Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, έχει κάνει κανείς σας ασφάλεια στον Ξηρογιαννόπουλο?

Η τιμή αγοράς είναι 829 και μου ζητάνε 35 ευρώ.

Θυμάμαι πέρυσι για το S8+ με τιμή αγοράς 929 είχα πληρώσει 22.

Όσοι την κάνατε τι πληρώσατε?

παραθέτω τον τιμοκατάλογο, όπως μου το είχαν στείλει σε ασφάλεια s7 edge προ 3μηνου περίπου

Το κόστος ασφάλισης είναι:

 

. €17 για κινητά ή tablet αξίας έως € 200

 

· € 20 για κινητά ή tablet αξίας από € 201 έως 400

 

· € 25 για κινητά ή tablet αξίας από € 401 έως € 650

 

. €35 για κινητά ή tablet αξίας από € 651 έως €1.400 και /ή για συσκευές με κρύσταλλο και στις δύο όψεις πχ (I PHONE 8)

ΥΓ Δεν είμαι ασφαλιστής ούτε μέτοχος της generalli:p

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με τα notification badges έχει καταντήσει εκνευριστικό, και δε το φτιάχνουν.

Sms, Gmail, εμφανίζουν ότι να'ναι.

Έχεις 1 sms δείχνει ότι έχεις 2. Στα 2 δείχνει 4.

Έχεις 2 gmail δείχνει ότι έχεις 4, έχεις 3 δείχνει 9.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παραθέτω τον τιμοκατάλογο, όπως μου το είχαν στείλει σε ασφάλεια s7 edge προ 3μηνου περίπου

Το κόστος ασφάλισης είναι:

 

. €17 για κινητά ή tablet αξίας έως € 200

 

· € 20 για κινητά ή tablet αξίας από € 201 έως 400

 

· € 25 για κινητά ή tablet αξίας από € 401 έως € 650

 

. €35 για κινητά ή tablet αξίας από € 651 έως €1.400 και /ή για συσκευές με κρύσταλλο και στις δύο όψεις πχ (I PHONE 8)

ΥΓ Δεν είμαι ασφαλιστής ούτε μέτοχος της generalli:p

 

Εγω γιατι πληρωσα 48Ε ???

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι πληρωσα 48Ε ???

μαλλον επειδη εκανες ασφαλεια σε καποιο καταστημα και οχι κατευθειαν απο το γραφειο ,ο κωτσος νομιζω περσυ ζητουσε καπου στα 80 ε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με τα notification badges έχει καταντήσει εκνευριστικό, και δε το φτιάχνουν.

Sms, Gmail, εμφανίζουν ότι να'ναι.

Έχεις 1 sms δείχνει ότι έχεις 2. Στα 2 δείχνει 4.

Έχεις 2 gmail δείχνει ότι έχεις 4, έχεις 3 δείχνει 9.

 

Εμένα με nova prime δείχνει κομπλέ.. Λογικά θα γράφεις για στοκ..

Χαλάρωσε ΔΕΝ είναι κ το τέλος του κόσμου αυτό το πρόβλημα.. Κ μένα το ξεκλειδώνω με αποτύπωμα κ δείχνει μαύρο το φόντο κ αρχίζει να γλυκόχαραζει σιγά σιγά κ γίνεται όπως πρέπει... Αν ήμουν Αθήνα θα το. Πήγαινα σμαρτεκ να μ πούνε γιατί γίνεται σε συσκευή 1000 ευρώ κ έχει θέμα το s8 plus το s9 plus μου η TV samsung ζητώ οι AMOLED

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο συμφωνώ..Το P20 περα απο την καμερα,σε οθονη ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα πισω..Σε ταχυτητα κ εκει..Αλλα οχι μονο σε σχεση με το s9..Εγω που το ειδα διπλα κ με το iphone x που το αντέγραψε κιολας η huawei εκτος καμερας (που κ παλι το x εχει εξαιρετική καμερα) σε ολα τα αλλα ειναι πολυ πισω..Ειδικα η ποιοτητα κατασκευης εχει μεγαλη διαφορα..Το x γενικα σε αυτο το κομματι για μενα ειναι πολυ μπροστα γενικα..Τωρα μπορει να μην εχει την οθονη του s9 αλλα κ παλι ειναι αμεσως η καλυτερη μετα τα samsung αν κ αυτο παλι ειναι υποκειμενικό..

