Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Έχει λάβει κανείς τήν ενημέρωση ασφαλείας Φεβρουαρίου;

 

Τώρα που το είδα τον κατεβάζω...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Οπότε βάζω εξωτερικό σκληρό δίσκο η usb, μου ζητάει μορφοποίηση,και δεν θέλω διότι στον σκληρό δίσκο έχω πολύ πράγμα μέσα ..
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά αποτυχία. Πήγα να πάρω το κινητό και το φέρανε πίσω με πρόβλημα στο λογισμικό οπότε θα πάει πάλι για επισκευή. Αύριο παίρνω τηλέφωνο γραμμή του καταναλωτή να μάθω πληροφορίες για το τι μπορώ να κάνω. Αηδία κατάντησε το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές "κατάφερα" και έσπασα την οθόνη του κινητού.

Μήπως ξέρετε πόσο κοστίζει για να την αντικαταστήσω;;;

 

Η οθόνη για ανταλλακτικό κοστίζει κάπου στα 100€. Τώρα το συνολικό κόστος ανάλογα που θα το πας.

Link to comment
Share on other sites

Παρά τα σχόλια που διάβασα εδώ και σε παρόμοια sites αποφάσισα πριν ένα μήνα περίπου να αγοράσω αυτό το κινητό γιατί φαινόταν πολύ καλό deal για τα λεφτά του αλλά κυρίως επειδή είμαι fangirl της (παλιάς καλής) Nokia και όλα μου τα κινητά στο παρελθόν ήταν Nokia. Εκτός από το γνωστό πρόβλημα φωτεινότητας (μικρό το κακό αφού δε το χρησιμοποιώ πολύ το βράδυ) η οθόμη που φαίνεται να πρασινίζει στο κάτω μέρος (δυστυχώς δε το πρόσεξα αρκετά έγκαιρα ώστε να επωφεληθώ ίσως το DOA). Εδώ και κάποιες μέρες όμως αντιμετωπίζω ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με το Wifi αφού δε συνδέεται καθόλου! Έχω προσπαθήσει να απενεργοποιήσω το κινητό και πάλι τίποτα. Μόνο απογοήτευση από αυτό το κινητό και δυστυχώς λεφτά για άλλο δεν παίζουν. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το Wifi; Υπάρχει λύση;

Και να το πάω στην αντιπροσωπεία μου φαίνεται ότι θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα παρά καλύτερα....

 

Edit: Αφού απενεργοποίησα το router συνδέθηκε στο wifi. Παρόλα αυτά ξέρω πως δε φταίει αυτό αφού στον υπολογιστή αλλά και σε άλλα κινητά δούλευε μια χαρά ενώ στο Nokia δε συνδεόταν. Είναι απαράδεκτο κάθε φορά να πρέπει να επανεκκινώ το router ενώ δεν έχει κανένα πρόβλημα. Συμβαίνει διαρκώς τις τελευταίες μέρες.

Edited by biancamarc
Link to comment
Share on other sites

Παρά τα σχόλια που διάβασα εδώ και σε παρόμοια sites αποφάσισα πριν ένα μήνα περίπου να αγοράσω αυτό το κινητό γιατί φαινόταν πολύ καλό deal για τα λεφτά του αλλά κυρίως επειδή είμαι fangirl της (παλιάς καλής) Nokia και όλα μου τα κινητά στο παρελθόν ήταν Nokia. Εκτός από το γνωστό πρόβλημα φωτεινότητας (μικρό το κακό αφού δε το χρησιμοποιώ πολύ το βράδυ) η οθόμη που φαίνεται να πρασινίζει στο κάτω μέρος (δυστυχώς δε το πρόσεξα αρκετά έγκαιρα ώστε να επωφεληθώ ίσως το DOA). Εδώ και κάποιες μέρες όμως αντιμετωπίζω ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με το Wifi αφού δε συνδέεται καθόλου! Έχω προσπαθήσει να απενεργοποιήσω το κινητό, του router, και πάλι τίποτα. Μόνο απογοήτευση από αυτό το κινητό και δυστυχώς λεφτά για άλλο δεν παίζουν. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το Wifi; Υπάρχει λύση;

Και να το πάω στην αντιπροσωπεία μου φαίνεται ότι θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα παρά καλύτερα....

