Jump to content

HP IPAQ hw6515


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα τα προγραμματα destinator στυλ θελουν εγκατασταση στη μνημη του κινητου και οχι στη καρτα για να δουλεψουν σωστα,αλλιως δε βγαζουν σημα και φυσικα ανα 2 μερες update gps data μεσω πι-σι.

Τωρα εγω αναβαθμισα τη rom μια χαρα απλα πρεπει να βαλετε το σωστο αρχειο δειτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329&page=98

Αγορασα και απο media markt την extended battery και φυσικα λυνεται το προβλημα αναμονης,αξιζει τα ΄λεφτα γιατι εχει και φορτιστη μαζι.

A fanatic fan of a Legend and a Man with a Child's Heart

MJHellas.gr The First and only Greek Michael Jackson Fan Base

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia kalimera.to pdsgate yparxei kapou spasmeno?to nydidot virtual display to exei xrisimopoiisei kaneis?egw to 6515 to pira prin 15 meres.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα προγραμματα destinator στυλ θελουν εγκατασταση στη μνημη του κινητου και οχι στη καρτα για να δουλεψουν σωστα,αλλιως δε βγαζουν σημα και φυσικα ανα 2 μερες update gps data μεσω πι-σι.

Τωρα εγω αναβαθμισα τη rom μια χαρα απλα πρεπει να βαλετε το σωστο αρχειο δειτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329&page=98

Αγορασα και απο media markt την extended battery και φυσικα λυνεται το προβλημα αναμονης,αξιζει τα ΄λεφτα γιατι εχει και φορτιστη μαζι.

 

apo pou anabathises ti rom?me poio tropo?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα.

 

Εκεί όπου όλα δούλευαν μια χαρά στο 6515 αποφασίζω για δικούς μου λόγους να κάνω unistall το destinator pn και το gpsgate.Μετά πάω να το ξαναβάλω και το άτιμο το destinator λέει ότι δεν βρίσκει το gps! Τι έγινε?

 

Βάζω gpsgate το οποίο και πρασινίζει αλλά μέσα στο destinator λέει ότι δεν βρέθηκε gps ενώ όταν απενεργοποιώ το gpsgate το βρίσκει όταν πάω και κάνω εύρεση,αλλά δορυφόρους δε βρίσκει και κατά συνέπεια το στίγμα μου.

 

Έχω κάνει unistall και install 3 φορές και στη μνήμη της συσκευής και στη mini SD αλλά τπτ.Τι κάνω λάθος ρε παιδιά?Πρώτα όλα δούλευαν μια χαρά τώρα τπτ.Επιπλέον χρησιμοποιώ και το "patch 65.. en"

 

Οποιαδήποτε πρόταση είναι καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw tim symbolaio kai den mporw na steilw sms oute mms.parakalv boitheia.

 

Αυτό είναι πρόβλημα του δικτύου.Πάρε την TIM να σου πει όλες τις ρυθμίσεις για sms kai mms και τις εισάγεις ξανά.Είναι πιθανό να έχουν χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα.

Βάζω gpsgate το οποίο και πρασινίζει αλλά μέσα στο destinator λέει ότι δεν βρέθηκε gps ενώ όταν απενεργοποιώ το gpsgate το βρίσκει όταν πάω και κάνω εύρεση,αλλά δορυφόρους δε βρίσκει και κατά συνέπεια το στίγμα μου.

 

Καλημερα. Εχω λίγα posts στο forum αλλα ισως μπορέσω να βοηθήσω.

Καταρχήν έχεις ορίσει virtual port στο gpsgate? Αν όχι όρισε την (συνήθως χρησιμοποιείται η COM8). H COM7 ειναι το GPS Receiver.

 

Κατα δεύτερον (και αφού πρασινίζουν όλα κλπ) πρέπει το destinator να βρει την πόρτα. Πηγαινε και ορισε του την πόρτα που έχεις ορίσει στο gpsgate. Λογικά θα παίξει

 

Υ.Γ. Γιατί δεν εγκαθιστάς το Destinator 6? Και οι χάρτες παίζουν και το gpsgate ΔΕΝ χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Γιατί δεν εγκαθιστάς το Destinator 6? Και οι χάρτες παίζουν και το gpsgate ΔΕΝ χρειάζεται...

 

Το πρόβλημα το έλυσα εδώ και καιρό με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που μου περιγράφεις.Σ'ευχαριστώ πάντως.

