Jump to content

Κάμερα .


xostel77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν,εχω το xiaomi mi 5s και ειμαι αρκετά ευχαριστημένος. Η γυναίκα μου εχει το πρώτο

xiaomi redmi note που κυκλοφόρησε πριν απο αρκετά χρονια.

Το πρόβλημα ειναι οτι redmi note πρεπει να το αντικαταστήσει και θελει να της δώσω το 5s και εγω να πάρω ενα αλλο.

Τα χρήματα που μπορω να διαθέσω ειναι 250 ευρώ περίπου και θελω να πάρω καμιά ιδέα για τις επιλογες που υπάρχουν σε καινουργια ή μεταχειρισμένα.

Βασικό κριτήριο επιλογείς η κάμερα,καθώς για αυτο ειχα πάρει το 5s,για την καλή του κάμερα.

Σε περίπτωση που δεν καταλήξουμε κάπου με ανώτερη κάμερα ή έστω εφάμιλλη,τότε θα ξανά πάρω ένα ακομα 5s.

Περιμένω προτάσεις....

Link to comment
Share on other sites

G6 αν θες και αδιάβροχο και wide κάμερα και γενικά καλό πακέτο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίζει το g6 στα 250;

Το note 3 το εχω δει στα 250 ευρώ αλλά δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες του.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει το g6 στα 250;

Το note 3 το εχω δει στα 250 ευρώ αλλά δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες του.

 

Επειδή είπες μεταχειρισμενο..νομίζω θα βρεις περίπου εκεί. Θες να το δω ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδή οτι ειναι καλύτερο απο το 5s σε ημερήσιες φωτογραφίες;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος Νίκο. Η λεπτομέρεια που έχει το mi5s είναι εξαιρετική. Αλλά από τις διαθέσιμες εναλλακτικές επιλογές σου νομίζω αυτή είναι η καλύτερη. Εκτός αν πάρεις δεύτερο mi5s :p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,εχω το xiaomi mi 5s και ειμαι αρκετά ευχαριστημένος. Η γυναίκα μου εχει το πρώτο

xiaomi redmi note που κυκλοφόρησε πριν απο αρκετά χρονια.

Το πρόβλημα ειναι οτι redmi note πρεπει να το αντικαταστήσει και θελει να της δώσω το 5s και εγω να πάρω ενα αλλο.

Τα χρήματα που μπορω να διαθέσω ειναι 250 ευρώ περίπου και θελω να πάρω καμιά ιδέα για τις επιλογες που υπάρχουν σε καινουργια ή μεταχειρισμένα.

Βασικό κριτήριο επιλογείς η κάμερα,καθώς για αυτο ειχα πάρει το 5s,για την καλή του κάμερα.

Σε περίπτωση που δεν καταλήξουμε κάπου με ανώτερη κάμερα ή έστω εφάμιλλη,τότε θα ξανά πάρω ένα ακομα 5s.

Περιμένω προτάσεις....

 

Νικο σου εχω λυση...μη της το δινεις:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω και εγω και ανησυχώ. Ειναι πολυ δύσκολο να ανέβω οικονομικα τώρα. Ισως πάρω αλλο ενα τελικά 5s.

Σε τίποτα ποιο παλιο,σαν το 6p λεει ακόμα η όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νικο σου εχω λυση...μη της το δινεις:lol::lol::lol:

 

Μη με κρατάς σε αγωνία,λεγε!

Link to comment
Share on other sites

Το 6p το έχω σαν 2ο με 1ο το V10.

Κυρίως γιατί με βολεύει (to V10) σαν κινητό (εκτός κάμερας).

Εχω την εντύπωση πως το 6p με την oreo έχει χάσει στα πορτραίτα λίγη λεπτομέρεια.

Πάντως αν το βρεις με υπόλοιπο εγγύησης μερικούς μήνες πάρτο.Είναι αναβάθμιση σε σχέση με το Mi5s αν και έχουν τον ίδιο αισθητήρα.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

με το Mi5s αν και έχουν τον ίδιο αισθητήρα.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχουν ίδιο αισθητηρα; Έχω την εντύπωση ότι το mi5s εχει ίδιο αισθητηρα με pixel και όχι 6p

 

Πάντως από το nexus 5x που είχα, την ημέρα τα πήγαινε καλύτερα το mi5s.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχουν ίδιο αισθητηρα; Έχω την εντύπωση ότι το mi5s εχει ίδιο αισθητηρα με pixel και όχι 6p

 

Εχεις δίκιο, μπερδεύτηκα...

 

σορρυ xostel

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κράτα το mi5s εσύ και πάρε για τη σύζυγο το meizu pro 6 plus:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το mi5s εσύ και πάρε για τη σύζυγο το meizu pro 6 plus:)

 

Όντως κινηταρα. Αρκεί να μην την πειράζει να συνηθίσει λίγο διαφορετικό ui.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω και εγω και ανησυχώ. Ειναι πολυ δύσκολο να ανέβω οικονομικα τώρα. Ισως πάρω αλλο ενα τελικά 5s.

Σε τίποτα ποιο παλιο,σαν το 6p λεει ακόμα η όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μη με κρατάς σε αγωνία,λεγε!

 

το ξερω οτι παλι στο τελος εμενα θ'ακουσεις.

