Jump to content

Nokia 6 (2018)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος που θα βρω Tempered Glass για το συγκεκριμένο κινητό;

Έχω βάλει ένα αλλά έχει τουλάχιστον 2 χιλιοστά δεξιά και άλλα 2 αριστερά κενό.

Υποτίθεται ότι ήταν για το συγκεκριμένο μοντέλο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος που θα βρω Tempered Glass για το συγκεκριμένο κινητό;

Έχω βάλει ένα αλλά έχει τουλάχιστον 2 χιλιοστά δεξιά και άλλα 2 αριστερά κενό.

Υποτίθεται ότι ήταν για το συγκεκριμένο μοντέλο

 

Αυτό συμβαίνει γιατί η οθόνη είναι λίγο κυρτή.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Στο ύψος είναι τέλειο. Μήπως μου έδωσε universal 5.5 οθόνη σκέφτομαι η άλλη αναλογία 18 προς 9 και δεν κάνει;

Η δεν παίζει αυτό το σενάριο;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Στο ύψος είναι τέλειο. Μήπως μου έδωσε universal 5.5 οθόνη σκέφτομαι η άλλη αναλογία 18 προς 9 και δεν κάνει;

Η δεν παίζει αυτό το σενάριο;

 

Όχι όλες έτσι για την συσκευή αυτή. Κι εμένα έτσι είναι,με κενό δεξιά και αριστερά.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα να ευχηθώ χρόνια πολλα.

Καιστην συνέχεια να ενημερώσω ότι βγήκε η ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου. Επίσης έχουν ανακοινωθεί ποιες συσκευές νοκια θα αναβαθμιστούν σε αντροιτ 9. Όλες.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά !!

Οι συσκευές που θα λάβουν την αναβάθμιση είναι όσες έχουν κυκλοφορήσει μέσω της HMD Global, με τη Nokia να αναφέρει πως το Android Pie θα είναι διαθέσιμο για τις σειρές, 3, 5, 6 και 8. Το Nokia 7+ είναι μέρος του προγράμματος Android One και εξασφαλίζει αναβαθμίσεις για δύο χρόνια, με την αναβάθμιση σε Android Pie να συμπεριλαμβάνεται σε αυτές, όπως η ίδια η Nokia συμπληρώνει στο Twitter.

 

Πηγή

https://techblog.gr/mobile/i-nokia-anakoinose-ta-smartphone-poy-anavathmizontai-se-android-pie/

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά !!

Οι συσκευές που θα λάβουν την αναβάθμιση είναι όσες έχουν κυκλοφορήσει μέσω της HMD Global, με τη Nokia να αναφέρει πως το Android Pie θα είναι διαθέσιμο για τις σειρές, 3, 5, 6 και 8. Το Nokia 7+ είναι μέρος του προγράμματος Android One και εξασφαλίζει αναβαθμίσεις για δύο χρόνια, με την αναβάθμιση σε Android Pie να συμπεριλαμβάνεται σε αυτές, όπως η ίδια η Nokia συμπληρώνει στο Twitter.

 

Πηγή

https://techblog.gr/mobile/i-nokia-anakoinose-ta-smartphone-poy-anavathmizontai-se-android-pie/

 

Αυτό το άρθρο είχα διαβάσει και εγώ.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Η νοκια ανακάμπτει αργά και σταθερά .

Είναι αξιόπιστα και τίμια κινητά.

Εγώ έβαλα την εφαρμογή της Google cam 3.8 και είδα μεγάλη διαφορά από στοκ πρόγραμμα στο 6.1 που εχουμε

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πόσο θα αντέξει το κινητό σε android 9 και δεν θα έχει κολλήματα λόγω κατασκευής .Επίσης το μοντέλο αν έχει κανεις προσέξει έχει θέμα με το ραδιόφωνο.Δεν πιάνει καλά τους σταθμούς ακόμα και με καλό καλώδιο .
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πόσο θα αντέξει το κινητό σε android 9 και δεν θα έχει κολλήματα λόγω κατασκευής .Επίσης το μοντέλο αν έχει κανεις προσέξει έχει θέμα με το ραδιόφωνο.Δεν πιάνει καλά τους σταθμούς ακόμα και με καλό καλώδιο .

