Jump to content

The L word (Showtime)


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολως περιέργως και μένα με εκπλήσει που αυτή η σειρά στην Ελλάδα έχει άντρες φαν ... ωστόσο στους "δικούς" μας κύκλους ... πολλές γυναίκες έχουν δει την σειρά...

 

Εντελώς ενημερωτικά ... χτες προβλήθηκε στην Αμερική το πρώτο επεισόδιο της τέταρτης season ... με πολλές ανατροπές μετά και το τέλος της τρίτης περιόδου .. που πολλούς μας άφησε άφωνους..!!

 

Εμένα η αγαπημένη μου είναι η Shane( έχω αναφερθεί νομίζω και παραπάνω...)

 

οσο γι'αυτούς/ες που ψάχνουν επεισόδια ... μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα και να σας δώσω οδηγίες... για να κατεβάσετε μέχρι και το νέο επεισόδιο της σειράς..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι ρε συ Mariel, επειδή δεν την έχω δει ποτέ τη σειρά... γιατί σου κάνει εντύπωση που αρέσει σε άντρες;; Έχει κάτι το "καθαρά γυναικείο" (πέραν του βασικού);;

 

Εμένα πάλι θα μου κάνει εντύπωση αν ΔΕΝ αρέσει σε πολλούς άντρες! Εγώ δεν την έχω δει ακόμα και δεν μπορώ να κρίνω αλλά η βασική ιδέα...είναι πολύ ελκυστική :X

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ουσιαστικά ξέρω τον λόγο που αρέσει σε πολλούς άντρες... μιας και πολλών η φαντασίωση είναι 2 γυναίκες στο κρεβάτι.. αλλά εδώ είναι η μεγάλη διαφορά... διότι ... ΔΕΝ είναι τσόντα όπως κάποιοι θέλουν να την βλέπουν... αλλά μια δραματική σειρά πραγματεύεται θέματα που έχουν να κάνουν με τις ομοφυλοφυλικές σχέσεις μεταξύ γυναικών, την καθημερινότητα τους, προβλήματα που αντιμετωπίζουν απο την κοινωνία, κτλ κτλ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε συ Mariel, επειδή δεν την έχω δει ποτέ τη σειρά... γιατί σου κάνει εντύπωση που αρέσει σε άντρες;; Έχει κάτι το "καθαρά γυναικείο" (πέραν του βασικού);;

 

Εμένα πάλι θα μου κάνει εντύπωση αν ΔΕΝ αρέσει σε πολλούς άντρες! Εγώ δεν την έχω δει ακόμα και δεν μπορώ να κρίνω αλλά η βασική ιδέα...είναι πολύ ελκυστική :X

 

ολως περιέργως και μένα με εκπλήσει που αυτή η σειρά στην Ελλάδα έχει άντρες φαν ... ωστόσο στους "δικούς" μας κύκλους ... πολλές γυναίκες έχουν δει την σειρά...

 

Δεν είναι ότι έχει κάτι το καθαρά γυναικείο. Και ούτε το βασικό την κάνει σειρά μόνο για γυναίκες, ή μόνο για gay & lesbian κοινό ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο. Μία ματιά στις αναφορές σε imdb & amazon φτάνει για να καταλάβεις τί εννοώ. Είναι μία σειρά που απευθύνεται τελικά σε όλους. Απλά το gay & lesbian κοινό είναι στην ουσία ο κύριος στόχος του. Το γεγονός ότι αρέσει σε τόσους πολλούς άντρες στη χώρα μας, δεν έγκειται μόνο και μόνο στο γεγονός ότι γουστάρουν να βλέπουν λεσβίες να φασώνονται, άν και αυτό τελικά είναι η αφορμή. Η σειρά ούτως ή άλλως δεν τείνει προς το soft πορνό, άσχετο άν είναι ωμή όταν πρέπει, και καλά κάνει κατα τη γνώμη μου. Έλεος πιά με όλες τις ψευτοντροπές και τις ψευτολογοκρισίες του Hollywood... :rolleyes: Δεν λέγεσαι τσόντα άν, όταν πρέπει να δείξει γυμνό και σεξ, το δείχνεις χωρίς ενδοιασμούς και ημίμετρα... Άλλο είναι αυτό που σε κάνει να λέγεσαι τσόντα [έστω και soft] και το L Word δεν το έχει...

