Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να βρεις που είναι η ρύθμιση για να να δεις το ποσοστο αλλά δεν θυμάμαι που πήγα και το άλλαξα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το call recording όντως δεν δουλεύει ακούς μόνο την φωνή σου. Με δύο προγράμματα που το προσπάθησα δεν.

 

Όσο για την μπαταρία με περίπου 4 ώρες sot με 2 ώρες κλήσεις το ποσοστο μου είναι στο 25% και είναι 2 Τα ξημερώματα με 20 ώρες αναμονής. Δεν το λες κακο.

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις σε αυτό το φόρουμ στην συζήτηση για τις μπαταρίες και να κάνεις αυτό που αναγράφεται (αυτά που θεωρείς ότι δεν θα σου λείψουν).

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Eμενα παντος το call recording δουλευει μια χαρα με την 9 που φλασαρα.. χωρις hard reset και με home για να μην ξαναστησω το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντος το call recording δουλευει μια χαρα με την 9 που φλασαρα.. χωρις hard reset και με home για να μην ξαναστησω το κινητο.
Και έμενα μου βγάζει αυτό το μήνυμα.. 64614aef1e5085bf3f482afa304b0069.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες κ 15 λεπτά χωρίς μπαταρία με οθόνη 4 ώρες κ φωτεινότητα πιο κάτω απτή μέση.. Τις περισσότερες με WiFi.. Δεν το γλιτώνω το factory reset.. Κόντρα στην κόντρα

Όσοι στεναχωριουνται για την γρήγορη φόρτιση και την μπαταρία... Υπάρχει ο τρόπος του burn in κ όποτε θέλετε το πάτε κ έχετε καινούργια μπαταρία κ οθόνη..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι το (προηγμένη λειτουργία κλήσεων και μυνήματων)?Πως δούλευει τι και αν χρεώνει?
Link to comment
Share on other sites

Hello team!!! Ερώτηση, ξέρουμε κανένα adblocker για εφαρμογές και ειδικά για παιχνίδια? Υπάρχει καν κάτι?

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Burn in.? Πως?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω γράψει αρκετές φορές... Βάζεις σε τέρμα φωτεινότητα να δουλεύει στο Instagram η fb η ακόμα και το πληκτρολόγιο να αφήσεις με δυνατή φωτεινότητα θα κάνει burn in σε μια ώρα στην αλλάζουν κ την μπαταρία κ την οθόνη ΔΩΡΕΑΝ εφόσον είναι μέσα σε εγγύηση και δεν έχει σπάσιμο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση (9.0) αντιμετωπίζω το εξής θέμα, έχω συνδεμένο στο κινητό ακουστικό bluetooth Platronics M70 και όταν λαμβάνω ειδοποίηση (κλήση, sms, mail κλπ.) δεν ακούγετε ο ήχος από το κινητό, μόνο μέσα από το ακουστικό. Πριν την αναβάθμιση (με την 8 δηλαδή) εκτός από το ακουστικό ο ήχος ακουγόταν και από το κινητό.

Ψάχνω κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω κάτι, παίζει να υπάρχει κάποια περίεργη ρύθμιση που δεν περνάει από το μυαλό μου;

Το αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση (9.0) αντιμετωπίζω το εξής θέμα, έχω συνδεμένο στο κινητό ακουστικό bluetooth Platronics M70 και όταν λαμβάνω ειδοποίηση (κλήση, sms, mail κλπ.) δεν ακούγετε ο ήχος από το κινητό, μόνο μέσα από το ακουστικό. Πριν την αναβάθμιση (με την 8 δηλαδή) εκτός από το ακουστικό ο ήχος ακουγόταν και από το κινητό.

Ψάχνω κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω κάτι, παίζει να υπάρχει κάποια περίεργη ρύθμιση που δεν περνάει από το μυαλό μου;

Το αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

Δυστυχώς ετσι ειναι στην 9.0...για να το ακους απο το κινητο μπαινεις στις ρυθμίσεις-bluetooth-m70(γραναζι) και απενεργοποιεις τν ήχο πολυμέσων

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση (9.0) αντιμετωπίζω το εξής θέμα, έχω συνδεμένο στο κινητό ακουστικό bluetooth Platronics M70 και όταν λαμβάνω ειδοποίηση (κλήση, sms, mail κλπ.) δεν ακούγετε ο ήχος από το κινητό, μόνο μέσα από το ακουστικό. Πριν την αναβάθμιση (με την 8 δηλαδή) εκτός από το ακουστικό ο ήχος ακουγόταν και από το κινητό.

Ψάχνω κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω κάτι, παίζει να υπάρχει κάποια περίεργη ρύθμιση που δεν περνάει από το μυαλό μου;

Το αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

 

Το ίδιο θέμα και εγώ! Μάλιστα πήρα την Samsung και απλά μου είπαν να πάω στο σερβις για έλεγχο αλλά μάλλον είναι θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει αρκετές φορές... Βάζεις σε τέρμα φωτεινότητα να δουλεύει στο Instagram η fb η ακόμα και το πληκτρολόγιο να αφήσεις με δυνατή φωτεινότητα θα κάνει burn in σε μια ώρα στην αλλάζουν κ την μπαταρία κ την οθόνη ΔΩΡΕΑΝ εφόσον είναι μέσα σε εγγύηση και δεν έχει σπάσιμο..

