Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια επείγουσα ερώτηση.. Ειμαι με την ορεο (μόλις το αγορασα) γιατί ειναι branded και βαριεμαι στην ιδέα ότι σε 5-10 μέρες θα πρέπει να το ξανασεταρω, οπότε δεν το έχω σεταρει ακόμα..

Θα μπορούσατε να μου πειτε ποια ρομ βαζω; την εφαρμογή odin τη λενε;

Χάνω κάτι αν φύγω από branded firmware?

 

Υπάρχει ολόκληρος οδηγός. Έλεος δεν διαβάζετε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Edge Lighting φωτισμός γύρω για ειδοποιηση δουλεύει σε εσάς με κλειστή οθόνη?

 

Νομίζω υπάρχει θέμα από αυτά που διάβασα

Ώπ όντως, αν δεν το είχες αναφέρει δε θα το είχα παρατηρήσει.

 

Edit: Τελικά δεν το είχα παρατηρήσει γιατί δουλεύει κανονικά, δοκίμασα με SMS, Hangouts κλπ. και δουλεύει.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι....για την αναβάθμισή σε branded cosmote ποιός είναι υπεύθυνος? Η cosmote ή η Samsung hellas?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την pie με ενημερώσει ασφαλείας του Ιανουαρίου. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στου Δεκέμβριου;
Link to comment
Share on other sites

Ώπ όντως, αν δεν το είχες αναφέρει δε θα το είχα παρατηρήσει.

 

Edit: Τελικά δεν το είχα παρατηρήσει γιατί δουλεύει κανονικά, δοκίμασα με SMS, Hangouts κλπ. και δουλεύει.

 

Με Gmail δεν μου δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

...............

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω περάσει την pie με ενημερώσει ασφαλείας του Ιανουαρίου. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στου Δεκέμβριου;

Εχει bug του Δεκεμβριου μη γυρνας.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα κι εγώ να βάλω μέσω odin την pie (ασφάλεια 1 Ιανουαρίου)

Στις ρυθμίσεις >ενημέρωση μου βγάζει ότι η τρέχουσα έκδοση δεν υποστηριζεται και μου λέει να το πάω σε ένα σερβις.. Μήπως λόγω του ότι ήμουν branded?

ΥΓ: οκ το έβγαλε λίγο μετά, τώρα απλά λέει ότι είμαι ενημερωμένος.

Τώρα κρατάω επ αόριστον αυτό το firmware και παίρνω οτα μέσω αυτού;

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα κι εγώ να βάλω μέσω odin την pie (ασφάλεια 1 Ιανουαρίου)

Στις ρυθμίσεις >ενημέρωση μου βγάζει ότι η τρέχουσα έκδοση δεν υποστηριζεται και μου λέει να το πάω σε ένα σερβις.. Μήπως λόγω του ότι ήμουν branded?

ΥΓ: οκ το έβγαλε λίγο μετά, τώρα απλά λέει ότι είμαι ενημερωμένος.

Τώρα κρατάω επ αόριστον αυτό το firmware και παίρνω οτα μέσω αυτού;

 

Το πέρασες με το home csc η με το άλλο;

Αν το πέρασες με το home csc, ξανά πέρνα την rom αλλά με το άλλο csc αν θες να παίρνεις ota κανονικά.

Μη ρωτήσεις γιατί, απλά κάντο. Αν θες να μάθεις το γιατί, ψάξε την απάντηση στο φορουμ μιας και το έχουμε ξανα γράψει άλλες 280 φορές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι ήδη σε 9 εδώ και 10 μέρες περίπου. Πέρα από την κατανάλωση, παρατηρώ και μια ασυνέπεια στο θέμα των ειδοποιήσεων της εφαρμογής yahoo και viber. Στην πρώτη κάποιες φορές αργεί να δείξει νέο μήνυμα, και κάποιες φορές ενώ στο εικονίδιο δείχνει το δείκτη 1 δεν χτυπάει καθόλου ήχος. Στη δεύτερη κυρίως παίζει θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις ότι δεν χτυπάει και πάλι ήχος και ενώ μπορεί να έχει λάβει μήνυμα, δεν το δείχνει στο εικονίδιο, παρά μόνο εάν μπεις στην εφαρμογή. Το όλο θέμα είναι ότι η συμπεριφορά δεν είναι περιοδική ή συνεχής αλλά κυριολεκτικά τυχαία.

Απλά ρωτάω εάν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος φίλος.

Κατά τα άλλα καλή αναβάθμιση με 3 - 4 νέα χαρακτηριστικά να έχουν βοηθήσει πολύ την εμπειρία χρήσης

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Στο phone info το original csc code και το firmware csc code είναι κενά μόνο το active csc code γράφει EUR είναι νορμάλ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ψήνομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλά έχω μπερδευτεί με τις χωριτικότητες και θέλω τα φώτα σας.

