Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον opera mobile οταν μπαινω σε forum δεν μπορω να επιλεξω το μικρο εικονιδιο της τελευταιας δημοσιευσης. οσο και οπου κι αν παταω δεν ανταποκρινεται...καμμια λυση?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

εμένα που δεν παίζει λές να έχει σχέση επειδή έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή Lock screen ?

 

Πολύ πιθανόν. Εγώ δεν έχω τίποτα εγκατεστημένο που να έχει να κάνει με κλείδωμα τηλεφώνου/οθόνης, ίσως γι' αυτό μου δουλεύει σωστά το bubbles.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μία από τα ίδια, το απεγκατέστησα, το διέγραψα και σαν αρχείο αλλά το bubble δεν μου παίζει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μία από τα ίδια, το απεγκατέστησα, το διέγραψα και σαν αρχείο αλλά το bubble δεν μου παίζει

 

Επανεκκίνηση έκανες? Εγώ την έβαλα και παίζει μια χαρά. Αφού κλειδώσει πατάς το κουμπί του μενού και σου τις εμφανίζει τις φούσκες. Πολύ έξυπνη εφαρμογή!

 

Μετά την εγκατάσταση μου έβγαλε στον φάκελο του κεντρικού μενού ένα πράσινο φάκελο με φερμουάρ πάνω του με όνομα QtExamples που περιέχει το αρχείο qmlviewer. Ξέρει κανείς τι εστί?

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

έπαιξε τελικά, όντως πολύ καλή, έχει φάση :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, αλλά έχει ένα bug. Όταν το τηλέφωνο είναι σε landscape και κλειδώσεις χειροκίνητα ή κλειδώσει αυτόματα, παρατηρώ ένα αποχρωματισμό και ένα τρεμόπαιγμα στην οθόνη. Δεν ξέρω πού οφείλεται, αλλά αν συνεχίσει, μάλλον θα το απεγκαταστήσω μέχρι να βγει η τελική έκδοση.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα που το κατεβάζουμε δείχνει ότι μπορούμε να επιλέξουμε τις εικόνες που θα δείχνει από πίσω, πως γίνεται αυτό, που τις επιλέγουμε?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρόκειται για bug της εφαρμογής. Και εγώ όσες φορές και αν ήθελα να το επιλέξω, ποτέ δεν τα κατάφερα. Δεν το βλέπει καν σαν λίνκ.
Link to comment
Share on other sites

Με τον opera mobile οταν μπαινω σε forum δεν μπορω να επιλεξω το μικρο εικονιδιο της τελευταιας δημοσιευσης. οσο και οπου κι αν παταω δεν ανταποκρινεται...καμμια λυση?

 

Λογικά πρόκειται για bug της εφαρμογής. Και εγώ όσες φορές και αν ήθελα να το επιλέξω, ποτέ δεν τα κατάφερα. Δεν το βλέπει καν σαν λίνκ.

 

Είστε σίγουροι; Εμένα πάντα δούλευε χωρίς πρόβλημα, απλά το έχω βάλει στο 160% για να είναι λίγο μεγαλύτερα τα λινκς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επιλέγεις Σπύρο είναι το πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα. Εκεί δεν έχω πρόβλημα αλλά στο τελευταίο μήνυμα του θέματος (τέρμα δεξιά, δίπλα από το nick του χρήστη που έκανε το τελευταίο ποστ) δεν μπορώ να το επιλέξω. Να αλλάξω το ζουμ δεν το έχω προσπαθήσει. Για τσέκαρέ το και εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επιλέγεις Σπύρο είναι το πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα. Εκεί δεν έχω πρόβλημα αλλά στο τελευταίο μήνυμα του θέματος (τέρμα δεξιά, δίπλα από το nick του χρήστη που έκανε το τελευταίο ποστ) δεν μπορώ να το επιλέξω. Να αλλάξω το ζουμ δεν το έχω προσπαθήσει. Για τσέκαρέ το και εσύ.

 

A καταλαβα λες το "μετάβαση στο τελευταίο μήνυμα", κανονικά δουλεύει απλα αντί να με πάει στο τελευταίο μήνυμα με πάει στην τελευταία σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επιλέγεις Σπύρο είναι το πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα. Εκεί δεν έχω πρόβλημα αλλά στο τελευταίο μήνυμα του θέματος (τέρμα δεξιά, δίπλα από το nick του χρήστη που έκανε το τελευταίο ποστ) δεν μπορώ να το επιλέξω. Να αλλάξω το ζουμ δεν το έχω προσπαθήσει. Για τσέκαρέ το και εσύ.

 

Γίνεται, αλλά πρέπει να κάνεις πολύ προσεκτική επιλογή αυτού του μικρού πλήκτρου. Το καλύτερο για μένα είναι απλά να επιλέξεις το thread. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι γίνεται. Μάλλον παίζει ρόλο και το πώς έχεις ρυθμισμένες τις επιλογές απεικόνισης του φόρουμ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε λέτε;

 

http://img24.imageshack.us/img24/453/afimg2.th.png

 

 

Η Οpera πάντως χρειάζεται pinch and zoom απαραίτητα, έχω γίνει άσσος στο σημάδι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε λέτε;

 

http://img24.imageshack.us/img24/453/afimg2.th.png

 

 

Η Οpera πάντως χρειάζεται pinch and zoom απαραίτητα, έχω γίνει άσσος στο σημάδι...

