Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός... Και performance mode. Και πρέπει να έχουν κανει κάτι και στο touch sense γιατί φαίνεται πιο άμεσο. (μπορεί να είναι ιδέα μου αυτό)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αισθητικές επεμβάσεις στον dialer. Καθώς επίσης και νέα επιλογή virtual HD calls. (για καθαρότερες κλήσεις όπως αναφέρει) Θα το μελετήσουμε και αυτό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και wifi projection mode που τα σπάει....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός... Και performance mode. Και πρέπει να έχουν κανει κάτι και στο touch sense γιατί φαίνεται πιο άμεσο. (μπορεί να είναι ιδέα μου αυτό)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αισθητικές επεμβάσεις στον dialer. Καθώς επίσης και νέα επιλογή virtual HD calls. (για καθαρότερες κλήσεις όπως αναφέρει) Θα το μελετήσουμε και αυτό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και wifi projection mode που τα σπάει....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

ειναι οντος πιο κομπλε το touch σε performance mode...

 

ειμαι σιγουρος πως με 2-3 ακομα update fixes θα ειναι κομπλε σε ολα του... αντε να δουμε..!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στο normal mode, η ταχύτητα ανοίγματος, κάμερας, μυνηματων και dialer είναι εξαιρετικά αυξημένη. Πραγματικά καμία σχέση με την 8.1

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τα notification στην lock screen φαίνεται ότι έχουν μικρότερη /καλύτερη γραμματοσειρά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν ειχε, επρεπε να το επιλεξεις απο το μενου? λαθος το ξερω?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι έχω μαύρο φόντο στο κινητό... Και όταν πάω ρυθμίσεις ασφάλεια και μετά δαχτυλίδι αποτύπωμα και μου έχει πλαίσιο να βάλω τον κωδικό τον βάζω ανοίγει κανονικά.. Αλλά δεν φαίνονται τα ψηφία.. Ενώ αν έχω άσπρο φόντο φαίνονται κανονικά όταν το πληκτρολογεις λογικό είναι;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και παιδιά το Android 9 δεν μου το βγάζει στις ενημερώσεις.. Εσείς πως το βάλατε;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχε HDR. Στο auto mode. Απλά έδινε και την επιλογή να το επιλέξεις εσύ σαν mode. αν θεωρούσες ότι το απαιτεί η περίσταση.

 

Τα updates εγώ τα περνάω μέσω funky huawei αμέσως μόλις βγουν online.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

οχι... :(

 

και εμενα το κανει...

 

εμένα το κάνει όταν εναλλάσομαι απο normal σε private space και απ όσο διάβασα είναι bug.

 

Με τα παραπάνω σχόλια δεν άντεξα :-) εβαλα κι εγω την 9..

Δεν βλέπω τίποτα διαφορετικό απο όσα γραφονται και πιο πανω.. γενικά καλή εμπειρία κινητού όπως και πριν.

-Tα gestures αδιάφορα (για μένα). Με βολέυει περισσότερο η χρήση του fingerprint. Δουλεύω όλα τα gesture απο κει

-Gallery update επίσης αδιάφορη. δουλέυω μόνο google photos που κάνει back up σε όλα και free και εχω shared albums με διάφορους :-)

-Wireless projection με desktop mode πολύ καλό. Χρειαζόταν. Όμως πολύ αργό και αποτρεπτικό το touchpad απο την συσκευή. Εσείς χρησιμοποείτε κάτι άλλο ?

Δεν γίνεται να δουλέυει το touchpad του laptop ? λογικά πρέπει .. θα το ψάξω

- Γραμματοσειρά καλό touch.. δίνει αίσθηση ανανέωσης

- dialer επίσης ανανεώθηκε αλλά έχω ανάμεικτα συναισθήματα (ίσως μέχρι να το συνηθίσω) γιατί κατέβασαν κάτω τις επαφές και δεν με βολεύει

 

κατ τ'άλλα ακόμα ψάχνω :-)

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δεν μας αρέσει κάτι προσωπικά, δεν σημαίνει ότι δεν αποτελεί αλλαγή. Δεν το φτιάχνουμε ή σχεδιάζουμε εμείς το λειτουργικό. Με το σκεπτικό αυτό ότιδηποτε και να μας φέρουν στο τραπέζι, αν δεν το έχουμε φτιάξει εμείς όπως ακριβώς το θέλουμε, πότε δεν θα μας καλύψει.

