Jump to content

Προταση για φιλτρο νερου;


Lux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Εγώ που έκανα πρόσφατα ανακαινιση έβαλα και καινουργιες σωλήνες και στο δικτυο κούμπωσα ενα 3M AP903.Θεωρείται κορυφαιο στην κατηγορία του φιλτράρει κοντα στις 400.000 λίτρα.640 ευρώ μαζί με την εγκατάσταση αλλα για μια δεκαετία ησυχάζεις.Πινεις νερό και απο το καζανάκι !
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει φίλτρο νερού Veluda. Πάρα πολύ ευχαριστημένος!!!! Το κακό είναι ότι μου μυρίζουν όλα τα άλλα νερά, ακόμα και τα εμφιαλομένα :blink:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει 4 χρόνια τώρα ένα κάτω πάγκου με 3 φίλτρα.

1. Προφίλτρο στερεών σωματιδίων*mic*της ΑQUAFILTER (USA), πιστοποιημένο κατα NSF,* για αφαίρεση χώματος,σκουριάς και μικροσωματιδίων εως και*1 micron.*

2. Φίλτρο για άλατα και σίδηρο αν θυμάμαι καλά

3.Φίλτρο*Matrikx PB1 (NSF)*της KX TECHNOLOGIES (USA), για την ολοκληρωτική αποχλωρίωση του νερού, την δραστική μείωση μιας σειράς Οργανικών πτητικών ενώσεων (VOCs),*την αφαίρεση μικροσωματιδίων (0,5 micron), παρασίτων και κυστών σε ποσοστό 99%, προσφέροντας παράλληλα*μείωση του μόλυβδου*με τη χρήση ειδικής ρητίνης αφαίρεσης βαρέων μετάλλων.Eξαφανίζει την όποια δυσάρεστη οσμή και γεύση απο το νερό βρύσης.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να πιω από βρύση πλέον, μυρίζει χλώριο.

Περίπου 55€ η χρονιά βγαίνει.

Τα 2 πρώτα στο 6μηνο, το 3ο ανά έτος.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και μερικά χρόνια το φίλτρο της Aquacera . Αμερικανική εταιρία που βγάζει τον άνθρακα aquametix , ο οποίος είναι μίξη διαφόρων ειδών άνθρακα με διαφορετικές ιδιότητες κατακράτησης ο καθένας , και ζεόλιθου . Ο ζεόλιθος κατακρατά βαρέα μέταλλα , χρώμιο , νιτρικά , αρσενικό και πάρα πολλά πράγματα .

Το νερό είναι τρομερό , τα τελευταία χρόνια έχω δοκιμάσει

Matrikx pb1

Matrikx cto

Matrikx cto plus

Pure LrC

Pure Ufc 0.01m

Doulton ultracarb

Aquametix

Cerametix .

Cerametix μακράν το καλύτερο ανταλλακτικό φίλτρο . Μειώνει άλατα και σκληρότητα . Είναι 3ων σταδίων σε ένα φυσίγγιο . Πολύ ευχαριστημένος

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Ότι φίλτρο και να βάλει κάποιος μόνο καλό κάνει για την υγεία του σε σχέση με το άθλιο νερό της βρύσης. Προσωπικά χρησιμοποιώ τα τελευταία 6 χρόνια τα ελληνικά φίλτρα olympus και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Λογικές τιμές και made in Greece! Ότι άλλο νερό πιω μου μυρίζει μέχρι και τα εμφιαλωμένα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στο φίλτρο νερού . Έχω βάλει 10" φίλτρο . Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό στην περιοχή Κεραστίνι - Πειραιά ; Μέχρι 30 - 35 ευρώ . Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...