Jump to content

Βραχιολάκι Lance Armstrong


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθολου υπερβολικο και καθολου αυστηρο!! Τα ειπες οπως επρεπε...!

Ειναι καιρος να χρησιμοποιησουμε αυτο το καταναλωτικο εργαλειο που λεγετε "μοδα" για σωστους σκοπους... Αν και αυτο το βραχιολακι ειναι κατι παραπανω απο μοδα!!

 

Αληθεια ολοι εσεις που το κατηγορειται οτι αποτελει απλα μοδα τι δωρεες εχετε κανει για κοινοφελεις σκοπους?? Ποσες φορες εχετε κανει καποια δωρεα συνειδητα σε καποιο ιδρυμα για τον καρκινο?? Ακομα και οι προσφορες για τα θυματα απο το περιβοητο τσουναμι κατηντησαν μοδα!! Το βραχιολακι σας πειραξε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που μπορω να τα βρω?θεσσαλονικη ξερει κανεις σιγουρα?ειδε πουθενα?στο fokas sport εχει?
Link to comment
Share on other sites

http://www.laf.org

ανα δεκαδα και το συνολικο κοστος ειναι 23€ ( 10 βραχιολια,εξοδα αποστολης)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε οτι η μεγαλη πλειοψηφια των ατομων το φοραει λογω μοδας...

Συμφωνουμε οτι ισως πολλοι να μην ξερουν καν τι ειναι... (εγω αν και ηξερα,ρωτησα μια γνωστη μου τι ειναι, και μου απαντησε οτι το φορουν και οι παικτες του basket στο NBA για να ξεχωριζουν ο ενας τον αλλο!! :what: :shock: )

Συμφωνουμε οτι το ποσο ειναι ιδιαιτερως μικρο...

Συμφωνουμε οτι ειναι προτιμοτερο να πας να κανεις μια -μεγαλυτερη - δωρεα σε καποιο ιδρυμα...

 

..........Ε και;

Εφοσον ακομα και να το αγοραζουν ατομα για να γινουν trendy βοηθουν -αθελα τους ή ενσυνειδητα- καποιον συνανθρωπο τους εμενα μου φτανει!!Μακαρι να το φοραει ολος ο κοσμος!Σιγουρα θα προτιμουσα ολοι αυτοι να εκαναν μια μεγαλυτερη προσφορα για οποιοδηποτε κοινωφελη σκοπο,αλλα ακομα κι αυτο ενα βημα προς το καλυτερο ειναι! ;)

 

Y.Γ:Sorry αν φαινεται καπως υπερβολικο/αυστηρο το post αλλα δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα,απλα δεν μου αρεσε η εν λογω νοοτροπια... :O

Συμφωνώ απόλυτα!!I hate trends αλλά το συγκεκριμένο φυσικά και θα το φόραγα.Έχω χάσει δικό μου άνθρωπο από καρκίνο και αν το βρώ κάπου θα αγοράσω και όχι μόνο ένα.Αν ξέρει κανείς που υπάρχουν εκτός από net ας μας πεί.thnx :)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τις μπλουζίτσες που είχαν βγει για το καρκίνο του μαστού δεν τις είχαν κάνει καρα-trendy; Δεν τις φόραγε η μια και η άλλη; Προς Θεού δεν αντιλέγω ίσα ισα καλά κάνανε γιατί διαδόθηκε ευρέως στη συνείδηση του κοινού αλλά αν είναι κι αυτό για καλό σκοπό τότε γιατί να μην το φοράνε όσοι ενδιαφέρονται; :rolleyes: :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Τις μπλουζίτσες που είχαν βγει για το καρκίνο του μαστού δεν τις είχαν κάνει καρα-trendy; Δεν τις φόραγε η μια και η άλλη; Προς Θεού δεν αντιλέγω ίσα ισα καλά κάνανε γιατί διαδόθηκε ευρέως στη συνείδηση του κοινού αλλά αν είναι κι αυτό για καλό σκοπό τότε γιατί να μην το φοράνε όσοι ενδιαφέρονται; :rolleyes: :)

