Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάμαι είχε αναφερθεί και παλιότερα όταν πρωτοείχε περαστεί η 9.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά όμως με τις αναβαθμίσεις έπαψε...Μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή που σχετίζεται με τις κλήσεις και στο δημιουργεί;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι είχε αναφερθεί και παλιότερα όταν πρωτοείχε περαστεί η 9.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά όμως με τις αναβαθμίσεις έπαψε...Μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή που σχετίζεται με τις κλήσεις και στο δημιουργεί;

 

Εχω λίγες εφαρμογές,καμία για κλήσεις εκτός του Viber.Εχω δοκιμάσει αρκετά πράγματα,δεν εχω βρει άκρη ακομα.Θα το αφήσω έτσι,τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Οι developer της Google εβαλαν στη λιστα για το Android-11 το S9 - S9+ :rolleyes:

--->>> https://pocketnow.com/android-11-phones-list

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο το θεωρώ, μακάρι να πέσω έξω φυσικά, όπως κ να'χει είναι πολύ ενθαρρυντικό νέο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απίθανο το θεωρώ, μακάρι να πέσω έξω φυσικά, όπως κ να'χει είναι πολύ ενθαρρυντικό νέο.

 

Αντε να δουμε τι μας επιφυλασσει το μελλον .

Galaxy note 10 Lite ευχαριστουμε χεχε.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy note 10 Lite ευχαριστουμε χεχε.

 

Αυτό ξαναπές το :lol: Αν φτιάξει έκδοση για τον ίδιο επεξεργαστή (λέω αν, γιατί το note 10 lite δεν είναι στη λίστα των συσκευών που θα πάρουν αναβάθμιση), γιατί να μη μας το δώσει κι εμάς; :D

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

τελευταια αντιμετωπιζω το εξης θεμα...οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο δεν ανταποκρινετε η αφη.πρεπει να κανω αρκετα πατηματα..και πολλες φορες χανω την κληση.η αφη ομως σε περιβαλλον χρησης και παιχνιδια δουλευει μια χαρα.μονο σε εισερχομενες κλησεις το παθαινω αυτο.

το τηλεφωνο ειναι πλεον εκτος εγγυησης οριακα..αλλα ειναι εκτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισως ειναι θεμα μετα απο deep sleep της εφαρμογης τηλεφωνου να συμβαινει.Ισως επισης καποια εφαρμογη παρεμβαινει στο τηλεφωνο.Εφοσον σε αλλες εφαρμογες η αφη δουλευει σωστα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.Αυτο θα το διαπιστωσεις εαν ειναι Ok μετα απο hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισως ειναι θεμα μετα απο deep sleep της εφαρμογης τηλεφωνου να συμβαινει.Ισως επισης καποια εφαρμογη παρεμβαινει στο τηλεφωνο.Εφοσον σε αλλες εφαρμογες η αφη δουλευει σωστα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.Αυτο θα το διαπιστωσεις εαν ειναι Ok μετα απο hard reset.

το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να κανω επαννεκινηση.το προβλημα παραμενει...και συνιθιζει να το κανει οταν δεχομαι κλησεις τις οποιες δεν εχω αποθηκευμενες σαν αριθμους..ακουγεται κουφο..αλλα πρωτη φορα μου συβαινει κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα συνβαινουν όλα αυτά τα κουφά αλλά, επειδή 20 Αυγούστου περνάν τα 2 χρόνια τις εγγύησης, λόγω ότι για να το στείλω smarteck από Χανιά, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος που το έχει κάνει να μου δώσει ένα οδηγό... Πως να το στείλω, να κάνω ασφάλεια, τι να συμπεριλάβω μες στο κουτί του που να το στείλω.. Να κάνω factory reset πριν με τη ελπίδα ότι θα στρώσει.. (δεν έχω κάνει ποτέ). Μπερδεμένος και φοβισμένος που θα στείλω το κινητό μου που είναι μεγάλο κομμάτι τις ζωής μου Αθήνα. Κάποιοι θα γελάσετε αλλά δεν έχουμε όλοι την πολυτέλεια για ένα τέτοιο κινητό. Για να το πάρω, δούλευα ένα καλοκαίρι ολόκληρο. Swind σε παρακαλώ εσύ που είσαι μέσα σε όλα μια διαφώτιση? Και σκέφτομαι και πως θα μείνω χωρίς κινητό μέχρι να επισκευαστεί...

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις εδω τηλεφωνο ( πρωινες ωρες ) να εξηγησεις τι θελεις .Θα τους πεις εαν υπαρχει κατι στα χανια αλλιως πως να το στειλεις με ασφαλεια στην Αθηνα.Η κοπελα στο τηλεφωνο θα σε βπηθησει.

 

83080800_1469803863191754_5466906158815393504_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=aYDibsnXwocAX90RdhF&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=1b330a05102f5e406e99ca7b75b243bd&oe=5F0C1DA9

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Galaxy S9 One Ui 2.1 firmware Download:

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s9/firmware/SM-G960F/DBT/download/G960FXXU9ETF5/344798/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εργασια δεν το εβαλα.

