Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για τη παρέμβαση... Αλλά με το κινητό θα τραβήξεις τη συναυλία??? Χάθηκαν οι βιντεοκάμερες? Άσε που αν είσαι λάτρης του ήχου, θα έχεις ένα απαίσιο ηχητικό αποτέλεσμα...

 

Όσο και αν φανεί παράξενο, στις συναυλίες απαγορεύονται οι βιντεοκάμερες!!!!! Αν σε δουν, σου παίρνουν την κασέτα. Οπότε ένα κινητό με καλό βίντεο θα λύσει τα χέρια πολλών!!!!!!!!!!!

Ξέρω αρκετούς φίλους που προσπαθούν να γράψουν βίντεο σε συναυλία.... Μέχρι στιγμής αγοράζαν φωτογραφικές μηχανές που τράβαγαν βίντεο..... Τώρα αλλάξει το σκηνικό..... Μπράβο στη NOKIA!!!!!!!!!

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα ολα αυτα περι συναυλιων αλλα ας μεινουμε στη συζητηση για το Ν91. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν φανεί παράξενο, στις συναυλίες απαγορεύονται οι βιντεοκάμερες!!!!! Αν σε δουν, σου παίρνουν την κασέτα. Οπότε ένα κινητό με καλό βίντεο θα λύσει τα χέρια πολλών!!!!!!!!!!!

Ξέρω αρκετούς φίλους που προσπαθούν να γράψουν βίντεο σε συναυλία.... Μέχρι στιγμής αγοράζαν φωτογραφικές μηχανές που τράβαγαν βίντεο..... Τώρα αλλάξει το σκηνικό..... Μπράβο στη NOKIA!!!!!!!!!

 

:)

 

Α, συγνώμη, δεν το ήξερα. Παρ'όλα αυτά, μπορείς να έχεις μια minDV πάνω σου, και να τη βγάλεις όταν κλείσουν τα φώτα με κλειστή την lcd (και για να μη βγάζει φως, αλλά και για να μη τελειώσει η battery.)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Η ονομαστική του εμβέλεια είναι 100 μέτρα. Όταν όμως υπάρχουν φυσικά εμπόδια ανάμεσα σε 2 συσκευές, η απόσταση αυτή μειώνεται σημαντικά. Μιλάμε πάντα για το πρότυπο b.
Link to comment
Share on other sites

Με wi-fi και σκληρό δίσκο 4gb σε λίγο θα πρέπει να περιμένουμε p2p προγράμματα για κινητά!!!!!!!

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Με wi-fi και σκληρό δίσκο 4gb σε λίγο θα πρέπει να περιμένουμε p2p προγράμματα για κινητά!!!!!!!

 

Ηδη ειχε βγει ενα τετοιο προγραμμα αρκετο καιρο τωρα.Δεν θυμαμαι ομως καν το ονομα του.Το ειχα δει στο handango.com. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα: Με wi-fi και σκληρό δίσκο, θα πρέπει να κουβαλάμε μπαταρία αυτοκινήτου... :O :rolleyes:
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Με wi-fi και σκληρό δίσκο 4gb σε λίγο θα πρέπει να περιμένουμε p2p προγράμματα για κινητά!!!!!!!

 

 

 

Ηδη ειχε βγει ενα τετοιο προγραμμα αρκετο καιρο τωρα.Δεν θυμαμαι ομως καν το ονομα του.Το ειχα δει στο handango.com. :O

 

Emule λεγόταν.Τώρα το κατά πόσο δούλευει δεν μπορώ να σας το πω!Pε παιδιά τι δίλημα είναι και αυτό;ποιο να πάρεις Ν90 ή Ν91;:worry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

To wifi ti emveleia exei?

Se ti apostash tha mporoun na epikoinonisoun dyo kinhta me wifi?

το θέμα δεν είναι απλώς να εποικοινωνούν, αλλά να υπάρχει και ικανοποιητική ταχύτητα... και το ΒΤ πιάνει πάνω απο 30μ. αλλά κάνει χρόνια η μεταφορά ενός video...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Εξ'ορισμού η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων του wireless Lan, είναι ασύγκριτα πιο γρήγορη απο αυτή του ΒΤ.
Link to comment
Share on other sites

Ego fantazomai na eisai sthmenos se shmeio pou exei wireless lan kai na perimeneis me to thlefono na sou katevei to tragoudi , h xara tou foithth tou Metsoveiou...

Kati allo pou skeftomoun einai oti tha mporouse auto to kinhto na leitourgei san asyrmato thlefono, me thn voitheia tou ypologhsth , mesa sto spiti, kai telos oti dyo thlefona me wifi tha mporousan na epikoinonisoun metaksy tous dorean,san asyrmatoi, se mikres apostaseis.

Lathos kano?

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Ego fantazomai na eisai sthmenos se shmeio pou exei wireless lan kai na perimeneis me to thlefono na sou katevei to tragoudi , h xara tou foithth tou Metsoveiou...

