Jump to content

HONOR Μέχρι 250 ΕΥΡΩ


Jiji123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ HONOR ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.

ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑ 250 ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για ερώτηση που έβαλες μετα τα μεσάνυχτα απορείς γιατί δεν έχεις πάρει απαντήσεις; Πόσο μάλλον όταν δεν έχεις γράψει μοντέλα, δεν εχεις γράψει απαιτήσεις και γράφεις και σε κεφαλαία. Διόρθωσε αυτά τα 3 και θα ρθουν και οι απαντήσεις ;)

 

Συμπλήρωσε αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621 και γράψε ποιες συσκευές σκεφτόσουν χωρίς κεφαλαία που απαγορεύονται από τους κανονισμούς.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν το ήξερα αυτό με τα κεφαλαία, εχω δεί τα 9 lite, 7x που είναι λίγο πιο ακριβό και σκέφτομαι αν αξίζει και π10 Lite,. Ο φίλος που λέει για το 8 το είδα και είναι παλιο μοντέλο θέλω κάτι πιο νεο.
Link to comment
Share on other sites

Honor 7x έχει οθόνη 6 ιντσών αναλογίας 18:9 και p9 lite έχει 5.2 ίντσες αναλογίας 16:9. Αποφάσισε πρώτα το μέγεθος,

 

Το honor 8 που προτείνουν τα παιδιά ειναι η πιο vfm συσκευή της huawei αλλά υστερεί σε αυτονομία.

 

Συμπλήρωσε αν θες τη φόρμα που βαλα παραπάνω. Μια καλή συσκευή για τον έναν μπορεί να ειναι κακή για τον άλλο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Honor 7x έχει οθόνη 6 ιντσών αναλογίας 18:9 και p9 lite έχει 5.2 ίντσες αναλογίας 16:9. Αποφάσισε πρώτα το μέγεθος,

 

Το honor 8 που προτείνουν τα παιδιά ειναι η πιο vfm συσκευή της huawei αλλά υστερεί σε αυτονομία.

 

Συμπλήρωσε αν θες τη φόρμα που βαλα παραπάνω. Μια καλή συσκευή για τον έναν μπορεί να ειναι κακή για τον άλλο. ;)

 

το p 10 lite είπα όχι το 9, μέγεθος δεν με ενοχλεί και νομίζω προτιμω τη νέα μόδα όπως λενε με την μακρόστενη οθόνη. το 8 μου φαίνεται παλιά συσκευή θέλω κάτι μοντέρνο. θα κάνω τη φόρμα τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. μέχρι 250

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. μέχρι 6

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; ευρωπη σιγουρα μαλλον απο internet δεν θέλω να αργήσω με αποστολή κινας

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? dual καλό θα ήτανε

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; και αγγλικό δεν με ενοχλεί αλλά όχι πειράγματα δεν έχω χρόνο

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. δεν με απασχολεί αυτό να φαίνεται στον ήλιο όσο γίνεται

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. ταχύτητα, αυτονομία, κάμερα, παιχνιίδια

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. j3 εχω του 16

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα το Meizu M6 Note.....Ανωτερο απο τα Xiaomi και τα Honor....

 

Μάλλον εννοείς σε κάμερα. Γιατί για τα υπόλοιπα δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς σε κάμερα. Γιατί για τα υπόλοιπα δεν ισχύει.

 

Ακριβώς σε κάμερα...Φυσικά και η αυτονομία του είναι πολύ καλή,βγάζει άνετα σε μένα 1,5 μέρα,αν και εγω θέλω κάθε πρωί να είναι γεμάτη η μπαταρία...

Παντός είναι πολύ καλή συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν αλλά θα ήθελα να ακούσω για αυτά που λέω. Δεν μου αρέσουν εμφανισιακά αυτά που είπατε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν αλλά θα ήθελα να ακούσω για αυτά που λέω. Δεν μου αρέσουν εμφανισιακά αυτά που είπατε.

 

τι θα λεγες για huawei p smart; ολόφρεσκο και τιμιότατο για τα λεφτά του

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σε επεξεργαστή (και ίσως και καμερα) βέβαια να ξέρεις ότι χάνει σε σχέση με honor 8. Αλλά λογικά κερδίζει σε αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Σε επεξεργαστή (και ίσως και καμερα) βέβαια να ξέρεις ότι χάνει σε σχέση με honor 8. Αλλά λογικά κερδίζει σε αυτονομία.

 

εσύ ποιό θα έπαιρνες ανάμεσα σε honor 9 lite και το p smart? νομίζω ότι εκεί καταλήγω, αν μου δικαιολογήσεις την άποψη σου θα ηταν καλό...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο στη μπροστινή κάμερα διαφέρουν. Ποιο βρίσκεις φτηνότερο;

 

δηλαδή μόνο η τιμή παίζει ρόλο δεν εχόυν καμια άλλη διαφορά, το 9 lite είναι πιο φτηνό αλλά πάνω κάτω 10 ευρώ, εσύ ποιο θα επαιρνες

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δυο θα έπαιρνα... το honor 8 :lol:

 

Πέραν της πλάκας, όπως είπα η μόνη διαφορά που βλέπω είναι στη μπροστινή κάμερα οπότε θα επέλεγα καθαρά βάσει εμφάνισης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...