Jump to content

Διακοπές στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό?


silvertaur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και μπαινει σιγα-σιγα το καλοκαιρι και θα αρχισουμε να σκεφτομαστε αδειες και διακοπες,θα ηθελα να μου πειτε τι προτιθεστε να κανετε και αν ειστε υπερ των διακοπων στην Ελλαδα ή στο εξωτερικο.Προσωπικα μενοντας στην Αθηνα,με μονοημερες ή και διημερες βολτες σε Λουτρακι και Χαλκιδα,αλλα και πηγαινοντας σχετικα συχνα στην πολη της καταγωγης μου(Βολος) που εχω σπιτι και στο Πηλιο,ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και δεν με ενδιαφερει τοσο οσο παλια να γυριζω στα νησια.Ισως να φταει οτι τα γυρισα σε πιο μικρη ηλικια,ισως και να φταιει το γεγονος οτι για να κανεις διακοπες της προκοπης σε ενα δημοφιλες μερος,πρεπει να δωσεις ενα καρο λεφτα σαν κοροιδο.Τα τελευταια χρονια προτιμησα ειτε με την πρωην πλεον κοπελα μου ειτε με συναδελφους-φιλους συνδυαζοντας παραλληλα και καποια σεμιναρια,να κανουμε πολυημερες διακοπες στο εξωτερικο και μετα αν εχουμε ορεξη εκδραμουμε και σε καποιο νησι για το πολυ 1 σαβ/κο(οταν μας το επιτρεπει και η δουλεια φυσικα).Προσωπικα το να καθομαι στις διακοπες πιο πολλες μερες στο εξωτερικο και λιγοτερες στην Ελλαδα με ευχαριστει παρα πολυ.Τα εξοδα και στην Ελλαδα να εισαι οπως ανεφερα σε ενα δημοφιλες μερος ειναι τα ιδια με το να πας στο εξωτερικο(ισως εξαιρουνται τροπικοι προορισμοι μονο),για τα μαγαζια ή ρουχα για οποιον θελει να ψωνισει ουτε λογος να γινεται(βλεπε:Μιλανο,Ρωμη,Παρισι,Λονδινο κ.α.),ρομαντικα μερη υπαρχουν σε ολη την Ευρωπη και στο μοναδικο πιστευω που μπορει να υπαρξει διαφωνια ειναι η διασκεδαση,αλλα αυτο βεβαια εξαρταται απο τις προτιμησεις μας,αν και πιστευω οτι οποιος ζει σε μια μεγαλη πολη ειτε Αθηνα ειτε Θεσσαλονικη ειτε Πατρα,Λαρισα,Ηρακλειο κ.τ.λ(μην αδικησω καποια) μπορει να διασκεδασει πραγματικα,χωρις να χρειαζεται να παει σε καποιο νησι ή στο εξωτερικο γι`αυτο το λογο.Ευχαριστω και περιμενω τις αποψεις σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως ακομη δεν μου δινεται η δυνατοτητα για ταξιδια στο Εξωτερικο οποτε και φετος θα προτιμησω καποιο Ελληνικο νησακι. Αλλωστε ειναι τοσα πολλα που θα ηθελα να τα γνωρισω ολα καποια στιγμη.

 

Αν τα γυρισω ολα -καποια στιγμη- τοτε ισως και να ταξιδεψω στο εξωτερικο.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το θέμα σου φίλε μου αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις δημοσκόπηση.

Για να απαντήσω στο θέμα σου προτιμώ το εξωτερικό,το σερβις είναι καταπληκτικό τα μέρη υπέροχα και πραγματικά ηρεμής απο την καθημερινότητα,πράγμα που το βρίσκω δύσκολο όταν πάω σε κάποιο ελληνικό νησί κτλ. και ακούω κορναρίσματα,βρισιές (όχι κατά εμού ) :p κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλο & αγιο το εξωτερικο,αλλα ρε παιδια,καλοκαιρι ειναι,εχουμε μερικα απ'τα ωραιοτερα νησια του κοσμου & πληθωρα αλλων επιλογων(απο βουνο μεχρι ερημικες παραλιες)& θα τρεχουμε σε Μιλανα,Παρισια κλπ? :rolleyes: Και σας το λεει αυτο καποιος που εχει περασει 3-4 σχεδον ολοκληρα καλοκαιρια στη Ρωμη... :cry: δεν παλευεται... :( εκει θα πας για μερικες μερες,θα κανεις τα ψωνια σου(εσεις το ειπατε,εγω ποτε δεν παω καπου με κριτηριο τι θα ψωνισω ;) ),θα δεις τα αξιοθεατα,μετα τι θα κανεις?Θα βαρεθεις & θα θελεις να γυρισεις στην Ελλαδα με την παραλια,τον ηλιο & το φραπεδακι κατω απ'την ομπρελα... :cool:

 

Για σκεφτειτε & το αλλο...ειναι δυνατον οι ξενοι να ερχονται στη χωρα μας για να απολαυσουν τα παραπανω & εμεις να την κανουμε εις τας...Ευρωπας? :p Στο μονο που συμφωνω ειναι η ακριβεια,που εχει δυστυχως καταντησει αηδια... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι για μένα αξίζει μόνο η Ελλάδα, νησάκια , κτλ.... Και μάλιστα Ιούλιο γιατι τον Αύγουστο πήζει το σύμπαν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο & αγιο το εξωτερικο,αλλα ρε παιδια,καλοκαιρι ειναι,εχουμε μερικα απ'τα ωραιοτερα νησια του κοσμου & πληθωρα αλλων επιλογων(απο βουνο μεχρι ερημικες παραλιες)& θα τρεχουμε σε Μιλανα,Παρισια κλπ? :rolleyes: Και σας το λεει αυτο καποιος που εχει περασει 3-4 σχεδον ολοκληρα καλοκαιρια στη Ρωμη... :cry: δεν παλευεται... :( εκει θα πας για μερικες μερες,θα κανεις τα ψωνια σου(εσεις το ειπατε,εγω ποτε δεν παω καπου με κριτηριο τι θα ψωνισω ;) ),θα δεις τα αξιοθεατα,μετα τι θα κανεις?Θα βαρεθεις & θα θελεις να γυρισεις στην Ελλαδα με την παραλια,τον ηλιο & το φραπεδακι κατω απ'την ομπρελα... :cool:

 

Για σκεφτειτε & το αλλο...ειναι δυνατον οι ξενοι να ερχονται στη χωρα μας για να απολαυσουν τα παραπανω & εμεις να την κανουμε εις τας...Ευρωπας? :p Στο μονο που συμφωνω ειναι η ακριβεια,που εχει δυστυχως καταντησει αηδια... :mad:

Σιγά μην πάω στη ρώμη ή στο παρίσι :lol: σε εξωτικά μέρη πάμε μπαλί ταυλάνδη σιγκαπούρη μαλαισία κτλ κτλ.

Ελλάδα ναι παραλίες πατην με πατος φραπές 7 ευρώ ομπρέλα 3 το ελάχιστο με το που κάτσεις,αγενέστατη μαγαζάτορες που κατα τα άλλα γλύφουν τους ξένους με την ντοματοσαλάτα.

Βρε ουστ να πεινάσουνε λιγάκι να μάθουνε να πέσουν οι τιμές και μετά τα λέμε και για να δώσω παράδειγμα 10 μέρες σαντορίνη σε ξενοδοχείο περί τα 1000 ευρώ χωρίς φαγητό χωρίς τα εισιτήρια για να πάω χωρίς τίποτα.

Με 1000 συγνώμη αλλά πάω 12 μέρες Πουκέτ και βλέπω κάτι διαφορετικό κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πάω στη ρώμη ή στο παρίσι :lol: σε εξωτικά μέρη πάμε μπαλί ταυλάνδη σιγκαπούρη μαλαισία κτλ κτλ.

Ελλάδα ναι παραλίες πατην με πατος φραπές 7 ευρώ ομπρέλα 3 το ελάχιστο με το που κάτσεις,αγενέστατη μαγαζάτορες που κατα τα άλλα γλύφουν τους ξένους με την ντοματοσαλάτα.

Βρε ουστ να πεινάσουνε λιγάκι να μάθουνε να πέσουν οι τιμές και μετά τα λέμε και για να δώσω παράδειγμα 10 μέρες σαντορίνη σε ξενοδοχείο περί τα 1000 ευρώ χωρίς φαγητό χωρίς τα εισιτήρια για να πάω χωρίς τίποτα.