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι έχει κάτι το καθαρά γυναικείο. Και ούτε το βασικό την κάνει σειρά μόνο για γυναίκες, ή μόνο για gay & lesbian κοινό ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο. Μία ματιά στις αναφορές σε imdb & amazon φτάνει για να καταλάβεις τί εννοώ. Είναι μία σειρά που απευθύνεται τελικά σε όλους. Απλά το gay & lesbian κοινό είναι στην ουσία ο κύριος στόχος του. Το γεγονός ότι αρέσει σε τόσους πολλούς άντρες στη χώρα μας, δεν έγκειται μόνο και μόνο στο γεγονός ότι γουστάρουν να βλέπουν λεσβίες να φασώνονται, άν και αυτό τελικά είναι η αφορμή. Η σειρά ούτως ή άλλως δεν τείνει προς το soft πορνό, άσχετο άν είναι ωμή όταν πρέπει, και καλά κάνει κατα τη γνώμη μου. Έλεος πιά με όλες τις ψευτοντροπές και τις ψευτολογοκρισίες του Hollywood... :rolleyes: Δεν λέγεσαι τσόντα άν, όταν πρέπει να δείξει γυμνό και σεξ, το δείχνεις χωρίς ενδοιασμούς και ημίμετρα... Άλλο είναι αυτό που σε κάνει να λέγεσαι τσόντα [έστω και soft] και το L Word δεν το έχει...

Συμφωνώ απόλυτα!!!Αν και αρχικά,αν κρίνω απο το pilot της 1ης season, μου φάνηκε ιδιαίτερα προκλητική στη συνέχεια τη λατρεψα!!!Και όντως απευθύνεται σε όλους.Απλώς πιστευω οτι τις γυναίκες τις ''σοκάρει'' πιο πολύ διότι δεν είναι συνηθισμένες σε τέτοιες σκηνές.:blink: Αν και κατά τη γνώμη μου δε φταίνε οι σκηνές αλλα η όλη νοοτροπία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με σοκάρει καθόλου ... το αντίθετο θα έλεγα...

 

Καλώς ή κακώς όμως ... στην Ελλάδα .. δύσκολο να προβάλλεται η σειρά σε κάποιο συνδρομητικό έστω κανάλι ... με τέτοια λογοκρισία που έχουμε δει από το ΕΣΡ...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Στο ςςς.μινινοωα.οργ υπάρχουν συγκεντρωμένα όλα τα επισόδεια Season 1, Season 2 και Season 3. Σύνολο πάνω από 10GB...
Link to comment
Share on other sites

http://www.mininova.org εννοεί ο προλαλήσας ... και υπάρχει και το νέο επεισόδιο της 4ης σεζόν..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν όλα τα επεισόδια εκεί!!!:(

 

Έχει πολύ λιγα torrents για να καλύπτει και τις 3 seasons.Anyway ούτως ή αλλως κάποτε θα ερθει και σε dvd ο 3ος κύκλος!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

egw ta exw... poios thelei as pm...

(se periptwsi pou argisw na apantisw.. leipw ektos nisiou k i'll be back next week)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά τα επεισόδια που έψαχνα μεσω limewire...Ευχαριστώ πάντως mariel.

 

Μόλις είδα το 2ο επεισόδιο του 3ου κύκλου.Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.Και γενικά το γεγονός οτι η Alice δεν έχει ξεπεράσει ακόμα τη Dana (μετά απο 7 μήνες!) και το ότι η Tina είναι τόσο ψυχρή, με εκνευρίζουν αφανταστα!Ευτυχώς που υπάρχει και η Shane!!!(τι γέλιο που εριξα όταν την είδα να χορεύει με το φόρεμα και τις γόβες):lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά τα επεισόδια που έψαχνα μεσω limewire...Ευχαριστώ πάντως mariel.

