Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Note 8 low light

38980422114_950ee6d3cf_z.jpgNOTE 8 EXTREMELY LOW LIGHT 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]38980422114_950ee6d3cf_z.jpgNOTE 8 EXTREMELY LOW LIGHT 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

S9+ low light

39988127274_d217b68b74_z.jpgS9+ EXTREMELY LOW LIGHT 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39988127274_d217b68b74_z.jpgS9+ EXTREMELY LOW LIGHT 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Mate 10 low light

38980402984_f653b626b9_z.jpgHUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]38980402984_f653b626b9_z.jpgHUAWEI MATE 10 EXTREMELY LOW LIGHT 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

P20 pro low light no mode

28240750358_6096b16617_z.jpgHuawei p20 pro extremely low light 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]28240750358_6096b16617_z.jpgHuawei p20 pro extremely low light 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

P20 pro low light (NIGHT MODE)

https://farm1.staticflickr.com/978/28240787868_744b699998_z.jpg' alt='28240787868_744b699998_z.jpg'>Huawei p20 pro extremely low light (Night mode) 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/img]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

το θυμάμαι το συγκριτικό το ειχες ξανα ανεβάσει.. στην τελευταία με τη χελώνα προτιμώ το s9+, στην προηγούμενη τα πήγε καλύτερα το night mode του 20αριου
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

το θυμάμαι το συγκριτικό το ειχες ξανα ανεβάσει.. στην τελευταία με τη χελώνα προτιμώ το s9+, στην προηγούμενη τα πήγε καλύτερα το night mode του 20αριου

 

Εδω και μόνο εδώ θα πάρω μέρος... Στην τελευταία με την χελώνα το Night mode σκοτώνει όλες τις υπόλοιπες σε φωτεινότητα και λεπτομέρεια... Κοίτα το σπυρί του τοίχου όπως και τα νερά στο τραπεζάκι όπως και την πέτρα στο συντριβάνι...

Απλά δεν υπάρχει ιδιαίτερα στην τελευταία με την χελώνα στο night mode...αλλα προτιμώ και την απλή χωρίς night mode από όλες τις υπόλοιπες

Για να μην πω ότι στην φώτο με το s9+ αν προσέξεις δεν υπάρχει η κορνίζα (μου την είχαν πει γιαυτό) με αποτέλεσμα το s9+ να παίρνει περισσότερη φωτεινότητα... Αν και δεν την βλέπω....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μόνο εδώ θα πάρω μέρος... Στην τελευταία με την χελώνα το Night mode σκοτώνει όλες τις υπόλοιπες σε φωτεινότητα και λεπτομέρεια... Κοίτα το σπυρί του τοίχου όπως και τα νερά στο τραπεζάκι όπως και την πέτρα στο συντριβάνι...

Απλά δεν υπάρχει ιδιαίτερα στην τελευταία με την χελώνα στο night mode...αλλα προτιμώ και την απλή χωρίς night mode από όλες τις υπόλοιπες

Για να μην πω ότι στην φώτο με το s9+ αν προσέξεις δεν υπάρχει η κορνίζα (μου την είχαν πει γιαυτό) με αποτέλεσμα το s9+ να παίρνει περισσότερη φωτεινότητα... Αν και δεν την βλέπω....

 

φεύγουν λιγο προς το θερμό τα χρώματα στο night mode αλλά εντάξει οχι τίποτα τραγικό.. δείγμα απο εξωτερικούς χώρους έχεις;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η αναφορά σου για τα περί Fanboyισμού αλλά προφανώς επειδή εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια.

Όλος ο κόσμος λέει για το ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι σε θέμα φωτογραφίας το Νο1 στον κόσμο και εσύ το θάβεις αναφέροντας την έλλειψη σταθεροποίησης σε 4Κ βίντεο κάτι που ΟΛΟΙ εδώ σε αυτό το νήμα αναφέρουν.

Από την άλλη νομίζεις ότι το μόνο καλό που έχει στην κάμερα είναι η ικανότητά του σε απόλυτο σκοτάδι αλλά αυτό μαρτυράει το ότι δεν ξέρεις τίποτα για το συγκεκριμένο κινητό όσο αφορά την φωτογραφία, αποδεικνύοντας περίτρανα αυτό που είπα για τα περί Fanboyισμού. Εάν όντως ήξερες, δεν θα έλεγες αυτά που λες τώρα.