Παρε το lg G5 και μη ρωτας πολλα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα δεν θα άντεχα αυτο το βυζί στην κάμερα του g5 !
Link to comment
Share on other sites

Λετε δηλαδή οτι ειναι καλύτερο απο το 5s σε ημερήσιες φωτογραφίες;

 

Νικο δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καλυτερο το G6, το προτεινα σαν συνολικα ενα πληρες για τα λεφτα του κινητο.

Μετα το περασμα μου απο huawei Και το σοκ που επαθα απο μενου κλπ αποφασισα να τα κοιταζω ολα. Δεν το ξερω το 5s και δεν εχω αποψη, αλλα ξερω οτι το G6 εχει τα εξης πλεονεκτηματα:

Αριστη ips Οθονη, καλη μπαταρια (οχι κατι τρομερο αλλα αρκετα καλη), αδιαβροχο, καρτα μνημης, θυρα ακουστικων, wide camera, gcam

που την απογειωνει, ωραιο σχεδιο-σασι, ειδικα σε ασημι μοιαζει πολυ premium, ιδανικο μεγεθος.

ΤΟ μενου επισης της LG εχει βελτιωθει τρομερα, το βρισκω παρα πολυ πρακτικο και απλο, ενω παλια ηταν μαπα.

Τα μειονεκτηματα του για μενα ειναι τα εξης:

Εχει shutter lag καμια φορα εντονο αν το σκηνικο ειναι ζορικο ή αν βιαζεσαι να βγαλεις μια φωτο και πας να ανοιξεις βιαστικα καμερα, και πατησεις κλικ, θα δεις καθυστερηση (τουλαχιστον εγω που εχω τη μπεμπα στο σπιτι και ειχα μαθει με s8/note να ανοιγω και κλικ, με g6 εχασα πολλα κλικ). Επισης χανει σε λεπτομερεια μολις σκοτεινιασει λιγο αλλα με gcam φτιαχνει και αυτο.

 

Αυτα απο εμενα. Επισης κανει 320 στο bestprice Καινουριο, οποτε θεωρω οτι το 250 σε used ειναι ευκολο. Πριν 2 μηνες υπηρχαν πολλες αγγελιες στο insomnia, αν κατσεις και τις ψαξεις κατι θα βρεις.

καλημερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τιποτα δεν θα άντεχα αυτο το βυζί στην κάμερα του g5 !

 

το G5 εχει εξαιρετικη καμερα με καλυτερη λεπτομερεια του G6 αλλα σε ολα τα αλλα μειονεκτει..συν οτι θα δωσεις σχεδον τα ιδια λεφτα για G6.

ΘΑ ρισκαρεις ομως θεματα με Οθονη, με εφαρμογη μπαταριας που αν το παρεις Used και το εχει λιωσει ο ιδιοκτητης στο βαλε-βγαλε θα παιζει κλπ.

Ωραια συσκευη αλλα για μενα δεν αξιζει μονο για την λιγο καλυτερη καμερα, εκτος αν την παρεις σε τιμη χωμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το μελετήσω αρκετά τελικά...

Το G6 μου αρέσει πάρα πολύ σαν σύνολο και πρέπει να το ψάξω περισσότερο. Σε γενικές γραμμές όπου το έχω δει στο YouTube έχει πολύ καλά σχόλια στα περισσότερα από αυτό που προσφέρει.

Το είδα και στο pocket now που μιλούν αρκετά αντικειμενικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε όλα τα μαγαζιά εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης και δεν κατάφερα πουθενά να βρω το G6, για να τω δω από κοντά. Γενικά πουθενά δεν έχουν LG!!!

Επίσης δεν βρίσκω καμία αγγελία στα 250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε όλα τα μαγαζιά εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης και δεν κατάφερα πουθενά να βρω το G6, για να τω δω από κοντά. Γενικά πουθενά δεν έχουν LG!!!

Επίσης δεν βρίσκω καμία αγγελία στα 250 ευρώ.

 

Όταν κάνει λίγο πιο πάνω καινούργιο, δεν χρειάζεται να βρεις, στείλε απλά σε όσους το έχουν ότι τόσο κάνει νέο και αν δεν βρεθεί ένας λογικος τι να πω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνει λίγο πιο πάνω καινούργιο, δεν χρειάζεται να βρεις, στείλε απλά σε όσους το έχουν ότι τόσο κάνει νέο και αν δεν βρεθεί ένας λογικος τι να πω..

 

Καμιά πρόταση στο χρώμα; Νομίζω οτι το ασημή θα ειναι το ποιο ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση στο χρώμα; Νομίζω οτι το ασημή θα ειναι το ποιο ωραιο.

 

Εμένα μου άρεσε το ασημί. Το 1ο που πήρα ήταν μαύρο και το έδωσα και για αυτό το λόγο. Μετά που βρήκα ασημί δεν το μετανοιωσα καθόλου σα χρώμα. Δείχνει premium και στιβαρό.

 

Αγγελίες που κοιτάς? Γιατί στο insomnia βλέπω πολλά οπότε με μερικά μηνύματα ίσως πάρεις πιο καλή τιμή, ειδικα όταν έχει 320 καινούριο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αγγελια για το g6. Για να δούμε τι θα γίνει.

Ελπιζω αν κάτσει να μην μετανιώσω για αυτήν μου την επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...