 

 

 

Εγώ πάλι είχα το p20 pro και απο χθες είμαι κάτοχος s9 plus .

Και οι δυο συσκευές κορυφή!!

 

P20 pro

+screen gestures που ειναι βολικά ,

+πιο όμορφη συσκευή,

+εχει καλυτερες βραδινές λήψεις,

+καλύτερη μπαταρία

+καλύτερο feeling στο χέρι,

 

S9+

Καλυτερο σε όλους τους υπόλοιπους το τομείς.

 

 

Συμπερασμα

Το s9 plus ειναι πιο αξιόπιστη με βάση λογισμικού και πιο Ολοκληρωμένη συσκευή κατα την γνώμη μου .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Απο την αρχη που πηρα την συσκευη αντιμετωπισα μεγαλο προβλημα με τις κλησεις.Αφου λοιπον ηρθα σε επικοινωνια με το service μου ειπαν να αλλαξω καρτες sim.Τις αλλαξα αλλα το προβλημα συνεχιστηκε ξαναπηγα λοιπον στο service και μου ειπαν να κανω υπομονη και οτι θα λυθει με αναβαθμιση.Το προβλημα ομως συνεχιζοταν σε καθε κληση.(Ο συνομιλητης μου ακουγε αλλιωμενη την φωνη μου).Ετσι το πηγα για τριτη φορα στο service και απαιτησα αντικατασταση.Τους το εχω παει απο την τριτη στην smartec και ακομα δεν εχω καμια απαντηση.Σε επικοινωνια μου σημερα με το service μου ειπαν οτι περιμενουν απαντηση απο τα κεντρικα.Οπως καταλαβαινεται ταλαιπωρουμαι εναν μηνα.Τι με συμβουλευεται να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Απο την αρχη που πηρα την συσκευη αντιμετωπισα μεγαλο προβλημα με τις κλησεις.Αφου λοιπον ηρθα σε επικοινωνια με το service μου ειπαν να αλλαξω καρτες sim.Τις αλλαξα αλλα το προβλημα συνεχιστηκε ξαναπηγα λοιπον στο service και μου ειπαν να κανω υπομονη και οτι θα λυθει με αναβαθμιση.Το προβλημα ομως συνεχιζοταν σε καθε κληση.(Ο συνομιλητης μου ακουγε αλλιωμενη την φωνη μου).Ετσι το πηγα για τριτη φορα στο service και απαιτησα αντικατασταση.Τους το εχω παει απο την τριτη στην smartec και ακομα δεν εχω καμια απαντηση.Σε επικοινωνια μου σημερα με το service μου ειπαν οτι περιμενουν απαντηση απο τα κεντρικα.Οπως καταλαβαινεται ταλαιπωρουμαι εναν μηνα.Τι με συμβουλευεται να κανω;

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμενεις την απαντηση τους φίλε μου.

Λογικά ή θα στο αντικαταστήσουν ή θα σου αλλάξουν κεντρική πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του s9+ θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θυμάμαι με το s7 για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο με το δαχτυλικό αποτύπωμα έπρεπε πρώτα να πατήσω το power button για να "ξυπνήσει" το τηλέφωνο και να είναι στη lockscreen και μετά ακούμπαγα το δάχτυλο στον σένσορα του δαχτυλικού αποτυπώματος. Αυτό με ξενερώνε αφάνταστα. Με το OnePlus που έχω τώρα με σβηστό το τηλέφωνο απλά ακουμπάω το δάχτυλο και ξεκλειδώνει. Στο s9 πώς δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του s9+ θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θυμάμαι με το s7 για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο με το δαχτυλικό αποτύπωμα έπρεπε πρώτα να πατήσω το power button για να "ξυπνήσει" το τηλέφωνο και να είναι στη lockscreen και μετά ακούμπαγα το δάχτυλο στον σένσορα του δαχτυλικού αποτυπώματος. Αυτό με ξενερώνε αφάνταστα. Με το OnePlus που έχω τώρα με σβηστό το τηλέφωνο απλά ακουμπάω το δάχτυλο και ξεκλειδώνει. Στο s9 πώς δουλεύει?
Απλά ακουμπάς

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-samsung-galaxy-s9-plus-dermatini-mayro-18133/

 

