Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση σε Anna μου εμφάνισε μια εφαρμογή communicator.

Γνωρίζει κανείς τι κάνει και πως την ρυθμίζουμε;

 

Τελικά σήμερα αγόρασα και εγκατέστησα το SPB Shell 3D.

Ημέρα επεξεργασίας και εκμάθησης!

 

@mpapad, πρέπει να κάνω ξεχωριστές ρυθμίσεις για να συνδέεται μόνο μέσω wlan;

Edited by gel7
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα πρόβλημα με το Fmobi....έβαλα την Qt 4.0.8 beta και μετά ενώ ξεκινάει το πρόγραμμα, βλέπω μόνο μία άσπρη οθόνη. Έβαλα πάλι την προηγούμενη, επανεγκατάστησα το fmobi, αλλά και πάλι τίποτα!!! :( :( :(

Μπορεί να σκεφτεί κανείς κάτι? Ή μπορεί να προτείνει κάποιος κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα...!? :)

 

Ειχα κι εγω αυτο το προβλημα τωρα, ξαναεβαλα τα Qt και λειτουργει..

Ομως δεν μπορω να κανω login, μου βγαζει επανω με μαυρα γραμματα ενα προβλημα..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγη βοηθεια κατεβασα το sleeping screen και το screen bubles απο το nokia beta labs και μολισ κανω εγκατασταση μου λεει σφαλμα ληψης ξερει κανεις τι παιζει?εβαλα και το qt 4.7.3.....που ουτε καν ξερω σε τι χρειαζεται αυτο το προγραμμα απλα το κατεβασα γιατι το ζιταγανε οι εφαρμογες...και επισης θελω να μου πειτε αν χρειαζομαι το smart installer μηπως πρεπει να τις κανω εγκατασταση μεσω το smart installer η δε παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγη βοηθεια κατεβασα το sleeping screen και το screen bubles απο το nokia beta labs και μολισ κανω εγκατασταση μου λεει σφαλμα ληψης ξερει κανεις τι παιζει?εβαλα και το qt 4.7.3.....που ουτε καν ξερω σε τι χρειαζεται αυτο το προγραμμα απλα το κατεβασα γιατι το ζιταγανε οι εφαρμογες...και επισης θελω να μου πειτε αν χρειαζομαι το smart installer μηπως πρεπει να τις κανω εγκατασταση μεσω το smart installer η δε παιζει ρολο?

 

Κατά την εγκατάσταση πρέπει να έχεις πρόσβαση στο internet, συνδέσου σε κάνα wlan.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση πρέπει να έχεις πρόσβαση στο internet, συνδέσου σε κάνα wlan.

 

Μα ειμαι συνδεμενος οταν το κανω...κατι αλλο φταει...

Link to comment
Share on other sites

Μα ειμαι συνδεμενος οταν το κανω...κατι αλλο φταει...

 

Έχει δύο installers έναν offline και έναν online, δοκίμασε και τους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο installers έναν offline και έναν online, δοκίμασε και τους δύο.

 

Τι εννοεις δυο installers?εγκατασταση κανω με τον απλο τροπο πατωντας πανω στο αρχειο και τα γνωστα...αυτο που λες δεν το ξερω..το smart installer που μπορω να το βρω και να δουλευει μπας και κανω την εγκατασταση ετσι...?

Edited by xtakias_660
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δυο installers?εγκατασταση κανω με τον απλο τροπο πατωντας πανω στο αρχειο και τα γνωστα...αυτο που λες δεν το ξερω..

 

Εννοώ ότι υπάρχουν δύο αρχεία να κατεβάσεις από το beta lab, κάνουν την ίδια δουλειά, απλά το ένα offline ενώ το άλλο online.

 

Κάτσε γιατί μόλις πέρασα την τελευταία anna του lagoskon και μου κάνει και εμένα το ίδιο.. Είτε με online είτε offline..

 

Τελικά τα κατάφερα.. Λίγο υπομονή θέλει, ίσως οι server να είναι πάλι υπερφορτωμένοι..