 

Με το destinator 6 νομίζω θα έχω πρόβλημα όσον αφορά την ανάλυση

240X240 ή όχι? Όπως έχω πει χρησιμοποιώ ένα ειδικό patch για να μην έχω παρόμοιο πρόβλημα με το pn.Υπάρχει κάτι ανάλογο για το destinator 6?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έλυσα εδώ και καιρό με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που μου περιγράφεις.Σ'ευχαριστώ πάντως.

 

Με το destinator 6 νομίζω θα έχω πρόβλημα όσον αφορά την ανάλυση

240X240 ή όχι? Όπως έχω πει χρησιμοποιώ ένα ειδικό patch για να μην έχω παρόμοιο πρόβλημα με το pn.Υπάρχει κάτι ανάλογο για το destinator 6?

 

 

rapidshare.de/files/32167008/Destinator.inf

 

Παιζει καλα σχεδον σε ολες τις οθονες του destinator. Για χρήση μόνο με το ocean theme

Link to comment
Share on other sites

Α και μήπως ξέρετε και κανένα player για 6515?

 

Γιατί με το windows media player έχω αγανακτήσει και με ότι άλλους έχω δοκιμάσει έχω το συνηθισμένο πρόβλημα με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Destinator/Skin/All

 

Αυτό το inf "παίζει" καλά μόνο με το ocean theme. Αν χρησιμοποιήσετε άλλο theme (πχ red) τότε θα επιστρέψετε πάλι στο 320Χ240

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν γραφει κανείς εφαρμογές που θεωρεί απαραίτητες για την συσκευή..

 

Τουλάχιστον μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει λεγοντας μου ποια εφαρμογη μπορει να αντικαταστήσει τον ενσωματομένο dialer και contacts manager ωστε να έχω παραπάνω επιλογές, οπως αντιστοίχηση ringtone και φώτο?

 

Και φυσικά να τρέχει στην 240χ240 οθόνη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks zoo! Και εγω αυτό βρήκα απλά ειπα μήπως εχει τιποτα δοκιμασμένο η καλύτερο.

 

Γενικα δεν βλεπω πολύ κινηση στην HP όλη με τα μούτρα στο Mio έχουν πέσει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό... σε εμένα δουλεύει κανονικά και δείχνει ελληνικά αλλά εγώ έχω S200 της ACE Hellas και πιθανώς να έχει καμία παραπάνω γραμματοσειρά... :confused:
Link to comment
Share on other sites

ελα zoo έδωσες ιδέα με αυτό που είπες, και αλλαξα τα regional settings και δουλεύει μια χαρά!

 

Μονο που τρώει αρκετη μνημη, 3mb και έπεσα στα 16 ελεύθερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα zoo έδωσες ιδέα με αυτό που είπες, και αλλαξα τα regional settings και δουλεύει μια χαρά!

 

Μονο που τρώει αρκετη μνημη, 3mb και έπεσα στα 16 ελεύθερα.

 

Ωραία, χαίρομαι που σου δουλεύει.

Σχετικά με τη μνήμη, πράγματι χρησιμοποιεί αρκετή (κι εγώ στο S200 μου έχω 18ΜΒ ελεύθερα μετά από soft reset αν και έχω βάλει πολύ λογισμικό στο κακόμοιρο!) αλλά (δυστυχώς) δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Σκέψου ότι σου δίνει φοβερές δυνατότητες (ήχο ανά κατηγορία επαφών, φωτογραφία καλούντος σε όλη την οθόνη, φίλτρα εισερχόμενων κλήσεων μόνο από τις επαφές ή από μερικές κατηγορίες επαφών, προφίλ λειτουργίας του κινητού (εξωτερικοί χώροι, αυτοκίνητο) κ.ά.). Νομίζω αξίζει τη μνήμη που χρησιμοποιεί γι' αυτό και είμαι εθισμένος με αυτό το πρόγραμμα και το έχω από τον καιρό του S100 που μου το είχε προτείνει ο φίλος lagoudakis :up:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έλυσα εδώ και καιρό με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που μου περιγράφεις.Σ'ευχαριστώ πάντως.

 

Με το destinator 6 νομίζω θα έχω πρόβλημα όσον αφορά την ανάλυση

240X240 ή όχι? Όπως έχω πει χρησιμοποιώ ένα ειδικό patch για να μην έχω παρόμοιο πρόβλημα με το pn.Υπάρχει κάτι ανάλογο για το destinator 6?

 

mporeis na mou peis pou mporw na brw to pacht gia to destinator pn na trexei swsta stin 240x240 othoni?kalytero einao to pn i to 6?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...