Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mipos xerei kaneis pos mporo na do sto ericsson t630 posa minimata exo steilei ws twra???Exo tin ipiresia tis vodafone me ta 150 dwrean minimata kai thelo na xero gia ypologizo poso perithorio exo.Kapou nomizo to xa vrei alla den thimamai gamoto.....Please help :blink:
Link to comment
Share on other sites

otan stelnete fotografies sto H/Y travigmenes apo to 630, exei kanenas to provlima apo noise stis eikones tou??? se mena oi perisoteres pou travao apo to kinito mou vgenoun kounimenes mipos kserei kanenas kanena tropo na min vgenoun kai toso kounimenes??? kai kati allo poio einai to kalitero programa i plugin gia remove noise
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NightMare- ( 2 Ιαν. 2004 , 02:43)

 

Απ'οσο θυμαμαι ειναι στο μενου "Κλησεις" -> "Χρονος & Κοστος" -> "Μετρητης SMS"

 

 

na'sai kala.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία του απαράδεκτη. Δεν ξέρω αν φταίει που παίζω και πατάω κουμπιά συνέχεια αλλά έπρεπε να είχαν βάλει μπαταρία μεγαλύτερη σε κάθε περίπτωση. Είναι πολύ σπαστικό να φορτίζεις κάθε 2 μέρες...Εντάξει έχει πολλά καλούδια πάνω αλλά όχι κι έτσι. Έτσι κάνουν και αντίστοιχα κινητά άλλων εταιριών?
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Άν το προηγούμενο κινητό σου δεν ήταν έγχρωμό, τότε καταλαβαίνεις οτι η αυτονομία έχει πέσει λόγω της οθόνης.Αλλά πάντως δεν είναι η καλύτερη αυτονομία (και ούτε η χειρότερη)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lestrange ( 2 Ιαν. 2004 , 12:07)

 

Άν το προηγούμενο κινητό σου δεν ήταν έγχρωμό, τότε καταλαβαίνεις οτι η αυτονομία έχει πέσει λόγω της οθόνης.Αλλά πάντως δεν είναι η καλύτερη αυτονομία (και ούτε η χειρότερη)

 

 

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν 1ης γενιάς και η μπαταρία του κρατούσε 3-4 μέρες με αρκετή χρήση. Επίσης σε κάποια πράγματα (μικρά αλλά συμαντικά) νομίζω ότι είναι μπροστά. Δεν ξέρω αν είναι που εγώ το έχω συνηθίσει έτσι αλλά πχ γιατί αγαπητή μας SonyEricsson δεν βάζεις δυνατότερη δόνηση στο 630?Δεν καταλαβαίνεις καν όταν χτυπάει.. Γιατί δεν μπορώ να κλειδώσω το τηλέφωνο ενώ είναι ανοιχτό και να δίνω κωδικό μετά όταν θέλω να κάνω κάποια κλήση? Γιατί πρέπει να φορτίζω τη μπαταρία κάθε 3 και λίγο? Τουλάχιστον έχει βγει μεγαλύτερη μπαταρία που να μπορώ να αγοράσω?

Γιατί δεν μπορώ να αναθέσω εγώ τον ήχο που θέλω σε εισερχόμενα sms?

 

Είναι μερικά μικρά ερωτήματα που κάνω γιατί είχα συνηθίσει αυτές τις λειτουργίες σε άλλο παλιό τηλέφωνο που για μένα στην εποχή του ήταν χρόνια μπροστά. Για άλλους ίσως δεν παίζουν και μεγάλο ρόλο.

Επίσης δεν το συζητώ. Το τηλέφωνο κάνει πολλά μα πολλά πράγματα απλά στο πέρασμα σε νέας τεχνολογίας κινητό περίμενα κάποια απλά πράγματα ..να υπάρχουν. Το κυριότερο είναι η μπαταρία που ενώ λέει 10 ώρες ομιλίας 300 ώρες αναμονής ούτε κατά διάνοια δεν πλησιάζει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος συνειδητοποιημένος αγοραστής του 630 να μου πει μερικούς λόγους για τους οποίους να πάω να το αγοράσω αύριο και να μην περιμένω τα Samsung 710 & Motorola V600?

