Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia, parakalw mipws exei kapoios ta exhs programmata (h estw kapoio link) gia to N.70?

 

1) fileman h kapoion allon kalo file manager

2) Profimail

3) Kaspersky

4) Programma ekma8hshs giati to diegrapsa kata la8os..

 

Elpizw na min hmoun polu apaithtikh...Euxaristw :O

Kαλός δωρεάν file manager είναι ο file explorer.Mάλιστα στην έκδοση 1.5 μπορείς να κρύψεις και αρχεία και να τα βλέπεις μέσω του προγράμματος!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει παραμορφωση φωτογραφίας?Και γενικά άλλη επεξεργασία?Γιατί κάποιος φίλος μου έχει Κ800 που κάνει παραμόρφωση στα πρόσωπα και χαίρεται!Ξέρετε τίποτα?:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά!Και εγώ στην αρχή έτσι ήμουν!Δεν ήξερα τι να πρωτοδώ!Το καλοκαίρι όμως μάζεψα τα κενά μου!

Link to comment
Share on other sites

ksereis kanena link pou na xei kapoio kalo antivirus? Diavazw mia gia to kaspersky oti einai pio kalo kai pio elafry...kai mia gia ths symantec...To 8ema einai oti auth tin stigmh egw den exw kanena mesa sto kinito mou kai fovamai na tou perasw programmata...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, χρησιμοποιει κανεις gprs για να παρει μαιλ απο το gmail λογαριασμο του???

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

Εχω συνδεση vodafone.

 

το gmail υποστηριζει POP3 μονο στις θυρες 993/995 (κρυπτογραφημενα...). Ομορφα μεχρι εδω.

 

Βαζω pop3 στο pop.googlemail.com , θύρα 993/995 και περνω τα μαιλ μου κανονικα. Οταν παω να στειλω μαιλ ομως μεσω mail.panafonet.gr δεν με αφηνει.

Αν αλλαξω τωρα την θυρα σε "απενεργοποιημενη" στελνει κανονικα μαιλ αλλα δεν μπορει να παρει! (λογικο αφου ειναι λαθος η πορτα για τον POP3)

 

Αυτο δεν μυριζει τρελο bug? κανονικα οταν στελνει μαιλ δεν θα επρεπε να επηρρεαζεται απο την θυρα που εχω δηλωσει, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, χρησιμοποιει κανεις gprs για να παρει μαιλ απο το gmail λογαριασμο του???

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

Εχω συνδεση vodafone.

 

το gmail υποστηριζει POP3 μονο στις θυρες 993/995 (κρυπτογραφημενα...). Ομορφα μεχρι εδω.

 

Βαζω pop3 στο pop.googlemail.com , θύρα 993/995 και περνω τα μαιλ μου κανονικα. Οταν παω να στειλω μαιλ ομως μεσω mail.panafonet.gr δεν με αφηνει.

Αν αλλαξω τωρα την θυρα σε "απενεργοποιημενη" στελνει κανονικα μαιλ αλλα δεν μπορει να παρει! (λογικο αφου ειναι λαθος η πορτα για τον POP3)

 

Αυτο δεν μυριζει τρελο bug? κανονικα οταν στελνει μαιλ δεν θα επρεπε να επηρρεαζεται απο την θυρα που εχω δηλωσει, σωστα?

 

Δοκίμασε με το ProfiMail και τα παρακατω settings (σε μένα δουλεύει κανονικά - αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ καλύτερα προτίμησε την εκδοση 2.40 ή 2.42 διότι οι νεώτερες έχουν προβλήματα) :

 

Account name: your name

E-mail address: your name@gmail.com

Display name: What ever you want

Mail server type: pop3

Incoming mail server: pop.googlemail.com

Outgoing mail server: smtp.googlemail.com

User name: your name@gmail.com (always full e-mail address)

Password: your pass

Advanced Settings

Secure POP login - leave blank (uncheck)

SMTP authentication: Check

SMTP user name and password: Leave blank

POP3 port: 995

SMTP port: 465

Use SSL for POP3: Check (Yes)

Use SSL for SMTP: Check (Yes)

 

more info : http://www.iphone-forum.org/symbian-s608090-apps/t-lonelycatgamesprofimailv250-107438/page4.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει παραμορφωση φωτογραφίας?Και γενικά άλλη επεξεργασία?Γιατί κάποιος φίλος μου έχει Κ800 που κάνει παραμόρφωση στα πρόσωπα και χαίρεται!Ξέρετε τίποτα?:)

Υπάρχει το Photo Optimizer που παραμορφώνει φωτογραφίες και κάνει και επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ορισμένες φορές δεν μου βγάζει στην οθόνη όταν την ζητώ, την τελευταία εξερχόμενη κλήση ,και μόνο όταν το κλείσω και το ανοίξω ξανά και επαναλάβω την κλήση μου την δείχνει.Αυτό μου το έκανε και με το προηγούμενο firmware αλλά και με αυτό που εχω τώρα (v 5.0616.2.0.3)Επίσης κάποιες λίγες φορές όταν βάζω κάποιον στην αναμονή ή προσπαθώ να κάνω κλήση συνδιάσκεψης μπλοκάρει το τηλέφωνο και αναγκάζομαι να το κλείσω (στις περιπτώσεις που είναι εφικτό βέβαια) και μετά το ξανανοίγω αφού βέβαια χάσω τις κλήσεις μου.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Photo Optimizer που παραμορφώνει φωτογραφίες και κάνει και επεξεργασία.