Καλησπέρα.

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος, με το να συστήνεις τέτοιο πράγμα. Και αυτό γιατί:

Στους όρους εγγύησης αναφέρεται ρητά: "Η εγγύηση ακυρώνεται εάν το ελάττωμα οφείλεται (όπως και αν προέκυψε) σε κακή χρήση, αμέλεια, και παραβίαση ή εσφαλμένη ρύθμιση.". Εάν πας στο κινητό "Εγχειρίδιο Χρήσης" στην ενότητα Βασικές λειτουργίες - κατανόηση οθόνης, λέει και πάλι ρητά: "Συνιστάται να μην χρησιμοποιείτε σταθερά γραφικά σε μέρος ή σε όλη την οθόνη για παρατεταμένες χρονικές περιόδους. Με κάτι τέτοιο ενδέχεται να προκληθούν μετεικάσματα (κάψιμο οθόνης) ή μόνιμα κατάλοιπα οθονών".

Το παραπάνω θεωρείται ενημέρωση σωστής χρήσης από την EULA.

Από τη στιγμή, που θα κάνεις αυτό που προτείνεις, αυτόματα θεωρείται κακή χρήση, που ακυρώνει την εγγύηση.

Το εάν προσωπικά σου έχει τύχει να το κάνεις αυτό και να σου αλλάξουν τα πάντα ή έτυχε σε κάποιον γνωστό σου (γιατί δεν έδωσαν βάση, δεν ασχολήθηκαν, δεν ήθελαν να χαλάσουν το εταιρικό προφίλ κλπ), δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας, ότι είναι σωστό και ότι σε καλύπτει η εγγύηση. Το αντίθετο μάλιστα.

Καλό είναι λοιπόν να μην προτείνουμε πράγματα, που μπορεί να "χαντακώσουν" κόσμο. Και το λέω πάντα καλοπροαίρετα για να μην παρεξηγούμαι.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ετσι ειναι στην 9.0...για να το ακους απο το κινητο μπαινεις στις ρυθμίσεις-bluetooth-m70(γραναζι) και απενεργοποιεις τν ήχο πολυμέσων

Σωστός ρε φίλε! Με απενεργοποίηση των ήχων πολυμέσων ακούγετε ο ήχος και από το τηλέφωνο. Απλά τώρα ακούγονται και όλοι οι ήχοι από αναπαραγωγή πολυμέσων (βίντεο, μουσική κλπ.) που πριν ακούγονταν μόνο μέσα από το ακουστικό.

Ας ελπίσουμε σε επόμενη αναβάθμιση, όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, να το διορθώσουν.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος, με το να συστήνεις τέτοιο πράγμα. Και αυτό γιατί:

Στους όρους εγγύησης αναφέρεται ρητά: "Η εγγύηση ακυρώνεται εάν το ελάττωμα οφείλεται (όπως και αν προέκυψε) σε κακή χρήση, αμέλεια, και παραβίαση ή εσφαλμένη ρύθμιση.". Εάν πας στο κινητό "Εγχειρίδιο Χρήσης" στην ενότητα Βασικές λειτουργίες - κατανόηση οθόνης, λέει και πάλι ρητά: "Συνιστάται να μην χρησιμοποιείτε σταθερά γραφικά σε μέρος ή σε όλη την οθόνη για παρατεταμένες χρονικές περιόδους. Με κάτι τέτοιο ενδέχεται να προκληθούν μετεικάσματα (κάψιμο οθόνης) ή μόνιμα κατάλοιπα οθονών".

Το παραπάνω θεωρείται ενημέρωση σωστής χρήσης από την EULA.

Από τη στιγμή, που θα κάνεις αυτό που προτείνεις, αυτόματα θεωρείται κακή χρήση, που ακυρώνει την εγγύηση.

Το εάν προσωπικά σου έχει τύχει να το κάνεις αυτό και να σου αλλάξουν τα πάντα ή έτυχε σε κάποιον γνωστό σου (γιατί δεν έδωσαν βάση, δεν ασχολήθηκαν, δεν ήθελαν να χαλάσουν το εταιρικό προφίλ κλπ), δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας, ότι είναι σωστό και ότι σε καλύπτει η εγγύηση. Το αντίθετο μάλιστα.

Καλό είναι λοιπόν να μην προτείνουμε πράγματα, που μπορεί να "χαντακώσουν" κόσμο. Και το λέω πάντα καλοπροαίρετα για να μην παρεξηγούμαι.