 

Μόλις είδα το 2ο επεισόδιο του 3ου κύκλου.Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.Και γενικά το γεγονός οτι η Alice δεν έχει ξεπεράσει ακόμα τη Dana (μετά απο 7 μήνες!) και το ότι η Tina είναι τόσο ψυχρή, με εκνευρίζουν αφανταστα!Ευτυχώς που υπάρχει και η Shane!!!(τι γέλιο που εριξα όταν την είδα να χορεύει με το φόρεμα και τις γόβες):lol:

 

lila μου συγκεντρώσου σε παρακαλώ. Πλαίσιο spoiler ξέρεις τί είναι; Χρησιμοποίησέ το, δε δαγκώνει. ;) Σε αντίθεση με μένα βέβαια όταν μαθαίνω τί γίνεται πρίν αυτό γίνει! Ξέρω ότι δεν το έκανες επίτηδες, αλλιώς θα είχα ήδη δαγκώσει! :lol: Απλά προσπάθησε να είσαι λίγο προσεκτική σε παρακαλώ, ok; :) Το ίδιο ισχύει και για τους άλλους! :p

 

My best regards to the L fans of this forum...

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και τον Απρίλιο, βρήκα την τρίτη σαιζόν αρκετά κατώτερη από τις δύο προηγούμενες, για τους λόγους που είπε η lila αλλά και για άλλους. Βασικά μου έχει κάτσει "βαριά" η σειρά

από τον καρκίνο της Dana και μετά.

 

Θα κατεβάσω το 4x01 να δούμε μήπως βελτιώθηκε η κατάσταση...

 

Όπως και να έχει, πρόκειται για μια διαφορετική σειρά, γι' αυτό την παρακολουθώ, και όχι τόσο για τις ερωτικές σκηνές. Τέτοιες υπάρχουν άφθονες στο διαδίκτυο, με ή χωρίς υπόθεση να τις περιβάλλει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη παιδιά!Απλά είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως βάζουν spoilers...Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει , θα συνεννοηθούμε καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη παιδιά!Απλά είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως βάζουν spoilers...Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει , θα συνεννοηθούμε καλύτερα.

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=46

και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/misc.php?do=bbcode#spoiler

Link to comment
Share on other sites

lila :* και συγνώμη άν ήμουν απότομος... :O :p

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε και τίποτα!:cool: Anyway, για όποιον είπε οτι η τρίτη season δεν είναι τόσο καλή είχε δίκιο!!!:mad:

Με εκνευρίζει απίστευτα η συμπεριφορά της Tina.Και ψυχοπλακώθηκα με τον καρκίνο της Dana.Αφήστε οτι έχω την εντύπωση πως η Carmen δεν θα είναι στην άλλη season.(Δε μοίαζει πολυ με την Eva Longoria??)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Καταρχάς να δηλώσω ότι είμαι φαν της σειράς αν και την ανακάλυψα μόλις πριν λίγους μήνες, αλλά είδα τους τρεις κύκλους μονοκοπανιά!!!!:wacko: :p Επιτέλους άρχισε κι η τέταρτη οπότε θα έχουμε να λέμε...Βασικά θα ήθελα να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρεται ότι χθες δημιουργήθηκε ένα site για τους έλληνες οπαδούς της σειράς. Το link είναι : http://www.greecetolword.proboards82.com Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι!!!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια της 4ης σαιζόν. Σαφώς καλύτερα από την προηγούμενη, με περισσότερο χιούμορ και λιγότερο ψυχοπλάκωμα. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το 1ο επεισόδιο της 3ης season και μπορώ να πώ ότι ήταν πολύ καλό! Είχε αρκετό γέλιο σε πολλά σημεία - βέβαια ξέρω ότι μετά σοβαρεύουν τα πράγματα. :( Διάβασα κατα λάθος τα spoilers για

τον καρκίνο της Dana

. :worry: Ίσως το έκαναν για να είναι λίγο πιό ανάλαφρη η εισαγωγή στα δύσκολα.