Με 1000 συγνώμη αλλά πάω 12 μέρες Πουκέτ και βλέπω κάτι διαφορετικό κιόλας.

 

kai ego mia apo ta eidia eimai..gia parisi kai milano kai uk den nomizo gia tora alla gia xeimona!den einai sosto ayto poy kanoyne merika atoma peripoy 70-80% 3enodoxia magazia sta nisia mas poy prosopika ego exo stamatisi na pigeno edo kai 2 xronia argisa alla katalaba :D portogalia kai aigypto mazi me india einai ta kalitera protimo ditiki india ..bazo kai toyrkia riviera giati etsi moy aresi kai einai kai tzampa!!!

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Προσωπκά προτιμώ την Ελλαδίτσα για καλοκαιρινές διακοπές.. Θάλασσα, ήλιος..

Είμαι fun και του εξωτερικού αλλά τον χειμώνα. Να πας στην χιονισμένη Γερμανία ή Αυστρία, να πάς Χριστούγεννα στην Αγγλία.. Είναι εκπληκτικά..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ισχύουν και τα δύο. Διότι Ελλάδα=Εξωτερικό :p

Πέρα από την πλάκα, είμαι ανάλογα με την διάθεση. Ελλάδα και Κύπρο πάω για ξεκούραση, μπάνια κλπ. Αν θέλω sightseeing, τότε επιλέγω ένα προορισμό που δεν έχω ξαναπάει.

Αγαπημένο ταξίδι; Καλοκαίρι 1999, Γύρος Γαλλίας με τρένο και διαμονή σε youth hostels....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ισχύουν και τα δύο. Διότι Ελλάδα=Εξωτερικό :p

Πέρα από την πλάκα, είμαι ανάλογα με την διάθεση. Ελλάδα και Κύπρο πάω για ξεκούραση, μπάνια κλπ. Αν θέλω sightseeing, τότε επιλέγω ένα προορισμό που δεν έχω ξαναπάει.

Αγαπημένο ταξίδι; Καλοκαίρι 1999, Γύρος Γαλλίας με τρένο και διαμονή σε youth hostels....

 

Γιατί δεν προτίμησες ελληνικό γύρο; 1,50 μόνο .. :D

Αστειάκια αλλα για να είμαι ειλικρινής την Ελλάδα την αγαπώ και την νιώθω πατρίδα. Απο τις πιο όμορφες χώρες. Θες βουνό, θες θάλασσα, θέλεις νησιά, μεγάλες πόλεις.

 

Καλοκαιρινές διακοπές θα έκανα στην Πάφο, στην Ibiza καθώς και Καλιφόρνια :)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Σιγά μην πάω στη ρώμη ή στο παρίσι :lol: σε εξωτικά μέρη πάμε μπαλί ταυλάνδη σιγκαπούρη μαλαισία κτλ κτλ.

Ελλάδα ναι παραλίες πατην με πατος φραπές 7 ευρώ ομπρέλα 3 το ελάχιστο με το που κάτσεις,αγενέστατη μαγαζάτορες που κατα τα άλλα γλύφουν τους ξένους με την ντοματοσαλάτα.

Βρε ουστ να πεινάσουνε λιγάκι να μάθουνε να πέσουν οι τιμές και μετά τα λέμε και για να δώσω παράδειγμα 10 μέρες σαντορίνη σε ξενοδοχείο περί τα 1000 ευρώ χωρίς φαγητό χωρίς τα εισιτήρια για να πάω χωρίς τίποτα.

Με 1000 συγνώμη αλλά πάω 12 μέρες Πουκέτ και βλέπω κάτι διαφορετικό κιόλας.

