Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ τους εκλεκτούς φίλους του forum και θέλω να ζητήσω μια διευκρίνηση.Οταν λέμε αναβάθμιση(εν προκειμένω για την εξάλειψη των προβλημάτων του ραδιοφώνου),αυτό σημαίνει κάποιο λογισμικό που θα μπεί στις ήδη κυκλοφορούσες συσκευές ή νέα παρτίδα συσκευών την οποία θα πρέπει να περιμένουμε για να αγοράσουμε το κινητό.Ευχαριστώ και κολορίζικο σε όσους το αγόρασαν.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους εκλεκτούς φίλους του forum και θέλω να ζητήσω μια διευκρίνηση.Οταν λέμε αναβάθμιση(εν προκειμένω για την εξάλειψη των προβλημάτων του ραδιοφώνου),αυτό σημαίνει κάποιο λογισμικό που θα μπεί στις ήδη κυκλοφορούσες συσκευές ή νέα παρτίδα συσκευών την οποία θα πρέπει να περιμένουμε για να αγοράσουμε το κινητό.Ευχαριστώ και κολορίζικο σε όσους το αγόρασαν.
Οταν λέμε αναβάθμιση σημαίνει κάποιο λογισμικό που θα μπεί στις ήδη κυκλοφορούσες συσκευές.Συνηθως οι νεες παρτιδες εχου ηδη εγκατεστημενο το νεο λογισμικο ενω στις παλιες περνουν το νεο λογισμικο! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε αναβάθμιση σημαίνει κάποιο λογισμικό που θα μπεί στις ήδη κυκλοφορούσες συσκευές.Συνηθως οι νεες παρτιδες εχου ηδη εγκατεστημενο το νεο λογισμικο ενω στις παλιες περνουν το νεο λογισμικο! :O

Aκριβώς αναβάθμιση software σημαίνει ότι περνάνε καινούργιο λογισμικό τόσο στις νέες συσκευές που πρόκειται να κυκλοφορήσουν όσο και στις υπάρχουσες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει και έγώ, και αυτό συμβαίνει μόνο με τις φωτογραφίες που έχεις βγάλει με το κουμπάκι που είναι δίπλα στη memory slοτ. οποιες φωτογραφίες βγάζεις με το πολυπλήκτρο αυτές επεξεργάζονται χωρίς πρόβλημα.

πάντος το Ν70 έχει αρκετά μικρά bugs που μέλλον με μία αναβάθμηση μόνο δεν πρόκειτε να διορθωθούν :worry:

 

Tο πρόβλημα της ΕΚΘΕΣΗΣ νομίζω είναι γενικό. Εμένα μου παρουσιάζεται στις κανονικές φωτό (αυτές με το πολυπλήκτρο αφού έχω ανοίξει το πίσω slider). Τώρα που γράφω, μετά από δύο άνοιξε - κλείσε του κινητού η Εκθεση δουλέυει ΚΑΝΟΝΙΚΑ !!! Τι να πω ??? :confused:

 

Πάντως πιστεύω ότι την ΕΚΘΕΣΗ πρέπει να την κάνουν (με την ερχόμενη αναβάθμιση) πιο σταθερή, γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ το χρειάζεται....

 

 

 

P.S. Κάποιος που να έχει προσθέσει με επιτυχία συντομεύσεις στην ΜΕΤΑΒΑΣΗ ???? Και πως ??? Ευχαριστώ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να παίζω wma στο κινητο;
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,εχουμε πει πολλες φορες οτι στο παρον θεμα μιλαμε για το Ν70.

Υπαρχουν 3 θεματα για συζητησεις-αναζητησεις εφαρμογων . :rolleyes: ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να παίζω wma στο κινητο;

 

Νομίζω το wma plus, αλλά σε μένα τουλάχιστον δεν δουλεύει :O Θα το βρεις σε IRC n aivanet ....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να με βοηθήσει ; Ενώ αντέγραψα την αρχική κάρτα mmc στο σκληρό μου δίσκο δεν αντιγράφονται όλα στην νέα mmc.

 

Όσο για το ραδιόφωνο που έχουν πρόβλημα κάποιοι και ρωτάνε κάποιοι άλλοι δεν είναι τόσο τραγικό το πρόβλημα. Νομίζω ότι είναι θέμα λήψης και δεν ενοχλεί τόσο πολύ.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να με βοηθήσει ; Ενώ αντέγραψα την αρχική κάρτα mmc στο σκληρό μου δίσκο δεν αντιγράφονται όλα στην νέα mmc.

 

Όσο για το ραδιόφωνο που έχουν πρόβλημα κάποιοι και ρωτάνε κάποιοι άλλοι δεν είναι τόσο τραγικό το πρόβλημα. Νομίζω ότι είναι θέμα λήψης και δεν ενοχλεί τόσο πολύ.

 

Aν είναι καινούργια η κάρτα σου, κάνε πρώτα μια μορφοποίηση με την αντίστοιχη επιλογή στη "Μνήμη" του φακέλου "Εργαλεία".