Έχω αγοράσει αυτή την θήκη. Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το smart wake; Έχω ψάξει για επιλογή ενεργοποίησης αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Επίσης χρησιμοποιώ την εφαρμογή Truecaller για μηνύματα και τηλέφωνα. Την έχω ορίσει σαν βασική αλλά πάντα εμφανίζεται η εφαρμογή Phone της Samsung. Υπάρχει κάποιος τρόπος διόρθωσης ή έτσι δουλεύει;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-samsung-galaxy-s9-plus-dermatini-mayro-18133/

 

Έχω αγοράσει αυτή την θήκη. Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το smart wake; Έχω ψάξει για επιλογή ενεργοποίησης αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Αν δεν είναι γνήσια Samsung η θήκη, δεν λειτουργεί το smart wake.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια sot ποσο σας βγαζει?μια φορα μου εβγαλε 6 ωρες και μετα 3 - 4 μονο!τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Ο Snapdragon 845 στο s9+ φαίνεται να είναι πιο δυνατός από τον exynos 9810. Τουλάχιστον από μια γρήγορη ματιά που εριξα στο internet σε benchmarks και speed tests. Εάν το αγόραζα σήμερα θα προτιμούσα μάλλον να βρω αυτό με τον Snapdragon. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με θέματα εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια sot ποσο σας βγαζει?μια φορα μου εβγαλε 6 ωρες και μετα 3 - 4 μονο!τι παιζει?

Μην αγχώνεσαι, εξαρτάται από τη χρήση, αλλά πρώτα απ'όλα από το σήμα.

6ωρο βγάζω μόνο αν κάτσω όλη μέρα σπίτι και παίζω με το κινητό (μέσω wifi).

Σε καθημερινή χρήση, σε περιοχή με χάλια σήμα Cosmote, με τα πάντα ανοιχτά, συγχρονισμούς, bluetooth στο αμάξι, GPS σε battery saving, βγάζω κι εγώ ένα 4ωρο στην καλύτερη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ο Snapdragon 845 στο s9+ φαίνεται να είναι πιο δυνατός από τον exynos 9810. Τουλάχιστον από μια γρήγορη ματιά που εριξα στο internet σε benchmarks και speed tests. Εάν το αγόραζα σήμερα θα προτιμούσα μάλλον να βρω αυτό με τον Snapdragon. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με θέματα εγγύησης.

 

Ότι έπαιζε πάντα... Αν το έπαιρνες με το snap και ήσουν Ελλάδα δεν θα ειχες καθόλου εγγύηση.. Αν ζούσες Αμερική κ το έπαιρνες από εκεί θα ίσχυε κανονικά για εκεί πέρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και εγώ τι παρατήρησα στο κινητό σχετικά για την κατανάλωση της μπαταρίας.

Το έβγαζα από φόρτιση στο 100% το βράδυ και σε κατάσταση πτήσης το πρωί είχα 84%

Ύστερα από διάφορους καθαρισμούς cashe και επαναφορά εργοστασιακών ρυμθίσεων έφτιαξε για 1,5 μέρα (όχι με μεγάλη διαφορά) και μετά ξανά τα ίδια.

Χθες παρατήρησα ύστερα από αναβάθμιση που μου ζήτησε στην galery ότι το θέμα με τα εικονίδια που είχα στο κινητό (ένα black) δεν μου εμφάνιζε κάποιες επιλογές.

Αποτέλεσμα να το επαναφέρω στο default θέμα του κινητού και να το αφήσω με αυτό.

Χθες το βράδυ μετά από φόρτιση 100% και με την πτήση ενεργοποιημένη για πρώτη φορά το πρωί ήμουν στο 95% (η μικρότερη κατανάλωση που είχα από τότε που το πήρα) και γενικά από ότι βλέπω τα πάει καλύτερα σε θέμα διάρκειας και αναμονής.

Όσοι νομίζετε ότι έχει μεγάλη πτώση η μπαταρία και χρησιμοποιείται το τηλέφωνο με διαφορετικό θέμα δεν χάνετε να κάνετε μια δοκιμή με κάποιο default να δείτε εάν έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τούς ήχους κλήσης Και ειδοποιήσεων τι παίζει και ακούγονται τόσο χαμηλά? Τρομάζω να ακούσω ότι με καλούν όταν είμαι στο αυτοκίνητο πχ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και εγώ τι παρατήρησα στο κινητό σχετικά για την κατανάλωση της μπαταρίας.