 

Εθιξες ενα θεμα φιλαρακι που ποναει λιγο.. Δεν εχεις αδικο αλλα θα ηθελα να σου πω οτι υπαρχουν και ξενοδοχεια πολυ πολυ φθηνοτερα με αξιολογο service και που δεν γλυφουν ΚΑΘΟΛΟΥ τους ξενους αντιθετως.. Δεν θα επεκταθω αλλο σε αυτο για να μην βγω και :offtopic: αλλα θα ηθελα να το ξερεις αυτο το οτι ολα τα δαχτυλα δεν ειναι ιδια.. :X

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια που συμμετεχουν στη κουβεντα και να διευκρινισω κατι..θεωρω οτι καποιος Ελληνας που ζει σε να μερος που δεν εχει προσβαση ή τουλαχιστον ευκολη προσβαση στη θαλασσα ειναι φυσιολογικο να σκεφτεται τα μπανια του και την παραλια του το καλοκαιρι.Αυτος ομως που εχει ευκολη προσβαση,θα πηγαινε σε καποιο νησι ή καπου που εχει παραλια για να ακριβοπληρωσει αυτο που εκανε δωρεαν κοντα στο σπιτι του ή στο εξοχικο του;Εμενα προσωπικα δεν με συγκινει αυτη η ιδεα,σε συνδυασμο μαλιστα με το αρμεγμα των Ελληνων τουριστων που γινεται δυστυχως απο συμπατριωτες μας και οπως ευστοχα εγραψε καποιος παραπανω και πιστευω οι πιο πολλοι που εχουν παει σε δημοφιλη μερη το εχουν παρατηρησει ειναι..το κυριολεκτικα προσκυνημα που γινεται στους ξενους(οι οποιοι σημειωτεον διαμενουν στα νησια με μικροτερες τιμες απο εμας),εκ των οποιων οι πιο πολλοι οατν πηγαινουν στις ταβερνες την βγαζουν με 1 χωριατικη.Δυστυχως με τις πρακτικες του αρμεγματος και της ακριβειας,εχουν κανει πολλους απο εμας να κοιταμε και παραεξω..αυτο απο τη μια ειναι κακο διοτι φευγει συναλλαγμα εξω και αλλα παραλειπομενα)..αλλα απο την αλλη ειναι καλο γιατι ετσι βλεπεις κατι διαφορετικο και το κυριοτερο κανεις συγκρισεις σε ποιοτητα υπηρεσιων και τιμες.Και εγω αγαπω την Ελλαδα και την θεωρω μια απο τις πιο ομορφες χωρες,οπως πιστευω ολοι σας,αλλα αυτοι που ασχολουνται με τις τουριστικες υπηρεσιες(ταξιδια,εισητηρια,διαμονη,φαγητο,τιμες),πρεπει να αναθεωρησουν τις πρακτικες τους,αλλιως αργα ή γρηγορα τα πραγμτα δεν θα εξελιχθουν καλα..και δεν εννοω φυσικα εμας τους πελατες!Οπως σωστα ανεφερε καποιος φιλος δεν ειναι δυνατον να πληρωνεις το φραπε(συγκεκριμενα στη Καλντερα) 7,5 ευρω(!) ή Αγγλοι τουριστες στη Κερκυρα απο το club 18-30 για 14 μερες με τα αεροπορικα και τη διαμονη τους να πληρωνουν μονο 300 ευρω(!) ενω για μας θα ηταν τουλαχιστον 1000.
Link to comment
Share on other sites

100% εξωτερικό. Προσωπικά έχω καταργήσει τα ταξίδια στην Ελλάδα εδώ και 3 χρόνια.

 

Φέτος ετοιμάζω βαλίτσες για Αυστρία, Ιταλία, Ελβετία, Γερμανία (με αυτοκίνητο από Πάτρα - Ιταλία) και είμαι βέβαιος ότι θα περάσω αξέχαστα.

 

Πολύ φθηνότερα από Ελλάδα, καμία σχέση η εξυπηρέτηση και πολύ ομορφότερες χώρες.

 

Ελλάδα μόνο για Σαββατοκύριακο και μονάχα αν είμαι πνιγμένος και θέλω να ξεφύγω. Για οτιδήποτε πάνω από 4 ημέρες το εξωτερικό είναι πολύ φθηνότερο. Αργότερα θα αρχίσω να πηγαίνω και προς Τουρκία μεριά που πιστεύω ότι θα είναι απείρως φθηνότερα. Από εκεί, μπορεί και να πηγαίνω αυθημερών καμιά Ρόδο, Σύμη.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα ναι παραλίες πατην με πατος φραπές 7 ευρώ ομπρέλα 3 το ελάχιστο με το που κάτσεις,αγενέστατη μαγαζάτορες που κατα τα άλλα γλύφουν τους ξένους με την ντοματοσαλάτα.