 

Μετά στα windows πήγαινε απ' το μενού Tools>Folder Options>View και κλικάρισε την επιλογή "Show Hidden Files and Folders".

 

Στη συνέχεια αφού μεταφέρεις το σύνολο του περιεχομένου της παλιάς σου κάρτας σε ένα προσωρινό φάκελο στο PC σου (ο καλύτερος τρόπος είναι με έναν card reader) αντίγραψε το περιεχόμενο αυτού του προσωρινού φακέλου στην νέα σου κάρτα (όπου σου ζητήσει overwhite πες ναι).

 

Νομίζω ότι έτσι θα γίνει η δουλείά σου :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σέυχαριστώ φίλε μου για την απάντηση σου .Ελπίζω να μπορώ να ξαναρωτήσω εάν έχω κάποιο πρόβλημα
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν μπορεί να με βοηθήσει ; Ενώ αντέγραψα την αρχική κάρτα mmc στο σκληρό μου δίσκο δεν αντιγράφονται όλα στην νέα mmc.

 

Όσο για το ραδιόφωνο που έχουν πρόβλημα κάποιοι και ρωτάνε κάποιοι άλλοι δεν είναι τόσο τραγικό το πρόβλημα. Νομίζω ότι είναι θέμα λήψης και δεν ενοχλεί τόσο πολύ.

Yπάρχει και μιά πρακτικότερη λύση που την ακολούθησα εγώ. Ακολουθόντας την μέθοδο που περιγράφεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημαστην μεταφορά εικόνων και ήχων....Όσων αφορά τώρα τα προγράμματα πηγαίνεις στο site της ΝΟΚΙΑ και κατεβάζεις όλα τα προγράμματα τα βασικά του Ν70...Όσον αφορά το Opera, δυστυχώς το πρόγραμμα από το ομώνυμο site έχει πρόβλημα με τα unicodes και βγάινει με τετραγωνάκια. Εγώ μεχρι να λυθεί το αντικατέστησα με το netfront....Πάντως αν τελικά τα καταφέρεις με την μορφοποίηση της κάρτας (που σημειωτέον εγώ δεν την έκανα) πες μας το.... :)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και μιά πρακτικότερη λύση που την ακολούθησα εγώ. Ακολουθόντας την μέθοδο που περιγράφεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημαστην μεταφορά εικόνων και ήχων....Όσων αφορά τώρα τα προγράμματα πηγαίνεις στο site της ΝΟΚΙΑ και κατεβάζεις όλα τα προγράμματα τα βασικά του Ν70...Όσον αφορά το Opera, δυστυχώς το πρόγραμμα από το ομώνυμο site έχει πρόβλημα με τα unicodes και βγάινει με τετραγωνάκια. Εγώ μεχρι να λυθεί το αντικατέστησα με το netfront....Πάντως αν τελικά τα καταφέρεις με την μορφοποίηση της κάρτας (που σημειωτέον εγώ δεν την έκανα) πες μας το.... :)

 

Θα ξαναπροσπαθήσω για την λύση του φίλου nickvog vbmenu_register("postmenu_1091959", true); αλλιώς θα κάνω ότι και εσύ φίλε μου

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να κάνω copy την αρχική κάρτα (βγάζει μήνυμα λάθους ) και όταν τα καταφέρνω δεν αντιγραφονται όλα στην καινούργια.

Σας ευχαριστώ και τους δυό σας.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου καταναλωνει περισσοτερο τη μπαταρια οταν ειναι ρυθμισμενο σε 3g δικτυο,καλο ειναι να το γυρισεις σε gsm και μονο οταν θα κανεις βιντεο κληση να το γυρνας!

το σημα ομως ειναι το ιδιο?γιατι εχω παρατηρησει οτι σε μερικα μερη ενω εχει full σημα 3g οταν το γυρισω σε gsm το σημα ειναι πολυ πιο χαμηλο.το 3g εκπεμπεται απο ξεχωριστες κεραιες η απο τις ηδη υπαρχουσες με καποιες τροποποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

το σημα ομως ειναι το ιδιο?γιατι εχω παρατηρησει οτι σε μερικα μερη ενω εχει full σημα 3g οταν το γυρισω σε gsm το σημα ειναι πολυ πιο χαμηλο.το 3g εκπεμπεται απο ξεχωριστες κεραιες η απο τις ηδη υπαρχουσες με καποιες τροποποιησεις?

