Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις πληροφορίες για το τηλέφωνο, στο τέλος της σελίδας, βγάζει και σε σας για "προσαρμοσμενη έκδοση"? Μου το εμφάνισε αφού πέρασα την sim. Επηρεάζει αν και πότε θα πάρω την 9? Αριθμό έκδοσης μου βγάζει κανονικά την 161.8a9fd5903355942c23a88e7c52b5beb0.jpg6c09a598a0408fb7ea2a3e26396b9917.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Να φτιαξω HUAWEI ID; Θεωρειτε πως ειναι χρησιμο;

Αν σε ενδιαφέρει ο συγχρονισμός και ασχολείσαι με το υγεία και γενικός με fitness της Huawei, επιβάλλεται...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετη ερώτηση αλλά σε μια κουβέντα π είχα με ένα φίλο σήμερα ήταν το θέμα γιατί να τραβάς βίντεο σε 4Κ απο τι στιγμή που η οθόνη έχει ανάλυση 1080p. Μήπως επειδή θα έχει περισσότερη λεπτομέρεια το βίντεο σε 4Κ;

Καμία βοήθεια στο συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετη ερώτηση αλλά σε μια κουβέντα π είχα με ένα φίλο σήμερα ήταν το θέμα γιατί να τραβάς βίντεο σε 4Κ απο τι στιγμή που η οθόνη έχει ανάλυση 1080p. Μήπως επειδή θα έχει περισσότερη λεπτομέρεια το βίντεο σε 4Κ;

Καμία βοήθεια στο συγκεκριμένο;

 

Προφανως γιατι μπορει να θες να το δεις σε αλλη οθονη η οποια θα ειναι 4k. Βγαζεις απο το κινητο, ανεξαρτητου οθονης κινητου και το βλεπεις στην τηλεοραση σε 4k.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα διαστάσεων του βίντεο σε σχέση με την διασταση της οθόνης.

Τα βίντεο είναι σε αναλογία 16:9 ενώ το κινητό είναι πιο στενόμακρο με αποτέλεσμα να αφήνει κενά δεξιά και αριστερά.

Για να μην υπάρχουν κενά θα πρέπει να παραμορφωθεί το βίντεο ή να γίνει ζουμ που όμως θα "κόψει" από πάνω και από κάτω..

 

Ναι το ξέρω. Αλλά σε μερικές εφαρμογές όπως π. Χ. Το Netflix πιάνει όλη την δυνατή έκταση της οθόνης. Εκτός το notch. Αυτό γίνετε λόγω εφαρμογής του YouTube ή λόγω του βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Αλλά σε μερικές εφαρμογές όπως π. Χ. Το Netflix πιάνει όλη την δυνατή έκταση της οθόνης. Εκτός το notch. Αυτό γίνετε λόγω εφαρμογής του YouTube ή λόγω του βίντεο;

 

Του YouTube Vanced λόγο του ότι για να σου αποδώσει hdr κάνει spoof το τηλέφωνο, δηλαδή το βλέπει το YouTube σαν συσκευή που υποστηρίζει hdr από το YouTube (Galaxy S9) το οποίο δεν έχει notch.

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια στο συγκεκριμένο;

Επειδή ίσως λέω τώρα τα βίντεο δεν τα βλέπεις μόνο στο κινητό;

Ή επίσης τα βίντεο τα χρειάζεσαι και για edit;;; Όσο καλύτερη ανάλυση τόσο σωστότερο coding...

 

Ναι το ξέρω. Αλλά σε μερικές εφαρμογές όπως π. Χ. Το Netflix πιάνει όλη την δυνατή έκταση της οθόνης. Εκτός το notch. Αυτό γίνετε λόγω εφαρμογής του YouTube ή λόγω του βίντεο;

 

Μπορείς να τραβήξεις το βιντεο χωρίς να χάσεις σε frame και ανάλυση με τα δύο δάχτυλά σου και να καλύψει όλη την οθόνη.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τραβήξεις το βιντεο χωρίς να χάσεις σε frame και ανάλυση με τα δύο δάχτυλά σου και να καλύψει όλη την οθόνη.

 

Προφανώς θα παραμορφωθεί με αυτό τον τρόπο. Λίγο μεν αλλά θα παραμορφωθεί.

 

Αν ένα βίντεο είναι 16:9 και του αλλάξεις τις αναλογίες σε 18:9 για να το δεις full screen στην οθόνη σου, παραμορφώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Τελικά όσον αφορά το Vanced δοκίμασα το full-screen με τα 2 δάχτυλα. Κόβει λίγο από πάνω και από κάτω. Παραμόρφωση δεν κατάλαβα να γίνετε ή είναι μηδαμινή και δεν το καταλαβαίνεις. Πάντως το προτιμώ σε full-screen.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα συνεχίζει να μου κλείνει απότομα μολις πέσει κάτω από το 10-8 % μετά πέφτει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία μέχρι που κλείνει απότομα. Ελπίζω στην νέα αναβάθμιση να διορθωθεί. Το προηγούμενο τηλέφωνο μου λειτουργούσε κανονικά ακόμη και με 1% για κάποια ώρα μέχρι που έκλεινε φυσιολογικά
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα συνεχίζει να μου κλείνει απότομα μολις πέσει κάτω από το 10-8 % μετά πέφτει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία μέχρι που κλείνει απότομα. Ελπίζω στην νέα αναβάθμιση να διορθωθεί. Το προηγούμενο τηλέφωνο μου λειτουργούσε κανονικά ακόμη και με 1% για κάποια ώρα μέχρι που έκλεινε φυσιολογικά

 

το εκανε και σε εμενα πιο παλια... και στα καλα καθουμενα εφτιαξε μονο του.... θελει 1-2 εβδομαδες να σε μαθει το ΑΙ... και μετα θα ειναι οκ αν οχι δοκιμασε ενα hard reset... αν ομως και δεν αλλαξει κατι κανε ενα restore...

