Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητό υποστηρίζει (από μόνο του ή με την χρήση κάποιας εφαρμογής) την λειτουργία double tap to wake;

 

θέλω να το πάρω γιατί είναι φανταστικό αλλά έχω συνηθίσει το double tap to wake από το oneplus!

 

Και εγώ είχα dt2w συσκευές μεχρι τωρα και το χρησιμοποιούσα πολύ, αλλά λύνεις το πρόβλημα σου με το fingerprint scanner που είναι μπροστά και ξεκλειδώνει σφεντόνα, δε θα το θυμάσαι καν μετά από 1 μέρα ;)

 

Το θέμα μου ήταν με το dt2s για να σβηνω την οθόνη αμέσως χωρίς να πατάω το Power, και όχι να περιμένω να κλείσει μόνο του. Για αυτό το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις ένα ειδικό (soft) κουμπί που έχει στην αρχική οθόνη σου το οποίο σβήνει αμέσως την οθόνη. Οκ, σου τρώει ενα εικονίδιο στην αρχική οθόνη αλλά από το τίποτα...

 

Γενικά αν κολλάς εκεί μόνο, μην το σκέφτεσαι καθόλου, η συσκευή φυσσάει.

 

==================================================

 

ΥΓ. Προς κόσμο που δεν παρακολουθεί το νήμα καιρο: Αγνοήστε αποδεδειγμένα άσχετους/ανόητους/τρολ (έχουν ξεφτιλιστεί σε προηγούμενες σελίδες και πλεον κάνουν την πάπια και απαντάνε με χαμογελάκια). Ασχοληθείτε μονο σε ουσιαστικές ερωτήσεις/σχόλια. Δεν μπορείτε να τους βοηθήσετε όσο καλές προθέσεις και αν έχετε, χρειάζονται κλινική υποστήριξη

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω βαλει να βλεπω νουμερα κανονικα στις εφαρμογες και μου εμφανιζει κανονικα το instagram το υποστηριζει βλεπω στο fb viber εμφανιζει κανονικα νουμερα αλλα στο instargam δεν μου εμφανιζει το υποστηριζει το μαμα launcher κανονικα βλεπω αλλα δεν μου βγαζει το νουμερακι οπως τις αλλες εφαρμογες γιαυτο ρωταω

 

Αν το βαλεις να βλεπεις βουλα σου δειχνει την βουλα;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλεις να βλεπεις βουλα σου δειχνει την βουλα;

 

δεν το εχω κανει το κανω και ξαναγραφω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το βαλεις να βλεπεις βουλα σου δειχνει την βουλα;

 

την κουκιδα την εμφανιζει κανονικα οταν το γυρισω στο νουμερο να εμφανιζει οχι γιατι ομως? και το κανει μονο στο instagram

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσο σημασια του δινεται, τοσο πιο χαλια γινεται το νημα..

 

Εβαλες κανεις Android Pie? Να μας πει εντυπωσεις.....λογικα ποτε την περιμενουμε ? Δεκεμβρη? :worry:[/quote

Την εγκατεστησα την 9.0 χθες. Έχω γράψει πιο πάνω. Ακόμη είναι

σε πρώιμο στάδιο. Με μεταγενέστερες βελτιώσεις θα προστεθούν και

άλλα πράγματα. Οι αλλαγές μεχρι στιγμής είναι οι εξής:

Το κινητό είναι ακόμη πιο smooth και βελτιώθηκε το gpu turbo.

 

Φιλε μου έχεις δοκιμάσει να κάνεις ηχογράφηση κλήσης με το pie? Αν ναι, ακούγεται όντως ένα μπιπ κάθε 20sec για ειδοποιηση του καλουμενου ότι καταγράφεται?

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω κανει το κανω και ξαναγραφω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την κουκιδα την εμφανιζει κανονικα οταν το γυρισω στο νουμερο να εμφανιζει οχι γιατι ομως? και το κανει μονο στο instagram

 

Μπορει να ειναι καμια αυμβατοτητα του launcher με το instagram αλλα για δες το εξης:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Instagram->Ειδοποιησεις->Και δες αν ειναι ενεργο παντου το Ενδειξεις. Μετα δες και στην εφαρμογη μηπως αλλαξε κατι.

Βασικα πριν σου δουλευε κανονικα και τωρα σου το κανει αυτο ή το ειχες απο την αρχη;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το 4:3 είναι το κατ'εξοχήν φωτογραφικό φορμάτ...

 

Για να είμαστε ακριβείς το 3:2 είναι το κατεξοχήν φωτογραφικό ratio.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι καμια αυμβατοτητα του launcher με το instagram αλλα για δες το εξης:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Instagram->Ειδοποιησεις->Και δες αν ειναι ενεργο παντου το Ενδειξεις. Μετα δες και στην εφαρμογη μηπως αλλαξε κατι.

