Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι βγάζουν γενικό βαθμό ούτε στο ECCE γιατί αλλιώς θα έπρεπε να περνάνε και αυτοί που έχουν borderline fail σε κάποιο μάθημα, αλλά υψηλή βαθμολογία στα υπόλοιπα.. Και αυτή είναι η αδικία του Michigan σε αντίθεση με το cambridge που βγάζει μέσο όρο.. Εσύ πχ που πήρες σε όλα high pass αν είχες στην έκθεση borderline fail (που είναι οριακα) δε θα περνούσες! Με τους ίδιους βαθμούς στο cambridge πέρναγες.. Διαφέρει βέβαια και η δυσκολία των δύο πτυχίων..

Στα πτυχία του Michigan απ'ό,τι ξέρω δε γράφουν καθόλου βαθμολογία, εκτός από την περίπτωση που έχεις σε όλα τα parts high pass, και τότε λέει ότι το πήρες with honors!

Α ναι τώρα θυμήθηκα!Γι' αυτό μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι βγαίνει γενικός βαθμός.Είχα πάρει το lower με high pass όλα και μου έγραφε honor's pass και μάλλον θεώρησα ότι αυτό ήταν γενικός βαθμός:O.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

bgikan kai gia tous ypopsifious asxeta pou den to grafoun stin arxi!!!!! egw mpika na dokimasw kai ebgale ta apotelesmata!!!!!!!

 

gia to lower les?? giati se emena vgazei akoma ''student not found'':(

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους:clap::clap::clap::clap:!Του Cambridge(CPE) ξέρουμε πότε βγαίνουν;

 

1/08/2008:cool:

des kai edw http://www.britishcouncil.org/greece-exams-cambridge-fce-cae-cpe-results.htm

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα έμαθα τη βαθμολογία μου..

High pass στα προφορικά και Pass σε όλα τα υπόλοιπα!

Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα δε θα κοιμηθώ από το άγχος για το ECCE:p
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα με τη δεύτερη το michigan proficiency!!!

Τέρμα το άγχος...:lol:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κοπείς μόνο στα προφορικά και δεδομένου ότι τα δίνεις πριν τα γραπτά, αν σου το λένε ώστε να μην πας να τα δώσεις και τα γραπτά άδικα?

Για michigan, proficiency λέω!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κοπείς μόνο στα προφορικά και δεδομένου ότι τα δίνεις πριν τα γραπτά, αν σου το λένε ώστε να μην πας να τα δώσεις και τα γραπτά άδικα?

Για michigan, proficiency λέω!

 

Όχι αυτό δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν κοπείς υπομένεις αναγκαστικά και τα γραπτά...

Επίσης ξέρεις πότε περίπου θα είναι οι αιτήσεις και οι εξετάσεις του νοεμβρίου? Γιατί στο σαιτ τους δε λεει κάτι σχετικό (έχει του Μαίου)

Link to comment
Share on other sites

Pass...άσε που πήρα και High Pass στο Speaking...αυτά είναι :D
Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...