Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση,

πιο τραγουδι ακουγεται στις διαφημισεις του περιοδικου Playboy στην τηλεοραση?

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχεις ακούσει και είσαι βέβαιος πως είναι αυτό ή είναι και αυτό κανένα ράδιο-αρβύλα; :X :p :lol:

(Γνωρίζω πως γράφτηκε και σε εφημερίδα, χθες...)

 

Θα μου επιτρέψεις να το αμφισβητήσω και αυτό; :grin:

 

1. Το style του δεν έχει σχέση με τους 10.000 Maniacs που ξέρω.

2. Δεν βρήκα κανένα τους album ή single τους να το περιέχει.

3. Η Natalie Merchant ήταν τραγουδίστριά των 10.000 Maniancs...

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το τραγούδι είναι σε ειδική version για τις ανάγκες της διαφήμισης.

Θυμάστε πριν 1-2 χρόνια την άλλη με τους ανθρώπους-δελφίνια; Ούτε κι εκείνο βρέθηκε ποτέ... :cry:

Κάποιος είπε κάποτε έναν τίτλο, κανείς δεν μπορούσε να το εξακριβώσει μιας και δεν βρήκαμε ποτέ κάποιο κομμάτι με αυτόν τον τίτλο κι έτσι έμεινε το θέμα εκεί... :confused:

 

Το κομμάτι είναι κανονικό δεν είναι spot sample και βρίσκεται εδώ:

Natalie Merchant : The House Carpenter's Daughter

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι είναι κανονικό δεν είναι spot sample και βρίσκεται εδώ:

Natalie Merchant : The House Carpenter's Daughter

 

:) :)

 

Εδω...Που?? :what:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι είναι κανονικό δεν είναι spot sample και βρίσκεται εδώ:

Natalie Merchant : The House Carpenter's Daughter

 

:) :)

Όπως είπαμε και σε άλλο post, το τραγούδι της διαφήμισης ΔΕΝ είναι από την Natalie Merchant. :)

Όσοι έχουν ξέρουν το τραγούδι της Natalie, ξέρουν τη φωνή και το style της, σίγουρα θα καταλάβουν με το 1ο άκουσμα πως δεν πρόκειται για το ίδιο τραγούδι.

Ακούστε και το τραγούδι της διαφήμισης. :)


Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΤΡΑΙΛΕΡ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΩΝ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙΩΝ.....ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗ "ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ"......ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ????????

ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!! pLEASE!!!! ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΤΡΑΙΛΕΡ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΩΝ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙΩΝ.....ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗ "ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ"......ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ????????

ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!! pLEASE!!!! ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Η μουσική είναι από το soundtrack της ταινίας Requiem For A Dream. Αν ψάξεις λίγο στο thread κάτι θα βρεις...

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΤΡΑΙΛΕΡ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΩΝ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙΩΝ.....ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗ "ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ"......ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ????????

ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!! pLEASE!!!! ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

«Dan Nielsen - Requiem Overture» (Orchestral Trailer Music)

Είναι μια ειδική version για το trailer της ταινίας. :)


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Να ξαναστείλω ένα προχθεσινό μήνυμα μήπως σταθώ πιό τυχερός αυτή τη φορά...

Μήπως τυχαίνει κανείς να ξέρει ποιό είναι το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του Noxzema που μία κοπέλλα κυκλοφορεί δεξιά αριστερά (γραφείο, καφετέρια κλπ) φορώντας μία πετσέτα μπάνιου επειδή και καλά νοιώθει άνετα που έκανε μπάνιο με Νοxzema; Ανάμεσα στους στίχους λέει κάτι σαν "..know what I want 'cause I need what I want..." και το ρεφραίν είναι right now...μάλλον...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Να ξαναστείλω ένα προχθεσινό μήνυμα μήπως σταθώ πιό τυχερός αυτή τη φορά...

Μήπως τυχαίνει κανείς να ξέρει ποιό είναι το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του Noxzema που μία κοπέλλα κυκλοφορεί δεξιά αριστερά (γραφείο, καφετέρια κλπ) φορώντας μία πετσέτα μπάνιου επειδή και καλά νοιώθει άνετα που έκανε μπάνιο με Νοxzema; Ανάμεσα στους στίχους λέει κάτι σαν "..know what I want 'cause I need what I want..." και το ρεφραίν είναι right now...μάλλον...

