Jump to content

Νεα συσκευη


krv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

-Διαθέτω μέχρι 250€

-Μέγεθος οθόνης έως 5,5

-Αγορά κατά προτίμηση από Ελλάδα, μου αρκεί η εγγύηση του καταστήματος

-Δεν με ενδιαφέρει τόσο να έχει 4g παντού αλλά θα ήταν ένα συν εάν έπιανε

-Ψήνομαι για dual sim και κάμερα

-Ραδιόφωνο εννοείται

-Θα ήθελα έναν αρκετά καλό ήχο (σαν την προηγούμενη συσκευή που είχα) και καλά χρώματα για την οθόνη

-Μπαταρία αν είχε 4000mAH θα ήταν τέλειο

-Οι κάμερες να είναι ποιοτικές (με ενδιαφέρουν και οι δυο αλλά ένα τσικ περισσότερο η μπροστινή)

-Ram 4gb επίσης θα ήταν καλό

-Για μένα έχουν προτεραιότητα κάμερα>ταχύτητα>αυτονομία

-Ενδιαφέρομαι για Xiaomi ή Huawei

-Προηγούμενη συσκευή που εκλάπη LG G4 (αυτή τη στιγμή είμαι με ένα παλιό Sony)

Δεν έχω ιδέα ποιο κινητό να πάρω καθώς το προηγούμενο εκλάπη και δεν σκεφτόμουν καθόλου την αλλαγή. Το είχα 2 χρόνια και ήταν

σκυλί, πιστεύω έβγαζε ακόμα 2 άνετα. Οπότε αφήνομαι στα χέρια σας!

Edited by krv
δεν υπήρχαν αρκετές πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

αν στραφεις στην αγορα της Κινας σιγουρα το Mi note 3 με καποιες παραχωρησεις απο τις απαιτησεις σου οπως το ραδιο.Απο Ελλαδα τα περισσοτερα κριτηρια σου καλυπτει το redmi note 4x αλλα ουτε κατα διανοια θα εχεις φωτογραφιες οπως το lg g4.επομενως ζυγιζεις και διαλεγεις :)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βρει με 250ε το συγκεκριμενο κινητο;
248€ στο lightinthebox

https://www.lightinthebox.com/xiaomi-mi-note-3-5-5-inch-4g-smartphone-6gb-64gb-12-mp-octa-core-3500mah_p6214630.html?prm=1.5.1.1

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

248€ στο lightinthebox

https://www.lightinthebox.com/xiaomi-mi-note-3-5-5-inch-4g-smartphone-6gb-64gb-12-mp-octa-core-3500mah_p6214630.html?prm=1.5.1.1

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ'ευχαριστω πολυ! Μηπως ξερεις τι παιζει με τα τελωνεια και απο ποια χωρα ειναι;Η κανενα αλλο απο Ελλαδα να ειναι μια αναβαθμιση G4; Επισης ειμαι καινουρια στα φορουμ, οποτε σορρυ που το εγραψα 2 φορες :Ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν στραφεις στην αγορα της Κινας σιγουρα το Mi note 3 με καποιες παραχωρησεις απο τις απαιτησεις σου οπως το ραδιο.Απο Ελλαδα τα περισσοτερα κριτηρια σου καλυπτει το redmi note 4x αλλα ουτε κατα διανοια θα εχεις φωτογραφιες οπως το lg g4.επομενως ζυγιζεις και διαλεγεις :)

 

Ψαχνω κατι που να μην εχει τελωνειο βασικα αν και το 245 του Μi Α1 ηταν δελεαστικο. Αλλα σε περιπτωση βλαβης αν το παρεις απο εξω τι κανεις;