 

Μές στο μυαλό μου είσαι.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μές στο μυαλό μου είσαι.. :cool:

Και στο δικό μου, και στο δικό μου!! :) Και το ωραίο είναι ποως δεν θα χρειάζεται να περιμένεις και πολύ! :D

 

ΥΓ. Πρόγραμμα για FTP access υπάρχει σε S60;; Torrent client;; :p

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου, και στο δικό μου!! :) Και το ωραίο είναι ποως δεν θα χρειάζεται να περιμένεις και πολύ! :D

 

ΥΓ. Πρόγραμμα για FTP access υπάρχει σε S60;; Torrent client;; :p

Για FTP υπάρχει το YellowFTP. Torrent client δεν υπάρχει αλλά είναι καλή ιδέα να φτιάξουμε έναν :p

Link to comment
Share on other sites

Εξ'ορισμού η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων του wireless Lan, είναι ασύγκριτα πιο γρήγορη απο αυτή του ΒΤ.

 

μην ανυσηχείς, και η θεσσαλονίκη έχει ασύρματα δίκτυα! Με λινκ Καλαμαριά-συκιές, πιάνουν γύρω στα 600kbps... όχι άσχημα για τέτοια απόσταση!! Εγώ πάλι οραματίζομαι να στρέψω μια κεραία προς τη πλατεία και να μοιράζω τη dsl μου με το κινητάκι... Να κάνω καμιά κλήση απο το skype... Το κακό είναι οτι θα με παίρνει συνέχεια η μάνα μου να με ρωτάει που είμαι :p (βέβαια θα έχω τη δικαιολογία - μου τελείωσε η μπαταρία!!)

 

Εχω ακούσει κάτι θρύλους :p για ένα παιδί στο βόλο, που έχει καταργήσει τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας!!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

wraio t0 n91 alla re gamwto den exei kamera kai den trabaei video san to n90 apo oti xerw toylaxistwn

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

wraio t0 n91 alla re gamwto den exei kamera kai den trabaei video san to n90 apo oti xerw toylaxistwn

 

Τι εννοεις οτι δεν εχει καμερα;;; :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

εννοεί οτι δεν έχει την "ποιότητα" της κάμερας του n90 (carl Zeis) ;)

 

καλά η camera στα @@ μου, αυτήν την Γ@μ.... οθόνη που έχει το N90 δεν μπορούσαν να την βάλουν και στο Ν91 :blink:

Πως να πλοηγηθείς με το wi-fi με την οθονίτσα 176-208 :wacko:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Entajei an skefteis omos oti exei Wi-fi se proti fasi, sigoura kanei mia diafora...Vasika ta 2 afta kinita proorizontai gia diaforetika kina, to ena gia music fans kai to allo gia photo fans...Etsi loipon me tosa specs nomizo oti prepei na kanoume ena simvivasmo gia tin othoni...Se tetoia megethi den paizei na iparxei allo kinito pou na exei esto wi-fi...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/efthimis_2/29662/350010/1/palastijns+mobieltje222.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Ευθύμη...

Τα 2 κινητά έχουν εντελώς διαφορετικά κοινά στόχος, με ελάχιστο κοινό σημείο τους hi-endάκηδες (σαν τον υπογράφοντα) που ίσως να θελήσουν εκ των δύο....και τα δύο!

Πέραν της πλάκας παιδιά, αν και είμαι φανατικός της SE (μην φωνάξετε, είχα 2 Nokia και είχα απογοητευτεί) πρόκειται για ένα τηλέφωνο, που τουλάχιστον εγώ (χωρίς να το παίζω πλούσιος) θα το αγοράσω σίγουρα. Άλλωστε και από άποψης marketing να το δει κανείς, η Nokia το λανσάρει ως hi-end τηλέφωνο για όσους είναι "willing and able to pay" για κάτι πολύ ειδικό...και όχι για όλους...Και πάλι bravo στη Nokia.

Ερωτήσεις προς τους πιο ειδήμονες:

1. Η εταιρία που εργάζομαι παίζει με Wi-Fi Lan. Αυτό σημαίνει ότι ρυθμίζοντας το access point στο N91, θα μπορώ να σερφάρω από το wireless lan???

2. Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες, ότι μάλλον θα χρειάζεται recompile στις περισσότερες εφαρμογές για Series 60 ώστε να δουλέψουν απρόσκοπτα στο N91. Έχουμε κανένα νεώτερο σχετικά ρε παιδιά?

3. Έχετε κανένα φρέσκο scoop σχετικά με το πότε λανσάρεται? Πάντως γνωστός στα κεντρικά της Tim, μου είπε (με πάσα επιφύλαξη) κάτι για Οκτ.-Νοε. 05....

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Oσοι τον περιμενουν ,μαζι και εγω :O , ας δουμε και αυτες τις φωτος :)

http://www.mobilbladet.dk/index.php?module=photoshare&func=showimages&fid=143&viewkey=&template=thumbnails

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδία δεν θα πω τιποτέ άλλο....

wi-fi και skype και τέρμα τα λεφτα σε οποιαδήποτε τηλεφωνική εταιρία...(μόνο για την συνδρομη dsl.)ειδικά αν παιρνει κάποιος μόνο σταθερά δεν θα χρειάζεται καν η sim... :p

σε λιγα χρόνια(δεκαετία) δεν νομίζω ότι θα πλήρωνουμε πλέον για να μιλάμε...

Μπράβο στην Nokia.θα παραμείνω λίγο ακόμα με το 7610 μου και μετά αυτό το διαμάντι θα γινει δικό μου...

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

min viazese na to peis opos vlepeis sto antistixo forum gia to 6680 exei merika provlimatakia to knito (6680) kai episis einai ligo diskolo na ginoune ola zampa ago to antitheto vlepo oti ola akrivenoune kai briskoune nees ipiresies gia na mas ta paroune

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...