Jump to content

Κινητο κοντα στα 350€


billerr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά είμαι προς αναζήτηση νεας συσκευής και χρειάζομαι μια γνώμη.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε; Περίπου 350€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε; 5 με 5,2 το ιδανικό αλλα δεν απορρίπτω τις 5,5

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Θα προτιμούσα απο Ελλαδα με 2 χρονια εγγύηση η μια καλη τιμη απο ευρωπαϊκή αποθήκη

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρίς 800αρα έχεις σοβαρό θέμα); Ναι σίγουρα

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Nfc και dual ναι, ΙR και ράδιο σίγουρα δεν με χαλάει αν υπάρχει.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Θελω να το αποφύγω δεν εχω τοσο ελεύθερο χρονο

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono; Αδιάφορο

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία; Αυτονομία,κάμερα,ταχύτητα,gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή; Xiaomi 4A

 

Λοιπόν ξεκιναω λέγοντας οτι εχω ψαξει και εχω βρει 3 συσκευές που ειναι κοντα στα θέλω μου.

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=12190980%2C10864969%2C12745854

 

Honor 9

mi 6

mi note 3

 

Πρώτη επιλογή σκέφτομαι για mi6 αλλα φοβάμαι μπας και στο skroutz δεν μου στείλουν την global με την Β20 και τρέχουμε...Επίσης ειδα οτι ολα τα σκρουτζομαγαζα δίνουν 1 χρόνο εγγύησης... Γνωρίζουμε κάποιο σιγουρα;

Δευτερη επιλογη το Honor 9 αλλα γενικά δεν βλέπω να γίνεται λόγος για αυτο το κινητό ενω φαίνεται πολυ τίμιο...Επίσης το καλύπτουν τα 2 χρονιά Ελληνικής εγγύησης αν το παρω απο σκρουτζ και οχι απο μεγάλη αλυσίδα;

Τριτη επιλογή που μπηκε σήμερα ειναι το mi note 3 γιατι δεν εχει και μεγάλη διαφορά στο πλάτος απο τα αλλα περίπου 4mm αλλα για αυτο λιγο που το εψαξα δεν βρηκα την 800αρα.

 

Εκτός αυτα που γράφω έχουμε κατι αλλο;

Ευχαριστώ.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια διαβάζω τώρα ότι ενώ το έχουν βαπτίσει global εκεί στην infoquest αυτό δεν έχει την Β20.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια διαβάζω τώρα ότι ενώ το έχουν βαπτίσει global εκεί στην infoquest αυτό δεν έχει την Β20.

 

Το global δεν έχει να κάνει με την b20 αλλά με τη rom.

 

Από εκεί και πέρα ως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με το 4g στην Αθήνα. Στην επαρχία θα δω τώρα το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Στο mi note 3 ξεχνάς εγγύηση, στο mi 6 αν θες εγγύηση πας στο 500αρικο. Είναι πολλά τα λεφτά που διαθέτεις για να πάρεις τηλέφωνο χωρίς εγγύηση και χωρίς ολοκληρωμένα χαρακτηριστικά όπως οι μπάντες.

Στα χρήματά που διαθετεις από τις 3 επιλογές το honor 9 φαίνεται η πιο λογική. Με τα δείγματα της κάμερας να είναι πολύ καλά και θα έχεις υποστήριξη λογισμικού για τουλάχιστον 2 χρόνια. Άλλη πολύ καλη επιλογη στις ίντσες που θες είναι το Samsung s7. Αν και τα έχει τα χρονάκια του είναι ακόμα vfm. Επίσης το lg g6 είναι πολύ καλή επιλογή, αν και έχει 5.7 ίντσες οι διαστάσεις του είναι κοντά στις 5.5 ίσως και μικρότερες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου ξέχασα να γράψω ότι θέλω δικαρτο.

Με βλέπω για Honor 9 σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι καλό.... Αλλιώς πάμε στο 500αρικο για αλλά.

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το μεγεθος οθονης στις 5.7 ιντσες υπαρχει σε αυτα τα λεφτα και το lg g6 που καλυπτει ολα τα κριτηρια σου
Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου ξέχασα να γράψω ότι θέλω δικαρτο.

Με βλέπω για Honor 9 σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι καλό.... Αλλιώς πάμε στο 500αρικο για αλλά.

 

Από αυτά που αναφέρεις καλύτερα να πας στο honor 9.

Πριν πάρω το mi6 αν είχε προλάβει να έρθει Ελλάδα το honor πιθανότατα να πήγαινα σε εκείνο. Από την άλλη θεωρώ το mi6 πιο ολοκληρωμένο με την 800αρα να είναι το μοναδικό μειονέκτημα και τελικώς να θεωρώ τώρα καλύτερα που κατέληξα σε αυτό που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου ξέχασα να γράψω ότι θέλω δικαρτο.

Με βλέπω για Honor 9 σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι καλό.... Αλλιώς πάμε στο 500αρικο για αλλά.

 

το εχω δυο μήνες το ονορ και είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του, δεν θα το μετανιώσεις αν το επιλέξεις

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ..huawei mate 10 lite ή Huawei p20 lite ή samsung a8 2018.?

 

Το honor είναι πιο δυνατό σε επεξεργαστή από αυτά πάντως. Πόσο μάλλον το mi6.

 

Χώρια ότι το mate 10 lite δεν έχει nfc.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...