Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στείλτο στο μαγαζί που το πήρες να στο φτιάξουν. Εγω έτσι έκανα, μου το έφτιαξαν και μου εδωσαν ενα καλοδιο μαγνητικής φόρτισης, που έχει ενα πραγματακι μονιμα στη θύρα usb και ακουμπάω το καλοδιο οταν είναι να το φορτίσω. Έτσι δεν θα ξαναχαλαση.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε το Android 10, 1422mb μέγεθος, ελπιζω να μην εχουμε θεματα!
Link to comment
Share on other sites

χάλασε και το δικό μου port. φορτίζει όποτε θέλει αν θέλει. έλεος

 

Εγώ το πήγα εχθες στο service και μου είπαν ότι περιμένουν το ανταλλακτικό Ελπίζω να το πάρω μέχρι την Παρασκευή

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις να σου βγαλει ενδειξη, η πατας να ψαξει? Αν οχι, πατα να ψαξει χειροκινητα με μπαταρια φορτισμενη πανω απο 50%

 

ΥΓ ξαναλεω με αναβαθμιση σε Android 10 δεν θα εχετε πια σταθερη Google Camera, προς ωρας τουλαχιστον.

Εγώ πάντως είχα περασμένη αυτή την GCAM port: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog789/

Λεοτουργούσε άψογα κ μετά την αναβάθμιση σε Android 10 συνεχίζει να λειτουργεί το ίδιο χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα περασμένη αυτή την GCAM port: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog789/

Λεοτουργούσε άψογα κ μετά την αναβάθμιση σε Android 10 συνεχίζει να λειτουργεί το ίδιο χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Απο ποιοτητα τι λεει? Εγω εβαλα επανω την τελευταια Cstark, αργει λιγο στο processing ΝS/portrait αλλα ειναι stable.

Το προβλημα με την original parrot 7.0 στο δικο μας, ηταν το focus και η λεπτομερια στις βραδυνες

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα τι λεει? Εγω εβαλα επανω την τελευταια Cstark, αργει λιγο στο processing ΝS/portrait αλλα ειναι stable.

 

Το προβλημα με την original parrot 7.0 στο δικο μας, ηταν το focus και η λεπτομερια στις βραδυνες

Είναι βασισμένη πάνω στου Parrot αλλά έχει πλήρη μετάφραση κ επιπλέον βελτιώσεις. Από ποιότητα είναι η γνωστή Parrot με configuration όπως τα προτείνει στο Link του ο Parrot. Είμαι ευχαριστημένος με μόνο παράπτωμα ότι είναι η έκδοση 7.0 και δεν δοκίμασα ακόμη την 7.1 που έχει αν το πρόσεξες για Android 10.

Και πάλι όμως θα μου μείνει η γκρίνια ότι έχουν βγάλει μέχρι κ 7.2

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Στο android 10 βλέπω ένα bug στην αναζήτηση των επαφών. Όταν κάνεις αναζήτηση επαφής ψάχνει μόνο στο πεδίο όνομα και όχι και στο επίθετο. Επίσης καταργήθηκε και το face unlock.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε Android 10 εκανα κατευθειαν factory reset και δεν ειχα θεματα...

Συνισταται για οσους δεν εκαναν FR και εχουν προβληματα...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει επιλογή αλλαγής εικονιδίων μόνο στρογγυλά εικονίδια δηλαδή

https://android.gadgethacks.com/how-to/change-your-home-screen-icon-shapes-android-10-0194758/

nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους!!! Μια ερώτηση..το τηλέφωνο μου εμφάνισε σημεία στην οθόνη πιο φωτεινά,σαν λεκέδες, που φαίνονται μόνο σε λευκό φόντο... πρέπει να το πάω για αλλαγή οθόνης; Είναι εντός εγγύησης..
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο. Οθόνη είναι. Αλλά δεν με ενοχλεί , γιατί το έχω σε dark mode. Με ενοχλεί που κάπου κάπου κολλάει το touch, και πρέπει να το κλείδωσω και να το ξεκλειδώσω από το πλαϊνό πλήκτρο για ξεκολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό το πρόβλημα με την οθόνη δεν το βλέπω στο δικό μου, προς το παρόν. Ξαναεμφανίστηκε όμως το πρόβλημα με την θύρα φόρτισης. Δύο μήνες αφού διορθώθηκε και με προσθήκη μαγνητικό φορτιστή, πάλι δυσκολεύομαι να το φορτίσω. Κάθε βράδυ και χειρότερα. Δεν ξέρω τι κάνω, απο το κατάστημα μου είπαν ότι άλλη φορά δεν μπορούν να καλύψουν την επισκευή. Άντε να το κάνω και να το πληρώσω, πόσο θα κάνει; Δεν φαντάζομαι πανω απο €50, αλλά εαν είναι σε λίγο καιρό να χαλάσει ξανα; Εσείς τι κάνετε, πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή συσκευή που μου αρέσει πολύ. Τι να κάνω να πάρω άλλη συσκευή, σκέφτομαι το TCL Plex που με €199 είναι πολύ καλή για τα λεφτά τής, αλλά να αλλάξω συσκευή μεσα σε ένα μόνο χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό το πρόβλημα με την οθόνη δεν το βλέπω στο δικό μου, προς το παρόν. Ξαναεμφανίστηκε όμως το πρόβλημα με την θύρα φόρτισης. Δύο μήνες αφού διορθώθηκε και με προσθήκη μαγνητικό φορτιστή, πάλι δυσκολεύομαι να το φορτίσω. Κάθε βράδυ και χειρότερα. Δεν ξέρω τι κάνω, απο το κατάστημα μου είπαν ότι άλλη φορά δεν μπορούν να καλύψουν την επισκευή. Άντε να το κάνω και να το πληρώσω, πόσο θα κάνει; Δεν φαντάζομαι πανω απο €50, αλλά εαν είναι σε λίγο καιρό να χαλάσει ξανα; Εσείς τι κάνετε, πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή συσκευή που μου αρέσει πολύ. Τι να κάνω να πάρω άλλη συσκευή, σκέφτομαι το TCL Plex που με €199 είναι πολύ καλή για τα λεφτά τής, αλλά να αλλάξω συσκευή μεσα σε ένα μόνο χρόνο;

Και γιατί δε μπορούν να καλύψουν άλλη επισκευή;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό το πρόβλημα με την οθόνη δεν το βλέπω στο δικό μου, προς το παρόν. Ξαναεμφανίστηκε όμως το πρόβλημα με την θύρα φόρτισης. Δύο μήνες αφού διορθώθηκε και με προσθήκη μαγνητικό φορτιστή, πάλι δυσκολεύομαι να το φορτίσω. Κάθε βράδυ και χειρότερα. Δεν ξέρω τι κάνω, απο το κατάστημα μου είπαν ότι άλλη φορά δεν μπορούν να καλύψουν την επισκευή. Άντε να το κάνω και να το πληρώσω, πόσο θα κάνει; Δεν φαντάζομαι πανω απο €50, αλλά εαν είναι σε λίγο καιρό να χαλάσει ξανα; Εσείς τι κάνετε, πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή συσκευή που μου αρέσει πολύ. Τι να κάνω να πάρω άλλη συσκευή, σκέφτομαι το TCL Plex που με €199 είναι πολύ καλή για τα λεφτά τής, αλλά να αλλάξω συσκευή μεσα σε ένα μόνο χρόνο;

Εγώ με τη θύρα φόρτισης το μόνο που κάνει είναι να κάνει επανεκκίνηση όταν το συνδέω, αλλά πολύ σπάνια. 1½χρονο το έχω με πολύ κακή χρηση. Όσον αφορά την εγγύηση, καλήτερα μιλά μέσω τσατ απευθείας με νοκια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παέδες.

 

Ποιά Gcam δουλεύει καλύτερα στο κινητό μας?