 

Για wifi δεν είχα θέμα. Αν σε αλλάξουν την οθόνη θα διορθωθεί η φωτεινότητα αλλά το άσπρο θα έχει κιτρινίλα. Δεν είναι καθαρό άσπρο. Τέτοια ποιότητα οθόνης βάλανε σε εμένα. Το είδα το έστειλα ξανά και με το έφεραν με πρόβλημα στο λογισμικό. Υποτίθεται κάνουν και έλεγχο. Άχρηστη η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και φταίει για εμένα η Nokia που την αφήνει ακόμα να φτιάχνει τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Η HMD Global πλέον φταίει σε όλα και κυρίως στο γεγονός ότι το θέμα είναι γνωστό εδώ και μήνες τώρα παρόλα αυτά συνεχίζει και πουλάει ελαττωματικά κινητά. Μια εταιρία που σέβεται τον εαυτό της θα έπρεπε να τα είχε αποσύρει απ' την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

.... Εδώ και κάποιες μέρες όμως αντιμετωπίζω ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με το Wifi αφού δε καθόλου! Έχω προσπαθήσει να απενεργοποιήσω το κινητό και πάλι τίποτα. Μόνο απογοήτευση από αυτό το κινητό και δυστυχώς λεφτά για άλλο δεν παίζουν. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το Wifi; Υπάρχει λύση;

Και να το πάω στην αντιπροσωπεία μου φαίνεται ότι θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα παρά καλύτερα....

 

Edit: Αφού απενεργοποίησα το router συνδέθηκε στο wifi. Παρόλα αυτά ξέρω πως δε φταίει αυτό αφού στον υπολογιστή αλλά και σε άλλα κινητά δούλευε μια χαρά ενώ στο Nokia δε συνδεόταν. Είναι απαράδεκτο κάθε φορά να πρέπει να επανεκκινώ το router ενώ δεν έχει κανένα πρόβλημα. Συμβαίνει διαρκώς τις τελευταίες μέρες.

 

Επειδή από όλα όσα γράφεις εγώ έχω πρόβλημα μόνο με το WiFi θα σου πω ότι κι εγώ δεν βρήκα κάποια λύση. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post αυτό το θέμα. Το κουφό είναι ότι επειδή και λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πολύ το WiFi όταν πάω σε κάποιον πελάτη βρίσκει το δίκτυο του απευθείας και συνδέεται ταχύτατα. Όταν όμως πάω να συνδεθώ στου σπιτιού μου άστα να πάνε. Θέλω να το σπάσω!!!! Βρίσκει ότι ασύρματο κυκλοφορεί στην γειτονιά εκτός από το δικό μου. Έχει τύχει να περιμένω και 5 με 6 λεπτά για να συνδεθεί. Έχω αλλάξει κανάλια και στο ρουτερ αλλά πάλι τίποτα.... Πολλές φορές μπαίνω μέσω δεδομένων γιατί δεν μπορώ να κάνω δουλειές. Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι υστερεί για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις επανεκκίνηση το ρούτερ συνδέεται λες... Όπως επίσης κι ότι βλέπει όλα τα άλλα δίκτυα εκτός από το δικό σου. Άρα το πρόβλημα είναι στο ρούτερ κι όχι στο κινητό. Το ότι είναι συνδεμένες οι άλλες συσκευές pc κλπ, δεν σημαίνει ότι το ρούτερ δουλεύει σωστά. Μπορεί να μπλοκάρει την είσοδο στο κινητό. Κι εγώ είχα τέτοιο θέμα με το ρούτερ. Συνδεόταν μόνο το pc και το ps4, ενώ τάμπλετ και κινητά όχι. Επανεκκίνηση και έστρωνε όπως λες κι εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις επανεκκίνηση το ρούτερ συνδέεται λες... Όπως επίσης κι ότι βλέπει όλα τα άλλα δίκτυα εκτός από το δικό σου. Άρα το πρόβλημα είναι στο ρούτερ κι όχι στο κινητό. Το ότι είναι συνδεμένες οι άλλες συσκευές pc κλπ, δεν σημαίνει ότι το ρούτερ δουλεύει σωστά. Μπορεί να μπλοκάρει την είσοδο στο κινητό. Κι εγώ είχα τέτοιο θέμα με το ρούτερ. Συνδεόταν μόνο το pc και το ps4, ενώ τάμπλετ και κινητά όχι. Επανεκκίνηση και έστρωνε όπως λες κι εσύ.

