σε τρώει η βρωμα γιατί ανακύκλωση σημαίνει ότι πλένεις τις συσκευασίες .

Και όμως το πρόγραμμα είναι ανα δευτερη εβδομάδα ,στην περιοχή που μένω/δουλεύω https://www.westsuffolk.gov.uk/bins/newbincollectiondays.cfm

Blue and black bin collection cycle

We will continue to offer an alternate weekly collection of rubbish and recycling.

 

 

Τωρα είμαι Ελλάδα,το σπίτι μου είναι στον δρόμο που πάει Λεβίδι,έχει και στάση μπροστά και δεντρα που κάνουν σκιά αν σταματήσεις στην άκρη.Βρε φίλε κάθε μέρα θα σταματήσει κάποιος και θα πετάξει στην πόρτα του κήπου απο το χαρτί της τυρόπιτας μέχρι την χεσμένη πάνα απο το μωρό.Οι κάδοι είναι στα 30 μέτρα αλλά θα τα πετάξουν κάτω ,στην πόρτα μου.Να τον προλάβεις να του πετάξεις την πάνα μέσα στο αμάξι του %^&ακα.Εχω σιχαθεί τον εαυτό μου να τα καθαρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Αν είχαν επιβάλλει τη χρήση της χαρτινης σακουλας αντί της πλαστικής, θα συμφωνούσα. Μέχρι στιγμής όμως, το μετρό, ασχέτως αν έχει αποδώσει ή όχι, δείχνει καθαρά εισπρακτικό. Διαφωνώ λοιπόν με τη σταδιακή, όπως και με κάθε ημίμετρο, αλλά συμφωνώ με την πλήρη κατάργηση της πλαστικής σακούλας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...