Jump to content

Max τιμή: 280Ε με -> καλή κάμερα, μεγάλη οθόνη


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 280E

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 5.5"-5.7" περίπου

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Ελλαδα με εγγυηση αντιπροσωπείας

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; Ναι!

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Αδιάφορα όλα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Οχι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Η καλή οθόνη

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Καμερα, Ταχυτητα, Αυτονομια, δεν παιζω παιχνιδια

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. ΜΟΤΟ Χ STYLE (με μισή οθόνη να δείχνει ουράνια τόξα)

 

Από γρήγορο ψάξιμο έχω δει Huawei mate 10 lite, htc u ultra, honor 7x, Meizu M6 Note. Πώς σας φαίνονται; Κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ πολυ!

Γιώργος

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα HTC....

 

Είχα διαβάσει κάπου ότι ίσως η HTC σταματήσει να βγάζει τηλέφωνα... Δε ξέρω αν πουλήθηκε ήδη (στη Google?) ή αν ακόμα ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είδα χθες στο Κωτσόβολο το Huawei mate 10 lite. Δε μου άρεσε η οθόνη του. Σε φωτεινότητα κυρίως. Το κινητό που έχω τώρα (Moto X Style) που το είχα πάρει στα ίδια χρήματα ήταν πολύ καλύτερο δίπλα του. Ψάχνω να βρω να δω και το HTC.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα. Το Huawei mate 10 lite είναι πολύ ωραίο κινητό στο κράτημα, με χορταστική οθόνη αλλά και εμένα η φωτεινότητα κάπως μου φαίνεται. Πολύ καλή αυτονομία έχει το galaxy J7 (2017), 5,5 ιντσες super amoled. υπερτερεί σε ποιότητα αλλά χάνει σε μέγεθος μνήμης έναντι του mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε μου άρεσε η οθόνη το είδα από κοντα το huawei. Ξεβαμμένη κάπως δε ξέρω τί με χάλασε αλλά σίγουρα χειρότερη απο το Μοτο που έχω. Και για μένα τεράστιο μειον είναι ότι δεν έχει γρήγορη φόρτιση!

Κάποιος μου πρότεινε και το Nokia 6 (2018) που έχει πέσει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει άλλο nokia 6? Γιατί τα δείγματα που έχω δει από ένα nokia 6 ήταν απαράδεκτα. Ακόμα και το mi a1 καλύτερο ήταν
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει άλλο nokia 6? Γιατί τα δείγματα που έχω δει από ένα nokia 6 ήταν απαράδεκτα. Ακόμα και το mi a1 καλύτερο ήταν

 

Υπάρχει μια ανανεωμένη το Nokia 6 (2018) που λένε ότι είναι αξιοπρεπέστατο. Και πρεπει να είναι και Android One νομίζω. Δε ξέρω κατα πόσο βελτιώθηκε η κάμερα, πρέπει να δω reviews.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι ομως η οθονη του mate 10 lite ειναι αψογη.Εμενα δε μου φαινεται καθολου θαμπη η θολη.

 

Ισως έχεις δίκιο φίλε μου, είναι τί έχει συνηθίσει ο καθένας πριν. Ισως να έφταιγε και κάποια ρύθμιση σε αυτό που είδα εγώ. 'Οπως και να έχει το έκοψα λόγω φόρτισης. Θέλω οπωσδήποτε fast charging γιατί μπαινοβγαίνω σπίτι και πολλές φορές έχω μόνο μισή ώρα να το φορτίσω (ο γιος μου φροντίζει να το λιώνει αν το βρεί)...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Nokia ειναι stock android. Δεν ξερω όμως αν ειναι android one (δηλαδη αν παιρνει πρώτο τα updates).

Πάντως αν εχει ιδια κάμερα θα απογοητευτείς.

