Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι στο τελευταίο της cd από την Μπάμπαλη "Μην πεις ποτέ"

και είναι το "track 8.Θα βρεις το δάσκαλό σου" :happy:

Α καλά... Και να σκεφτείς οτι το έχω το CD.. :p

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδία!Δν έχω κάποιο συγκεκριμένο request,αλλα θέλω να σας πώ ενα μεγαααάλο !THX! Έριξα μια ματία σε μερικές απο τις προηγούμενες σελίδες κ βρήκα αρκετά απο τα τραγούδια που έψαχνα απελπισμένα τον τελευταίο καιρό...

 

:up: KEEP UP THE GOOD WORK! :wink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

μήπως εχει καποιος το τραγουδι που παιζει στην αρχη τις σειρας "Κωνσταντινου και Ελένης" το Ισπανικο (τραγούδι εννοώ)με την κορνέτα?
Link to comment
Share on other sites

mipos kseri kanis pos legete to tragoudi tis diafimisis tis vodafone?

Επειδή είσαι καινούριος, σε ενημερώνω ότι:

 

1. Πριν ρωτήσουμε, κάνουμε search στο συγκεκριμένο thread για να δούμε μήπως η πληροφορία που ψάχνουμε υπάρχει ήδη.

2. Δεν χρειάζεται να ποστάρεις δυο φορές την ερώτησή σου (αν και μάλλον αυτό το έκανες κατά λάθος, οπότε συγχωρεμένος :) ).

3. Δοκίμασε το K-OS - The Love Song ή HARD-FI - Tied Up Too Tight (ανάλογα σε ποια διαφήμιση αναφέρεσαι) :)

4. Καλώς ήρθες!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

stin tainia i paralia, The beach.

 

yparxei kapoio mousiko kommati, apalo, wraia mousiki, xwris logia.

 

gnwrizei kaneis onoma klp klp?

 

elpizw na parw kapoia apantisi

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

μήπως εχει καποιος το τραγουδι που παιζει στην αρχη τις σειρας "Κωνσταντινου και Ελένης" το Ισπανικο (τραγούδι εννοώ)με την κορνέτα?

«Espana Cani» λέγεται. :)

(Στα Ελληνικά, νομίζω πως το κομμάτι λέγεται «Ισπανική Έξοδος». Έτσι νομίζω πως θυμάμαι ότι το έλεγε ο πατέρας μου)

Θα το βρεις σε πολλές εκτελέσεις, από πολλές ορχήστρες και καλλιτέχνες. :)

 

Αν θέλεις, δοκίμασε την εκτέλεση του Andre Rieu (μιας και του έχω αδυναμία :happy: ) με την Johann Strauss Orchestra. Πλησιάζει αρκετά την εκτέλεση που ακούγεται στη σειρά.

Νομίζω πως θα σου αρέσει. :happy:


Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξέρουμε ποιο είναι το τραγουδι απο τη διαφήμιση του ΝΟΥΝΟΥ και από αυτήν του punto (ποια εκδοχή του sweet dreams ειναι;)...

 

Και εδώ το ίδιο για το Νουνού... Το ξέρει κανείς; :worry:

:pig:
Link to comment
Share on other sites

«Espana Cani» λέγεται. :)

(Στα Ελληνικά, νομίζω πως το κομμάτι λέγεται «Ισπανική Έξοδος». Έτσι νομίζω πως θυμάμαι ότι το έλεγε ο πατέρας μου)

Θα το βρεις σε πολλές εκτελέσεις, από πολλές ορχήστρες και καλλιτέχνες. :)

 

Αν θέλεις, δοκίμασε την εκτέλεση του Andre Rieu (μιας και του έχω αδυναμία :happy: ) με την Johann Strauss Orchestra. Πλησιάζει αρκετά την εκτέλεση που ακούγεται στη σειρά.

Νομίζω πως θα σου αρέσει. :happy:

 

 

Μηπως ξέρεις και κανενα αλλο παρόμοιο τραγούδι με κορνέτα (στο ίδιο Ισπανικό στύλ) να μου πεις γιατί βλέπω οτι ασχολείσαι:D

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ το ίδιο για το Νουνού... Το ξέρει κανείς; :worry:

 

 

oson afora to punto.

einai pisteuw

to sweet dreams

apo ton

Marylin Manson

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται θα το βρουμε επιτελουs το κομματι τηs Hose quervo

 

file mou exeis kanei 3 posts me to idio 8ema.. sou exoun pei oti dn to 3eroun.. sou, sou exei kanei parathrhsh moderator, ti allo 8eleis dld? ama to 3erei kapoios 8a to grapsei, dn einai anagkh gia ka8e erwthsh melous na exoume kai mia "poio einai ayto ths jose quervo"

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το τραγουδι της σειρας κινουμενη αμμος(οχι το για παντα) ενα αλο που ειναι στην διαφημιση της σειρας μηπως ξερεται πως λεγεται??