Μην μου πείτε για χρήματα και να προσθέσω οτι με ενδιαφέρει πάρα πολύ οτι έχει σχέση με την χρήση της ενσωματωμένης κάμερας (από μνήμη μέχρι connectivity για την διακίνηση των φωτογραφιών μου)

Thank you!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dbal ( 2 Ιαν. 2004 , 21:03)

 

Μπορεί κάποιος συνειδητοποιημένος αγοραστής του 630 να μου πει μερικούς λόγους για τους οποίους να πάω να το αγοράσω αύριο και να μην περιμένω τα Samsung 710 & Motorola V600?

Μην μου πείτε για χρήματα και να προσθέσω οτι με ενδιαφέρει πάρα πολύ οτι έχει σχέση με την χρήση της ενσωματωμένης κάμερας (από μνήμη μέχρι connectivity για την διακίνηση των φωτογραφιών μου)

Thank you!

 

Αν και κάτοχος Τ610 νομίζω ότι από αυτά που σε ενδιαφέρουν το V600 έχει σαφώς καλύτερη κάμερα με μεγαλύτερη ανάλυση και διπλάσια μνήμη. Σαν συνδεσιμότητα το V600 έχει bluetooth. Το Τ630 έχει bluetooth και υπέρυθρες τα οποία δουλεύουν πολύ καλά τόσο συνδεόμενα με pc όσο και με άλλα κινητά.

Γνώμη μου είναι ότι και τα δύο είναι πολύ καλά κινητά αλλά μάλλον αξίζει λίγο να περιμένεις το V600.

Για το 710 δεν γνωρίζω αλλά αν είναι σαν το Ε700 θα έχει προβλήματα συνδεσιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

USB CABLE & T630......

 

to exw parei... ola kala... to anagnwrizei to pc... ola kala kai pali...

meta ??? kserei kaneis na mou pei ti ginetai ?

software den ypirxe oute gia plaka sto cd, para mono drivers...

dwste mou odigies....

 

HEEEEEEEEEEEELLLLLLPPPP !!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν τί software ψάχνεις δηλαδή?

 

Αν έχεις πάρει το USB καλώδιο της MobileAction κατέβασε από το web site της το νέο Handset Manager που μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα (πχ διαχείρηση τηλεφωνικού καταλόγου, αποστολή SMS, MMS, up/download αρχείων στο κινητό κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nevian ( 3 Ιαν. 2004 , 21:02)

 

Σαν τί software ψάχνεις δηλαδή?

 

Αν έχεις πάρει το USB καλώδιο της MobileAction κατέβασε από το web site της το νέο Handset Manager που μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα (πχ διαχείρηση τηλεφωνικού καταλόγου, αποστολή SMS, MMS, up/download αρχείων στο κινητό κλπ).

 

Gia koita auto... :o

Link to comment
Share on other sites

TI LETE RE PAIDIA NA PARW TO ST 55 H TO T 630?POIO EXEI KALYTERH FOTO?APO MPATARIA EINAI AISTHHTA KALYTERH APO TOU ST 55 GIATI MOU ARESEI PIO POLY TO ST 55 SAN EMFANISH.......HELPPP
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikmak3 ( 4 Ιαν. 2004 , 19:22)

 

TI LETE RE PAIDIA NA PARW TO ST 55 H TO T 630?POIO EXEI KALYTERH FOTO?APO MPATARIA EINAI AISTHHTA KALYTERH APO TOU ST 55 GIATI MOU ARESEI PIO POLY TO ST 55 SAN EMFANISH.......HELPPP

 

 

Aπό μπαταρία δεν ξέρω.