 

Ασε που εκεινες οι μπλουζες κοστιζαν και αρκετα χρηματα οποτε δεν ηταν "προσβασιμες" σε καποιο κομματι του πληθυσμου.Συν το οτι το βραχιολακι ειναι τοσο φτηνο που δεν θεωρεις οτι εχει υπερ-τιμηθει (με την κυριολεκτικη εννοια)

...Οχι οτι ημουν εναντιον των μπλουζων,ετσι!; :cool:

 

Συμφωνώ απόλυτα!!I hate trends αλλά το συγκεκριμένο φυσικά και θα το φόραγα.Έχω χάσει δικό μου άνθρωπο από καρκίνο και αν το βρώ κάπου θα αγοράσω και όχι μόνο ένα.Αν ξέρει κανείς που υπάρχουν εκτός από net ας μας πεί.thnx :)

Μια γνωστη μου το πηρε (πριν καμια δεκαρια μερες,δεν ξερω αν εχει τωρα) απο το επισημο μαγαζι της Nike στη Θεσσαλονικη (στην Τσιμισκη)

Αν περασω αυριο θα ρωτησω και θα σας ενημερωσω.

Υποθετω λοιπον θα εχει και σε καποιο Nike μαγαζι στην Αθηνα Tinkerbell

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να τα βρω?θεσσαλονικη ξερει κανεις σιγουρα?ειδε πουθενα?στο fokas sport εχει?

 

Μπορείς να τα βρεις στα μαγαζιά της Nike στην Τσιμισκή και στη Γιαννιτσών (City Gate). Μόνο το κίτρινο όμως. Τα άλλα υπάρχουν στα Peter Sport και στο Τετράγωνο (όπως και το κίτρινο αλλά αυτοί αισχροκερδούν και τα πουλάνε 6 και 9 ευρώ το ένα(!) αντί 1 που κάνει κανονικά) :wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστη μου το πηρε (πριν καμια δεκαρια μερες,δεν ξερω αν εχει τωρα) απο το επισημο μαγαζι της Nike στη Θεσσαλονικη (στην Τσιμισκη)

Αν περασω αυριο θα ρωτησω και θα σας ενημερωσω.

Υποθετω λοιπον θα εχει και σε καποιο Nike μαγαζι στην Αθηνα Tinkerbell

Thnx! :)

Μακάρι πάντως να έχουν ακόμα γιατί όλοι λένε ότι έχουν εξαντληθεί..

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και το μαυροασπρο που ειναι για να βοηθησεις την καμπανια την NIKE για τον ρατσισμο αλλα και το κιτρινο που εχετε πει πολλες φορες ποιος ειναι ο σκοπος του..

Τα μαυροασπρα τα ειχα παρει απο αγγλια και εφοδιασα ολη την οικογενεια και ενας φιλος μου απο την ουαλια μου εφερε το κιτρινο..

Εχουν βγει και κατι αλλα που γραφουν πανω Ι WILL και λεει οτι βοηθας οικογενειες για την καταπολεμηση πολλων αρωστιων..

Αυτα τα πηρα απο ενα μαγαζι στην γλυφαδα..

Εχει 4 χρωματα (και δεν ειναι μουφα)..Οντως αυτα τα βραχιολακια εχουν γινει μοδατα αλλα καλο θα ειναι να υπαρχουν γιατι ενα 15χρονο δεν θα πηγαινε ποτε

να κανει καταθεση σε μια τραπεζα κλπ κλπ..

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@Freddie.