 

Με 1000 συγνώμη αλλά πάω 12 μέρες Πουκέτ και βλέπω κάτι διαφορετικό κιόλας.

 

Αν πας σωστη εποχη, ψαξεις λιγο το θεμα ξενοδοχειο (οπως φανταζομαι κανεις οταν πας πουκε) και αποφυγεις τα "τουριστικα" μαγαζια, θα βρεις και καλους μαγαζατορες, καλο σερβις και καλες τιμες, και δεν θα στριμωχτεις.

 

Επισης, οσον αφορα τις παραλιες, σορυ αλλα στο πουκε (και στα απανταχου εξωτικα) οι παραλιες ειναι μονο για μπακγκραουντ στο πισι. Με το που μπαινεις μεσα, αστα... Εξαλλου φαλασαρνα, κουκουναριες, εγκρεμνοι, κλπ, κλπ νομιζω οτι ειναι στις τοπ παραλιες παγκοσμιως.

 

Τελος, σχετικα με τη 'διαφορετικοτητα', για να βρεις ποικιλια τοπιου που συναντας στην ελλαδα, πρεπει να πας σε καμια 10 χωρες. Σκεψου: Κυκλαδες, Σαντορινη (μια κατηγορια μονη της), νοτια κρητη, Ικαρια, Σποραδες, Χαλκιδικη, Ροδος, Αμοργος, Επτανησα, κλπ, κλπ. Ολα τοσο διαφορετικα, κι ομως στην ιδια χωρα. Και μιλαμε μονο για καλοκαιρινους προορισμους. Κανε σε οποιαδηποτε χωρα 500χλμ με αυτοκινητο, και βρες την εναλλαγη τοπιου που βλεπεις στη διαδρομη αθηνα - σαλονικα...

 

Προσωπικα, το εξωτερικο το προτιμω για οτιδηποτε αλλο απο καλοκαιρινες διακοπες. Το καλοκαιρακι Αιγαιο και Ιονιο ειναι ο,το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ φθηνότερα από Ελλάδα, καμία σχέση η εξυπηρέτηση και πολύ ομορφότερες χώρες.

Περι ορεξεως... :X :rolleyes: Αφου ειναι τοσο ομορφες οι χωρες αυτες γιατι οι κατοικοι τους δεν καθονται εκει & ερχονται σε μας? :X

 

Συμφωνω με τον pro...η ποικιλια που μπορει να βρει κανεις στην Ελλαδα ειναι απεριγραπτη...απο βουνο & χιονια,μεχρι εξωτικες παραλιες & δαση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι versus αλλά να πούμε κάτι,κανείς δεν λέει οτι η ελλάδα δεν έχει πανέμορφα μέρη να πάς να δείς αλλά δεν διατίθομαι κιόλας να μου πιάσουνε τον κ@λο για να τις απολαύσω.

Σαντορίνη έχω πάει και είναι καταπληκτικά και μάλιστα χάρη στη σαντορίνη άρχισα και τα ταξίδια εξωτερικό :D .

@Roukounas Φίλε μου το ξέρω οτι υπάρχουν αυτά που λές αλλά που θα τα βρεί κανείς?Το ξέρεις πολύ καλά οτι κάποιος για να πάει κάπου το κλείνει το μέρος πριν πάει ε εγώ δεν έχω ακούσει καλές τιμές απο το τηλέφωνο αλλά ούτε έχω βρεί κάτι σε site :) ,εδώ να πώ οτι όσοι θέλουν να πάνε στα νησιά και κλείνουν δωμάτια τοτε να τα κλείνουν μέσο ταξιδιωτικών γραφείων εξωτερικού(αγγλία παράδειγμα) η τιμές είναι καλύτερες(άλλο κουφό αυτό).

@Dimitris79Γιατί θέλουν να πάνε και κάπου αλλού.

Τέλος να πώ οτι το θέμα είναι διακοπές ελλάδα ή εξωτερικό και ΟΧΙ καλοκαιρινές διακοπές ελλάδα ή εξωτερικό :O και σε αυτό να παραθέσω ΠΡΑΓΑ για πηγαίντε μια βόλτα και συγκρίνετε τη με κάποια ελληνική πόλη.

Link to comment
Share on other sites

@Dimitris79Γιατί θέλουν να πάνε και κάπου αλλού.

