Jump to content

Περίεργα ρεκόρ που έχετε κάνει


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΤΣΙ!

Τα νούμερα δεν κάνουν λάθος, ούτε και τα έβγαλα από το μυαλό μου :)

6 μπύρες είναι 3 λίτρα.

Τα νεφρά μπορούν να παράγουν 2lt/24ωρο, καθαρίζοντας το αίμα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση τα πράγματα είναι διαφορετικά, μιας και η μπύρα είναι σε μεγάλο ποσοστό νερό και αποβάλεται πολύ σύντομα. Η ουροδόχος κύστη χρειάζεται άδειασμα κάθε 250ml, το μέγιστο 500ml (μέσες τιμές πάντα, έτσι; )

Δηλαδή για να αποβάλεις πλήρως τις 6 μπύρες χρειάζονται αρκετές "προσπάθειες", όχι βέβαια απαραίτητα όλες σερί, μιας και τα νεφρά χρειάζονται κάποιο χρόνο, όχι και τρομερό πάντως...

Όπως και να'χει, 69 μπύρες απαιτούν 100 επισκέψεις στην τουαλέτα. :)

Να το δούμε και από άλλη πλευρά; 69 μπύρες=35 λίτρα. Αν η μπύρα έχει 5% οινόπνευμα, δηλαδή το 1/8 από το ουίσκυ, τότε η ποσότητα του αλκοόλ από τόσε ς μπύρες είναι όσο ακλοόλ περιέχεται σε 4 λίτρα ουίσκυ...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Και τι θέλεις να μας πείς τώρα ρε unforgiven? Δεν μας πιστεύεις? Δεν ξέρω τι γίνετε με τα νούμερα που μας λές, πάντως εγώ ήπια 69 μπύρες. Η τα νούμερα που μας λες είναι λάθος ή εγώ είμαι το παιδί θαύμα και θα πρέπει να με γράψουν στο βιβλίο Γκίνες. Και όσο για το ουίσκυ, έχω πιεί 2 λίτρα μόνος μου άλλα φορά και σε πληροφορώ οτι δεν είχα γίνει χάλια. Απλά την είχα ακούσει τα μέγιστα.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν βγαίνουν τα νούμερα. Να νεφρά μπορούν να παράγουν μέχρι 2 λίτρα ούρα/24ωρο.

H ουροδόχος κύστη χωράει ο μέγιστο 500ml, ενώ χρειάζεται έδειασμα :) επειγόντως στα 250ml..

Σου βγαίνουν τα νούμερα; Δεν βγαίνουν! :)

:lol: :lol:

Mou aresei pou tekmiriwneis epistimonika tis apantiseis sou! :p

Arithmous...ta Panta!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Και τι θέλεις να μας πείς τώρα ρε unforgiven? Δεν μας πιστεύεις? Δεν ξέρω τι γίνετε με τα νούμερα που μας λές, πάντως εγώ ήπια 69 μπύρες. Η τα νούμερα που μας λες είναι λάθος ή εγώ είμαι το παιδί θαύμα και θα πρέπει να με γράψουν στο βιβλίο Γκίνες. Και όσο για το ουίσκυ, έχω πιεί 2 λίτρα μόνος μου άλλα φορά και σε πληροφορώ οτι δεν είχα γίνει χάλια. Απλά την είχα ακούσει τα μέγιστα.

Εσύ πιστεύεις ότι ο άλλος έφαγε 50 τόσες πίτες γύρο;

Ότι κάποιος άλλος έκανε 300 τόσα χιλιόμετρα κάθε 48 ώρες στο στρατό; (το παγκόσμιο ρεκόρ στα 500km είναι 57 ώρες 54 λεπτά και 12 δεύτερα!)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστεύεις ότι ο άλλος έφαγε 50 τόσες πίτες γύρο;

Ότι κάποιος άλλος έκανε 300 τόσα χιλιόμετρα κάθε 48 ώρες στο στρατό; (το παγκόσμιο ρεκόρ στα 500km είναι 57 ώρες 54 λεπτά και 12 δεύτερα!)

Κάποιοι μπορεί να κάνουν χαβαλέ. Εγώ πάντως όχι. Αν σκεφτείς οτι έπινα 20-30 μπύρες για να βγώ έξω....
Link to comment
Share on other sites

mobo prosexe min exeis provlimata me to stomaxi sou sto mellon...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

mobo prosexe min exeis provlimata me to stomaxi sou sto mellon...

Τις έχω κόψει τώρα τις μπύρες. Αντε να πιώ κάθε Σάββατο 5-6 το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστεύεις ότι ο άλλος έφαγε 50 τόσες πίτες γύρο;

Ότι κάποιος άλλος έκανε 300 τόσα χιλιόμετρα κάθε 48 ώρες στο στρατό; (το παγκόσμιο ρεκόρ στα 500km είναι 57 ώρες 54 λεπτά και 12 δεύτερα!)

Συμφωνώ με τον unforgiven.