Βασικα πριν σου δουλευε κανονικα και τωρα σου το κανει αυτο ή το ειχες απο την αρχη;

 

ειναι ολα ενεργοποιημενες μπορει να θελει καμια ενημερωση ακομα δεν ξερω. το κινητο το πηρα εχθες φιλε μου και δεν ξερω τι να σου πω προερχομαι απο samsung και ξερεις τωρα. εσενα δουλευει κανονικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ακριβείς το 3:2 είναι το κατεξοχήν φωτογραφικό ratio.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αναφερόμουν μεταξύ του 4:3 και του 16:9 που συζητήθηκε ότι το 4:3 είναι πολύ περισσότερο η νόρμα. Μαζί με το 3:2 είναι τα δύο "στάνταρ" ratio. Προσωπικά, είχα περισσότερες συσκευές με 4:3 παρά με 3:2 ως τώρα (κυρίως entry level ψηφιακές).

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

ειναι ολα ενεργοποιημενες μπορει να θελει καμια ενημερωση ακομα δεν ξερω. το κινητο το πηρα εχθες φιλε μου και δεν ξερω τι να σου πω προερχομαι απο samsung και ξερεις τωρα. εσενα δουλευει κανονικα?

 

Εχω σβησει ολα τα social media accounts μου εδω και κατι μηνες οποτε δεν μπορω να σου πω. Εγω παντος το εχω να βλεπω την βουλα και ειμαι ΟΚ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εχω σβησει ολα τα social media accounts μου εδω και κατι μηνες οποτε δεν μπορω να σου πω. Εγω παντος το εχω να βλεπω την βουλα και ειμαι ΟΚ.

 

ok να εισαι καλα φιλε μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως υπάρχει κάποιο φόρουμ της Huawei συγκεκριμένα όπως έχει η xiaomi και λες τις προτάσεις σου η τα προβλήματα που αντιμετοπιζεις;

Σε παλαιότερες σελίδες κάποιος έγραφε πως στέλνουμε στην σελίδα στο φεισμπουκ αλλά δεν ξέρω σε ποια. Να στείλω σε αυτήν (αν το διαβάζει ο συμφορουμιτης να μας πει ξανά την σελίδα) ή να τους στείλω email?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως υπάρχει κάποιο φόρουμ της Huawei συγκεκριμένα όπως έχει η xiaomi και λες τις προτάσεις σου η τα προβλήματα που αντιμετοπιζεις;

Σε παλαιότερες σελίδες κάποιος έγραφε πως στέλνουμε στην σελίδα στο φεισμπουκ αλλά δεν ξέρω σε ποια. Να στείλω σε αυτήν (αν το διαβάζει ο συμφορουμιτης να μας πει ξανά την σελίδα) ή να τους στείλω email?

 

Ενα forum το οποιο ειχα δει οτι αξιζει ειναι το κινεζικο της huawei αλλα μπορεις μεσα απο την εφαρμογη HiCare να το κανεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω p20 pro και ξαφνικα σταματησε να μου δειχνει της ειδοποιεισης απο viber messenger οταν το εχω κλειδωμενο

πρωτα οταν ερχοταν μνμ μου αναβε η οθονη και μου εδειχνε το μνμ

ενω τωρα δεν αναβει η οθονη πρεπει να πατησω εγω το κινητο να δω αν εχει ερθει τιποτα

τι πρεπει να κανω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενα forum το οποιο ειχα δει οτι αξιζει ειναι το κινεζικο της huawei αλλα μπορεις μεσα απο την εφαρμογη HiCare να το κανεις.

 

Σε ευχαριστώ. Θέλω να τους προτείνω πρώτον να βάλλουν συντόμευση στο διπλό πάτημα του home button που τώρα δεν κάνει τίποτα αν γίνεται να εμφανίζει τις πρόσφατες εργασίες, κάτι το οποίο γίνεται με σύρσιμο στα αριστερά η δεξιά και δεν πιάνει πάντα .

Όπως επίσης σέρνοντας το δάχτυλο από την μέση της οθόνης προς τα κάτω να εμφανίζει τις ειδοποιήσεις και το navigation bar αφού με το μέγεθος της οθόνης για να φτάσει το δάχτυλο στο πάνω μέρος της ούτως ώστε να σύρεις προς τα κάτω και να εμφανιστεί είναι λίγο δύσκολο εκτός κι αν έχεις 20 πόντους δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω p20 pro και ξαφνικα σταματησε να μου δειχνει της ειδοποιεισης απο viber messenger οταν το εχω κλειδωμενο

πρωτα οταν ερχοταν μνμ μου αναβε η οθονη και μου εδειχνε το μνμ

ενω τωρα δεν αναβει η οθονη πρεπει να πατησω εγω το κινητο να δω αν εχει ερθει τιποτα

τι πρεπει να κανω

ευχαριστω

 

Αν σου το κανει μονο στο Viber τοτε δες στο Viber μεσα στις ρυθμισεις->ειδοποιησεις->Φωτεινη οθονη για μηνυματα να ειναι ενεργο/τικαρισμενο.