 

Εχω ακουσει οτι cd με τα τραγουδια που ακουγονται στην σειρα θα κυκλοφορησει τον Φεβρουαριο ...Αν και το για παντα εχει κυκλοφορησει ολοκληρο, το συγκεκριμενο τραγουδι που ζητας δεν εχω καταφερει να το βρω. Αρα υπομονη.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι cd με τα τραγουδια που ακουγονται στην σειρα θα κυκλοφορησει τον Φεβρουαριο ...Αν και το για παντα εχει κυκλοφορησει ολοκληρο, το συγκεκριμενο τραγουδι που ζητας δεν εχω καταφερει να το βρω. Αρα υπομονη.. :)

Ξέρω ότι είναι του Χατζηγιάννη, αλλά δεν ξέρω τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται θα το βρουμε επιτελουs το κομματι τηs Hose quervo

 

epeidh gia 3 oloklhrous mines psaxname apegnwsmena gi auto to kommati ( kai iiiisws lew iiiiisws an ekanes ena mikro search tha epairnes thn apanthsh sou :p :D ) parathetw edw to post kapoiou melous palaiotera:

 

Έψαχνα, αρκετό καιρό τώρα, τον τίτλο του τραγουδιού που ακούγεται στην διαφήμηση της τεκίλας Jose Cuervo. Αυτής με την ξανθιά κοπέλα... Τελικά, έφτασα στο σημείο να στείλω e-mail στην εταιρία, με σκοπό να το μάθω... Επειδή ξέρω πως και άλλοι το αναζητούσαν , σας παραθέτω την επίσημη απάντηση... :(

 

"In response to your inquiry, the song you have requested is an original

score by our Agency, Arnell Group. Unfortunately that song is not released

to the public, therefore there is no information available. We apologize for

the inconvenience this may have caused."

 

Τζίφος, λοιπόν...

 

pou shmainei oti mallon den tha to mathoume pote dustuxws :(

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ

Το τραγούδι που ακούγεται στις τελευταίες διαφημήσεις της Coca-Cola με το "όχι μισοάδειο αλλά μισογεμάτο" ποτήρι το ξέρει κανείς;;

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ

Το τραγούδι που ακούγεται στις τελευταίες διαφημήσεις της Coca-Cola με το "όχι μισοάδειο αλλά μισογεμάτο" ποτήρι το ξέρει κανείς;;

 

An den kano la8os einai Bob Dylan - Like A Rolling Stone απο τον δισκο του Highway 61 Revisited

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Παρακολουθώ μέρες τώρα τα posts σας και μπορώ μα πω ότι με έχετε σώσει από το ψάξιμο πολλές φορές! Θέλοντας κι εγώ να συνεισφέρω στον....αγώνα σας, πήρα τηλέφωνο στη NOVA για το τραγούδι που ακούγεται στα spots (Δύσκολα ξεκολλάς). Η απάντηση ήταν αποκαρδιωτική! :cry: Έχει ηχογραφηθεί για τις ανάγκες της διαφήμισης... Με φωνή σπασμένη είπα στην υπεύθυνη ότι ψάχνουν όλοι στο internet να το βρούνε, και τότε μια αχτίδα ελπίδας αχνοφάνηκε... :rolleyes: Είπε λοιπόν ότι θα το κοιτάξει κι αν είναι θα το ανεβάσουν στο site (http://www.nova.gr).

 

Ακόμα, ψάχνω ένα τραγούδι που ακουγόταν σε μία συνέντευξη που έδειξε στο "Όμορφος Κόσμος Το Πρωί" σήμερα. Το τραγούδι είναι διασκευή του "Perhaps, perhaps, perhaps". Η τραγουδίστρια το λέει με....παιδική φωνή, η μουσική είναι beat :O και ακούγεται και μια αντρική φωνή να ραπάρει.

 

Και μία ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να ψάξω σε παλιότερα posts εκτός απ' το να διαβάσω τις 50+ σελίδες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

An den kano la8os einai Bob Dylan - Like A Rolling Stone απο τον δισκο του Highway 61 Revisited

 

Προσπαθώ εδώ και πόσο καιρό να θυμηθώ τον τίτλο και είχα σκάσει!Thanx a lot!YOU ROCK!:up:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

An den kano la8os einai Bob Dylan - Like A Rolling Stone απο τον δισκο του Highway 61 Revisited

 

Man χίλια thnx. GJ.. :D

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μήπως ξέρει κανένας

1) το τραγούδι που παίζει σε μια -σχετικά- καινούρια διαφήμιση για τη Lancia Ypsilon και

2) το θέμα απο την εκπομπή της ΕΤ1 που παιζεται κάθε σ/κ και λέγεται ''Basketούπολη'' ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

[...]

Και μία ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να ψάξω σε παλιότερα posts εκτός απ' το να διαβάσω τις 50+ σελίδες;

Καλώς μας ήρθες! :)

 

Υπάρχει τρόπος και αυτός είναι το search. :)

 

Στο πάνω μέρος της σελίδα θα δεις να λέει: «Αναζήτηση σε αυτό το Θέμα».

 

Εκεί μπορείς να γράψεις τη λέξη που θέλεις να ψάξεις μέσα στο συγκεκριμένο θέμα που σε ενδιαφέρει. Τα αποτελέσματα που θα πάρεις θα είναι όσα posts αναφέρουν τη λέξη που έψαξες, μέσα σε αυτό το θέμα που έκανες την αναζήτηση. :)

 

Επειδή δεν γράφουν όλοι Ελληνικά, αλλά και Greeklish, δοκίμασε με διάφορους συνδιασμούς ώστε να έχεις πιο πολλές πιθανότητες να βρεις αυτό που ψάχνεις. :)


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...