Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geia sas.

 

skeftomai na agoraso to n70 k tha ithela na sas kano merikes erotiseis

 

1. exei aperioristi ixografisi sinomilias?

2. exei epexergasia video opoy mporeis na prostheseis ixo k eikona opos to 3230 exei?

3. genika einai axiologi agora? to video i camera k o ixos toy einai kala?

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς απλο? Υπάρχουν πολλά?

 

Γ.

 

πχ μηπως ειναι vodafonised N70

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εάν δε σου ζητάει τίποτα πριν κάνεις την αναβάθμιση τότε φίλε μου δεν έχεις τρόπο να επιλέξεις ελληνικά. Οπότε στο κοντινότερο nokia shop, εξηγείς το πρόβλημα, τους βάζεις να το τσεκάρουν και εφ' όσον η συσκευή σου είναι ελληνική όπως λες και σε πιστεύω θα στο κάνουν upgrade εντός εγγύησης.

 

 

 

OK, Thanks

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι απλούστατο :) (Εχω COSMOTE)

 

Γ.

 

Τσεκαρε αν θελεις τι γλωσσες εχει τωρα μεσα .

Συνηθιζεται να φερνουν συσκευες απο αλλες χωρες της Ευρωπης φτηνοτερα,να περνανε ελληνικα ,

και να μην το καταλαβαινεις μεχρι να κανεις αναβαθμιση .

 

Κατι ακομα : Πριν κανετε την αναβαθμιση ,θα χρειαστει μαλλον να απενεργοποιησετε τον κωδικο ασφαλειας,εαν

τον εχετε ενεργοποιησει

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχει....

 

Εχω την εντυπωση οτι παιζει κατι παιζει σχετικα

με αυτο που αναφερα παραπανω.Παιζει να ειναι απο Γερμανια .

Να δουμε τι θα σου πουν στην Νοκια.:worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε nokiasmartphone 6270 έχει full screen caller, πώς μποούμε να κάνουμε στο ν70 κάτι ανάλογο... ξέρω ότι κυκλοφορούν κάποια προγράμματα όπως το Full Screen Caller αλλά δεν έχω αποθηκεύσει πουθενά τις μικρογραφίες των επαφών, δε γίνεται με κάποιο τρόπο τις μικρογραφίες να τις δείχνει full screen όπως το 6270 ?

 

Επίσης, ποιό antivirus μου προτείνετε? Τείνω για kaspersky, αλλα δεν έχει βγει full έκδοση ακόμα....

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι παιζει κατι παιζει σχετικα

με αυτο που αναφερα παραπανω.Παιζει να ειναι απο Γερμανια .

Να δουμε τι θα σου πουν στην Νοκια.:worry:

 

Θενκς :) Θα επικοινωνήσω και θα σου πώ.....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. ακανα αναβαθμιση απο το σπο\ιτι στο τελευταιο firmware αλλα παρατηρησα οτι το βιντεο τωρα που τραβαω κανει ορισμενα κολληματα που πριν δεν τα εκανε...το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? με εχει ξενερωσει τελειως αυτο...
Link to comment
Share on other sites

den katalaba re paidia an kanw anabathmisi mesw tou site tis nokia den tha exei ellinika?

 

Εξαρτάται αν η γλώσσα είναι ήδη μέσα στο firmware από ότι φαίνεται. Εγώ την πάτησα, και η Γερμανός μου είπε ψέματα και δεν ήταν τηλέφωνο της AlphaCopy. Ηταν προορισμένο για Γερμανία, και έτσι έχασα τα Ελληνικά και απέκτησα Τούρκικα :wacko:

 

Φαίνεται πως οι άλλοι κάνουν κανονικά αναβάθμιση. Θα πάρω τώρα τον Γερμανό και θα γίνει της......:X

 

Πάντως όπώς ενημερώθηκα απο το ΝΟΚΙΑ Center Κατεχάκη (άψογοι και ευγενέστατα παιδιά), ετοιμάζεται πλέον να υπάρχει και στο Ελληνικό site της ΝΟΚΙΑ Live Online αναβαθμίσεις, για μια συγκεκριμένη γκάμα τηλεφώνων οπως το Ν70.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται αν η γλώσσα είναι ήδη μέσα στο firmware από ότι φαίνεται. Εγώ την πάτησα, και η Γερμανός μου είπε ψέματα και δεν ήταν τηλέφωνο της AlphaCopy. Ηταν προορισμένο για Γερμανία, και έτσι έχασα τα Ελληνικά και απέκτησα Τούρκικα :wacko:

 

Φαίνεται πως οι άλλοι κάνουν κανονικά αναβάθμιση. Θα πάρω τώρα τον Γερμανό και θα γίνει της......:X

 

Πάντως όπώς ενημερώθηκα απο το ΝΟΚΙΑ Center Κατεχάκη (άψογοι και ευγενέστατα παιδιά), ετοιμάζεται πλέον να υπάρχει και στο Ελληνικό site της ΝΟΚΙΑ Live Online αναβαθμίσεις, για μια συγκεκριμένη γκάμα τηλεφώνων οπως το Ν70.

