Jump to content

Τι παγωτό προτιμάτε;


sartz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα πιο παλιό,αν υπάρχει ζητώ συγνώμη!

Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί μόλις τώρα έφαγα το variete με την μηλόπιτα της εβγα και ήταν πολύ καλό :!: Στήν αρχή ήθελα να δοκιμάσω το browne(συγνώμη αν το γράφω λάθος) αλλά σήμερα που πήγα στη γιαγιά μου να φάω μου έδωσε αυτο και το πήρα και μόλις το έφαγα.Όποιος έχει δοκιμάσει τα άλλα δύο παρόμοια της εβγα που έχει βγάλει να πεί τη γνώμη του για να ξέρουμε.

Επίσης δέχομαι και γνώμες για οπιο καινούριο παγωτό έχετε δοκιμάσει.

Ευχαριστώ :cool:

ΤΟΥ ΦΕΥΓΑΤΟΥ Η ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΠΟΤΕ :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νιρβανα με μπισκοτα, της Δελτα, απιστευτο παγωτο!! :up:

Και ακριβό θα πρόσθετα... :rolleyes: :alien: :lol: :lol:

 

Προτιμώ πάντως να φτιάχνω εγώ brownies και να βάζω από πάνω χύμα παγωτό που γουστάρω! :w00t: :cool:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Τα κρικρι ειναι καταπληκτικα παγωτα!! Επεισης, Nrg και Agent δοκιμαστε το ιδιο απο hagen dazz. Τι να πω... μεγαλυτερα κομματια μπισκοτου (που νομιζω ειναι oreo) 1000 φορες καλυτερο!!
Link to comment
Share on other sites

Και ακριβό θα πρόσθετα... :rolleyes: :alien: :lol: :lol:

 

Προτιμώ πάντως να φτιάχνω εγώ brownies και να βάζω από πάνω χύμα παγωτό που γουστάρω! :w00t: :cool:

 

ναι ναι!ολα τα λεφτα ειναι brownies νε παγωτο.Παω στοιχημα οτι εγω φτιαχνω καλυτερο!!! :p :p :p

 

αλλιως περνω απο ενα ζαχαροπλαστιο εδω κοντα που φτιαχνει τελεια παγωτα,σοκολατα,φραουλα,βατομουρο και καισι (ακομη δεν εχει βγαλει τετοιο,ειναι ολα τα λεφτα,δεν ειναι η εποχη τους)τα φτιαχνει μονος του εδω και καμια 50 χρονια!

Link to comment
Share on other sites

να σας δωσω κ μερικες νεες ιδεες για δημοσκοπησεις που πιστευω ειναι πολυ αισθητες οι απουσιες τους απο δω μεσα και λειπου πολυ σε ολους μας?

1.τι χρωμα καλτσες φορατε αυτη την στιγμη?

2.τα δοντια σας τα πλενετε με μπλε η κιτρινη οδοντοβουρτσα?αν ειναι με αλλο χρωμα αναφερετε ποιο.

3.τα νυχια σας καθε ποτε τα κοβετε? και οταν τα κοβετε προτιματε νυχοκοπτη η ψαλιδακι?

...χμχμμμχμμμμ ξεκινηστε με αυτες και βλεπουμε στην συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα μου φαίνεται πως με δουλέβεις

:p :p :p οχι ρε συ καντο και θα δεις ειναι ωραιο πραγμα εγω που εχω εξαρτυση απο την coca cola σου λεω οτι ειναι γ...το :p

Link to comment
Share on other sites

Μπά ευχαριστώ δε θα πάρω!!!!!!

παρε μια δισκετα βαλε ποτισε την με χλωρινη βαλε μεσα λιγη ποτασσα και λιγο πιπερι κλειστην πιεσε την για 10 λεπτα και βαλτην στο drive :p

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν σοβαρευτείτε :p

 

α) hagen dazs rulez όλοι οι συνδιασμοί με γλυκό και γεύσεις cream & cookies, vanilla caramel brownie

β) σπιτικό παγωτό :p

γ) παραδοσιακό ιταλικό παγωτό από ένα μαγαζάκι στη Σύρο (άσχετο :p )

δ) τυποποιημένα: Δελτα: Over ( το sandwich) και σε όσους αρέσει η lacta, το νέο lacta ξυλάκι!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εγραψα πρώτη εγω η παγωτομανης?? :p

Λοιπον, κατα σειρα προτίμησης...