Link to comment
Share on other sites

το mia1 για ποιο καταστημα αναφερεσαι με τιμη 245 ? οπως και να εχει αν η αγορα σου γινει απο Κινα τοτε η εγγυηση σου ειναι στην Κινα το οποιο σημαινει οτι επικοινωνεις με το site πωλησης και τους στελνεις την συσκευη πακετο και μετα περιμενεις να παραλαβεις .Επισης τα σκρουτζομαγαζα που κανουν παραεισαγωγη μοντελα της xiaomi σου προσφερουν εγγυηση καταστηματος η οποια πιθανον να περιλαμβανει αποστολη του κινητου παλι στην Κινα απλως την διαδικασια την αναλαμβανει το καταστημα.Μονο τα xiaomi που πωλουνται απο τους επισημους μεταπωλητες χαιρουν την εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας.Τα καταστηματα μπορεις να τα δεις στο επισημο σαιτ της xiaomi στην χωρα μας Edited by Lensman
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην εξίσωση και το Meizu M6 Νote... Έχουν γραφτεί πολύ καλά πράγματα για την κάμερά του και στην τιμή που είναι, φαίνεται καλή περίπτωση... 199 από Ελλάδα αυτό με τα 3gb ram, ~140 από Banggood, στο οποίο υπάρχει και η έκδοση με τα 4gb ram στα ~180... Mπαταρία 4000 και Snapdragon 625 κατά τα άλλα... Αν κρίνω από Xiaomi με αντίστοιχο setup, θα τα πηγαίνει καλά και σε αυτονομία... Γενικά φαίνεται αρκετά αξιόλογο... ;)

Edit: Μόλις είδα σε άλλο θέμα ότι στον Κωτσόβολο με παζάρι, παίζει στα 159, τιμή που το καθιστά ακόμα πιο VFM.

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ! Μηπως ξερεις τι παιζει με τα τελωνεια και απο ποια χωρα ειναι;Η κανενα αλλο απο Ελλαδα να ειναι μια αναβαθμιση G4; Επισης ειμαι καινουρια στα φορουμ, οποτε σορρυ που το εγραψα 2 φορες :Ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ψαχνω κατι που να μην εχει τελωνειο βασικα αν και το 245 του Μi Α1 ηταν δελεαστικο. Αλλα σε περιπτωση βλαβης αν το παρεις απο εξω τι κανεις;

 

Sorry και παλι, εννοουσα το ΜΙ ΝΟΤΕ 3. Αα καταλαβα, ειναι πολυ θεματακι τελικα. Να σαι καλα δεν ξερω τιποτα απο τετοια

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ'ευχαριστω πολυ! Μηπως ξερεις τι παιζει με τα τελωνεια και απο ποια χωρα ειναι;Η κανενα αλλο απο Ελλαδα να ειναι μια αναβαθμιση G4; Επισης ειμαι καινουρια στα φορουμ, οποτε σορρυ που το εγραψα 2 φορες :Ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ψαχνω κατι που να μην εχει τελωνειο βασικα αν και το 245 του Μi Α1 ηταν δελεαστικο. Αλλα σε περιπτωση βλαβης αν το παρεις απο εξω τι κανεις;

 

ειμαι και εγω στο ιδιο διλλημα περίπου και ειμαι αναμεσα στα p smart, honor 9 lite και ματε 10 lite, δεστα λιγο

 

Το Ρ Smart ειναι αρκετα vfm απο οτι ειδα!! Ειναι καλο, μ'αρεσε. Μπορει και να το επαιρνα!! Φυσικα θα δω ολα οσα μου γραψατε για να κανω μια καλη αγορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι αυτο πολυ καλο κι εχει αυτο που ζηταω. Θα το δω κι απο κοντα σιγουρα. Ευχαριστω πολυ! :D

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην εξίσωση και το Meizu M6 Νote... Έχουν γραφτεί πολύ καλά πράγματα για την κάμερά του και στην τιμή που είναι, φαίνεται καλή περίπτωση... 199 από Ελλάδα αυτό με τα 3gb ram, ~140 από Banggood, στο οποίο υπάρχει και η έκδοση με τα 4gb ram στα ~180... Mπαταρία 4000 και Snapdragon 625 κατά τα άλλα... Αν κρίνω από Xiaomi με αντίστοιχο setup, θα τα πηγαίνει καλά και σε αυτονομία... Γενικά φαίνεται αρκετά αξιόλογο... ;)

Edit: Μόλις είδα σε άλλο θέμα ότι στον Κωτσόβολο με παζάρι, παίζει στα 159, τιμή που το καθιστά ακόμα πιο VFM.

 

Είναι πολύ καλή συσκευή,το μόνο αρνητικό τα 16 GB Rom.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα και το samsung j7. Αυτή τη στιγμή έχει πέσει η τιμή του στο Σκρουτζ με καταπληκτική οθόνη μπαταρία 2 μέρες χαλαρά κάμερα επίσης πολύ καλή έως φοβερή θα ελεγα και βασικό 2 χρόνια εγγύηση απ την επίσημη αντιπροσωπεία κάτι που μετράει!!