 

Δεν νομίζω φίλε μου.... Δύο κινητά και ένα ταμπλετ (samsung όλα) συνδέονται απευθείας. Αλλα και άλλες συσκευές που είχα πχ Huawei δεν είχα τέτοιο θέμα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από όλα όσα γράφεις εγώ έχω πρόβλημα μόνο με το WiFi θα σου πω ότι κι εγώ δεν βρήκα κάποια λύση. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post αυτό το θέμα. Το κουφό είναι ότι επειδή και λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πολύ το WiFi όταν πάω σε κάποιον πελάτη βρίσκει το δίκτυο του απευθείας και συνδέεται ταχύτατα. Όταν όμως πάω να συνδεθώ στου σπιτιού μου άστα να πάνε. Θέλω να το σπάσω!!!! Βρίσκει ότι ασύρματο κυκλοφορεί στην γειτονιά εκτός από το δικό μου. Έχει τύχει να περιμένω και 5 με 6 λεπτά για να συνδεθεί. Έχω αλλάξει κανάλια και στο ρουτερ αλλά πάλι τίποτα.... Πολλές φορές μπαίνω μέσω δεδομένων γιατί δεν μπορώ να κάνω δουλειές. Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι υστερεί για μένα.

 

Δοκιμασε μια επαναφορα ρυθμισεων bluetooth/wifi/data που εχει σαν επιλογη η συσκευη. (προσοχη θα σου σβησει ολα τα αποθηκευμενα wifi)

κανε ενα ρισετ το ρουτερ με το κουμπακι που εχει και κλεισιμο-ανοιγμα ξανα μετα την επαναφορα.

 

Δοκιμασες κατι απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το κινητο 6 μηνες και μου κανει και μενα θεματα το wifi.Δε συνδεεται.Μου βγαζει ερωτιματικο στο wifi.Και οταν συνδεεεται απο ταχυτητα σερνεται.Αλλες φορες παει σφαιρα.Για να γραψω αυτο το μηνυμα ιδρωσα.Εψαξα και σε ξενα φορουμς και εχουν το ιδιο προβλημα.Λυση πουθενα ομως δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση ΤΑ-1046 dual SIM, αγορασμένο αρχές Απριλίου 2018.

Μόλις κυκλοφόρησε δλδ στην Ευρώπη επίσημα και το αγόρασα από την Ολλανδία, με δώρο ένα Google Chromecast.

Ειλικρινά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από όσα προβλήματα που αναφέρετε εδώ μέσα και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.

Ούτε με τις συνδέσεις σε οποιοδήποτε δίκτυο, είτε στις συσκευές μου Bluetooth κλπ.

Το λειτουργώ από τις 5:00 το πρωί συνδεμένο στο Xiaomi Rodmi του αυτοκινήτου κ παίζει όλη μέρα ελληνικό ραδιόφωνο. Λόγω δουλειάς που είμαι οδηγός μικρού λεωφορείου.

