Jump to content

Κρυπτονομίσματα


tollisth
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα θέμα για να μιλήσουμε και να λύσουμε σχετικές απορίες σχετικά με τα κρυπτονομίσματα
Link to comment
Share on other sites

Κρυπτονομισματα???Τι΄ναι παλι τουτο?
Έλα μωρέ.. ξέρεις..Bitcoin κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε γραψε κι εσυ bitcoin να καταλαβουμε.Ακου κρυπτονομισματα....:lol:.Πρωτη φορα την ακουω την λεξη.
Link to comment
Share on other sites

Το bitcoin είναι ένα από τα εκατοντάδες πλέον,τώρα ψάχνω να δω τι παίζει με τα υπόλοιπα και ποιο πολύ με το ripple
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ασχολειται κανείς;

αρχισα να διαβαζω μερικα πραγματα για να δω πως λειτουργει, για τα εκατονταδες(!;) που υπαρχουν, ποια site αξιζουν για ανοιγματα λογαριασμων.

εχετε να προτεινετε καμια ιδεα για αρχαριο;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εύκολο είναι να χάσεις πάρα να βγάλεις από ότι είδα με άτομα που ασχολήθηκαν πάντως αν θέλεις να ασχοληθείς για την εμπειρία και σε σε περισσεύουν κάποια χρήματα για αυτό τον σκοπό ok,όσοι έβγαλαν νομίζω είναι όσοι το είχαν ψιλιαστεί νωρίς η είσαι γνωστής το πως ακριβώς δουλεύει όλο αυτό
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είναι απίστευτο σε ένα forum που καταπιάνεται με την τεχνολογία πόσοι λίγοι καταπιάνονται με τα κρυπτονομίσματα σε θεωρητικό ή πρακτικό επίπεδο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο σε ένα forum που καταπιάνεται με την τεχνολογία πόσοι λίγοι καταπιάνονται με τα κρυπτονομίσματα σε θεωρητικό ή πρακτικό επίπεδο.
Μήπως επειδή είναι πεταμένα λεφτά και χαμένος κόπος και χρόνος η όλη προσπάθεια;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι πεταμένα λεφτά και χαμένος κόπος και χρόνος η όλη προσπάθεια;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενω το να αγοραζουμε καθε 6μηνο κινητα που εχουν υπολογιστικη δυναμη μεγαλυτερη του υπολογιστη που η ΝΑΣΑ χρησιμοποιησε για να στειλει το Apollo11 στη Σεληνη, απλως για να βγαζουμε σελφιζ και να ποσταρουμε στα social media (ξοδευοντας πλεον παραπανω απο ενα βασικο μισθο) ειναι υγιης και παραγωγικη τοποθετηση των χρηματων μας.............

 

Το blockchain και η ολη φιλοσοφια γυρω του ειναι πολυ παραπανω απο ενα κρυπτονομισμα. Απλως ολοι εχουν εστιασει στα κρυπτος γιατι ειναι πιασαρικο θεμα, με αποτελεσμα να εχει προσελκυσει παρα πολλους αλογομουρηδες. Κι ο,τι πιασουν στα χερια τους οι αλογομουρηδες, βλεπετε τι γινεται.

 

Blockchain ομως δεν ειναι μονο τα κρυπτος, κι εγω θα ηθελα να εχει ανοιξει ενα νημα και γι' αυτο, τι στο καλο, εδω ανοιξε νημα για τον Παριο.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. Μια πολύ μεγάλη εταιρία εδώ στην Ελλάδα ήθελε να προσλάβει στελέχη για να αναπτύξουν εφαρμογές blockchain και αδυνατούσε να βρει καταρτισμένα άτομα. Προσέλαβε κάποιους και τους έστειλε για εκπαίδευση στο εξωτερικό... Λες και είμαστε ξεκομμένοι από τον υπόλοιπο κόσμο. Δυστυχώς είμαστε πίσω στην καινοτομία...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Επεκτείνοντας το ράλι που έχουν τροφοδοτήσει οι ενδείξεις ότι το μεγαλύτερο κρυπτονόμισμα του κόσμου αρχίζει να γίνεται αποδεκτό από τους μεγάλους επενδυτές, το bitcoin κατέγραψε νέο ιστορικό υψηλό στα 50.602 δολάρια, ενώ λίγο μετά τις 14.00 ώρα Ελλάδας, κατέγραφε άνοδο 5% στα 50.300 δολάρια.

 

Από τις αρχές του έτους έχει ενισχυθεί περίπου κατά 72%, με το μεγαλύτερο μέρος της ανόδου να καταγράφεται αφού η εταιρία ηλεκτρονικών αυτοκινήτων Tesla γνωστοποίησε ότι είχε αγοράσει bitcoin αξίας 1,5 δισεκ. δολαρίων και πως θα δέχεται το κρυπτονόμισμα ως μέσο πληρωμής.

https://www.imerisia.gr/agores/6760_bitcoin-espase-gia-proti-fora-fragma-ton-50000-dolarion

Link to comment
Share on other sites

Tο πολύ σε 5 χρόνια θα φτιάξει η Ε.Ε. δίκο της ψηφιακο Ευρώ διάβασα. Απο την μια τους βολέυει αλλά απο την άλλη πως θα ξεπλένουν χρήματα τους? Εκτός αν δεν καταργήσουν τα μετρητά αλλά τότε γιατί να φτιάξουν ψηφιακό?
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η σκέψη του ψηφιακού ευρώ το οποίο και πάλι θα είναι υπό τον έλεγχο κάποιας τράπεζας με την όλη ιδέα των crypto ωεω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ρε παίδες, αξίζει να ασχοληθεί κάποιος τώρα με την εξόρυξη που είναι κάπως πεσμένη η ισοτημία ή τα λέφτα που θα κοστήσει τώρα η αγορά του μηχανίματος θα γίνει απόσβεση σε κανένα χρόνο και βάλε? Απο ρεύμα έτσι όπως είναι η περιπτωσή μου δεν θα μου φουσκώσει ο λογαριασμός πάντως.

Edited by sv7n
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...