Το έβγαζα από φόρτιση στο 100% το βράδυ και σε κατάσταση πτήσης το πρωί είχα 84%

Ύστερα από διάφορους καθαρισμούς cashe και επαναφορά εργοστασιακών ρυμθίσεων έφτιαξε για 1,5 μέρα (όχι με μεγάλη διαφορά) και μετά ξανά τα ίδια.

Χθες παρατήρησα ύστερα από αναβάθμιση που μου ζήτησε στην galery ότι το θέμα με τα εικονίδια που είχα στο κινητό (ένα black) δεν μου εμφάνιζε κάποιες επιλογές.

Αποτέλεσμα να το επαναφέρω στο default θέμα του κινητού και να το αφήσω με αυτό.

Χθες το βράδυ μετά από φόρτιση 100% και με την πτήση ενεργοποιημένη για πρώτη φορά το πρωί ήμουν στο 95% (η μικρότερη κατανάλωση που είχα από τότε που το πήρα) και γενικά από ότι βλέπω τα πάει καλύτερα σε θέμα διάρκειας και αναμονής.

Όσοι νομίζετε ότι έχει μεγάλη πτώση η μπαταρία και χρησιμοποιείται το τηλέφωνο με διαφορετικό θέμα δεν χάνετε να κάνετε μια δοκιμή με κάποιο default να δείτε εάν έχει διαφορά.

 

 

to default που το βρισκω? δεν το βλεπω:)

Link to comment
Share on other sites

Default ειναι το κυριως θεμα που ειχε το κινητο οταν το πρωτοανοιξες.Πηγαινε ρυθμισεις φοντο και θεματα , θεματα ξανα και βαλε το πρωτο πανω-πανω κοιτα... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω τα παιδια μ φωτο κ στα δυο (κλειδώματος κ αρχικη), απο το πρωι το δουλευω Wi-Fi κ 4G για εμαιλ, fiber κτλ και αυτη τη στιγμή ειναι στο 70%
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω τα παιδια μ φωτο κ στα δυο (κλειδώματος κ αρχικη), απο το πρωι το δουλευω Wi-Fi κ 4G για εμαιλ, fiber κτλ και αυτη τη στιγμή ειναι στο 70%

 

Οχι ενταξει μια χαρα εισαι δεν υπαρχει προβλημα με τις φωτο που εβαλες οτι σου αρεσει βαλε αφοβα .:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Snapdragon 845 στο s9+ φαίνεται να είναι πιο δυνατός από τον exynos 9810. Τουλάχιστον από μια γρήγορη ματιά που εριξα στο internet σε benchmarks και speed tests. Εάν το αγόραζα σήμερα θα προτιμούσα μάλλον να βρω αυτό με τον Snapdragon. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με θέματα εγγύησης.

Ποτε των ποτων δεν προκειται να δεις στην πραξη αυτη την διαφορα που ειδες να αναγραφεται μεταξυ 2 επεξεργαστων "πολυ υψηλων επιδοσεων".Διαφορες βλεπεις αν και αυτο σχετικο σε χαμηλους επεξεργαστες ταξεως κατω του 1,5g.(οκταπυρηνο) Εννοω να το δεις την ωρα που τρεχεις διαφορα...

Εγγυηση: Ενω η Ελληνικη samsumg δεν καλυπτει συσκευες που προοριζονται εκτος ευρωπαικων συνορων.δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι εαν ισχυει το ιδιο σε αλλες ευρω-πολεις και τι διευκολυνσεις κανουν .Για εδω Ελλαδα παντως οχι δεν...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τούς ήχους κλήσης Και ειδοποιήσεων τι παίζει και ακούγονται τόσο χαμηλά? Τρομάζω να ακούσω ότι με καλούν όταν είμαι στο αυτοκίνητο πχ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγω παρατηρω οτι ο ηχος των ειδοποιησεων πχ messenger, viber δεν ειναι δυνατος και καθαρος ενω ειναι σχεδον τερμα σε ενταση απο τις ρυθμισεις. Αντιθετα, ο ηχος κλησης ή οτιδήποτε αλλο ακούγεται παρα πολυ καθαρά και δυνατά.

Στο note 8 δεν ειχα αυτο το προβλημα.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...