Καλύτερες φωτογραφίες βγάζει το ST55. Το Τ630 υπερτερεί σε οτιδήποτε άλλο εκτός από την ποιότητα των φωτογραφιών.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikmak3 ( 4 Ιαν. 2004 , 19:22)

 

TI LETE RE PAIDIA NA PARW TO ST 55 H TO T 630?POIO EXEI KALYTERH FOTO?APO MPATARIA EINAI AISTHHTA KALYTERH APO TOU ST 55 GIATI MOU ARESEI PIO POLY TO ST 55 SAN EMFANISH.......HELPPP

 

 

To siemens xanei se ola ontws ektos apo thn emfanish kai isws tis fwto .

Kata thn gnwmh moy pantws phgaine xalara gia t630.

Apo mpataria mia xara einai . ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει η απουσία IrDA ή Bluetooth τότε κατευθείαν για το ST55. Εγώ θα το πάρω μάλλον αύριο αλλά θα το πάρω γιατί με ενδιαφέρει η ποιότητα των φωτό που στο ST55 είναι πολύ καλύτερη χωρίς αμφιβολία
Link to comment
Share on other sites

Skeftomai sobara na parw to t630. Alla eimai xronia kollimenos me nokia, k kyrios logos pou xrisimopoiw to kinito einai ta sms (trww mia 5ara karta se mia mera se sms). Exw boleuei apeira me to t9 twn nokia. Apo ericsson den exw idea... To t9 einai boliko? ypostirizei ellinikous xaraktires? kollaei kathoulou otan grafeis sms??
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις:

1)Εχει και αυτο εκεινες τις εικονες του 610 που δεν σβηνοταν και χρειαζεται το κολπο τω 13sec?

2)Με ελευθερη ολη την μνημη ποσες φωτογραφιες χωραει?

:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NeverMind ( 5 Ιαν. 2004 , 04:51)

 

Καποιες ερωτησεις:

1)Εχει και αυτο εκεινες τις εικονες του 610 που δεν σβηνοταν και χρειαζεται το κολπο τω 13sec?

2)Με ελευθερη ολη την μνημη ποσες φωτογραφιες χωραει?

 

 

 

1) το κόλπο των 13sec χρειαζόταν στο 610 για να φύγουν τα απαράδεκτα photo και logo της απαράδεκτης vodafone. Το 630 έχει πολύ λίγα που δε σβήνονται.

2)πάνω από 60 photo χωράει, αλλά αυτό παίζει πολύ γιατί υπάρχουν photo των 15 kb και άλλες των 45 kb

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

υπολόγισε περίπου 2200 kb μνήμη και διαίρεσέ το με το 25kb κατά μέσο όρο =~ 88 (σε ανάλυση 352*288)

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable ( 5 Ιαν. 2004 , 03:35)

 

Skeftomai sobara na parw to t630. Alla eimai xronia kollimenos me nokia, k kyrios logos pou xrisimopoiw to kinito einai ta sms (trww mia 5ara karta se mia mera se sms). Exw boleuei apeira me to t9 twn nokia. Apo ericsson den exw idea... To t9 einai boliko? ypostirizei ellinikous xaraktires? kollaei kathoulou otan grafeis sms??

 

 

Kαι εγώ μια ζωή με Nokia ήμουνα αλλά σήμερα πάω για το Ζ600.

Ασχολήθηκα πολύ με το Τ610 ενός φίλου επειδή φοβόμουν το ίδιο και μπορώ να πω ότι με εξαίρεση μια μικρή καθυστέρηση (πολύ μικρή όμως) κατά το γράψιμο, το Τ9 μου αρέσει πιο πολύ από της Nokia γιατί έχει και την επιλογή να σου πετάει παραθυράκι με τις πιθανές λέξεις και να διαλέγεις άμεσα. Αυτό το θέμα μη σε προβληματίζει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

dil lewton kai esy apo nokia perases mia xara sto ericsson???

to fobomouna ligo, giati an d mporw na grapsw sms tha to peteksw, alla an einai etsi opws les efyga na to parw!!!!!

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...