Jump to content

ΑΓΟΡΑ ΚΙΝΗΤΟΎ ΕΩΣ 250€


mardar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Διαθέσιμο χρηματικό ποσο εως 250 ( ελάχιστα παραπάνω αν εαν πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση)

2)5"-6" Οθόνη

3)Κατά προτίμηση αγορά απο Ελλάδα

4)τοπος κατοικίας Δωδεκάνησα οποτε 800αρα μπάντα αναγκαία φαντάζομαι

5)ραδιόφωνο σίγουρα/dual οχι απαραίτητα

6)οχι απαραίτητα ελληνικό μενου

7) καλή οθόνη απαραίτητα,ηχος λιγότερο

8) ταχύτητα>αυτονομία>καμερα>βαρυ gaming με σειρα προτεραιοτητας

9) κάτοχος samsung galaxy a5 (2015) απόλυτα ευχαριστημενος

*Θα ήθελα τις προτάσεις σας, κ ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες που εχω ξεχωρισει εγω ειναι οι εξης : Xiaomi Redmi 5 Plus (4GB/64GB),

Huawei P Smart (32GB) ,

Xiaomi Mi A1 (64GB , 4GB)

Huawei Honor 9 Lite

κ με μεγαλυτερη επιφυλαξη λογο χρηματων και οχι μονο ειναι : Huawei Mate 10 Lite Dual (64GB) :!:

Ulefone Power 3 (64GB) :!:

Samsung Galaxy A5 2017 (32GB) :!:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γράφεις οτι ειναι σημαντική η οθόνη για σένα, θα πρότεινα να πας σε καμια μεγάλη αλυσίδα να τα δεις απο κοντά ώστε να αποκλείσεις κάποιες συσκευές. Για παραδειγμα την οθονη του Mi a1 την βρισκω μέτρια αλλα αν σε ικανοποιεί τότε έχουμε περισσότερες επιλογές. ;)
Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι ευχαριστημενος απο samsung και δεν θες να απομακρυνθεις μπορεις να παρεις το samsung a5 2017 αλλα την single sim εκδοση.Στα λεφτα σου υπαρχουν και αλλα μοντελα απο xiaomi και huawei που καλυπτουν τα κριτηρια σου οπως το xiaomi redmi note 4x , xiaomi redmi 5 plus , huawei p smart , huawei p10 lite και με μια μικρη υπερβαση χρηματων τα huawei mate 10 lite και huawei honor 7x.Καποια μοντελα υπερτερουν σε καμερα καποια σε μπαταρια , επισης και τα μεγεθη των οθονων και η ram ποικιλουν ανα μοντελο.Παντως ολα τα huawei και τα xiaomi που προτεινα ειναι dual και εχουν και ραδιο.Καλο ειναι να τα εβλεπες και απο κοντα για να σε βοηθουσε και το αισθητικο κομματι στην επιλογη σου.
Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας reviews για το α5 του 17 εχω απογοητευτεί γενικά κ δεν με πειράζει το να φύγω απο σανσουνγκ, ανα έπρεπε να προτείνετε προσωπικά 2 συσκευές ποιες θα ήταν
Link to comment
Share on other sites

Από εμένα Mate 10 lite. Στα 243 ευρώ στο best price αυτή τη στιγμή. Στο σκρουτζ ανέβηκε λίγο, μάλλον λόγω εορτών. Αν το δεις σε κάποιο κατάστημα είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης απο Σάμσουνγκ υπάρχει κάτω από 200 ευρώ το j7 2017.

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 lite έχει πολύ μέτρια οθονη.

 

Οπότε ξαναγράφω ότι καλύτερα είναι να πας σε κάνα κατάστημα, να δεις μερικές οθόνες να δεις αν μπορείς σε κατώτερες και μετά το συζητάμε ;)

Link to comment
Share on other sites

θα πεταχτω το απογευμα σε καποια αλυσιδα να τσεκαρω οθονες κ θα επανελθω

 

Τσεκαρε όλες όσες ανέφερες και πρότειναν και δες αν μπορείς με αυτές. Αν ναι υπάρχουν πολλές και καλές επιλογές. ;)

Link to comment
Share on other sites

τα ειδα απο κοντά τα περισσότερα, βέβαια με 2 λεπτα στο χέρι τι να καταλάβεις. το mi a1 δε με τρελανε με το στοκ. το redmi 5 plus το ειδα λιγότερο απο ολα.κατα κυριο λόγο συγκρινα το p smart και το mate 10 light. το δεύτερο εχει λιγο πιο πολύ φωτεινότητα κ ελάχιστα πιο έντονα χρωματα.ετσι μου φάνηκε τουλάχιστον στις εικονες που έχει κοινές στο γκαλερί.βέβαια το p smart με τραβηξε περισσότερο για καποιο λόγο.+ τοοτι ειναι λιγο ποιο οικονομικο.. Και απέκλεισα κ το α5 του 17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...