Είπαμε να υπερβάλουμε για λόγους εντυπωσιασμού, αλλα οχι να γράφουμε ότι εξωφρενικό μας κατέβει.:ninja:

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι μπορεί να κάνουν χαβαλέ. Εγώ πάντως όχι. Αν σκεφτείς οτι έπινα 20-30 μπύρες για να βγώ έξω....

 

Μήπως μετά τις 20 πρώτες τα έβλεπες τριπλά τα πράγματα :lol: :p

sorry για την πλάκα αλλά μου φένεται απίστευτο 69 κουτάκια μπύρα αλλά αν το έκανες κοίτα στο βιβλίο γκίνες το αντίστοιχο ρεκορ και ξανακάνε το να κερδίσεις και τίποτα :shifty:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Egw pantws den eimai kakoproeretos...

Eixa valei paliotera me ena filo stoixima 50 euro.Autos mou elege oti o theios tou trwei piata, me oli tin ennoia tis lexis!

Loipon, o theios tou me apostomwse me tin laimargia tou!Efage 2 piata!!!!

Ta masouse k ta katapine kanonika!!!!!Xwris na kopei!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws den eimai kakoproeretos...

Eixa valei paliotera me ena filo stoixima 50 euro.Autos mou elege oti o theios tou trwei piata, me oli tin ennoia tis lexis!

Loipon, o theios tou me apostomwse me tin laimargia tou!Efage 2 piata!!!!

Ta masouse k ta katapine kanonika!!!!!Xwris na kopei!!!

Σιγά τα "οά" βρε.

Κοίτα την εικόνα της υπογραφής σου.:lol:

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα "οά" βρε.

Κοίτα την εικόνα της υπογραφής σου.:lol:

:lol: (kaloooo)

Etsi frikiastiko itan to theama...einai auto pou leme "gero pirouni", "ta sagonia tou zaxaria"....:p

:lol:

:baby:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά τις 20 πρώτες τα έβλεπες τριπλά τα πράγματα :lol: :p

sorry για την πλάκα αλλά μου φένεται απίστευτο 69 κουτάκια μπύρα αλλά αν το έκανες κοίτα στο βιβλίο γκίνες το αντίστοιχο ρεκορ και ξανακάνε το να κερδίσεις και τίποτα :shifty:

Αυτά τα πράγματα δεν ξαναγίνονται. Τώρα πια στις 10 ςίμαι γκόλ.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια στο Ρεκόρ Γκίνες πόσα λίτρα μπύρα έχει πιεί το μέγιστο κάποιος;

 

Και ένα στοίχημα:

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του unforgiven το μέγιστο υγρό που μπορεί να καταναλώσει ένας άνθρωπος μέσα σε 24 ώρες είναι 4 λίτρα στο στομάχι + 0,5 lt στην κύστη + 2 lt ούρα (max) = 6,5 λίτρα υγρό ή 19 κουτάκια μπύρας.

 

Άρα προκαλώ όποιος μπορεί ή γνωρίζει κάποιον που να μπορεί να πιεί 20 κουτάκια μπύρας να εμφανιστεί σε αυτό εδώ το φόρουμ για να στοιχηματίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια στο Ρεκόρ Γκίνες πόσα λίτρα μπύρα έχει πιεί το μέγιστο κάποιος;

 

Και ένα στοίχημα:

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του unforgiven το μέγιστο υγρό που μπορεί να καταναλώσει ένας άνθρωπος μέσα σε 24 ώρες είναι 4 λίτρα στο στομάχι + 0,5 lt στην κύστη + 2 lt ούρα (max) = 6,5 λίτρα υγρό ή 19 κουτάκια μπύρας.

 

Άρα προκαλώ όποιος μπορεί ή γνωρίζει κάποιον που να μπορεί να πιεί 20 κουτάκια μπύρας να εμφανιστεί σε αυτό εδώ το φόρουμ για να στοιχηματίσει.

Αυτό νομίζω πάει σε μένα. Λοιπόν φίλτατε δεν έχω ανάγκη να αποδείξω τίποτα σε κανέναν. Εγώ ξέρω τι έπινα και αυτό μου φτάνει. Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιοι δεν με πιστεύουν. Αλλωστε δεν το έκανα αυτό για να αποδείξω κάτι, ούτε και για κάποιο στοίχημα. Το έκανα για προσωπική ευχαρίστηση. Και σε πληροφορώ τα 20 κουτάκια μπύρας τα έπινα για πλάκα. Οσο για το βιβλίο Guiness, δεν βρήκα κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

se poio magazi auto?

egw douleua sto tiger tote

 

propesy kalokairi Kriti-Xersoniso

 

28 pota se ena vrady se ena club

 

10 smirnof ice

10 ouiski me cola

8 ypovrixia monoroufi

 

itan mia dyskoli vradia me pollous emetous....

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε για την Χερσόνησο ακούστε το ρεκόρ μου στα κοντινά Μάλια..