Ακομα στο Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Viber->Μηνυματα->ειδοποιησεις κλειδωματος οθονης->Προβολη

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γενικός viber στο λογισμικό huawei δουλεύει αρκετά χάλια by default και θέλει μερικά (αρκετά tweaks) για να παίξει, το καλό είναι ότι παίζει βρέθηκε τρόπος ακόμη και να αλλάξει ήχος όταν έρχεται το μήνυμα στο viber (ούτε αυτό γινόταν)
Link to comment
Share on other sites

Γενικός viber στο λογισμικό huawei δουλεύει αρκετά χάλια by default και θέλει μερικά (αρκετά tweaks) για να παίξει, το καλό είναι ότι παίζει βρέθηκε τρόπος ακόμη και να αλλάξει ήχος όταν έρχεται το μήνυμα στο viber (ούτε αυτό γινόταν)

 

τωρα αν σου πω πως εμενα το viber δουλευει μια χαρα θα με πεις τρελο ετσι??? το δουλευω καθημερινα... δεν πειραξα τπτ και ηχο κανονικα αλλαξα... γιατιι οπως επιμενω και λεω εχει να κανει με την χαζη rom EU C432 τα λεμε οταν το γυρισεις σε c636

 

ναι τρολλαρω τωρα...!!!! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα dt2w συσκευές μεχρι τωρα και το χρησιμοποιούσα πολύ, αλλά λύνεις το πρόβλημα σου με το fingerprint scanner που είναι μπροστά και ξεκλειδώνει σφεντόνα, δε θα το θυμάσαι καν μετά από 1 μέρα ;)

 

 

Γενικά αν κολλάς εκεί μόνο, μην το σκέφτεσαι καθόλου, η συσκευή φυσσάει.

 

==================================================

 

ΥΓ. Προς κόσμο που δεν παρακολουθεί το νήμα καιρο: Αγνοήστε αποδεδειγμένα άσχετους/ανόητους/τρολ (έχουν ξεφτιλιστεί σε προηγούμενες σελίδες και πλεον κάνουν την πάπια και απαντάνε με χαμογελάκια). Ασχοληθείτε μονο σε ουσιαστικές ερωτήσεις/σχόλια. Δεν μπορείτε να τους βοηθήσετε όσο καλές προθέσεις και αν έχετε, χρειάζονται κλινική υποστήριξη

 

+1.000 έτσι ακριβώς ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γενικός viber στο λογισμικό huawei δουλεύει αρκετά χάλια by default και θέλει μερικά (αρκετά tweaks) για να παίξει, το καλό είναι ότι παίζει βρέθηκε τρόπος ακόμη και να αλλάξει ήχος όταν έρχεται το μήνυμα στο viber (ούτε αυτό γινόταν)

 

Για να μην εχεις θεμα με το Viber κανεις τα εξης:

Βαζεις το Viber στην λιστα Παραβλεψη Βελτιστοποιησεων να ειναι ενεργο, μετα στην Εκκινηση εφαρμογων το βαζεις Μη αυτοματη διαχειρηση και τσεκαρεις και τα 3 (αυτοματη εκκινηση,δευτερευουσα εκκινηση,εκτελεση στο παρασκηνιο). Με αυτα το Viber ακομα και αν δεν το εχεις ανοικτο αυτο τρεχει στο παρασκηνιο και δεχεσαι αμεσα ολα τα μηνυματα και τις κλησεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνετε.

 

Εχω το κινητό 6 μέρες και όλα είναι σούπερ.

Το μόνο ανησυχητικό είναι οτι η μπαταρία φαινεται να τελειώνει γρήγορα. Είναι λογικό? Θα στρώσει ή να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχεις ;αν κ έχω το mate . Δεν έχω κάνει τπτ απολύτως από ρυθμίσεις και έρχονται όλα κανονικά . Ήχο δεν έχω αλλάξει γρ μαρεσει αυτός που έχει .

Γενικός viber στο λογισμικό huawei δουλεύει αρκετά χάλια by default και θέλει μερικά (αρκετά tweaks) για να παίξει, το καλό είναι ότι παίζει βρέθηκε τρόπος ακόμη και να αλλάξει ήχος όταν έρχεται το μήνυμα στο viber (ούτε αυτό γινόταν)

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνετε.

 

Εχω το κινητό 6 μέρες και όλα είναι σούπερ.

Το μόνο ανησυχητικό είναι οτι η μπαταρία φαινεται να τελειώνει γρήγορα. Είναι λογικό? Θα στρώσει ή να ανησυχώ?

 

βαλε το σημα σε 3G και το προβλημα θα φτιαξει...!!!!!

 

οταν λες γρηγορα ποσο γρηγορα δηλαδη??? εμενα κραταει πλεον πολυ καλα...! εφτιαξε με την χρηση μονο του... αφου μου αλλαξανε και μια συσκευη γιατι νομιζα οτι ειχε θεμα.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...