 

Ακριβώς, αυτό είναι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δουλεύει μια χαρά το bubbles. Πιστεύω ότι όταν ολοκληρωθεί σαν προϊόν, όταν θα έχει και δυνατότητες παραμετροποίησης, θα είναι η απάντηση στον τρόπο ξεκλειδώματος του μήλου (βλέπε slide to unlock). Όταν η Nokia θέλει, ξέρει να πρωτοτυπεί. ;)

 

Πολυ ομορφο και πρωτοτυπο. Αλλα γιατι στα beta labs και οχι κανονικα σε μια αναβαθμιση...; τοσο δυσκολο ηταν εφοσον το σκεφτηκαν και το υλοποιησαν να το κανουν μερος του λειτουργικου ; Απο κατι τετοια ενθουσιαζεται ενας αγοραστης...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και πρωτοτυπο. Αλλα γιατι στα beta labs και οχι κανονικα σε μια αναβαθμιση...; τοσο δυσκολο ηταν εφοσον το σκεφτηκαν και το υλοποιησαν να το κανουν μερος του λειτουργικου ; Απο κατι τετοια ενθουσιαζεται ενας αγοραστης...

 

Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, όταν εμφανίζεται μία εφαρμογή στο beta labs, περνάει ένα πειραματικό στάδιο, με δοκιμές κλπ, μέχρι να βγει σε τελική μορφή. Αυτή τη στιγμή είναι σε μορφή beta testing. Είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα το δούμε κανονικά στο OVI Store. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έκανες? Εγώ την έβαλα και παίζει μια χαρά. Αφού κλειδώσει πατάς το κουμπί του μενού και σου τις εμφανίζει τις φούσκες. Πολύ έξυπνη εφαρμογή!

 

Μετά την εγκατάσταση μου έβγαλε στον φάκελο του κεντρικού μενού ένα πράσινο φάκελο με φερμουάρ πάνω του με όνομα QtExamples που περιέχει το αρχείο qmlviewer. Ξέρει κανείς τι εστί?

 

Και εγω πηγα να βαλω της φουσκιες και δεν μου δουλεψανε και επισης και εμενα μου εβγαλε τον φακελο QtExamples που περιέχει το αρχείο qmlviewer και το κουφο ειναι οτι ενω το εσβησα απο την διαχειρισει εφαρμογων εξακολουθει να τπαρχει ακομη στο μενου και αν πατησω οργανωση-διαγραφη δεν το σβηνει με τιποτα.....:wacko::wacko: Γιατι το κανει αυτο πρωτη φορα και εχω βαλει ενα καρο πραγματα δεν μπορει να μουσβησει κατι....:mad:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι; Εμένα πάντα δούλευε χωρίς πρόβλημα, απλά το έχω βάλει στο 160% για να είναι λίγο μεγαλύτερα τα λινκς.

 

το δοκιμασα και στο 200% αλλα και παλι δεν μπορω να επιλεξω το εικονιδιο...1/10 να το πετυχω! καμια λυση?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το bubbles, μετά από μία απεγκατάσταση και μία εκ νέου εγκατάσταση, δουλεύει μία χαρά, χωρίς κανένα απολύτως artifact στην οθόνη. Θα το κρατήσω. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβαλα το bubbles το οποίο αν και ακόμη δεν είναι beta αλλά σε πειραματικό στάδιο

είναι καλό και πολλά υποσχόμενο.

Πολύ έξυπνη και πρακτική ιδέα.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβαλα το bubbles το οποίο αν και ακόμη δεν είναι beta αλλά σε πειραματικό στάδιο

είναι καλό και πολλά υποσχόμενο.

Πολύ έξυπνη και πρακτική ιδέα.

 

κι εγω χτες το εβαλα και τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο θα το κρατησω γιατι ειναι πολυ ωραιο και προτοτυπο οπως ειπαν τα παιδια.

 

απο το γνωστο μαγαζακι βρηκα το site http://appme.eve-c.org στο οποιο φτιαχνεις το δικο σου widget. εφτιαξα ηδη athinorama και meteo.gr. καμια ιδεα για αλλα? ειναι δωρεαν και πολυ ωραιο

Link to comment
Share on other sites

και πότε θα είναι διαθέσιμο για εμάς το buddles ?

Εχθές έβαλα την 8άρα μνήμη μου σε ένα atc 2 δεν ξέρω ποιο ακριβός το έχει κανα 4μηνο το παλικάρι

μια ταινία που είχα 1,2 gb έκανε να την πέραση στη σχεδόν άδεια μνήμητου 16 λεπτά

και το ν 8 μόλις σε 2 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αυτα είναι τα συμπεράσματα δικασας

 

Διαθέσιμο είναι στα betalabs και δωρεάν. Βάλτο, σε εμένα παίζει απροβλημάτιστα, απλά δεν είναι παραμετροποιήσιμο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε μου το βρήκα,το κατέβασα, το έστειλα στο κινητό, που πήγε;πως το ¨ενεργοποιώ";:O

 

Κάνεις την εγκατάσταση και μετά κάνεις μία επανεκκίνηση. Δε χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα, απλά όταν πας να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο με το πλήκτρο μενού ή το πλήκτρο power, θα εμφανιστούν οι "φουσκάλες". :)

 

Κλείδωμα-ξεκλείδωμα με το πλαϊνό slider είναι όπως πριν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις την εγκατάσταση και μετά κάνεις μία επανεκκίνηση. Δε χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα, απλά όταν πας να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο με το πλήκτρο μενού ή το πλήκτρο power, θα εμφανιστούν οι "φουσκάλες". :)

 

Κλείδωμα-ξεκλείδωμα με το πλαϊνό slider είναι όπως πριν.

 

Ναι έτσι είναι!!:)

Μόνο αυτές τις 3 "φουσκάλες" έχουμε διαθέσιμες;

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε άλλες;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...