Ειναι μεγαλο update εχουν προστεθει διαφορα .Λογικα οποιος φλασαρει ας μας πει .Σε ενημερωση να ερθει δεν ξερω εαν τραβηξει μεχρι τελος του μηνα.Εγω αυριο-μεθαυριο θα φλασαρω.

Εδω καποιες πληροφοριες τι περιεχει: εχουν προστεθει απο s20 καποια.

Galaxy S9 One UI 2.1 feature list is a pretty big one --->>> https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s9-and-s9-plus-one-ui-2-1-update-starts-rolling-out/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και περιλαμβάνει αυτά...Αν δεν την βάλει ο Άκης πρώτα Εγώ δεν το κουνάω...c9b69737cce68ef29000300352d601f1.jpgfdfef922867b4032c618e60b71b8b186.jpg6ef96e6616cd4defea1e8a8e416ac91d.jpg0acaaa293caa93057e707cf04037a7a7.jpg633b01265a660bdbc89700059d797df8.jpg

 

Same Sh1t...Different Day..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ο πω πω πολυ μεγαλο μετα απο εγκατασταση θελει hard reset για να πανε ολα καλα αλλιως την βαψαμε χαχα.Κατι να μην κατσει καλα στον framework θα εχουμε σφαλματα στην πορεια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο πω πω πολυ μεγαλο μετα απο εγκατασταση θελει hard reset για να πανε ολα καλα αλλιως την βαψαμε χαχα.Κατι να μην κατσει καλα στον framework θα εχουμε σφαλματα στην πορεια.
Αυτό με το hard reset πως ακριβώς λειτουργεί; Ποτέ στα τόσα χρόνια που έχω πλέον Android δεν το έχω κάνει μετά από κανενός είδους αναβάθμιση ή ενημέρωση. Νομίζω ότι δεν είχα και πότε προβλήματα εκτός από ένα S4 που μάλλον είχε θέμα με την κεραία του και δεν είχε σχεδόν ποτέ καλό ή αξιόλογο σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την Ενημερωση Ιουνιου One-Ui 2.1 βαλτε αφοβα:p

 

106058322_1476877762484364_4345076572835183391_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeE_Xz2UO__E4LucvguYor3OOHbywpWRkvo4dvLClZGS-lyhKAmcCcD2wUW8rDrakr2cnRGl9XlzHCOg7-F_q5Ko&_nc_ohc=aGB5zyNlYVsAX-ZeKim&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=73c973a16ceb29f27a95fe3ffd66e11a&oe=5F1A8FE1

Με hard reset ή όχι? Δουλεύει το safe mode ή όχι? Με το τσιγκελι πρέπει να του τα βγάζουμε αυτού του παιδιού...

Επειδή μάλλον δεν θα δουλεύει η ασφαλής λειτουργία Για πες μας πανμεγιστε τι να προσέξουμε κατά την αρχική εγκατάσταση...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για χρόνο που αφιερώνεις για να τα έχουμε έτοιμα στο πιάτο..

 

Same Sh1t...Different Day..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Τη βοήθεια σας. Έχω στα χέρια μου ενα s9 sm-g960u. Το μενού του δεν είναι εξελληνισμενο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει η rom ώστε να είναι σαν ευρωπαϊκό???
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται φιλε.Μονο με Root.

Εκει γινεται συμπληρωμστικη στα csc του λειτουργικου πανω στην γλωσσα και δουλευει κομπλε...

Τωρα υπαρχει μια εκδοχη αλλα με ρισκο .Να φλασαρεις Ευρωπαικο csc αλλα υπαρχει πιθανοτητα να παρουσιαστει προβλημα.

Ενα αλλο που μπορεις να κοιταξεις ειναι καποια ευρωπαικα δικτυα υποστηριζουν αμερικανικο S9.Το πια ειναι πρεπει να ψαξεις αλλα παλι δεν ξερω εαν σιγουρα θα δουλευει τελεια η Ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Είναι δύσκολο να γίνει ροοτ και να βάλω συμπληρωματική στα csc του λειτουργικου??

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι κατι απλο μπαινεις μεσα στο λειτουργικο και το κανεις. Πρεπει να μπουν αρχεια σε μερικα μερη του λειτουργικου.Ειναι για καποιον που γνωριζει τι και που πρεπει να τα βαλει σε ενα Rom.Ειναι τοσο χαλια τα Ελληνικα ? Αλλου ειναι μεταφρασμενο αλλου παραμενει αγγλικα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αλλού είναι μεταφρασμένα και αλλού όχι. Για αυτόν που προορίζεται τον χαλάνε τα Αγγλικά γιατί δεν ξέρει!!!

Θα διαβάσω εδώ και εκεί πως γίνεται και θα δω τι θα κάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...