 

Στείλτε μου λινκ παρακαλώ διότι δεν ξέρω την αγγλικήν και μου είναι δύσκολο να ψάξω μόνος. :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παέδες.

 

Ποιά Gcam δουλεύει καλύτερα στο κινητό μας?

 

Στείλτε μου λινκ παρακαλώ διότι δεν ξέρω την αγγλικήν και μου είναι δύσκολο να ψάξω μόνος. :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αυτη εδω λειτουργει (για android 10) αν και δεν ειναι η καλυτερη σε ποιοτητα και ταχυτητα. Παντως ειναι σταθερη.

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να απενεργοποιησεις το Hexagon DSP απο τις συνθετες ρυθμισεις αλλιως δεν δουλευει. >LINK

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο 10 δε μου δουλευει καμια gcam, ολες τραβανε κανονικα και μετα απο 2-3 χρησεις βγαζουν green screen, χρησιμοποιηστε την default καμερα καλυτερα (ναι εκανα τη ρυθμιση με το hexagon, δε φταιει αυτο).

Εν τω μεταξυ αφου μου ειχαν φτιαξει το θεμα με τη φορτιση το Νοεμβριο, τον Μαρτιο ξαναεμφανιστηκε το θεμα. Θα το ξαναστειλω σε λιγο καιρο αλλα η νοκια καηκε για μενα, απαραδεκτο να μη λυνει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 10 δε μου δουλευει καμια gcam, ολες τραβανε κανονικα και μετα απο 2-3 χρησεις βγαζουν green screen

 

Μετα την εγκατασταση, clear data, disable hexagon και επανεκκινηση τηλεφωνου. Επισης μην τραβας γρηγορα πολλες φωτος μαζεμενες.

Ναι δεν ειναι σταθερες πια οι GCam και ειναι προβλημα software της Nokia, κι αλλες εφαρμογες εχουν θεμα με την καμερα. (πληροφοριες απο XDA).

Η default οπως ειπαμε ειναι απλα καλη μεχρι να πεσει ο ηλιος....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Στο 10 δε μου δουλευει καμια gcam, ολες τραβανε κανονικα και μετα απο 2-3 χρησεις βγαζουν green screen, χρησιμοποιηστε την default καμερα καλυτερα (ναι εκανα τη ρυθμιση με το hexagon, δε φταιει αυτο).

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και πλέον χρησιμοποιώ μόνο τη default, μιά χαρά κάνει τη δουλειά της...

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση, clear data, disable hexagon και επανεκκινηση τηλεφωνου. Επισης μην τραβας γρηγορα πολλες φωτος μαζεμενες.

Ναι δεν ειναι σταθερες πια οι GCam και ειναι προβλημα software της Nokia, κι αλλες εφαρμογες εχουν θεμα με την καμερα. (πληροφοριες απο XDA).

Η default οπως ειπαμε ειναι απλα καλη μεχρι να πεσει ο ηλιος....

 

μα δεν τραβουσα πολλες μαζεμενες, τραβουσα 1-2 φωτος και μετα απο 2-3 φορες μου εβγαζε γκριν σκριν.. τι να κανουμε ας βολευτουμε με τη default, μονο το βραδυ εχει λιγο θεμα αλλα απ το να μη δουλευει οταν τη χρειαζεσαι πολυ καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βγηκε το MR Update Μαιου, διορθωνει καποια προβληματα με τον ηχο σε καποιες εφαρμογες.

Μεγεθος 1.4GB

Μπορειτε να το κατεβασετε για sideload απο >Εδω.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nokia 7 Plus receiving maintenance release update

 

Για οποιον θελει να το κανει sideload μπορει να κατεβασει το αρχειο απο >ΕΔΩ

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα λιγο ενα port GCam 7.4 με πολλη παραμετροποιηση Nikita's NGCam 7.4.104 - V 1.7

Στον τομεα φωτο τα παει αρκετα καλα, χωρις πρασινες οθονες και κολληματα.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...