Δεν θα κάτσω να σου αναλύσω σε ποια σημεία είναι καλύτερο το Ρ20pro από ΟΛΑ τα κινητά που κυκλοφορούν σήμερα (στο θέμα της κάμερας), γιατί και να σου πω δεν καταλάβεις τίποτα, γιατί ή απλά είσαι κολλημένος με την Samsung (ή αλλιώς FanBoy!) ή απλά τρολάρεις!

Υπάρχουν χιλιάδες reviews στο διαδίκτυο και μπορείς να βρεις τις πληροφορίες για την κάμερα του P20 Pro από εκεί αφού δεν θα θες να τα ακούς από τα FanBoys...

 

 

Το έγραψα για το θέμα βίντεο ότι υστερει το p20 γιατί γράφει ο άλλος είναι 2 γενιές πίσω στο θέμα κάμερας ενώ η οθόνη είναι φτωχού συγγενή...

Γράφει ο άλλος ότι το note 8 είναι τενεκες... Οποτε αν είμαι εγώ fan boy πάω πάσο.. Tsigla μια χαρά ξέρω πόσα αλλάζεις.. Κ αλλάζουμε κάποιοι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

φεύγουν λιγο προς το θερμό τα χρώματα στο night mode αλλά εντάξει οχι τίποτα τραγικό.. δείγμα απο εξωτερικούς χώρους έχεις;

 

Όχι ρε φίλε είχα μόνο ένα που ανέβασα με το Mate 10 (αποθήκη) αλλά όχι.... Λάθος και αυτό εσωτερικού χώρου είναι... Δεν ξέρω πως την πάτησα και δεν κράτησα... Και δεν έχω ούτε από το Note 8... Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ για εσάς στο φόρουμ τα κρατάω πάρα για την δική μου τρέλα... Η δική μου τρέλα είναι να στείνω 4 ώρες το ir blaster με AnyMote να παίζει με 14 συσκευές σπίτι... :D

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μόνο εδώ θα πάρω μέρος... Στην τελευταία με την χελώνα το Night mode σκοτώνει όλες τις υπόλοιπες σε φωτεινότητα και λεπτομέρεια... Κοίτα το σπυρί του τοίχου όπως και τα νερά στο τραπεζάκι όπως και την πέτρα στο συντριβάνι...

Απλά δεν υπάρχει ιδιαίτερα στην τελευταία με την χελώνα στο night mode...αλλα προτιμώ και την απλή χωρίς night mode από όλες τις υπόλοιπες

Για να μην πω ότι στην φώτο με το s9+ αν προσέξεις δεν υπάρχει η κορνίζα (μου την είχαν πει γιαυτό) με αποτέλεσμα το s9+ να παίρνει περισσότερη φωτεινότητα... Αν και δεν την βλέπω....

 

ΑΝ κοιτάξει κανείς τα exif data στις low light θα δει ότι η κάμερα έχει χρησιμοποιήσει 500 ISO και 1/10 ταχύτητα, που σημαίνει ότι δεν είναι καθόλου low light και δεν προφανώς δεν χρειάζονται τα 6s έκθεση γιατί όπως είναι φυσικό θα χαλάσει το αποτέλεσμα σε σύγκριση με μια κανονική λήψη.

To low light mode χρειάζεται σε πολύ πιο σκοτεινές λείψεις και είναι άχρηστο σε αυτού του επιπέδου φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε είχα μόνο ένα που ανέβασα με το Mate 10 (αποθήκη) αλλά όχι.... Λάθος και αυτό εσωτερικού χώρου είναι... Δεν ξέρω πως την πάτησα και δεν κράτησα... Και δεν έχω ούτε από το Note 8... Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ για εσάς στο φόρουμ τα κρατάω πάρα για την δική μου τρέλα... Η δική μου τρέλα είναι να στείνω 4 ώρες το ir blaster με AnyMote να παίζει με 14 συσκευές σπίτι... :D

 

 

Παίζει ρόλο ότι με την επαγγελματική του s9 plus θα έπαιρνα αποτελέσματα σαν να ήταν μέρα η δεν μετράει αυτό;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα για το θέμα βίντεο ότι υστερει το p20 γιατί γράφει ο άλλος είναι 2 γενιές πίσω στο θέμα κάμερας ενώ η οθόνη είναι φτωχού συγγενή...