 

το κιτρινο,ειναι του αντικαρκινικου ιδρυματος του Lance Armstrong, Το κιτρινο ειναι κουραγιο και δυναμη, συν τοις αλλοις πηρε το χρωμα του λογω του κιτρινου Jersey που φοραει ο Leader του Tour De France, τον ποιο δυσκολο γυρο ποδηλασιας στον κοσμο τον οποιο ο Λανς εχει κατακτησει 6 συνεχομενες χρονιες απο το 99 οποτε και θεραπευτηκε απο τον καρκινο.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ego pantos mexri thn stigmh pou diabasa to sygekrimeno thread den hksera kan gia thn uparksh-poso mallon thn sumbolikothta- tou vraxioliou..

proth fora to eida deytera tou pasxa..to forouse enas tragoudisths se gnosto magazi ths 8essalonikhs..upe8esa pos htan apla kati pou forouse aytos-ka8os olo tou to look htan elafros trendu-pardalo...gia na eimai eilikrinhs de mou poluarese..

pantos an vro na poulane tetoio braxiolaki 8a to agoraso ki as mh to balo pote mou...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

PMNEDM συμφωνώ μαζί σου:wink:, αν διάβασες και το προηγούμενο post μου, το ίδιο λέω κι εγώ.

Είναι φανερό ότι μέσω των διασημοτήτων, οι εταιρίες προσπαθούν να προωθήσουν πολλά πράγματα, όχι μόνο το LIVESTRONG...:secret:

Αυτό δείχνει πόσο εύκολα μπορούν να χειραγωγηθoύν οι σημερινοί άνθρωποι .. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το χάρισε μια φίλη που αγόρασε αρκετά για να βοηθήσει και ΜΠΡΑΒΟ της

Μου αρέσει γιατί 1) συμβάλω και εγώ έστω στο ελάχιστο να παραμένει στο μυαλό των ανθρώπων ο αγώνας κατά του καρκίνου 2) μου αρέσει το χρώμα είναι το αγαπημένο μου το κίτρινο για όσους λένε περί αντρισμού και βραχιολιού και όσο γίνετε πιο σπάνιο τόσο πιο πολύ μου αρέσει. Και να πω ότι είναι ΠΟΛΥ ΓΕΡΟ μιας και το φοράω ότι και να κάνω , δουλειές φασίνες κουβάλημα ύπνο , το πατάω το τραβάω και είναι μια χαρά.

και 3) δεν είμαι χειραγωγημένος ούτε περιμένω να με χειραγωγήσουν οι Χ αμερικανοί.

Αλλά μου το χάρισαν μου αρέσει το φοράω

Ναι θα προτιμούσα να συνεισφέρω οικονομικά σε ελληνικούς οργανισμούς

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει και κατι αλλα που γραφουν πανω Ι WILL και λεει οτι βοηθας οικογενειες για την καταπολεμηση πολλων αρωστιων..

Αυτα τα πηρα απο ενα μαγαζι στην γλυφαδα..

Τα συγκεκριμένα είναι original?Γιατί άμα δεν είναι,τότε δεν πάνε και τα λεφτά στον σκοπό τους.Αν ναι,τότε plz πες μου αν μπορείς το μαγαζί που τα πήρες στην Γλυφάδα. :)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι απο Βεροια και δεν εχει καταστημα Nike (Adidas εχει), και μεσω ιντερνετ ειναι λιγο δυσκολο να παραγγειλω, δεν εχω πιθανοτητες να παρω ενα; :(

 

EDIT: Σε καποιο καταστημα αθλητικων (οχι συγκεκριμενης εταιριας) μπορω να βρω; :worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουθενά στην Καλλιθέα ή κέντρο ξέρει κανείς που τα πουλάνε?Συγκεκριμένο μαγαζί εννοώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα ξεχωρισουμε επισης ποιο ειναι το αντιρατσιστικο και ποιο το αντικαρκινικο...

Δεν ειναι ολα ιδια...Το διπλο βραχιολακι ειναι αντιρατσιστικο (ασπρο -μαυρο,κιτρινο-μαυρο)

ενω το μονο ειναι αντικαρκινικο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο φίλη που δουλεύει στο factory outlet,έμαθα πως στο εκεί κατάστημα της nike ούτε έχει,ούτε πρόκειται να φέρει.Της είπαν να κοιτάξει σε nike shops.

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Nα ξεχωρισουμε επισης ποιο ειναι το αντιρατσιστικο και ποιο το αντικαρκινικο... Δεν ειναι ολα ιδια...Το διπλο βραχιολακι ειναι αντιρατσιστικο (ασπρο -μαυρο,κιτρινο-μαυρο) ενω το μονο ειναι αντικαρκινικο.
Ανάλογα με το χρώμα διαφέρει και ο σκοπός για τον οποίο δίνονται τα χρήματα.