Ευχαριστώ

 

 

mipws ine to mission belle - just what i want

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

«Dan Nielsen - Requiem Overture» (Orchestral Trailer Music)

Είναι μια ειδική version για το trailer της ταινίας. :)

καλημέρα ! Επίσης αυτό το κομμάτι υπάρχει και σε πάρα πολύ καλή έκδοση απο τον Paul Oakenfold στο αλμπουμ Bunka με τίτλο: ZOO YORK.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ! Επίσης αυτό το κομμάτι υπάρχει και σε πάρα πολύ καλή έκδοση απο τον Paul Oakenfold στο αλμπουμ Bunka με τίτλο: ZOO YORK.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Kai opoios goustarei se kati poio dynato GMS-JUICE!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό: «Supreme Beings Of Leisure - Never The Same»; :)

Θα το βρεις στο DC++ σε διάφορα hubs και σίγουρα στο hub angelos0. :)

Sorry, αλλά επειδή είμαι σχετικά καινούργια, και δεν ξέρω τι είναι τα hubs, μήπως μπορείς να μου το στείλεις στο ilena@spark.net.gr;

Link to comment
Share on other sites

Which side are you on? Google και να που επεσα... http://www.geocities.com/Nashville/3448/whichsid.html

:rolleyes:

 

Κατι διαβασα οτι το κομματι δεν εχει κυκλοφορισει ακομη στην εκδοση που ειναι στην διαφημιση και οτι θα βγει σε επερχομενο album της NATALIE MERCHANT απο καποιον PAPASPYROPOULO. Στον δισκο "ONCE UPON A TIME" :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος μπορεί να μου στείλει ένα τραγούδι που έπαιζε

σε μια διαφήμιση του μπαρμπα στάθη που έλεγε ''είχαμε γερή κράση''

και έπεφτε ένα παιδί από μία εξέδρα;

 

Και αυτό που έπαιζε στη διαφήμιση της Δέλτα που έλεγε

μία είναι η Δέλτα.

 

Thanks!

στο Manos.the.Greek@gmail.com

 

Κάποιος παιδιά το ξέρει;

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μάνο δεν είναι ανάγκη να κάνεις το ίδιο ποστ κάθε μέρα. Αφού βλέπεις οτι δεν το ξέρει κανείς, μην το κουράζεις...
Link to comment
Share on other sites

Which side are you on? Google και να που επεσα... http://www.geocities.com/Nashville/3448/whichsid.html

:rolleyes:

 

Κατι διαβασα οτι το κομματι δεν εχει κυκλοφορισει ακομη στην εκδοση που ειναι στην διαφημιση και οτι θα βγει σε επερχομενο album της NATALIE MERCHANT απο καποιον PAPASPYROPOULO. Στον δισκο "ONCE UPON A TIME" :worry:

Όχι και κάποιον Παπασπυρόπουλο!!! Ο συγκεκριμένος είναι ο καλύτερος μουσικός παραγωγός κατ' εμέ, και έχει βγάλει φοβερές συλλογές. Ας είναι και έτσι! :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος σε mp3 για να μου στείλει το "Το νινί σέρνει καράβι" από Βέρα Λάμπρου; Διαφημίζεται πολύ στην τηλεόραση και είναι θεϊκό άσμα με βαθύ νόημα... ;)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

max2310@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Which side are you on? Google και να που επεσα... http://www.geocities.com/Nashville/3448/whichsid.html

:rolleyes:

 

Κατι διαβασα οτι το κομματι δεν εχει κυκλοφορισει ακομη στην εκδοση που ειναι στην διαφημιση και οτι θα βγει σε επερχομενο album της NATALIE MERCHANT απο καποιον PAPASPYROPOULO. Στον δισκο "ONCE UPON A TIME" :worry:

Το album κυκλοφορεί ήδη κι έχει μέσα το κομμάτι. Το "ONCE UPON A TIME" το έχει επιμεληθεί ο Δημήτρης Παπασπυρόπουλος που είναι μουσικός παραγωγός του best.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το τραγούδι είναι σε ειδική version για τις ανάγκες της διαφήμισης.

Θυμάστε πριν 1-2 χρόνια την άλλη με τους ανθρώπους-δελφίνια; Ούτε κι εκείνο βρέθηκε ποτέ... :cry:Κάποιος είπε κάποτε έναν τίτλο, κανείς δεν μπορούσε να το εξακριβώσει μιας και δεν βρήκαμε ποτέ κάποιο κομμάτι με αυτόν τον τίτλο κι έτσι έμεινε το θέμα εκεί... :confused:

Ορίστε η απάντηση σου Meraklis56 δια στόματος Cristina ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...