Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος να μου στείλει την γυάλα!

Στο Manos.the.Greek@gmail.com

 

Thanks!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος να μου στείλει την γυάλα!

Στο Manos.the.Greek@gmail.com

 

Thanks!

 

Θα σου το στείλω εγώ ;)

 

Edit: Εντάξει, το έστειλα.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα δύσκολο:

 

Δεν ξέρω αν έτυχε να δείτε τις βραβεύσεις του ΠΣΑΤ απόψε... Μήπως προσέξατε ποιο ήταν το τραγούδι που "έντυσε" ένα βίντεο για τον Πρέντρακ Τζόρτζεβιτς; :O

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Το album κυκλοφορεί ήδη κι έχει μέσα το κομμάτι. Το "ONCE UPON A TIME" το έχει επιμεληθεί ο Δημήτρης Παπασπυρόπουλος που είναι μουσικός παραγωγός του best.

 

Η Ananda έχει δίκιο! Εξάλλου όσοι ακούνε best ήδη το ξέρουνε. ;)

Επειδή έχω και τα cds από την Natalie Merchant σας επιβεβαιώνω ότι στο cd που είχε βγάλει το 2003 The House Carpenter's Daughter το "Which Side Are You On" είναι ένα από τα track του. Απλά επειδή ακούγεται πολύ τελευταία το όνομα της ξανακοίταξα τα cd's μου και το βρήκα!

Απ' ότι είχα διαβάσει είχε εγκαταλείψει τους 10,000 Maniacs το 1993 για solo καριέρα, πάντως και με τους 10,000 Maniacs έχει κάνει πολύ ωραία τραγούδια!

Και επειδή έγινε αναφορά στις διάφορες versions του Requiem for a Dream έχει κυκλοφορήσει μια συλλογή το La Suite 3, Volume 3 από τον Α. Χριστόπουλο, αυτή την φορά η εκτέλεση του Requiem από τους Dreamers Inc (αν έχετε παρατηρήσει ακούγεται πολύ τελευταία και όποιος το θέλει στην συλλογή του μπορεί να το βρει εκεί)

 

Αυτά!

Καλημέρα σας! :)

:!: Vodafone, ο αριθμός Tim που καλέσατε, είναι πιθανόν Cosmote, παρακαλώ δοκιμάστε Q-Telecom!?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου το στείλω εγώ ;)

 

Edit: Εντάξει, το έστειλα.

 

Ευχαριστώ πολύ το πήρα!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιά είναι η μουσική της νέας καμπάνιας του ΟΠΑΠ? Μοιάζει λίγο με Γιάννη, λίγο με Σπανουδάκη αλλά δεν το αναγνωρίζω..

 

Κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Hellooo! Μήπως γνωρίζει κάποιος - ή ακόμα καλύτερα έχει- το τραγούδι που ακούγεται στους τίτλους της σειράς "Έρωτας" του Αντ1???

Νομίζω ότι είναι σε στίχους του Στ.Κορκολή, ο τραγουδιστής μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :happy:

 

:polarbear:

"Δεν υπάρχει ποτέ ο χρόνος για να κάνεις κάτι σωστά,

αλλά πάντα υπάρχει ο χρόνος για να προσπαθήσεις ξανά..!!"

:baby:

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ,ψάχνω 2 τραγούδια :

1) τη διαφήμιση του chivas και

2) τη διαφήμιση της δελτα(γάλα)

ευχαριστώ πολύ

 

Το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του Chivas είναι από την Sarah Khider, λέγεται ''mermaid song''.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο "Παρά Πέντε" χθες ακούστηκε μια εκδοχή του "Foolish Games" από Jewel,σίγουρα όχι η κανονική.Γνωρίζει κανείς ποια είναι αυτή;:O
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμηση της Durex;
Για ένα είμαι σίγουρος: ότι δεν γνωρίζω στα σίγουρα τίποτα και ούτε καν αυτό
Link to comment
Share on other sites

Το ήμουν άγγελος του Τσάρλι υπάρχει και στα αγγλικά? Ξέρει κανείς?

 

edit: Το βρήκα τελικά :)

Πες ποιο είναι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους! Ψάχνω εδώ και καιρό το κομμάτι που έπαιζε χθες στη σειρά "Στο παρά πέντε", προς το τέλος, όταν ο Φώτης (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) παρουσίαζε μόνος του την πρώτη ζωντανή εκπομπή του Τηλεβόας για το 2006. Είναι ένα συγκινητικό κομμάτι με πιάνο, πολύ γνωστό, ίσως είναι χριστουγεννιάτικο. Είχε παιχτεί και στο "Dolce Vita", όπου η Χριστίνα Μαρκάτου ήταν μόνη της (μαλλον Χριστούγεννα) στο σαλόνι και μελαγχολούσε, αναπολώντας. Αλλά και σε πολλές σειρές κ ταινίες.

Το ξέρετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους! Ψάχνω εδώ και καιρό το κομμάτι που έπαιζε χθες στη σειρά "Στο παρά πέντε", προς το τέλος, όταν ο Φώτης (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) παρουσίαζε μόνος του την πρώτη ζωντανή εκπομπή του Τηλεβόας για το 2006. Είναι ένα συγκινητικό κομμάτι με πιάνο, πολύ γνωστό, ίσως είναι χριστουγεννιάτικο. Είχε παιχτεί και στο "Dolce Vita", όπου η Χριστίνα Μαρκάτου ήταν μόνη της (μαλλον Χριστούγεννα) στο σαλόνι και μελαγχολούσε, αναπολώντας. Αλλά και σε πολλές σειρές κ ταινίες.

Το ξέρετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια!

Μάλλον εννοείς το Jewel - Foolish Games (δεν είμαι σίγουρη βέβαια,γιατί δεν θυμάμαι σε ποια ακριβώς σκηνή έπαιξε),ψάχνω κι εγώ ποια διασκευή ακούστηκε όπως θα διαβάσεις πιο πάνω,γιατί αυτή που ξέρω-και έχω-δεν μοιάζει καθόλου.:(
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν είναι αυτό (υπέροχο βέβαια κ αυτό)

Αυτό που ψάχνω δεν έχει φωνητικά, είναι ορχηστρικό κομμάτι.

:help:

Λυπάμαι που δεν βοήθησα :( Όντως υπέροχο τραγούδι:love:
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους! Ψάχνω εδώ και καιρό το κομμάτι που έπαιζε χθες στη σειρά "Στο παρά πέντε", προς το τέλος, όταν ο Φώτης (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) παρουσίαζε μόνος του την πρώτη ζωντανή εκπομπή του Τηλεβόας για το 2006. Είναι ένα συγκινητικό κομμάτι με πιάνο, πολύ γνωστό, ίσως είναι χριστουγεννιάτικο. Είχε παιχτεί και στο "Dolce Vita", όπου η Χριστίνα Μαρκάτου ήταν μόνη της (μαλλον Χριστούγεννα) στο σαλόνι και μελαγχολούσε, αναπολώντας. Αλλά και σε πολλές σειρές κ ταινίες.

Το ξέρετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια!

Φίλε gulliver, το κομμάτι που ψάχνεις είναι η μουσική από την ταινία Forrest Gump. Αν το ψάξεις ως "Theme - Forrest Gump", σίγουρα κάτι θα βρεις:)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...