Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[offtopic] Για ιστορικους λογους :) Το πρωτο με φωτοκυτταρο ηταν το πρωτο symbian 60 7650. Ετσι για να θυμομαστε οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι.[/offtopic]

Aν δεν κάνω λάθος, ο συγκεκριμένος δέκτης λειτουργούσε με τελείως διαφορετικό τρόπο αφού προσάρμοζε την λειτουργία, ή μη, του ηχείου της συσκευής ανάλογα με το πόσο κοντά την είχες στο αυτί σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν δεν κάνω λάθος, ο συγκεκριμένος δέκτης λειτουργούσε με τελείως διαφορετικό τρόπο αφού προσάρμοζε την λειτουργία, ή μη, του ηχείου της συσκευής ανάλογα με το πόσο κοντά την είχες στο αυτί σου.

Είχε 2 αισθητήρες. Ο ένας ήταν για την ανοιχτή ακρόαση, δηλαδή από ανοιχτή όταν το πλησίαζες στο αυτί γύρναγε στο ακοθστικό, και ο άλλος ήταν αισθητήρας για την ρύθμιση φωτισμού της οθόνης και άλλων πολλών καλών ανάλογα με τις εφαρμογές. Μακάρι να έβγαινε τηλέφωνο σαν το 7650 αναβαθισμένο. Να δούμε και το Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Είχε 2 αισθητήρες. Ο ένας ήταν για την ανοιχτή ακρόαση, δηλαδή από ανοιχτή όταν το πλησίαζες στο αυτί γύρναγε στο ακοθστικό, και ο άλλος ήταν αισθητήρας για την ρύθμιση φωτισμού της οθόνης και άλλων πολλών καλών ανάλογα με τις εφαρμογές. Μακάρι να έβγαινε τηλέφωνο σαν το 7650 αναβαθισμένο. Να δούμε και το Ν80.

Σωστος! Με προλαβες :) Και εγω βλεπω το Ν80 για τον διαδοχο του 7650. Μενει να πεσει στα χερια μας για να το δουμε.

 

Παντως το Ν91 παρα το οτι δεν ειναι πλεον η κορυφαια προταση της Nokia μονο ο σκληρος και οι μουσικες δυνατοτητες με line in και μετατροπη σε Mp3 οτιδηποτε του βαλεις μεσω αυτου ή η εγγραφη απο το ραδιο και το wi-fi, κρατανε το ενδιαφερον.

 

Αλλα σκεφτειτε να βγαλει τον διαδοχο του Ν92 με σκληρο :D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Με προλαβες :) Και εγω βλεπω το Ν80 για τον διαδοχο του 7650. Μενει να πεσει στα χερια μας για να το δουμε.

 

Παντως το Ν91 παρα το οτι δεν ειναι πλεον η κορυφαια προταση της Nokia μονο ο σκληρος και οι μουσικες δυνατοτητες με line in και μετατροπη σε Mp3 οτιδηποτε του βαλεις μεσω αυτου ή η εγγραφη απο το ραδιο και το wi-fi, κρατανε το ενδιαφερον.

 

Αλλα σκεφτειτε να βγαλει τον διαδοχο του Ν92 με σκληρο :D

 

Παιδια sorry αλλα νομίζω οτι το Ν91 ειναι το τορ εαν τα συγκρινεις λαμβανοντας τα παντα υποψιν....ομορφια...Χαρακτηριστικα...Λειτουργιες...Να το δουμε και απο κοντα περιμενουμε...

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry κι ολας.. Αλλά τι να το κανεις το Ν92 στην Ελλάδα?? Δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε επίγεια ψηφιακή τηλεόραση στην Ελλάδα πριν του χρόνου το Πάσχα το νωρίτερο. Ποιος παροχέας θα επενδύση σε μια τεχνολογία που, από όσο ξέρω, μόνο μια συσκευή(πανάκριβη) μιας εταιρίας και μόνο θα υποστηρίζει.

Το Ν91 εχει Wi-fi και 4Giga... 1000 τραγούδια και το τελευταιο επεισόδιο "στο παρά 5" που θα έχω κατεβάσει ασύρματα από τη σχολή μου(με την προυπόθεση ότι μπορεί να συνδεθεί ασύρματα σε οποιοδήποτε Access Point. Αν ξέρει κάποιος κάτι γι αυτό ας ενημερώσει). Προσωπικά μου φαίνεται το απόλυτο Gadget.

V. Rappos

Graphics Designer

GreatApps . iSteam

Link to comment
Share on other sites

Today at Midem Music festivals the leader of Nokia multimedia division Mr. Anssi Vanjoki said that the N91 will be in the market in couple of weeks time. So good news for music fans!

 

unfortunately article is in finnish:

 

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=12&news_id=52488

:music: :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι ειπε αυτός αλλα παντως σημερα πηρα τα κεντρικά της ΝΟΚΙΑ και μου ειπαν το 2 τριμηνο του 2006!Ξενερωσα τελείως!!!!