 

1. Το σπιτικο παγωτο που φτιαχνει η μητερα του φίλου μου: Βανίλια με καραμελωμένα αμυγδαλα, οοονειρο

2. Οτιδηποτε εχει πανω-κατω μπισκοτο, τα λεγόμενα σαντουιτς. Τα λετρευω. Το καλυτερο του είδους πιστευω οτι ειναι το Cucciolone της Algida

3. To 4x4 Grand Vanilla απο ΕΒΓΑ

4. Το ξυλακι με γευση Cheesecake απο Nestle. Καμια σχεση με cheesecake αλλα υπεροχο παγωτο

Link to comment
Share on other sites

Straciatella απο Δωδωνη(ετσι γραφεται?το εγραψα με 2 c αλλα μου εβγαζε αστρερακια αμαν!!) με μπισκοτα και σιροπι σοκολατας!Αχχχχχχχ!!!ΘΕΙΚΟ ΠΑΓΩΤΟ!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

Παγωτό μόνο απο ζαχαροπλαστείο δοκιμασμένο και εγγυημενο. Τα υπόλοιπα ειναι απλα συμβιβασμός.

Απο γευσεις, τώρα. Προτιμώ κυρίως το φιστίκι. Αν ξέρει ο ζαχαροπλάστης να το κάνει είναι άλλο πράγμα.

Και δευτερη κατά σειρά γεύση είναι η κρέμα αμυγδάλου.

Αυτά συνοδεύονται μόνο με καβουρντισμένο αμύγδαλο. Σιρόπια και ιστορίες είναι περιττά όταν έχεις ένα καλό παγωτό.

Link to comment
Share on other sites

Σοκολάτααααα!

Ξυλάκι-χωνάκι-μηχανής..ότι να'ναι! Αρκεί να είναι σοκολατένιο!

Χωρίς καρύδια και βλακείες όμως!

Αγαπημένα μου είναι το Over και ο πύραυλος σοκολάτα Scandal που καταργήθηκε :mad:

Και το Calipo είναι ωραίο!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου είναι το Over και ο πύραυλος σοκολάτα Scandal που καταργήθηκε :mad:

 

Αν σου αρεσει το Over θα λατρεψεις το 4x4. εκτος κι αν εννοεις το σαντουιτς που και παλι πιστευω οτι ειναι καλυτερο το αντιστοιχο της ΕΒΓΑ

 

Παντως για οσους κοροιδευουν το thread αυτο μολις διαπιστωσα/παρατηρησα το εξης: τετοια thread ειναι ισως απο τα ελαχιστα sto chat'n'fun που ειναι σχεδον απίθανο να πεσει τσακωμος. Για τι θα τσακωθουμε? Για το ποιο παγωτο ειναι το καλυτερο? :p

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εγραψα πρώτη εγω η παγωτομανης?? :p

Λοιπον, κατα σειρα προτίμησης...

 

1. Το σπιτικο παγωτο που φτιαχνει η μητερα του φίλου μου: Βανίλια με καραμελωμένα αμυγδαλα, οοονειρο

2. Οτιδηποτε εχει πανω-κατω μπισκοτο, τα λεγόμενα σαντουιτς. Τα λετρευω. Το καλυτερο του είδους πιστευω οτι ειναι το Cucciolone της Algida

3. To 4x4 Grand Vanilla απο ΕΒΓΑ

4. Το ξυλακι με γευση Cheesecake απο Nestle. Καμια σχεση με cheesecake αλλα υπεροχο παγωτο

 

καλα το Cucciolone της Algida δεν παιζεται απλα...ειναι θεικο!κι εγω ειμαι φαν.ρε συ ξερεις τι εχει μεσα?πρεπει να εχει κρασι!?

Link to comment
Share on other sites

καλα το Cucciolone της Algida δεν παιζεται απλα...ειναι θεικο!κι εγω ειμαι φαν.ρε συ ξερεις τι εχει μεσα?πρεπει να εχει κρασι!?

Το κιτρινο εννοεις ε? Ειναι παγωτο ζαμπαγιονε (υπηρχε παλια και πανω πανω στα trophy vanilla) που απ'οσο γνωρίζω περιεχει κρασι marsala (αυτο που βαζουν και στο τιραμισου- ελπιζω να μην το σκοτωσα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...