 

Μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος με τον οποίον η Jenny

την είπε στον πατριό της

. Όσο μ@λακισμένη την έβρισκα αυτήν την κοπέλα στην 1η season με τις μ@λακίες που έκανε και

δεν ξεμπέρδευε με τον Tim μιά και καλή αλλά έπαιζε και με τους 2

, τόσο τη γουστάρω τώρα. Ο χαρακτήρας της στη 2η season άρχισε να ξετυλίγεται πάρα πολύ καλά και ειδικά στα τελευταία επεισόδια που μαθαίνουμε

τί είχε πάθει όταν ήταν μικρή αλλά και βλέπουμε τί γίνεται μέσα στο κεφάλι της

, είχα αρχίσει να τη συμπαθώ απίστευτα και να τη νιώθω. Μ' αρέσει γενικά το γεγονός ότι το μυαλό της είναι πολύ twisted, της ταιριάζει πολύ μιάς και είναι και συγγραφέας και πραγματικά γίνεται πολύ καλή δουλειά στη 2η season ώς προς την απεικόνιση της ψυχοσύνθησής της μέσα απο τις σκέψεις της, τους συμβολισμούς της και τα τολμήματά της.

 

Επίσης λυπήθηκα πολύ για την

κατάσταση στην οποία βρίσκεται η Alice.

 

:( Πραγματικά πολύ θλιβερό γιατί στην ουσία αναπολώντας και την κατάσταση με την [βρωμο]Tonya συνειδητοποιείς πως σταδιακά η Dana της έγινε obsession και πως δεν θέλει να τη βλέπει με άλλη γυναίκα

. Είναι πραγματικά πολύ κρίμα για την ίδια.

 

Η βλαμένη η

κοινωνική λειτουργός

πολύ γέλιο πάντως! :lol: Ήταν γενικά ψιλο τραγελαφικές οι καταστάσεις σε αυτό το επεισόδιο. Όπως επίσης γέλιο είχε και η Shane

Vs Carmen's family [και ιδίως τη μάνα της]

! :p

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις είδα και το 2ο επεισόδιο και έχω να πώ ότι τελικά η... Chane,

όπως την έλεγε η μαμά της Carmen

, έχει μεγάλα αποθέματα υπομονής τελικά! :lol: Έτσι και μου το είχαν κάνει εμένα αυτό,

και είχα περάσει όλα αυτά και στο τέλος με έβαζαν και να χωρέψω και με μία κοπέλα, η οποία τελικά είναι κολλημένη με το γκόμενό μου απο όταν ήταν μικρή και θέλει να μεσολαβήσω για το συνοικέσιο [πόσο lol είναι αυτό; :p]

, ούτε κι εγώ ξέρω τί θα είχα κάνει! :lol:

 

Κρίμα ρε γμτ πάλι για την Alice που

νόμιζε ότι το party ήταν γι αυτήν και απογοητεύτηκε :(

.

 

Πάντως μία φίλη μου που είχε δεί τα πρώτα 4 επεισόδια μου είχε πεί ότι η Helena τελικά είναι καλή και δεν ήθελα να την πιστέψω. :confused: Μου έχει κάνει αρκετά καλή εντύπωση σε αυτά τα 2 επεισόδια και άν αυτό με οδηγήσει στο να αρχίσω να τη συμπαθώ, θα αρχίσω και να αναρωτιέμαι πού βαδίζομεν!

 

Όσο για το τέλος του επεισοδίου έμεινα απο λίγο εώς πολύ κάγκελο. :eek: Τώρα καταλαβαίνω γιατί λέγατε παραπάνω κάπου ότι

έχει αρχίσει και γίνεται εκνευριστική η Tina

. :mad:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόλις ξεκίνησα να παρακολουθώ την 4 season...Σαφώς καλύτερη από την 3η λόγω της αλλαγής κυρίως στους χαρακτήρες.

Το μόνο που με χάλασε είναι που έφυγε η Carmen.Ξέρει κανένας αν θα γυρίσει έστω και ως guest??

Link to comment
Share on other sites

Simera eida k to 7 epeisodio tis 4 season ki exw na pw

Shane is back..!!! You know what i mean..

. Peran aytou o 4 kyklos einai safws kalyteros apo ton proigoumeno kai oi xaraktires einai pio wrimoi enw mas dinetai i dynatotita na doume ki alles ptyxes tou xaraktira tous..Nomizw oti san seira aksizei pragmatika!!Twra gi ayto pou rwtas lila endexetai na kanei kana guest, alla den einai tipota sigouro.Egw proswpika to eyxomai..:O

H Shane ki i Carmen itan teleies mazi alla egw tha ithela kai kapoiou eidous eksigisi gia ta gegonota tou teleytaiou epeisodiou tou 3 kyklou.Pantws i Shane einai agapimeni o,ti ki an kanei!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...