Γενικώς ή μόνο στο δικό σου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το ράδιο ,σε 2 διαφορετικές συσκευές το έχω παρατηρήσει ,κανονική χρήση ,χωρίς κακομεταχείριση.
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάλε ενημέρωση Nokia camera 247 mb ..

Ημαρτον

 

Comprehensive support for Google Lens and Google Motion

New carousel design to bring you a brand new camera experience while switching among different modes

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας βγάζει αναμμένη οθόνη; Εμένα 6 ώρες.

Επίσης μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι;

 

Ενώ στο lg g5 με android 7 συνδέω 2 bluetooth συσκευές και τις χειρίζομαι από την taskbar, στο pure android 8.1 συνδέονται μεν οι 2 συσκευές αλλά δεν εναλλάσονται από taskbar παρά μόνο μέσα από το μενού του bluetooth.

 

Η μια συσκευή bluetooth συνδέεται με το αυτοκίνητο (aux) για να ακούω μουσική από το κινητο και η άλλη συσκευή είναι handsfree.

 

Όταν χρησιμοποιώ την πρώτη συσκευή για μουσική και δεχομαι εισερχόμενη κλήση θα απαντούσα πατώντας το κουμπι του hands free απευθείας είτε από taskbar.

 

Τώρα δεν γίνεται.. καμιά ιδέα;

Στη διάρκεια της κλήσης υπάρχει η επιλογή του από που θες να έρχεται ο ήχος της. Από ηχείο, ακουστικό, Bluetooth? Δοκίμασε εκεί να το δεις μήπως και υπάρχει επιλογή συσκευής Bluetooth.
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Στη διάρκεια της κλήσης υπάρχει η επιλογή του από που θες να έρχεται ο ήχος της. Από ηχείο, ακουστικό, Bluetooth? Δοκίμασε εκεί να το δεις μήπως και υπάρχει επιλογή συσκευής Bluetooth.

 

Το χω δει δεν υπάρχει.. μπαίνω μέσα στο μενού Bluetooth και επιλέγω manual

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάλε ενημέρωση Nokia camera 247 mb ..

Ημαρτον

 

Comprehensive support for Google Lens and Google Motion

New carousel design to bring you a brand new camera experience while switching among different modes

 

Εγώ την έκανα ,μπήκα στην εφαρμογή 5ης κάμερα και πλέον το μενού είναι νέο. Προστέθηκαν λειτουργίες. Αυτά έτσι με πρώτη ματιά,δεν το έψαξα παραπάνω.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα ,μπήκα στην εφαρμογή 5ης κάμερα και πλέον το μενού είναι νέο. Προστέθηκαν λειτουργίες. Αυτά έτσι με πρώτη ματιά,δεν το έψαξα παραπάνω.

Βελτιώθηκε η κάμερα καθόλου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν είδα κάποια διαφορά. Απλα ότι άλλαξαν οι επιλογές -τροποι λήψεως- που έγινε πλέον κυλιόμενο μενου δεξια-αριστερα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Google camera cstark 3.8 version και βλέπω μεγάλη διαφορά από την προηγούμενη έκδοση της μαμάς κάμερας. Τώρα μετα το update της (μαμάς) δεν ξερω

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκτος απο την καμερα που παρουσιαζει αρκετα συχνα προβληματα, γενικα το κινητο εχει πολυ φτωχη εμπειρία χρησης. Πολλες εφαρμογες αργουν να ανοιξουν, άλλες φορες κολλανε εντελώς.

 

Συμβαινει σε καποιον αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποια προβλήματα. Όλα πάνε "ρολόι"
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να βάλω το update Αυγούστου, η συσκευή έκλεισε και δεν ανοίγει.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Όχι ποτέ καμία σχέση σε μενα

Ούτε εγώ έχω κάποια προβλήματα. Όλα πάνε "ρολόι"

 

Περίεργο, θα δοκιμάσω να κανω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και να το ξαναστησω απο την αρχη. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα της συσκευής τι λέει; Έχει κι αυτή τα προβλήματα του 8 ή είναι καλύτερη;

Με λίγα λόγια θέλει κι εδώ την gcam;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε ακούσει τίποτα για το πότε θα έρθει το 6.1 Plus στην Ελλάδα; Στο S4 Mini που έχω έχει αρχίσει να χαλάει η οθόνη και ψήνομαι να πάρω το Nokia 6.1 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...