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι ειπε αυτός αλλα παντως σημερα πηρα τα κεντρικά της ΝΟΚΙΑ και μου ειπαν το 2 τριμηνο του 2006!Ξενερωσα τελείως!!!!

ειχαμε ξαναπει για απριλιο και αμα...απλα βρηκα αυτο το ποστ και το παρεθεσα, ασχετα αν δεν το πιστεψα, γιατι ειναι πολυ κοντα για να ειναι ετσι. θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι ειπε αυτός αλλα παντως σημερα πηρα τα κεντρικά της ΝΟΚΙΑ και μου ειπαν το 2 τριμηνο του 2006!Ξενερωσα τελείως!!!!

Pantws yparxei kai h pithanothta na epeses se axeto kai anenhmerwto ypallhlo...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

makari na einai asxetos....to perimenw edw kai 2 mines.....tha xasw thn epidotisi sto telos....

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το βίντεο που παραθέτουν στο site, έχει όντως τραβηχτεί απο την κάμερα του Ν91, δηλώνω οτι έχω μείνει άναυδος. Αλλά έχω την υποψία οτι τραβήχτηκε απο άλλη συσκευή (ίσως κάποιο Ν90 ή Ν80) γιατί η ανάλυση είναι στα 352x288 pixels ενώ ξέρουμε οτι το Ν91 τραβάει μέγιστη ανάλυση 176x144 pixels, αλλά και η ανανέωση της εικόνας είναι κορυφαία. Κουνάει συνεχώς την κάμερα και το Ν91 που κρατάει, και δεν υπάρχει ίχνος πίξελ.

 

Επίσης, στο βίντεο φαίνεται το Ν91. έχει 2 Ν91 ο τύπος; Mάλλον απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

To video τραβηχτηκε απο Ν90 :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ολο καινουριες φωτο....το κινητο τιποτα ομως.

ειχα γραψει παλιοτερα πως πηρα τηλ στα κεντρικα της νοκια κ μου ειπαν τελος ιανουαριου το πολυ αρχες φεβρουαριου.τελειωσε ο μηνας κ τιποτα ακομη...

δεν μπορουν τουλαχιστον αν ειναι να το καθυστερουν τοσο να μας πουν την αληθεια...?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Πλαισιο το έχει στον τελευταίο του κατάλογο "Τηλεπικονωνίες", στα "Συντομα κοντα σας" (info by lordelesar)
Link to comment
Share on other sites

ολο καινουριες φωτο....το κινητο τιποτα ομως.

 

Nα χαιρεσαι :D που βλεπεις ολο και περισσοτερες φωτος .

Αυτο σημαινει οτι δινεται απο την Νοκια για reviews κλπ ,αρα

ειμαστε και κοντα στην κυκλοφορια του.

Αν δεν εβλεπες πολλες ,θα ηταν προβλημα :O

Εγω τουλαχιστον εαν συνεβαινε αυτο,θα ανησυχουσα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

να αρκουμε δηλαδη κ με τα λιγα γιατι αυτα τα λιγα σημαινουν πολλα ε?

lol .καλα,δεν το ηξερα αυτο με τις φωτο.

Link to comment
Share on other sites

αν προσεξατε, ουτε σ'αυτες τις φωτο υπαρχει το φωτοκυτταρο :p(κολλημα εγω με το φωτοκυτταρο :lol:)
Link to comment
Share on other sites

geias sas htlela na kanw mia erwthsh.epeidh den eimai toso fun ths nokia xwris parekshghseis phra ena periodiko kai eixe mesa ena entheto gia thn nokia kai eixe thlhfwna kai aksesouar kai eida oti eixe mia kamera oi opoia htan kamera asfaleias dhladh tin ebazes se ena shmeio kai meso shmatos GSM mporouse na sundethei me to kinhto sou,mono gia n90 kai n91.px,eisai eksw kai elege otan pernouse kapoios mprosta apo thn kamera sou erxotan sms kai eblepes live to xwro sou na deis ti ginetai.auto isxuei??kai an nai uparxei tetoia kamera sthn nokia club??thanks!!!:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω υπόψιν μου τέτοιο αξεσουάρ. Μήπως στο περιοδικό αυτό έχει και την κωδική ονομασία του προιόντος; Πάντως, όλ ατα αξεσουάρ της Nokia μπορείς να τα δελις στην σελίδα accessories.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να πει με βεβαιότητα αν θα έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να πει με βεβαιότητα αν θα έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου?

δε νομιζω να το ξερει κανεις αυτo :O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να πει με βεβαιότητα αν θα έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου?

 

Εγω που ρωτησα σε ενα Nokia Club που εχουμε εδω δεν ηξεραν ποτε θα ερθει ακομα.:worry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...