Γράφει ο άλλος ότι το note 8 είναι τενεκες... Οποτε αν είμαι εγώ fan boy πάω πάσο.. Tsigla μια χαρά ξέρω πόσα αλλάζεις.. Κ αλλάζουμε κάποιοι

 

Στο ποστ που σου απάντησα αναφερόσουν - έθαβες την κάμερα και σε αυτό ήταν η απάντησή μου. Το τι λέει ο καθένας είναι δικαίωμα του και εσένα επίσης να του απαντήσεις με επιχειρήματα.

Τα επιχειρήματα λοιπόν τα δικά σου ήταν για κλάματα και εκτός τόπου και για αυτό σου απάντησα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ότι με την επαγγελματική του s9 plus θα έπαιρνα αποτελέσματα σαν να ήταν μέρα η δεν μετράει αυτό;
Χωρίς τρίποδακι;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ κοιτάξει κανείς τα exif data στις low light θα δει ότι η κάμερα έχει χρησιμοποιήσει 500 ISO και 1/10 ταχύτητα, που σημαίνει ότι δεν είναι καθόλου low light και δεν προφανώς δεν χρειάζονται τα 6s έκθεση γιατί όπως είναι φυσικό θα χαλάσει το αποτέλεσμα σε σύγκριση με μια κανονική λήψη.

To low light mode χρειάζεται σε πολύ πιο σκοτεινές λείψεις και είναι άχρηστο σε αυτού του επιπέδου φωτισμό.

 

Δεν αντιλέγω γιατί δεν είμαι φωτογράφος....παρολα αυτά παρμένη η καλύτερη φωτογραφία σε λεπτομέρεια από όλες τις υπόλοιπες.... Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια όπως και η απλή χωρίς night mode εξαιρετική επίσης.Ακριβώς το ίδιο βλέπω και στην φώτο με το σύνθετο όπου μόνο στου p20 pro φαίνονται τα νερά του ξύλου...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μία συγκριτική σε πιο σκοτεινά γιατί οι low light που έβγαλες έχουν πολύ φως και δεν είναι για το night mode.

 

Εκεί θα φανεί η δύναμη του P20 Pro

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη αποψη απο δειγματα φιλων....φορουμ και προσωπικης χρησης ...το p20 pro χανει σε ημερησιες ειδικα σε τοπια και οχι μονο....απο s9....η και απο note 8...mate 10 pro σε νυχτερινες ειναι ο βασιλιας ολων.....μιλαω μονο καθαρα για το θεμα καμερα....αν συζηταμε interface....μπαταρια...οθονη...παμε σε αλλα μονοπατια
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς τρίποδακι;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κ χωρίς τρίποδο με ρύθμιση παίρνει σούπερ αποτέλεσμα μετά από δοκιμές που έκανα. Καλά σε σταθερή μεριά κάνει τη νύχτα μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ποστ που σου απάντησα αναφερόσουν - έθαβες την κάμερα και σε αυτό ήταν η απάντησή μου. Το τι λέει ο καθένας είναι δικαίωμα του και εσένα επίσης να του απαντήσεις με επιχειρήματα.

Τα επιχειρήματα λοιπόν τα δικά σου ήταν για κλάματα και εκτός τόπου και για αυτό σου απάντησα.

 

Α οκ η απάντηση μ ότι είναι δύο γενιες πίσω το s9 plus ήταν για κλάματα κ για τενεκες που είπαν εγώ είπα για το βίντεο που γίνεται σεισμός σε 4κ ενώ αν απαντούσα ότι η Huawei βγάζει συσκευές με κλεμμένο νοτς η αν έλεγα η καμερα είναι μουφα στη σελφι θα ήταν καλύτερη;;

Τελος πάντων ας χαρούμε τις συσκευές μας αύριο μπορεί να ειμαι στη Huawei κ σεις στη σαμσουνγκ άλλωστε έχω γράψει κ λέω σε φίλους ότι νιώθει την ανάσα της στο σβέρκο η σαμσουνγκ. Αλλά εσείς γίνατε χειρότεροι κάποιοι από Apple fan