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει δοκιμασει την belle να μ πει αμα δουλευει οκ το office και το adobe??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια βλακεια κ διεγραψα το εικονιδειο με τους χαρτες απο το μενου!!Πως το βαζω παλι;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια βλακεια κ διεγραψα το εικονιδειο με τους χαρτες απο το μενου!!Πως το βαζω παλι;ευχαριστω

 

με επαναγκατασταση του προγραμματος απο το ovi store?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες πες μου και εμενα δε βγαζω ακρη...

 

Έκανα εγκατάσταση τις καινούργιες Qt αλλά μάλλον τζάμπα το έκανα. Πρόσεξε μήπως δε βλέπουν ιντερνετ τα αρχεία όταν κάνεις εγκατάσταση. Το σφάλμα λήψης αυτό δηλώνει. Αφαίρεσα το wlan και έκανα εγκατάσταση μέσω 3g.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εφαρμογη music player εχει να προτεινει καποιος??? Τη χρειαζομαι αμεσα καθως στις προπονησεις με το ποδηλατο βαζω μουσικη κ θελω να φτιαξω playlists,κατι που με τον music player του κινητου ειναι δυσκολο, γιατι δε δειχνει τα τραγουδια σε φακελους οπως ταχω βαλει αλλα ολα χυμα...οσα εριξον εχω σου διαβααζουν φακελους,οπως ειναι δηλαδη περασμενα κ ετσι μπορει να δημιουργησεις playlist καθε φακελο..

οι εφαρμογες που βρηκα ειναι απειρες κ δεν γινεται ναρχισω να δοκιμαζω στην τυχη..εχουμε καμια καλη προταση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εφαρμογη music player εχει να προτεινει καποιος??? Τη χρειαζομαι αμεσα καθως στις προπονησεις με το ποδηλατο βαζω μουσικη κ θελω να φτιαξω playlists,κατι που με τον music player του κινητου ειναι δυσκολο, γιατι δε δειχνει τα τραγουδια σε φακελους οπως ταχω βαλει αλλα ολα χυμα...οσα εριξον εχω σου διαβααζουν φακελους,οπως ειναι δηλαδη περασμενα κ ετσι μπορει να δημιουργησεις playlist καθε φακελο..

οι εφαρμογες που βρηκα ειναι απειρες κ δεν γινεται ναρχισω να δοκιμαζω στην τυχη..εχουμε καμια καλη προταση?

 

360ting είναι μεταφρασμένη κινέζικη εφαρμογη, ισως η καλύτερη που υπάρχει

και TTpod, πάλι μεταφρασμένη κινέζικη αλλά με μεγάλη παραμετροποιηση σε skins,equalizers,κλπ

και όλα παίζουν και απο φακέλους

το μόνο που χρειάζετε είναι να έχεις hacked το κινητό σου

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση τις καινούργιες Qt αλλά μάλλον τζάμπα το έκανα. Πρόσεξε μήπως δε βλέπουν ιντερνετ τα αρχεία όταν κάνεις εγκατάσταση. Το σφάλμα λήψης αυτό δηλώνει. Αφαίρεσα το wlan και έκανα εγκατάσταση μέσω 3g.

Καλη σκεψη θα το δοκιμασω και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο πεταει με αννα του λαγκοσκον. τελειο.

μια ερωτηση. θπαρχει καποια εφαρμογη, που να της οριζω εγωποιες εφαρμογες ξεκινανε αυτοματα με την εναρξη του κινητου? (προφανως χρησιμευει σε αυτες που δεν εχουν επιλογη οτοσταρτ). και επισης να κανει καποιες εφαρμογες να μην ξεκινανε?

στο νοκια ν82 ειχα το power boot. τωρα στο σιμπιαν 3 δεν εχω ιδεα....