επεξεργασία κάνει αλλά παραμόρφωση όχι!Το έχω το πρόγραμμα αλλά ήμουν στο σχολείο,όταν έγραφα πριν και δεν μπορούσα να το ελένξω!Κάτι άλλο?Μήπως δεν ξέρω έγω να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα?Που πάς για να κάνεις επεξεργασία!?:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκημασε το photorite
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ksereis kanena link pou na xei kapoio kalo antivirus? Diavazw mia gia to kaspersky oti einai pio kalo kai pio elafry...kai mia gia ths symantec...To 8ema einai oti auth tin stigmh egw den exw kanena mesa sto kinito mou kai fovamai na tou perasw programmata...

 

kalispera...vale tis symantec! egw tis symantec exw kai oti io mou exoun stilei mexri twra ton exei vrei!:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το ProfiMail και τα παρακατω settings (σε μένα δουλεύει κανονικά - αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ καλύτερα προτίμησε την εκδοση 2.40 ή 2.42 διότι οι νεώτερες έχουν προβλήματα) :

 

Account name: your name

E-mail address: your name@gmail.com

Display name: What ever you want

Mail server type: pop3

Incoming mail server: pop.googlemail.com

Outgoing mail server: smtp.googlemail.com

User name: your name@gmail.com (always full e-mail address)

Password: your pass

Advanced Settings

Secure POP login - leave blank (uncheck)

SMTP authentication: Check

SMTP user name and password: Leave blank

POP3 port: 995

SMTP port: 465

Use SSL for POP3: Check (Yes)

Use SSL for SMTP: Check (Yes)

 

more info : http://www.iphone-forum.org/symbian-s608090-apps/t-lonelycatgamesprofimailv250-107438/page4.html

 

Αυτο ακριβως ερχομουν να ποσταρω :)

Αλλα μου φαινεται τρελη bugια του Νοκια αυτο

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτό το post στο forum του N72 :

 

2. Sto menu - ergaleia - rythmiseis - tilefwno - provoli sto xrono fwtismou to exw sta 5 defterolepta kai krataei peripou 30! Kai 10 na to valw kai 15 kai 20 afto pali 30 krataei. Apo 30 kai panw einai ok i rythmisi. Afto to provlima kai sto 1o pou allaksa kai sto 2o pou exw twra.

 

 

πήγα για πρώτη φορά και δοκίμασα αυτή τη ρύθμιση και στο N70.

Και παρατήρησα ότι συμβαίνει και στο N70 μου...

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτό το post στο forum του N72 :

 

 

 

 

πήγα για πρώτη φορά και δοκίμασα αυτή τη ρύθμιση και στο N70.

Και παρατήρησα ότι συμβαίνει και στο N70 μου...

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Ναι νομίζω όλα το κάνουν, και σε μένα έτσι είναι και πρίν, και μετά την αναβάθμιση.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτό το post στο forum του N72 :

 

 

 

 

πήγα για πρώτη φορά και δοκίμασα αυτή τη ρύθμιση και στο N70.

Και παρατήρησα ότι συμβαίνει και στο N70 μου...

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

και σε μενα το κάνει και πριν και μετά την αναβάθμιση:mad:

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το κάνει και πριν και μετά την αναβάθμιση:mad:

Ελπίζω να λυθεί σε επόμενη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να έχω το λογαριαμό e-mail στο κινητό !Δεν ξέρω τίποτα γύρω απο το ίντερνετ στα κινητά!Τι χρεώσεις υπάρχουν?Ποιες οι προυποθέσεις?Χρησσιμότητα?Έχω whats up της cosmote!

Link to comment
Share on other sites

ok...ksereis an mporeis na exeis 2 antivirus mesa sto kinito? Giati gia ta pc kserw oti den kanei logw tou oti to ena mplokarei to allo...Me ta kinita isxyei to idio?

 

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

ok...ksereis an mporeis na exeis 2 antivirus mesa sto kinito? Giati gia ta pc kserw oti den kanei logw tou oti to ena mplokarei to allo...Me ta kinita isxyei to idio?

 

Εχεις καταλαβει οτι στα 4-5 τελευταια σου ποστ μιλας συνεχεια Antivirus???

Σου υπενθυμιζω οτι στο thread αυτο μιλαμε για Νοκια Ν70

 

Υπαρχει αναλογο thread για τις αποριες σου.

Οταν καποια στιγμη θα χρειαστεις κατι συγκεκριμενο,θα δεις(ΑΝ βεβαια χρησιμοποιησεις την αναζητηση )οτι δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να το ψαχνεις μεσα σ'ενα thread 999999 σελιδων.

Φιλικα παντα.

 

Sorry for the off topic...για να μην ξεχνιομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...