Το χω μια βδομάδα κι έχω πάθει πλακα

Link to comment
Share on other sites

σήμερα που είδα αρκετά συγκριτικά σε αυτό το εύρως τιμών το Honor 9 Lite φαίνεται να κερδίζει την εξίσωση του vfm μέχρι 250 ευρω.

 

καλό θα ήταν να το δείτε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα και ερωτεύτηκα λίγο.. Πολύ ωραίο κι αυτό ****το! και είναι όντως vfm! Και κάπου εδώ το χάος, δεν ξέρω ποιο να διαλέξω :Ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Honor 9 Lite κάτι με χάλασε να σου πω την αλήθεια και δεν έχω καταλάβει τι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα και το samsung j7. Αυτή τη στιγμή έχει πέσει η τιμή του στο Σκρουτζ με καταπληκτική οθόνη μπαταρία 2 μέρες χαλαρά κάμερα επίσης πολύ καλή έως φοβερή θα ελεγα και βασικό 2 χρόνια εγγύηση απ την επίσημη αντιπροσωπεία κάτι που μετράει!!

Το χω μια βδομάδα κι έχω πάθει πλακα

 

Oπώς τα λες, έχει Amoled οθόνη και καλή κάμερα απ' όσο ξέρω... Ωστόσο σε επιδόσεις, υστερεί σε σχέση με όλα όσα προαναφέρθηκαν... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bump!

Η αναζήτηση συσκευής ολοκληρώθηκε και κατέληξα στο Hauwei Mate 10 Lite. Στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι γύρω στα 260€.

Η απορία μου είναι η εξής. Να περιμένω κανένα μήνα να πέσει η τιμή (πόσο να πέσει αλήθεια σε ένα μήνα;) και να το πάρω από 'δω ή να στραφώ σε άλλες χώρες; (ΕΕ κατά προτίμηση για να μη χρειαστεί εκτελωνισμό).

Αν το πάρω από έξω θα πληρώσω πολλά μεταφορικά; Πόσες μέρες λέτε να κάνει να έρθει;

Εκτός αυτού φοβάμαι λίγο την εγγύηση και έχω διαβάσει σε αρκετές κριτικές ελληνικών online καταστημάτων πως έστειλαν κινητά με βλάβη στις αντίστοιχες αντιπροσωπείες για επισκευή και δεν μπορούσαν να τα επισκευάσουν καθώς ήταν δρομολογημένα προς άλλες χώρες. Δεν θέλω να πέσω σε αυτήν την παγίδα προσωπικά.

Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά αναβάθμιση στην κάμερα με 250 ευρώ, ξέχνα την. Από εκεί και πέρα όλα όσα είπαν οι άλλοι είναι πολύ καλά. Προσωπικά θα έλεγα να διαλέξεις ότι σου κάνει κλικ μιας και σε αυτά τα λεφτά είναι όλα πολύ κοντά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ λόγο bootloop ειμαι σε αναζήτηση ,θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι να παρουσιαστει και η midrange-"ναυαρχίδα" με kirin 659 , το p20 lite στις 27 του μήνα....ίσως ρίξει τιμές στα υπόλοιπα ή ίσως κανει καμία καλή προωθητική ενεργεια η εταιρία για να κερδίσει τον ανταγωνισμό (νοκια 7+)

Αν και μιλαμε σε άλλη κατηγορια χρημάτων 300+ ....αξιζει να περιμένουμε 10 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .θα ήθελα τα φώτα σας.. δίνω μέχρι 300-350€ . Προέρχομαι από samsung note 3. Θα σας πω με σειρά τις προτιμήσεις μου.

1.οθόνη >5.5inch με ωραια χρώματα

2.καλή camera

3.ram από 4 και πάνω

4.επεξεργαστή καλό

5. Dual sim

Σε μια έρευνα που έκάνα εντύπωση μου έκαναν huawei mate 10 lite, samsung a8 2018, mi 5s plus..Έχει κανείς να προτιμάει κάτι άλλο ? Και αν όχι από αυτά που λέω τα δουλέψει κάνεις ώστε να έχει σωστή άποψη ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...