 

Γ.

 

ginetai na to xerw apo prin?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν αγοράζεις το τηλέφωνο, πριν το παραλάβεις από το κατάστημα ζήτα το imei από πριν (π.χ από το τηλέφωνο) και πάρε σε ένα Nokia Shop και ζήτα τους να το δούνε στο σύστημά τους. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου πούνε από που είναι το τηλέφωνο και για που προοριζόταν. Εγώ έτσι κάνω πάντα πλέον.
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μισό.....και την πάτησα. Μου είπαν ότι καλύπτεται απο εγγύηση σαν Ευρωπαϊκή συσκευή, αλλά δεν ρώτησα αν είναι δικιά τους εισαγωγή....Τώρα ξέρω...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μισό.....και την πάτησα. Μου είπαν ότι καλύπτεται απο εγγύηση σαν Ευρωπαϊκή συσκευή, αλλά δεν ρώτησα αν είναι δικιά τους εισαγωγή....Τώρα ξέρω...

 

Γ.

 

 

Dhladh pos to ekanes miso ebgales to kalvdio;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι υποψήφιος αγοραστής του N70 αλλά παρόλο που έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του τοπικ είμαι ακόμα μπερδεμένος σε κάτι σχετικό με τις φωνητικές κλήσεις.

 

Αν έχω καταλάβει σωστά, οι φωνητικές κλήσεις σετάρονται αυτόματα απο το κινητό μόλις καταχωρήσουμε μια επαφή. (Ισχύει αυτό ή πρέπει κι εγώ ο ίδιος να πάω στην εκάστοτε επαφή και να ενεργοποιήσω για κάθε επαφή το voice dial?) Επίσης από όσο διάβασα, δεν μπορεί κανείς να απενεργοποιήσει το voice dial. Αυτό ισχύει αφότου το έχουμε εμεις ενεργοποιήσει, ή δεν τίθεται καν θέμα ενεργοποίησης απο μας;

 

Αν εγώ λοιπόν - που χρησιμοποιώ bluetooth handsfree σχεδόν στο 60% της χρήσης του κινητού μου - πατήσω καταλάθος μια φορά περισσότερο το κουμπάκι του handsfree (συγκεκριμένα ενα Jabra 250v έχω) θα μου βγάλει το κινητό prompt για να του "πω" το όνομα που θέλω να καλέσει;

Αν είναι έτσι μυρίζομαι μπλεξίματα. Πολλές φορές μου έχει τύχει να πατάω το κουμπάκι περισσότερες φορές στην προσπάθειά μου να "τελειώσω" μια κλήση...

 

Μια μικρή βοήθεια για το πως ακριβώς λειτουργεί η συγκεκριμένη διαδικασία θα ήταν εκτιμητέα :confused:

Link to comment
Share on other sites

για το mobiola κανενα νεο?γιατι λιγο που το ψαξα δεν ειδα να ναι συμβατη η εφαρμογη με Ν70..

zozos για ενημερωσε μας :)

 

anyone?:confused:

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση μεσω ιντερνετ. τα ελληνικα υπαρχουν ομως δεν μπορω να συντονισω τις επαφες. καποια ιδεα για το προβλημα? κομπιουτερ και κινητο δεν μιλανε μεταξυ τουσ πλεον!
Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Ισως να χρειαστείς να σετάρεις το ΒΤ πάλι στο κινητό, να ξαναγίνει pairing. Στις αναβαθμίσεις συμβαίνει αυτό...(αν μιλάμε για ΒΤ φυσικά)

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να χρειαστείς να σετάρεις το ΒΤ πάλι στο κινητό, να ξαναγίνει pairing. Στις αναβαθμίσεις συμβαίνει αυτό...(αν μιλάμε για ΒΤ φυσικά)

 

Γ.

 

gia usb connection milaw

 

gia usb connection milaw

τελικα αναβαθμισα το λογισμικο για το pc, new pc suite ver6.81! και τωρα δουλευει

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...