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες για το τηλέφωνο, στο τέλος της σελίδας, βγάζει και σε σας για "προσαρμοσμενη έκδοση"? Μου το εμφάνισε αφού πέρασα την sim. Επηρεάζει αν και πότε θα πάρω την 9? Αριθμό έκδοσης μου βγάζει κανονικά την 161.8a9fd5903355942c23a88e7c52b5beb0.jpg6c09a598a0408fb7ea2a3e26396b9917.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εμένα ακριβώς έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όσους έχουν την pie?

Εξοικονόμηση στη λειτουργία "πληροφορίες τοποθεσίας" για το GPS πως βάζουμε? Όταν πατάω στους χάρτες να βρει το στίγμα,με ρωτάει να χρησιμοποίηση την ακριβή τοποθεσία, ενεργοποιεί το GPS αλλά μετά που Θέλω να το βάλω στην επιλογή, εξοικονόμησης δεν την βρίσκω. Έχει την επιλογή μόνο για κλείσιμο!

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο αλλά για να φεύγουν όποιος θέλει καμία καλή θήκη μαύρη στυλ armor ας μου πει γιατί έχω μια μαυρη να δώσω..(γιατι πήρα άλλη μου αρέσει να αλλαζω θηκες. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα συμβατότητας με τα bluetooth am61 λύθηκε γιατί τα έχει το eshop σκέφτομαι να τα πάρω αν υπάρχουν και άλλες καλές λύσεις γύρω στα 30 ευρώ πείτε.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα συμβατότητας με τα bluetooth am61 λύθηκε γιατί τα έχει το eshop σκέφτομαι να τα πάρω αν υπάρχουν και άλλες καλές λύσεις γύρω στα 30 ευρώ πείτε.

 

Σε εμένα τουλάχιστο δεν έχει λυθεί. Είμαι στην 161 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα συμβατότητας με τα bluetooth am61 λύθηκε γιατί τα έχει το eshop σκέφτομαι να τα πάρω αν υπάρχουν και άλλες καλές λύσεις γύρω στα 30 ευρώ πείτε.

Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Αν και έχω διαβάσει ότι το έχει παραδεχθεί και η ίδια η huawei και είπε ότι θα το φτιάξει με update. Τι πρόβλημα ακριβώς έχετε;

Link to comment
Share on other sites

αυτή η χαζομάρα που ανοίγεις το bluetooth και για 30sec δεν έχεις internet με ξεπερνάει..... και το κορυφαίο είναι ότι χάνεις και ταχύτητα από το το internet.. και φτάνεις σε σημείο να κλείνεις το bluetooth.....

 

*δεν έχω καμια συσκευή συνδεμένη με το bluetooth όσο το δοκίμαζα αυτό..

 

huawei?????? τι ακριβως νομιζεις οτι κανεις?? :mad: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχισες παλι να γραφεις βλακειες;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχισες παλι να γραφεις βλακειες;;;;;

 

εχεις το p20 pro?

 

δοκιμασε το και μετα πες αν λεω βλακειες... :P

 

οπως λενε και απο την huawei ειναι απολυτα φυσιολογικο γιατι εχουνε την ιδια κεραια wifi+BT..... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ρ20 pro με 2 sim η 1η συνέχεια data on, Bluetooth on, plantronics voyager edge με ΚΑΝΈΝΑ απολύτως πρόβλημα αποσύνδεσης, διακοπής κτλ, έξτρα συνδεδεμένη η συσκευή και με το infotainment του αυτοκινήτου όταν είμαι μέσα !

Η συσκευή δεν υπάρχει, πούλησε το αν το έχεις για να ησυχάσουμε και να μην διαστρεβλωνεις τα πράγματα με αποτέλεσμα να σε διαβάζουν υποψήφιοι αγοράστες και να αποθαρρύνονται ΧΩΡΙΣ ΛΌΓΟ, σταμάτα να κουράζεις!

Link to comment
Share on other sites

αυτή η χαζομάρα που ανοίγεις το bluetooth και για 30sec δεν έχεις internet με ξεπερνάει..... και το κορυφαίο είναι ότι χάνεις και ταχύτητα από το το internet.. και φτάνεις σε σημείο να κλείνεις το bluetooth.....

 

*δεν έχω καμια συσκευή συνδεμένη με το bluetooth όσο το δοκίμαζα αυτό..

 

huawei?????? τι ακριβως νομιζεις οτι κανεις?? :mad: :lol:

 

 

Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο με .161 FW και BT Jabra Stealth. Είτε ανοίξεις είτε όχι το BT είτε με συνδεδεμένη συκευή είτε όχι.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ρ20 pro με 2 sim η 1η συνέχεια data on, Bluetooth on, plantronics voyager edge με ΚΑΝΈΝΑ απολύτως πρόβλημα αποσύνδεσης, διακοπής κτλ, έξτρα συνδεδεμένη η συσκευή και με το infotainment του αυτοκινήτου όταν είμαι μέσα !

Η συσκευή δεν υπάρχει, πούλησε το αν το έχεις για να ησυχάσουμε και να μην διαστρεβλωνεις τα πράγματα με αποτέλεσμα να σε διαβάζουν υποψήφιοι αγοράστες και να αποθαρρύνονται ΧΩΡΙΣ ΛΌΓΟ, σταμάτα να κουράζεις!

Να αγιασει το στόμα σου αδερφέ , αυτά που έχουν γραφτεί από το συγκεκριμένο άτομο, απλά δεν υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...