 

Είναι μια βελτιωμένη στον πυρήνα της έκδοσης του Android με κάποιες αισθητικές παρεμβάσεις και στο ui. Βρίσκω πολύ ευχάριστες τις αλλαγές και προσθήκες που έχουν γίνει και περιμένω και όλα τα updates που θα γίνουν τους ερχόμενος μήνες από την huawei.

 

 

Ps: παρατήρησα επίσης ότι στην selfie έχουν βελτιώσει την μέθοδο φωτομετρησης και μπορείς πλέον να επιλέξεις το σημείο που θα γίνει αυτή αλλάζοντας έτσι το ποσοστό της έκθεσης στην τελική φώτο.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε και η διαδικασία στα screenshot :)

 

τα βάζει κάτω αριστερά και μετά με gestures μπορείς να κάνεις share, αποθήκευση ή ότι άλλο θες

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δεν μας αρέσει κάτι προσωπικά, δεν σημαίνει ότι δεν αποτελεί αλλαγή. Δεν το φτιάχνουμε ή σχεδιάζουμε εμείς το λειτουργικό. Με το σκεπτικό αυτό ότιδηποτε και να μας φέρουν στο τραπέζι, αν δεν το έχουμε φτιάξει εμείς όπως ακριβώς το θέλουμε, πότε δεν θα μας καλύψει.

 

Είναι μια βελτιωμένη στον πυρήνα της έκδοσης του Android με κάποιες αισθητικές παρεμβάσεις και στο ui. Βρίσκω πολύ ευχάριστες τις αλλαγές και προσθήκες που έχουν γίνει και περιμένω και όλα τα updates που θα γίνουν τους ερχόμενος μήνες από την huawei.

 

 

Ps: παρατήρησα επίσης ότι στην selfie έχουν βελτιώσει την μέθοδο φωτομετρησης και μπορείς πλέον να επιλέξεις το σημείο που θα γίνει αυτή αλλάζοντας έτσι το ποσοστό της έκθεσης στην τελική φώτο.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

σύμφωνο...!!! πολύ ευχάριστες αλλαγές με την 9 πραγματικά...! αν και εγώ γύρισα ξανά στην 161 και περιμένω να πάρω επίσημα το update οποτε έρθει σε όλους μας.. 2 μέρες που το δούλεψα με την 9 μπορώ να πω ότι μου άρεσε παρα πολύ η συσκευή σε όλα της...! ήτανε πολύ smooth σε σχέση με την 161.. και με εντυπωσίασε πως με το performance mode η μπαταρία κράταγε πάλι σε πολύ καλά επίπεδα...!!!! πιστεύω πως η huawei σιγά σιγά καταλαβαίνει τα προβληματάκια του software και θα φέρει αρκετά fix και η συσκευή θα απογειωθεί...!!! τώρα για gaming δεν ξέρω εγώ στην συσκευή μου δεν παίζω games... αλλα δοκίμασα το pubg και πραγματικά εντυπωσιάστηκα το ποσο smooth ήτανε σε perfomance mode....!!! μιλάω σοβαρά θα μπορούσα να αντικαταστήσω το pubg που παίζω στο pc με ένα χειριστήριο στο p20 pro για να λιώνω όταν είμαι εκτος pc...!!