 

Με πρόλαβες. Και μόλις έγραφα τα ίδια... :)

Link to comment
Share on other sites

Και έμενα μου βγάζει αυτό το μήνυμα.. 64614aef1e5085bf3f482afa304b0069.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

 

Εγω δουλευω απο για εγγραφη...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Και μόλις έγραφα τα ίδια... :)

 

Έχω από εποχή s3 sasmung το έχω πάθει σε πάρα πολλές συσκευές και στα note που είχα θες γιατί δεν ήξερα θες γιατί τα είχα προλάβει να τα πουλήσω.. Οοοοολα τα πρόσεχα μόνο το s7 edge πήγα και άλλαξα οθόνη που κ αυτό το προσεχα πολύ ... είναι λάθος να το προτείνω αλλά ας βάλουν καλύτερα υλικα κ σε μπαταρία κ σε οθόνη εμένα αυτή τη στιγμή πιξελιζει το μαύρο σε χαμηλό φωτισμό θα το πάω κάποια στιγμή κ για οθόνη κ για την μπαταρία ας τα φτιάξουν καλύτερα να είμαστε κ μεις ευχαριστημένοι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το s7 μου, είχε πάθει burn in στο πάνω μέρος της οθόνης με φυσιολογική χρήση και αυτόματη φωτεινότητα και την άλλαξαν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα nova launcher σε ολα μου τα κινητα και μετα απο πολυ καιρο θα δοκιμασω το one ui.Γνωριζετε εαν υπαρχει επιλογη για να κλεισει η οθονη με double tap η κατι παρομοιο.Ελπιζω να μην εχει απαντηθει,εψαξα δε βρηκα κατι.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του εδω και πολυ λιγες μέρες, του πέρασα κατευθειαν την 9ρα οποτε δυστυχως δε μπορω να κανω συγκριτικο σε κανεναν τομέα. Το μονο που ηθελα να πω ειναι η φτωχη μου εμπειρία σχετικά με την κάμερα. Και εξηγούμαι:

πριν ειχα το honor 10 το οποίο με τη λειτουργία AI σου έφτιαχνε μια φωτογραφία "έτοιμη για ανέβασμα στα social media". Επίσης στη λειτουργία διαφράγματος (στο s9 εστ. πρ. χρ.) σου έδινε τρελές δυνατότητες και κατά τη λήψη και μετά τη λήψη της φωτογραφίας, όπως θόλωμα ή ξεθόλωμα του background, μαύρισμα του backround (φοβερό ώστε να φαίνεται το άτομο μόνο χρωματισμένο κι όλα τα άλλα ασπρόμαυρα). Επίσης κάτι που με ξενέρωσε είναι ότι αν στο βίντεο επιλέξεις σταθεροποίηση σου κάνει αρκετό crop σε σχέση με το βιντεο χωρις σταθεροποίηση. Κι εγώ που νόμιζα ότι αυτο το κροπάρισμα το κάνει αποκλειστικά το EIS και χαιρόμουν που ήρθα επιτέλους σε κινητό με OIS. Τέλος η selfie camera η οποία δε μπορώ να πω οτι με ξετρέλανε, ειδικά σε σχέση με αυτη του honor 10 και ακόμα και του a7 2018 ενός φίλου μου

Οπότε ερωτήσεις:

1) μήπως υπάρχουν όλα αυτά κάπου και δεν τα βλέπω;

2)ποιες αναλύσεις να προτιμήσω τόσο σε βίντεο μπροστινής και πίσω κάμερας;;

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: μια (ακόμα) ηλίθια ερώτηση. Ο φακός μας είναι wide ή telephoto? Γιατι wide λειτουργια δεν εχω δει καπου, telephoto ειναι αυτό με τα δύο δέντρα και το φύλλο που κάνει ζουμ?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς nova launcher με την pie; Αν ναι η χειρονομία για τις πρόσφατες εφαρμογές λειτουργεί; Σε εμένα πάντως όχι για αυτό και τον έβγαλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς nova launcher με την pie; Αν ναι η χειρονομία για τις πρόσφατες εφαρμογές λειτουργεί; Σε εμένα πάντως όχι για αυτό και τον έβγαλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι λειτουργει!δε νομιζω να υπαρχει κατι που δε λειτουργει με nova.Ισα ισα στο pro nova εχει επιλογη για double tap για να κλεισει η οθονη κατι που μαλλον το one ui δε το χει.Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι η samsung μας ταλαιπωρει τοσο με αυτες τις λειτουργιες(double tap to wake και double tap off)

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργει!δε νομιζω να υπαρχει κατι που δε λειτουργει με nova.Ισα ισα στο pro nova εχει επιλογη για double tap για να κλεισει η οθονη κατι που μαλλον το one ui δε το χει.Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι η samsung μας ταλαιπωρει τοσο με αυτες τις λειτουργιες(double tap to wake και double tap off)

 

Μήπως και την κατηγορήσει η lg για κόπι πάστε:lol: Προερχόμενος από lg το double tap to wake or lock μου λείπει πάρα πολύ. Σε αντικατάσταση αυτών χρησιμοποιώ την εφαρμογή softkey edge που έχει κουμπί lock και το 3d home button κουμπί για wake

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την αναζήτηση Google όταν σέρνουμε την μεσαία παύλα παρατεταμένα για να γυρίσουμε στην αρχική?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε την αναζήτηση Google όταν σέρνουμε την μεσαία παύλα παρατεταμένα για να γυρίσουμε στην αρχική?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι όντως! Πώς γίνεται αυτό; Δεν το βρίσκω πουθενά και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...