Link to comment
Share on other sites

360ting είναι μεταφρασμένη κινέζικη εφαρμογη, ισως η καλύτερη που υπάρχει

και TTpod, πάλι μεταφρασμένη κινέζικη αλλά με μεγάλη παραμετροποιηση σε skins,equalizers,κλπ

και όλα παίζουν και απο φακέλους

το μόνο που χρειάζετε είναι να έχεις hacked το κινητό σου

 

το θεμα ειναι οτι δεν το εχω,κ δεν ξερω πως να το κανω,ουτε ασχολουμαι τοσο πολυ..δεν υπαρχει καμια απο το ovi store που απλα να την κατεβασω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν το εχω,κ δεν ξερω πως να το κανω,ουτε ασχολουμαι τοσο πολυ..δεν υπαρχει καμια απο το ovi store που απλα να την κατεβασω?

 

ΑLΟΝ mp3 player. Εχω τα τραγούδια σε φακέλους και με το συγκεκριμένο πρόγραμμα επιλέγω τον φάκελο που θέλω και με βολεύει αφάνταστα στο ποδήλατο ή στο τρέξιμο και δεν χρειάζεται να έχεις χακαρει το τηλέφωνο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑLΟΝ mp3 player. Εχω τα τραγούδια σε φακέλους και με το συγκεκριμένο πρόγραμμα επιλέγω τον φάκελο που θέλω και με βολεύει αφάνταστα στο ποδήλατο ή στο τρέξιμο και δεν χρειάζεται να έχεις χακαρει το τηλέφωνο.

 

με 20 ευρω?????????νομιζω οτι δε θα εδινα για αυτο το πραγμα,προτιμω να κουβαλαω μαζι κ το παλιο κινητο που το κανει μια χαρα..

δε νομιζω οτι ζηταω κατι φοβερο για να πληρωσω τοσα λεφτα..οκ θελω να τα δωσω για το spb shell 3D που ειναι λιγοτερα κ το κανει το κινητο απιστευτα διαφορετικο,αλλα για μια Playlist 20?

 

το fmobi version 1.4 Petroos για μενα το λες?τι σχεση εχει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο @Petroos

 

New Version Of fMobi (1.4) App Gets Split Screen Support, UI Enhancements And Bug Fixes

http://www.symbian-freak.com/news/011/09/latest_version_of_fmobi_app_now_available_from_ovi_store.htm

 

Πλέον το fmobi δεν εινε δωρεαν???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

οχι niko δεν το ελεγα για σενα.αν το ελεγα για σενα θα εκανα παραθεση στο μηνυμα σου.andrea εγω το κατεβασα δωρεαν απο το γνωστο το μερος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το photobook 2.01. θλω να ανοιγει και να δειχνει συγκεκριμενο φακελο οπωσδηποτε. οτι και να εχω κανει στις ρυθμισεις δε γινεται. παρολο που εχω τικαρισμενο το rewmember last visited folder,δε ξεκιναει απο εκει την επομενη φορα. ξερει κανενας καμια λυση? μηπως κανω κατι αλλο λαθος? μηπως να γυρισω σε προηγουμενη εκδοση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το photobook 2.01. θλω να ανοιγει και να δειχνει συγκεκριμενο φακελο οπωσδηποτε. οτι και να εχω κανει στις ρυθμισεις δε γινεται. παρολο που εχω τικαρισμενο το rewmember last visited folder,δε ξεκιναει απο εκει την επομενη φορα. ξερει κανενας καμια λυση? μηπως κανω κατι αλλο λαθος? μηπως να γυρισω σε προηγουμενη εκδοση? ευχαριστω

βαλε το 2.20!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο @Petroos

 

New Version Of fMobi (1.4) App Gets Split Screen Support, UI Enhancements And Bug Fixes

http://www.symbian-freak.com/news/011/09/latest_version_of_fmobi_app_now_available_from_ovi_store.htm

 

Πάει πια το τσάμπα.... € 2.46 (incl. taxes)

Εγώ πάλι έχω αρχίσει και την Gravity - http://store.ovi.com/content/6855?clickSource=search&pos=1

Βέβαια και αυτή δεν είναι τσάμπα, αλλά ψάχνοντας στα κατάλληλα μαγαζάκια..... :cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...