Jump to content

Τι παγωτό προτιμάτε;


sartz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι τοσο οσο νομιζεις. Λεει θερμιδες πανω. Κοιτα τις και θα πεσεις απο τα συννεφα. Ελαχιστα παγωτα ειναι απαγορευτικα.

 

Ξεχασα να αναφερω, απο δωδωνη τα γιαυρτι με μελι και γιαουρτι με nuts and berries

 

Μην ξεχνάμε και τα λιπαρά και τους υδατάνθρακες στα παγωτά όμως.

Ο Βασίλης σεφ είναι και ασχολείται πολύ περισσότερο με την μαγειρική και τα συναφή σε σχέση με μάς,κάτι παραπάνω ξέρει.

 

Εγώ προσωπικά λατρεύω τα παγωτά Δέλτα(Magnum,over,boss)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα γιατι μου αρεσουν ολα τα παγωτα εκτος απο σοκολατα? ενω τρελαινομαι για σοκολατα σε παγωτο δεν μ'αρεσει καθολου.το καλυτερο μου γιατι απο μαρκες δεν τα παω καλα κρεμα με αμυγδαλα και καραμελα η κρεμα με κομματακια σοκολατας μεσα, αυτο νομιζω υπαρχει στο scandal και παχαινει σαν τρελο.
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ

 

 

 

Δεν υπάρχει παγωτό που να μη μου αρεσει

Φερτε μου 9 ψυγεία να τα αδειάσω ΤΩΡΑ!

 

 

:w00t: :w00t: :w00t:

:X
Link to comment
Share on other sites

Τοπ επιλογες :Haagen das (το σκοτωσα μαλλον :O ) Belgian chocolate,Δωδωνη chocorello (μαλλον εχει καταργηθει γιατι δεν το βρισκω πια),Nirvana choco/κερασι.

Αρκει να εχει σοκολατα ,μου αρεσουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο του είδους πιστευω οτι ειναι το Cucciolone της Algida
συμφωνώ επίσης!! αφού είχα αρχίσει να το παίρνω στη συσκευασία των πολλών :O

το μόνο που με χαλάει στο κουτσιολόνε είναι που δε μπορώ να καταλάβω το νόημα απ'τις ανάγλυφες ιστοριούλες :cool:

αν κ τα ψιλοακρίβηναν πάντως τελευταία σε συνδιασμό με τη σμίκρυνση του μεγέθους... ευτυχώς για την ώρα υπάρχουν κ στο κψμ :p

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα χύμα παγωτά είναι από τα ζαχαροπλαστεία:

1. Χασουλάκης

2. Κυψέλη

3. Πορλού

 

Όμως είναι λίγο μακρυά από την Αθήνα...

665km για την ακρίβια>>> Καβαλα city :D

 

Τι να κάνουμε αυτά είναι τα καλά της επαρχίας!

 

Από τα τυποποιημένα τα καλύτερα είναι τα nirvana της Δελτα, ειδικά τα δύο με την σοκολάτα, το ένα με κεράσι και το άλλο με ξυρούς καρπούς.

 

(άσχετο: το ΜΑRSALA έχει καμία σχέση με τα FARSALA; ) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το παγωτό μηχανής δεν το προτιμάει κανείς? Το ανάμικτο είναι πολύ καλό.

Επίσης παγωτό χύμα από ζαχαροπλαστείο με γεύση τιραμισού..All the ****in' euros

Link to comment
Share on other sites

Το παγωτό μηχανής δεν το προτιμάει κανείς? Το ανάμικτο είναι πολύ καλό.

Επίσης παγωτό χύμα από ζαχαροπλαστείο με γεύση τιραμισού..All the ****in' euros

Εχεις δικιο!! Το παγωτο τιραμισου ειναι ονειρο!!! Και το αντιστοιχο γλυκο οταν ειναι καλα φτιαγμενο! Ειδικα κατι τιραμισου-παγωτα που εχουν μερικα ζαχαροπλαστεια που ειναι μεσα σε πηλινο ειναι όλα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

Το κυπελάκι σοκολάτα με κομμάτια σοκολάτας και κέικ σοκολάτα της ΕΒΓΑ (δεν θυμάμαι αν είναι το nirvana - ή μήπως το nirvana είναι της Δελτα?? Anyway, της έβγα προτιμώ). Επίσης πρόσφατα έφαγα χύμα σοκολάτα από τα ζαχαροπλαστεία karavan. Παλιά έτρωγα παγωτό μηχανής σε χωνάκι και το βουτάγανε σε ζεστή σοκολάτα η οποία πάγωνε... τέλειο. Και τέλος (για να ξεφύγουμε λίγο από την σοκολατομανία μου) μου αρέσει το χύμα καϊμάκι με σιρόπι βύσσινο...
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

για μενα τα καλυτερα παγωτα....HAAGEN DUNZ.και με μια ιδιαιτεροτητα που δεν εχουν τα αλλα παγωτα ειναι οτι φτιαχνονται μονο με γαλα και καθολου νερο και αυτο αποδεικνηεται..οταν τρως το παγωτο δεν αναλαλυπτεις μεσα ουτε ενα κομματακι παγο που σημαινει οτι δεν εχει καθολου νερο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νευριάσει πολύ με την Μισέλ γιατί είπε πιο πάνω οτί το παγωτό τιραμισού είναι τέλειο.Πήγα λοιπόν μια βολτίτσα απο Τερκενλή( Το γνωστότερο ζαχαροπλαστείο στην Θεσσαλονίκη για όσους δεν ξέρουν) και έβαλα μια μπάλα τυραμισού και δεν μου άρεσε :!:

 

Μισέλ ,σταμάτα να παραπλανείς τον κόσμο! :p

 

Καλά για παγωτό μηχανής δεν το συζητώ..ξεσκίζει.

 

Πάντως αν είναι να βάλεις θερμίδες,κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να πάρεις συσκευασμένο από ΔΕΛΤΑ,ΕΒΓΑ ΚΤΛ .. ή μηχανής ή από έγκυρο ζαχαροπλαστείο!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο παγωτό είναι το καϊμάκι με 100 κιλά σιρόπι καραμέλας και τον εαυτό μου στα 800 κιλά :P
Ξέρει κανείς πώς βάζω υπογραφή; :p
Link to comment
Share on other sites

1)hagen dazz:) :)

2)kai fusika to xuma pagwto( eidika ekeino pou ftiaxnei ena zaxaroplasteio stin agias sofias panw apo tin egnatia!Dokimaste to afova kai tha me thumithite!Stous thessalonikeis anaferomai!)

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω, έφαγα προχτές ένα νέο κυπελάκι της Δέλτα, λέγεται armonia και λέει ότι έχει μόνο 150 θερμίδες. Όσο και να έχει, είναι πολύ ωραίο!!! (σοκολάτα βέβαια, μην μπερδεύεστε!!!!)
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

το παγωτό σοκολάτα μηχανής*8EIKOOOO* από το everest(τσιμισκή) απέναντι από την sandwitchland,διπλα στα goody's-prime timers,στους θεσσαλονίκης αναφέρομαι πάντα!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...