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ χωρίς τρίποδο με ρύθμιση παίρνει σούπερ αποτέλεσμα μετά από δοκιμές που έκανα. Καλά σε σταθερή μεριά κάνει τη νύχτα μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Α οκ η απάντηση μ ότι είναι δύο γενιες πίσω το s9 plus ήταν για κλάματα κ για τενεκες που είπαν εγώ είπα για το βίντεο που γίνεται σεισμός σε 4κ ενώ αν απαντούσα ότι η Huawei βγάζει συσκευές με κλεμμένο νοτς η αν έλεγα η καμερα είναι μουφα στη σελφι θα ήταν καλύτερη;;

Τελος πάντων ας χαρούμε τις συσκευές μας αύριο μπορεί να ειμαι στη Huawei κ σεις στη σαμσουνγκ άλλωστε έχω γράψει κ λέω σε φίλους ότι νιώθει την ανάσα της στο σβέρκο η σαμσουνγκ. Αλλά εσείς γίνατε χειρότεροι κάποιοι από Apple fan

Δες σε παρακαλώ εδώ κ πες μου το s9 plus πόσο εύκολα το κάνει αυτό χωρίς τρίποδο κ με τι ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μία συγκριτική σε πιο σκοτεινά γιατί οι low light που έβγαλες έχουν πολύ φως και δεν είναι για το night mode.

 

Εκεί θα φανεί η δύναμη του P20 Pro

 

Το φως που έχω στον συγκεκριμένο χώρο είναι στο πιο χαμηλό... Πιο κάτω δεν πάει ο ρυθμιστής... Έβγαλα κάποιες με ελάχιστο φως από διπλανό δωμάτιο σχεδόν απόλυτο σκοτάδι εννοείται στο αυτόματο το iso έφτασε 3200 στα 6 sec αλλά το αποτέλεσμα δεν θέλω να το ανεβάσω είναι χάλια.... Και μάλιστα χωρίς night mode ήταν το ίδιο χάλια το iso έφτασε 56.800 τρελός θόρυβος αλλά μην σου πω και πιο φωτεινό...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω πάθει πλάκα με το night mode και γενικά τις νυχτερινες φωτός του p20 pro...

Θέλουμε και άλλα δείγματα παιδιά αρχίζω και ψήνομαι χαχαχα!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

φεύγουν λιγο προς το θερμό τα χρώματα στο night mode αλλά εντάξει οχι τίποτα τραγικό.. δείγμα απο εξωτερικούς χώρους έχεις;

 

Να πω κάτι και γιαυτό....Το Mate 10 αν και στο σύνολο είναι η χειρότερη λήψη (για εμένα) έχει κρατήσει το χρώμα που έβλεπαν τα μάτια μου πιο κοντά από όλες τις υπόλοιπες (το είχα αναφέρει αλώστε και στο νήμα του Mate 10) ενώ αμέσως μετά είναι το P20 PRO και τελευταία τα 2 Samsung... Δεν θεωρώ θερμό το χρώμα του p20 pro ή του Mate 10 απλά είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα. Επαναλαμβάνω για μια ακόμη φορά χωρίς να είμαι ειδικός.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο firmware finder η 120Α σε εμένα πλέον είναι "approve".

Θα περιμένω λίγο μήπως και έρθει ΟΤΑ και βλέπουμε...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Α οκ η απάντηση μ ότι είναι δύο γενιες πίσω το s9 plus ήταν για κλάματα κ για τενεκες που είπαν εγώ είπα για το βίντεο που γίνεται σεισμός σε 4κ ενώ αν απαντούσα ότι η Huawei βγάζει συσκευές με κλεμμένο νοτς η αν έλεγα η καμερα είναι μουφα στη σελφι θα ήταν καλύτερη;;

Τελος πάντων ας χαρούμε τις συσκευές μας αύριο μπορεί να ειμαι στη Huawei κ σεις στη σαμσουνγκ άλλωστε έχω γράψει κ λέω σε φίλους ότι νιώθει την ανάσα της στο σβέρκο η σαμσουνγκ. Αλλά εσείς γίνατε χειρότεροι κάποιοι από Apple fan

Aν όποιος σε διορθώνει γίνεται αμέσως και Fanboy τότε δεν έχω να πω τίποτε άλλο.