Στο GSM arena βλέπω ότι η Ευρωπαική έκδοση G965F/DS κυκλοφορεί μόνο 6/64 gb. Στο skroutz βλέπω διαθέσιμο και 6/128 gb. Δεν είναι Ευρωπαική αυτή η έκδοση;;

Με ενδιαφέρει το 128 αλλά δε θέλω να είναι από άλλο region το κινητό. Thanx!

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Με Gmail δεν μου δουλεύει
Η αλήθεια είναι πως μόλις το δοκίμασα με Aqua mail που δουλεύω και όντως δεν εμφανίζει ειδοποίηση με τη μορφή του edge lightning, όπως πχ. το Viber.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασες με το home csc η με το άλλο;

Αν το πέρασες με το home csc, ξανά πέρνα την rom αλλά με το άλλο csc αν θες να παίρνεις ota κανονικά.

Μη ρωτήσεις γιατί, απλά κάντο. Αν θες να μάθεις το γιατί, ψάξε την απάντηση στο φορουμ μιας και το έχουμε ξανα γράψει άλλες 280 φορές

 

εγω περασα με home csc αλλα στο καπακι εκανα factory reset. θα παιρνω OTA? πειτε μου αν ειναι να το ξανακανω απο την αρχη :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι ήδη σε 9 εδώ και 10 μέρες περίπου. Πέρα από την κατανάλωση, παρατηρώ και μια ασυνέπεια στο θέμα των ειδοποιήσεων της εφαρμογής yahoo και viber. Στην πρώτη κάποιες φορές αργεί να δείξει νέο μήνυμα, και κάποιες φορές ενώ στο εικονίδιο δείχνει το δείκτη 1 δεν χτυπάει καθόλου ήχος. Στη δεύτερη κυρίως παίζει θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις ότι δεν χτυπάει και πάλι ήχος και ενώ μπορεί να έχει λάβει μήνυμα, δεν το δείχνει στο εικονίδιο, παρά μόνο εάν μπεις στην εφαρμογή. Το όλο θέμα είναι ότι η συμπεριφορά δεν είναι περιοδική ή συνεχής αλλά κυριολεκτικά τυχαία.

Απλά ρωτάω εάν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος φίλος.

Κατά τα άλλα καλή αναβάθμιση με 3 - 4 νέα χαρακτηριστικά να έχουν βοηθήσει πολύ την εμπειρία χρήσης

 

Σε εμενα κανει το ιδιο....εχω παρατηρησει οτι το κανει ανα διαστηματα ...και στο 5% των περιπτωσεων....θα διορθωθει λογικα σε κανα update

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, νεος χρηστης εδω. Προερχομαι απο iphone. υπαρχει καποιο προγραμμα για backup κλπ οπως το itunes?

 

Exω απειρα να σας ρωτησω!! :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, νεος χρηστης εδω. Προερχομαι απο iphone. υπαρχει καποιο προγραμμα για backup κλπ οπως το itunes?

 

Exω απειρα να σας ρωτησω!! :p:p:p

 

Για αρχή θα το συνδέσεις το iPhone με το s9 plus με τις μικρές προεκτάσεις που έχει το s9 και θα μπεις στο switch εφαρμογή που υπάρχει στο s9 κ ακολούθησε τις οδηγίες που θα σ γράψει όλα θα μεταφερθουν πολύ γρήγορα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την pie με ενημερώσει ασφαλείας του Ιανουαρίου. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στου Δεκέμβριου;

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα το συνδέσεις το iPhone με το s9 plus με τις μικρές προεκτάσεις που έχει το s9 και θα μπεις στο switch εφαρμογή που υπάρχει στο s9 κ ακολούθησε τις οδηγίες που θα σ γράψει όλα θα μεταφερθουν πολύ γρήγορα

 

τα εχω κανει αυτα. απλα για νεο back up μιλαω για το s9+

Link to comment
Share on other sites

Guys σοβαρό πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών ακόμα και πριν με την oreo. Μου τις βγάζει συνέχεια σαν να μην τις βλέπει ότι αναβαθμιζονται με συνέπεια να έχω τουλάχιστον πάντα 12 εφαρμογές τάχα μου ανενημερωτες... Τι μπορεί να φταίει? Καμία ιδέα κανείς?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την από samfirmware και πέρασε την με Odin

 

Είσαι σίγουρος ότι μπορώ να γυρίσω απο την έκδοση του Ιανουαρίου πίσω στου Δεκεμβρίου έτσι απλα;

Γιατί έχω διαβάσει ότι δεν γίνεται. Μην το κάνω και στήνω τσάμπα το τηλ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει μετά από reset, και το σκέφτομαι αν θα το κάνω είναι ότι όταν θα περάσω τις φωτογραφίες μετά, θα είναι όλες μπερδεμένες, όσες δεν εχουν ημερομηνία ληψης θα μπουν μπροστα και πάλι δεν θα μπορώ να τις βάλω σε σειρά,
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...