 

KITPINO: για τον καρκίνο (το φορούν Τζον Κέρι, Φανή Χαλκιά, Μπρους Γουίλις, Σέριλ Κρόου)

ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ: ενάντια στον ρατσισμό (το φορά ο Τιερί Ανρί )

POZ: για τον καρκίνο του μαστού (το φορά η Νικόλ Κίντμαν)

ΑΣΠΡΟ: κατά της φτώχειας (το φορά ο Τόνι Μπλερ)

ΜΠΛΕ: για τα θύματα του τσουνάμι

KOKKINO: για τις καρδιοπάθειες και το AIDS (το φορά η Ναόμι Κάμπελ)

MOB: για την ενδοοικογενειακή βία

ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ: για το παιδικό σύνδρομο Άσπεργκερ

ΠΡΑΣΙΝΟ: για τις οικολογικές καταστροφές και για δωρεά οργάνων

ΧΡΥΣΟ: για τον παιδικό καρκίνο

MAYPO: για το μελάνωμα

(πηγή: ΤΑ ΝΕΑ on-line)

 

Στην Ελλάδα κυκλοφορούν κυρίως τα κίτρινα και τα ασπρόμαυρα.

 

Επίσης εδώ έχει και άλλα χρώματα.

 

Συμφωνουμε οτι ισως πολλοι να μην ξερουν καν τι ειναι... (εγω αν και ηξερα,ρωτησα μια γνωστη μου τι ειναι, και μου απαντησε οτι το φορουν και οι παικτες του basket στο NBA για να ξεχωριζουν ο ενας τον αλλο!! :what: :shock: )
Παρόνοια βραχιολάκια φοράνε και αρκετοί παίκτες στο nba, όπως είπε και η φίλη σου (nike id bands). Τα κατασκευάζει και πάλι η nike και είναι πιο ακρίβα, γύρω στα 5-6 € το ένα, και πωλούνται σε σετ των τριων.

 

http://www.kickz101.com/v1/catalogue/accessories/nikebib/pics/nike_bib_brr.jpg

 

Αυτά ΔΕΝ συνεισφέρουν σε κάποιο από τους σκοπούς που έχουν αναφερθεί.

 

Τέλος συμφωνώ με απόλυτα με τον PMNEDM. Αν κάνοντας μόδα αύτα τα βραχιολάκια, ή και ότιδηποτε άλλο, καταφέρνουν να μαζέψουν χρήματα, που ποτέ δεν θα συγκεντρώνονταν στους ανοιχτούς λογαριασμούς των διάφορων ιδρυμάτων, τότε μπράβο σε όποιον είχε αυτή τη καταπληκτική ιδέα (Αrmstrong?).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα βραχιολακια τα φερνουν ολα τα αθλητικα μαγαζια καθως και τα επισημα καταστηματα της ΝΙΚΕ... Οποτε ο καθενας μπορει να τα προμηθευτει και κοστιζουν 1 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγείλει αρκετά, αν θέλει κάποιος που δεν μπορεί να παραγγείλει μέσω internet έχω βάλει 10 στο fleamarket.

Πιστεύω ότι θα τα έχω σε λιγότερο από 10 ημέρες .

 

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2903008

irouvas.com
Link to comment
Share on other sites

Το βραχιολακι αυτο, ειναι ελαστικο;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγείλει αρκετά, αν θέλει κάποιος που δεν μπορεί να παραγγείλει μέσω internet έχω βάλει 10 στο fleamarket.

Πιστεύω ότι θα τα έχω σε λιγότερο από 10 ημέρες .

 

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2903008

 

Και για ποιό λόγο κάποιος να το πάρει απο σένα με 2.5€ αντί για 1€ που έχει κανονικά; :worry:

Link to comment
Share on other sites

e na mhn bgalei tpt to palikari???an 8es parhgeile ki esu meso internet kai plhrose ta 1e to ena :)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...