 

[offtopic on]

To σημα 3g εκπεμπεται απο διαφορετικες κεραιες

[/offtopic off]

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas eimai se megalo dilimaa..ayrio poulaw to 6680 sta 400eurw kai lew na parw n70 h 8800 ti lete eseis?telika to n70 ebgale provlimata sto radio k sthn mmc?to 6680 me eixe apogoiteusei me ayta p ekane otan to peira parolou p eimai latrhs ths series 60 lew g 8800 noeww...ti lete eseis? ;)
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas eimai se megalo dilimaa..ayrio poulaw to 6680 sta 400eurw kai lew na parw n70 h 8800 ti lete eseis?telika to n70 ebgale provlimata sto radio k sthn mmc?to 6680 me eixe apogoiteusei me ayta p ekane otan to peira parolou p eimai latrhs ths series 60 lew g 8800 noeww...ti lete eseis? ;)

τα προβληματα στην mmc απο που τα συμπερανες;; επειδη ενα μελος εχει προβλημα σημαινει οτι ειναι προβληματικο;;; τα δυο κινητα ειναι τελειως διαφορετικα, και τελειως διαφορετικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas eimai se megalo dilimaa..ayrio poulaw to 6680 sta 400eurw kai lew na parw n70 h 8800 ti lete eseis?telika to n70 ebgale provlimata sto radio k sthn mmc?to 6680 me eixe apogoiteusei me ayta p ekane otan to peira parolou p eimai latrhs ths series 60 lew g 8800 noeww...ti lete eseis? ;)

 

Αλλη συσκευη η μια (8800) και αλλη η αλλη (Ν70). Εξαρταται τι σε τραβαει εσενα περισσοτερο.(Εμενα με τραβηξαν και τα δυο :p ).

Το Ν70 εχει μικρα προβληματακια . Κατα τα αλλα ειναι πολυ σταθερο τηλεφωνο.

 

 

 

To radio poli spastiko.sigoyra tha diorthothi me anabathmisi?kapios tropos i kolpo gia na paizei kanonika mexri tin anabathmisi?meriki eipan oti an katebaseis to kalima tis kameras leitoyrgei kanonika(gia to krats-kroyts leo).den isxiei.i otan exeis mia alli efarmogi anoixti pali leitoyrgei kanonika.episis den isxiei.kapoi alli patenta pou anakalipse kaneis iparxei?

 

Mολις διαπιστωσα οτι οταν το Ν70 ειναι συνδεδεμενο στον φορτιστη (και φορτιζει) ,Νο krats-kroyts & παρασιτα στο ραδιοφωνο

-τουλαχιστον ,στο δικο μου Ν70 :w00t: :

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ta themata toy 6600 kai ton allon symbian einai symbata me yo N70?(logo ton fakelon toy menoy pou einai psilo3D)

 

Στο δικό μου πάντως, όσα έχω περάσει, δεν παρουσιάζουν το παραμικρό πρόβλημα :)

 

 

P.S. Να μη το ματιάσω το ράδιο στο Ν70 μου δουλεύει χωρίς διακοπές. :D Για να είμαι ακριβής σημειώνω ότι το λειτουργώ μέσω του ηχείου της συσκευής.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι το κινητό δεν το αφήνει να λειτουργήσει αν είστε σε κατάσταση εκτός δικτύου (δεν εννοώ να μην πιάνει το δίκτυο, αλλά να το έχετε βάλει στην επιλογή off-line) :mad:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai pali!

 

Vriskomai kai ego se mia paromia fasi. Lew na apoxoristw to 6680 mu kai na apoktisw to N70 i na perimenw ligo gia to N91.

Erotiseis:

To N70 lete pu parusiase kapia problimatakia. Stin 2i i3i fournia pu tha erthei, tha exun yparksei veltiwseis?

Ta programmata logika pu exw egkatastimena stin kartoula mu twn 512MB logika tha trexun kai sto N70.

To n70 Exei elafra kalyteri aytonomia? stin ploigisi sto web mesw EDGE kai GPRS pos ta paei?

 

kAI gia na thesw to zitima alliws: Mprosta sto N70 san plires paketo kai to N91 me emfasi sto musiko tu xaraktira, ti akrivos proteinete?

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι δυνοτον να φορτιζει το δικο σου και το δικο μας οχι ??????? περιεργο !!!!!!!! ;)

 

ρε παιδια κανενας μετατροπεας βιντεο που να μετατρεπει τα ωιδεο σε mp4 ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΑΤΙΜΟΣ REAL PLAYER ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ υπάρχει ???????? ;) ;) ;) ;)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

paidia katafere kaneis na doulepsei to remotes60professional sto n70?ennow oxi mono na anoigei h efarmogh sto kinhto alla na mporesei kai na kanei pc-mobile epikoinwnia?????

kai an nai as pei analutika pws giati einai apo ta must kai de katafera enw sto sx1 palia htan ok?!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το PC SUite αλλά δε μπορεί να συνεργαστεί με τη συσκευή bluetooth που έχω. Έχω την Blue soleil. Ξέρει κανείς τί συμβαίνει;[/QUOT

 

auto exw kai egw.

einai thema ths blue soleil.

bgazei kathe toso software me ypostirhxh gia kainourgia kinhta

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μεγάλη λ...κια. Πέταξα κάποιο αρχείο μέσω card reader, δεν ξέρω ποιο και τώρα το τηλέφωνο δεν ξεκινάει όταν έχω πάνω την κάρτα μνήμης. Επίσης αν την βάλω αφού εκκινήσει το τηλέφωνο δεν μπορώ να μπω στην έκθεση και στα μηνύματα. Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποιο backup της κάρτας μνήμης στο andreask73@yahoo.gr. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...