Τέλος να πώ οτι το θέμα είναι διακοπές ελλάδα ή εξωτερικό και ΟΧΙ καλοκαιρινές διακοπές ελλάδα ή εξωτερικό :O

Νομιζω πως ο φιλος που ανοιξε το θεμα ενδιαφερεται για γνωμες για το καλοκαιρι... :!:

 

Οσον αφορα τους ξενους που ερχονται εδω,οντως μερικοι το κανουν για αλλαγη,αλλα οι περισσοτεροι(τουλαχιστον οσοι προερχονται απο βορειοευρωπαικες χωρες)ερχονται γιατι εδω βρισκουν πραγματα που δεν υπαρχουν στη χωρα τους(πχ. ηλιο,θαλασσα,ζεστη,παραλιες,νυχτερινη ζωη κλπ).Οπως βεβαια κι εμας μας αρεσει(?)να πηγαινουμε στο εξωτερικο για να δουμε κατι διαφορετικο & καλο απ'αυτο που εχουμε συνηθισει να βλεπουμε εδω... ;) Εννοειται πως το "ξενο" πρεπει να ειναι & ωραιο,γιατι διαφορετικα δεν εχουν νοημα τα ταξιδια στο εξωτερικο...και δε νομιζω πως οι ξενοι θα ερχονται στη χωρα μας αν δεν ειχαν ακουσει καλα λογια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω ανεπιφύλακτα Αυστρία, την οποία έχω επισκεφθεί 2 φορές και φέτος έρχεται η τρίτη. Το θέμα είναι όταν πας Βιέννη με τι καρδιά ξαναγυρνάς Ελλάδα, αλλά τι να κάνουμε; Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα δικά μας.

 

By the way, 4 μέρες στο Hilton της Βιέννης πάνω στον Δούναβη (έχει 3 Hilton η πόλη) μου κόστισε 75 ευρώ το δίκλινο πέρυσι για κάθε μέρα (για 45 τ.μ. δωμάτιο). Στην Ελλάδα κάτω από 100 ευρώ βρίσκεις μόνο υπόγεια. Άντε γεια...

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα γουστου κ προτεραιοτητων.

 

By the way, 4 μέρες στο Hilton της Βιέννης πάνω στον Δούναβη (έχει 3 Hilton η πόλη) μου κόστισε 75 ευρώ το δίκλινο πέρυσι για κάθε μέρα (για 45 τ.μ. δωμάτιο)....

 

Ναι, αλλα η βουτια στο αιγαιο μου στοιχιζει 0 ευρω, ενω η βουτια στο Δουναβη σου στοιχιζει δερματικες παθησεις.

 

Στην Ελλάδα κάτω από 100 ευρώ βρίσκεις μόνο υπόγεια.

 

Mαλλον υπερβαλεις αγαπητε μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pro, εξαρτάται τί θέλει κάποιος από τις διακοπές του. Αν θες βουτιές και χαλάρωση, πας σε νησί (της Ελλάδος ή του εξωτερικού). Αν θέλεις να δεις μέρη που δεν έχεις ξαναδεί, πας εξωτερικό. Simple as that :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pro, εξαρτάται τί θέλει κάποιος από τις διακοπές του. Αν θες βουτιές και χαλάρωση, πας σε νησί (της Ελλάδος ή του εξωτερικού). Αν θέλεις να δεις μέρη που δεν έχεις ξαναδεί, πας εξωτερικό. Simple as that :)

 

Μα αυτο λεω και εγω πρωτο - πρωτο. Προσωπικα κανω και τα δυο και δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απαξιωσω το ενα απ'αυτα. Το καθενα εχει τα καλα του, αν ξερεις τι θελεις και πως να το χαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπερβαλει καθολου αγαπητε μου .

Εχεις παει ποτε εξωτερικο να δεις τα ξενοδοχεια τι προσφερουν και σε τι τιμες????

 

Oχι. Φανταζομαι τα ταξιδια στο εξωτερικο ειναι αποκλειστικο προνομιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Oχι. Φανταζομαι τα ταξιδια στο εξωτερικο ειναι αποκλειστικο προνομιο σου.

 

Δεν ειχα καμια διαθεση για ειρωνεια οταν σου εγραφα το προηγουμενο post.

Αλλα τι να σου πω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...