Δες το Avatar μου για το τι τηλέφωνο έχω και θα καταλάβεις ότι δεν σκεφτόμαστε όλοι εδώ μέσα το ίδιο.

Το P20 pro ανήκει σε συγγενικό μου πρόσωπο, όχι σε μένα.

 

Το φως που έχω στον συγκεκριμένο χώρο είναι στο πιο χαμηλό... Πιο κάτω δεν πάει ο ρυθμιστής... Έβγαλα κάποιες με ελάχιστο φως από διπλανό δωμάτιο σχεδόν απόλυτο σκοτάδι εννοείται στο αυτόματο το iso έφτασε 3200 στα 6 sec αλλά το αποτέλεσμα δεν θέλω να το ανεβάσω είναι χάλια.... Και μάλιστα χωρίς night mode ήταν το ίδιο χάλια το iso έφτασε 56.800 τρελός θόρυβος αλλά μην σου πω και πιο φωτεινό...

Με 56000 ISO προφανώς και θα υπάρχει θόρυβος αλλά για να πεις αν είναι πολύς ή λίγος θα πρέπει να το συγκρίνεις με κάτι άλλο. Τι καλύτερο με το μέχρι το πρώην Νο1 της αγοράς!

Ακόμα και οι DSLR σε αντίστοιχες συνθήκες μην νομίζεις ότι δεν θα είχαν θόρυβο.

Συγκριτικό θα ήθελα με το S9+, και ας ήταν και χάλια όπως λες αλλά για να δουν κάποιοι τι διαφορά.

Εκεί το S9 δεν θα έβγαζε τίποτα, ένα μαύρο καρέ αλλά το P20pro βλέπει εκεί που τα άλλα στραβώνονται. Μιλάω πάντα για handheld φωτογραφήσεις.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ότι με την επαγγελματική του s9 plus θα έπαιρνα αποτελέσματα σαν να ήταν μέρα η δεν μετράει αυτό;

Μονο με τρίποδα θα είχες ένα καλό αποτέλεσμα όμως. Στο p20 pro δεν απαιτείται κάτι τετοιο. Γιατί επαναλαμβανουμε τα ίδια και τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware finder η 120Α σε εμένα πλέον είναι "approve".

Θα περιμένω λίγο μήπως και έρθει ΟΤΑ και βλέπουμε...

 

Ποια βερσιόν έχεις τώρα;

Σε αυτό που έχω στα χέρια μου έχει την 107 και σε ΟΤΑ δεν βρίσκει πιο καινούρια.

Είναι η 107 η τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

Ποια βερσιόν έχεις τώρα;

Σε αυτό που έχω στα χέρια μου έχει την 107 και σε ΟΤΑ δεν βρίσκει πιο καινούρια.

Είναι η 107 η τελευταία;

 

Ναι όλοι την 107 έχουμε... Όπου να ναι θα φανεί και η 120 εκτός και αν πάμε κατευθείαν στην 128....αν.και η 128 δεν πρέπει να είναι σωστή μιας και έχει Google security 3/18 και όχι 4/18.... Ειδομεν...

Μα καλά αυτή η Huawei να μην δίνει updates σε 1,5 μήνα μόνο 2 αναβαθμίσεις....? :p

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλοι την 107 έχουμε... Όπου να ναι θα φανεί και η 120 εκτός και αν πάμε κατευθείαν στην 128....αν.και η 128 δεν πρέπει να είναι σωστή μιας και έχει Google security 3/18 και όχι 4/18.... Ειδομεν...

Μα καλά αυτή η Huawei να μην δίνει updates σε 1,5 μήνα μόνο 2 αναβαθμίσεις....? :p

 

Nόμισα ότι έχει κυκλοφορήσει επίσημα η 120, αλλά όπως είδα, το Firmware finder δεν δουλεύει στο P20 pro..

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό καλώδιο hdmi see type c για σύνδεση σε τηλεόραση; Έχω διαβάσει ότι κάποια δουλεύουν μόνο σε mac.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...