Παράλληλα με τους χάρτες για την κίνηση, τα τηλέφωνα, κλπ λειτουργίες. Είναι το γραφείο μου για όλη τη μέρα...

Κι όταν επιστρέψω στο σπίτι συνδέεται στο wifi δίκτυο μου από το αμάξι ακόμη όταν είμαι. Και το σπίτι μου είναι στον 6ο όροφο.

Κι αυτά για 1 χρόνο έως τώρα σχεδόν. Κάθε μέρα.

Δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο κανένα. Ούτε με τη μπαταρία. Επανεκκίνηση; Όταν θυμηθώ. Δεν υπάρχει λόγος.

Ειδικά τώρα που εξελίχτηκε σε πάρα πολύ καλά βαθμό η GCam έχει ξεφύγει στο θέμα της κάμερας.

Ως συμπέρασμα δλδ θα έλεγα ότι παίζει ρόλο το μοντέλο - έκδοση κ σίγουρα η ημερομηνία παραγωγής.

Αν και τα πρώτα έχουν συνήθως προβλήματα κάθε φορά. Εδώ ισχύει το αντίθετο ή είμαι τυχερός.

Τι να πω...

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εχω Τ 1055 μονοκαρτο 6 μηνες και επισης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απο τα παραπανω προβληματα.

Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι δεν κατεβαινει η φωτεινοτητα στο μηδεν, αλλα δε με ενοχλει.

------------------

Εκδoση GCam 2.5 με βελτιωμενο noise reduction Google drive download

 

Προτεινομενες ρυθμισεις

HDR+ 15 (medium)

Pixel AWB on

Xtreme v2s lib on

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Edit:ρωτησα την γυναικα μου αν εχει ιντερνετ σ ενα huawei και εχει κανονικα με wifi, ενω εγω οχι.Σκεφτηκα να κανω ρισταρτ το ρουτερ.αλλα λεω αυτη εχει ενω εγω οχι, ισως δε φταιει αυτο.Κι ομως τελικα το εκανα ρισταρτ και δουλευει ρολοι το wifi στο nokia.Δοκιμαστε και πειτε αποψεις.
Link to comment
Share on other sites

Edit:ρωτησα την γυναικα μου αν εχει ιντερνετ σ ενα huawei και εχει κανονικα με wifi, ενω εγω οχι.Σκεφτηκα να κανω ρισταρτ το ρουτερ.αλλα λεω αυτη εχει ενω εγω οχι, ισως δε φταιει αυτο.Κι ομως τελικα το εκανα ρισταρτ και δουλευει ρολοι το wifi στο nokia.Δοκιμαστε και πειτε αποψεις.
Τα ρούτερ που δίνουν οι εταιρείες στην Ελλάδα δωρεάν δεν είναι κ τόσο καλά κ χρειάζονται συχνά restart. Αυτό το διαπίστωσα όταν είχα σε ασύρματη σύνδεση το Xiaomi TV box μου όπου συνεχώς είχε διακοπές δικτύου. Όταν το σύνδεσα με καλώδιο μέσω power line τα ξέχασα όλα αυτά...

Μόνη λύση το router restart για να δουλεύει ασύρματα το δίκτυο σου πιο σωστά. Δυστυχώς...

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά απογοήτευση. Το άσπρο φαίνεται ροζ και το κατάστημα αναφέρει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι. Φεύγει καταγγελία στην γραμμή του καταναλωτή.
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά απογοήτευση. Το άσπρο φαίνεται ροζ και το κατάστημα αναφέρει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι. Φεύγει καταγγελία στην γραμμή του καταναλωτή.

 

Αν επιτρεπεται, απο που εγινε η αγορα της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπεται, απο που εγινε η αγορα της συσκευης?

 

Συγγνώμη φίλε αλλά δεν λέω. Έστειλα σήμερα τα χαρτιά για καταγγελία οπότε θέλω να αποφύγω τυχόν ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...