 

Παρεμπιπτόντως πως και δεν κοιτας το u ultra που έχει όντως καλή κάμερα; Αν δεν κανω λαθος ειναι ηδη σε oreo οποτε καλυμμένος θα εισαι για κάποιο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6 (2018) είναι πολύ καλό δες και το και Motorola Z2 Play που είναι σε προσφορά από amazon.de όσο για οθόνη Nokia 8
Link to comment
Share on other sites

Ίδια κάμερα φαινεται παντως να εχει με το περσινό nokia 6 https://www.gsmarena.com/nokia_6_(2018)-8972.php

Δηλαδή μέγεθος pixel μολις 1 micron, ίδιο διάφραγμα και χωρίς ois. Δεν νομίζω να χει τρελές διαφορές.

 

Όσον αφορά το moto z2 play, απο τα λιγα δειγματα που εχω δει, δεν βλέπω να εχει καμια σπουδαία κάμερα.

Moto Z2 Play Sample Photos

moto Z2 Play

Link to comment
Share on other sites

Htc ultra αλλιώς πας σε mi note 3, χωρίς 800αρα όμως. Αλλά σε καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα απόλυτα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Htc ultra αλλιώς πας σε mi note 3, χωρίς 800αρα όμως. Αλλά σε καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα απόλυτα

 

800άρα θέλω οπωσδήποτε. Χρειάζομαι το καλύτερο δυνατό ιντερνετ για τη δουλειά μου πάντα (και εξωτερικό). Το Htc ultra ψάχνω να το δω. Κυρίως για το μέγεθος του στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Το u ultra δυστυχως εχει πολυ μεγάλα μπεζελς. Καμία σχέση με το Moto x style που ειχες.

 

Αλήθεια;;;; Τότε άκυρο. Κατάλαβα θα κάτσω να μαζέψω κανένα κατοστάρικο παραπάνω για να κοιτάξω άλλα σε κανένα μήνα. Κανένα δε με τρελαίνει από αυτά που έχω εντοπίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;;;; Τότε άκυρο. Κατάλαβα θα κάτσω να μαζέψω κανένα κατοστάρικο παραπάνω για να κοιτάξω άλλα σε κανένα μήνα. Κανένα δε με τρελαίνει από αυτά που έχω εντοπίσει.

 

Δες λίγο τις διαστασεις σε gsmarena και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Και με 100 ευρώ παραπάνω δεν έχει κάτι πρέπει να ανέβεις και άλλο

 

Μόνο το p10 και αυτό αρχίζει και παλιώνει

 

Αυτό που θέλεις είναι το HTC u11 στα 470 αν και έχει μεγάλα bezels και μετά s8 στα 500

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μα το p10 έχει μικρή οθόνη. Αν δεις ψάχνει 5.5 με 5.7.

 

Ναι, σωστά 5.5-6. Κάτι σε Honor? πχ το 8? Το view 10 πρέπει να ξεφεύγει λίγο αν και θα πέσει λογικά.

To Nokia 7 plus?

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά 5.5-6. Κάτι σε Honor? πχ το 8? Το view 10 πρέπει να ξεφεύγει λίγο αν και θα πέσει λογικά.

To Nokia 7 plus?

Μαζεύεις για το s8 τέλος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά 5.5-6. Κάτι σε Honor? πχ το 8? Το view 10 πρέπει να ξεφεύγει λίγο αν και θα πέσει λογικά.

To Nokia 7 plus?

 

Φαινεται να εχει αρκετό ενδιαφέρον και προσωπικά αναμένω με ενδιαφέρον τα φωτογραφικά του δείγματα.

Τα πρώτα που έχω δει μου καναν πολύ θετική εντύπωση. Κανε υπομονη ομως αν μπορεις να πέσει η τιμή (βγήκε μόλις τώρα).

 

Βεβαια ειναι παλι μεγαλύτερο απο το moto x style αλλά μικρότερο απο u ultra.

Βασικά καλύτερα να βλέπεις τις διαστάσεις που γράφει στο gsmarena. Έτσι θα καταλάβεις ποσο μεγαλύτερα ειναι απο το δικό σου.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...