Έχω πατήσει και τις δύο παλάμες ενός Άγγλου και με τις δύο ρόδες του αυτοκινήτου(μπροστά και πίσω):shock: :ninja: :wacko: :lol:

Και πιο συγκεκριμένα, περνούσα απο τον δρόμο που είναι όλα τα μπαράκια και ο δρόμος είναι πίτα απο τουρίστες. Πήγαινα με πρώτη, σχεδόν σβηστός και σιγα σιγά οι ξένοι έκαναν στην άκρη για να περάσω. Ώσπου κάποιος Άγγλος κάνει ελάχιστα στην άκρη και σκύβει. Κοιτάω απο το παράθυρο και τον βλέπω να έχει και τις δύο παλάμες του δίπλα δίπλα κάτω στο οδόστρωμα κατα μήκος της ρόδας...:wacko: Του κάνω νόημα να φύγει αλλα τίποτα. Περίμενα 2-3 λεπτά, αλλα όσο δεν περνούσα τοσο περισσότεροι μαζεύονταν τριγύρω και περίμεναν να δουν το θέαμα. Ε αφού δεν είχε σκοπό να φύγει, ξεκινάω και περνάω με την πρώτη ρόδα ΠΑΝΩ από της παλάμες του και αφού δεν έλεγε να φύγει πέρασα και με τη δεύτερη.

Μετά σηκώνεται, έρχεται προς το παράθυρο και μου έδειχνε τα χέρια του...

Όσοι έχουν πάει στα Μάλια θα καταλαβαίνουν σίγουρα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ανθρωποι που κανουν πραγματα που φαινονται εξωπραγματικα.

Και οπως συμβαινει παντου στη ζωη υπαρχουν καποιοι αλλοι που τα αμφισβητουν.Ετσι ειναι τα πραγματα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ανθρωποι που κανουν πραγματα που φαινονται εξωπραγματικα.

Και οπως συμβαινει παντου στη ζωη υπαρχουν καποιοι αλλοι που τα αμφισβητουν.Ετσι ειναι τα πραγματα.

Επίσης στη ζωή υπάρχουν κάποιοι που λένε παραμύθια, κάποιοι που τα καταπίνουν αμάσητα και κάποιοι που to ψάχνουν το θέμα :) (μην το πάρεις προσωπικά... :) )

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι κάποιος έκανε πάνω από 300 χιλιόμετρα κάθε 48 ώρες με τα πόδια;

 

Πάντα υπάρχουν άνθρωποι που ξεπερνάνε το ανθρώπινο μέτρο και κάνουν πράγματα απίθανα και απίστευτα. Άλλο αυτό, και άλλο αυτό που συζητάμε. Με αυτή την λογική θα έπρεπε να πιστεύουμε τα πάντα...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στη ζωή υπάρχουν κάποιοι που λένε παραμύθια, κάποιοι που τα καταπίνουν αμάσητα και κάποιοι που to ψάχνουν το θέμα :) (μην το πάρεις προσωπικά... :) )

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι κάποιος έκανε πάνω από 300 χιλιόμετρα κάθε 48 ώρες με τα πόδια;

 

Πάντα υπάρχουν άνθρωποι που ξεπερνάνε το ανθρώπινο μέτρο και κάνουν πράγματα απίθανα και απίστευτα. Άλλο αυτό, και άλλο αυτό που συζητάμε. Με αυτή την λογική θα έπρεπε να πιστεύουμε τα πάντα...

 

Δεν λεω να πιστευουμε τα παντα αμασητα,παντα πρεπει πρωτα να ερευνουμε,εγω οπως εχω πει δεν ειχα φαει μια εβομαδα τιποτα,τωρα αν καποιος το πιστεψει η οχι ειναι δικο του θεμα.

Σιγουρα καποιοι τα λενε για λογους εντυπωσιασμου.

Σιγουρα καποιοι λενε αληθεια.

Τωρα για τα 300 χμ. ενας ειναι γνωστος οτι τα εκανε(δεν θυμαμαι ονομα τωρα)τοτε με τους περσικους πολεμους.

Παντως απλα πληροφοριακα να πω οτι γινεται καθε χρονο ο δρομος Σπαρτη-Αθηνα προς τιμη του.(περιπου 250χμ).

Δεν θυμαμαι βεβαια ποσες ωρες κανουν.

Με 10χμ/ωρα τρεξιμο που ειναι λογικο βγαζουμε 25 ωρες.

Πανω σ'αυτο το θεμα εχουμε βεβαια και τον ΚΟΥΡΗ ο οποιος κανει τα απιστευτα χμ τρεξιμο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω να πιστευουμε τα παντα αμασητα,παντα πρεπει πρωτα να ερευνουμε,εγω οπως εχω πει δεν ειχα φαει μια εβομαδα τιποτα,τωρα αν καποιος το πιστεψει η οχι ειναι δικο του θεμα.

Σιγουρα καποιοι τα λενε για λογους εντυπωσιασμου.

Eγώ το πιστεύω.Αλλά να προσεύχεσαι που δεν έπαθες κάποια ανεπανόρθωτη βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...