 

με την κάμερα πάλι πολύ που κράζανε εκτος από εμενα που έκραζα το performance της συσκευής... χάχα μπορώ να πω πως πραγματικά θα δείτε τρομερές και ευχάριστες αλλαγές... ειδικά στην selfie πλέον δεν βάζει τόσο έντονο και δεν θα φαίνεστε <<φαντάσματα>>

 

εγώ λοιπόν ο ομορφονιός :lol: που έκραζα την συσκευή θα σας πω πλέον ότι με την 9 που την δούλεψα 2 μέρες ένιωθα ότι έχω μια άλλη συσκευή...! έστειλα και στην huawei report για το scrolling να το βελτιώσει λίγο ακόμα...! εμεινα πολυ ευχαριστημένος για την στιγμή...!!!! αν αντιμετωπίσω κάποιο θέμα με κάποιο update θα το κράζω ελάχιστα :P :lol: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το performance mode?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με λίγα λόγια δίνει καλυτερες επιδοσης στο κινητό...! και το κάνει πιο γρήγορο απλά έχεις λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία...!

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες επιδόσεις φαίνονται μόνο όταν παίζεις παιχνίδια η και στην καθημερινή χρήση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα είναι και στην καθημερινή χρήση, υποπτευομαι πως είναι ένα ελαφρύ overclock για να μην ανεβάζει θερμοκρασίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες επιδόσεις φαίνονται μόνο όταν παίζεις παιχνίδια η και στην καθημερινή χρήση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και στην καθημερινη χρηση οχι μονο για gaming...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που θα κατεβάσω την 9.0.0.168 official?

 

φιλε μου για την στιγμή δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα... ο μονος τρόπος είναι με πληρωμή μέσω funkyhuawei....

 

αλλα προτείνω να περιμένεις.. να πάρεις επίσημα το update... δεν αξίζει να πληρώσεις 18$ για ένα update :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τι π@#@δες είναι, έχουν έτοιμο το update και σου λένε πλήρωσε για να το πάρεις νωρίτερα. Απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τι π@#@δες είναι, έχουν έτοιμο το update και σου λένε πλήρωσε για να το πάρεις νωρίτερα. Απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το fankyhuawei είναι 3rd party e-υπηρεσια, δεν έχει καμία σχέση με την Huawei.

 

Σχετικά με το πληκτρολόγιο που έχετε θέμα πέρασα χτες από το apkmirror την 9 έκδοση του Samsung browser και είχε μια μικρή καθυστέρηση στην εμφάνιση σου ενώ με την 7 από το playstore είναι αστραπή. Μήπως είναι θέμα του messenger;

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τι π@#@δες είναι, έχουν έτοιμο το update και σου λένε πλήρωσε για να το πάρεις νωρίτερα. Απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όλοι κοιτάνε να εκμεταλλευτούνε κατάστασης έτσι είναι παντού... :p όπως και ξεκλείδωμα του bootloader με 55$

 

σχετικά με τον bootloader μπορείς να το κανεις ανεπίσημα και μονος σου χωρίς να πληρώσεις... αλλα ύπαρxει κίνδυνος να γινει brick h συσκευή σου... ασε που θα χασεις και εγγυηση... οποτε δεν λεει...

 

και με το update ύπαρxει δωρεάν τρόπος να το φλασαρεις στην συσκευή... αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί κατά την διαδικασία.. δεν θα το δοκίμαζα καν.. μέσω funkyhuawei είναι πιο ασφαλές και δεν χάνεις ούτε εγγύηση... εγώ είχα κάποια credits στο funkyhuawei οποτε το πέρασα για δοκιμη 2 μέρες αλλα γύρισα ξανά στην 161 και περιμένω επίσημο update στην χωρα μας...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το fankyhuawei είναι 3rd party e-υπηρεσια, δεν έχει καμία σχέση με την Huawei.

 

αυτό ξανά πες το :lol:

 

η huawei μια χαρά κερδίζει από το funkyhuawei :P

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να περασεις την επίσημη έκδοση με funk huawei και μετά να γυρίσεις πίσω στην 161? Από την στιγμή που την πέρασες είσαι οκ. Θα πάρεις κανονικά τα επόμενα updates μέσω ota και δεν έχεις κανένα απόλυτος πρόβλημα. Χρησιμοποιήσεις χωρίς λόγο ένα credit.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...