Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως συνδεεις το κινητο με το pc; οπως και να'χει, περνα το σαν απλο αρχειο. οπως περνας εναν ηχο π.χ. αν το στειλεις σαν μηνυμα θα το βρεις στο φακελο mail\, φανταζομαι ξερεις. αν με το pc suite, στειλ'το σε καποιο φακελο και μετα παρ'το με το Fexplorer και βαλ'το.
Link to comment
Share on other sites

πως συνδεεις το κινητο με το pc; οπως και να'χει, περνα το σαν απλο αρχειο. οπως περνας εναν ηχο π.χ. αν το στειλεις σαν μηνυμα θα το βρεις στο φακελο mail\, φανταζομαι ξερεις. αν με το pc suite, στειλ'το σε καποιο φακελο και μετα παρ'το με το Fexplorer και βαλ'το.

ok man to ktlb to ekana thanks niko gia tin vohthia sou:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειχες ξαναρωτησει και σου ειχαμε απαντησει. δεν μπαινουν σε ολη την οθονη, μονο απο το ρολοι μεχρι τα soft keys. αρα αν βαλεις ενα μεγαλυτερο απο 176x144 θα το κανει resize για να φαινεται ολοκληρο σε αυτη την περιοχη της οθονης.
ναι το προβλημα ειναι οτι δεν φαινεται ολοκληρο ουτε σε εκεινη την περιοχη, αλλα σε μιο πολυ μικροτερη! δοκιμασε να το κανεις.

 

 

λοιπον τα αποτελεσματα που εβγαλαν τα benchmarks ειναι τα εξης :

 

JBenchmark : 4611

 

JBenchmark2 : 198

 

JBenchmark 3D - HQ : 178 / LQ : 274 / Triangles ps : 38423 / Ktexels ps : 1824

 

JBenchmark HD mobile 3D - Smooth Triangles : 63372 / Textured Triangles : 53746 / Fill Rate : 1258 kTexels / Gaming : 121 ( 4.0 fps )

 

SPMark04 - Score : 1265 / 3D Score : 962 / System Score : 768

 

ειναι απελπιστικα αργο στο calendar για αυτο και εχει τοσο χαμηλο score. εχει 1.37 events/sec.

 

το JBenchmark2 δεν λειτουργει καλα στο N70, και πιθανον και σε ολα τα S60; δεν το ξερω.. θα το δοκιμασω και στο 3230 και θα δω. τα πρωτα 4 ειναι jar αρχεια και κανουν για ολα τα κινητα. αυτο που πρεπει να δωσουμε την μεγαλυτερη σημασια ειναι το SPMark το οποιο ειναι για smartphone κινητα.

 

παντως βλεπω οτι δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στην αποδοση του δικου μου κινητου με του Manos7 παροτι εχω την εκδοση 2.0536.0.2 RM-84

Link to comment
Share on other sites

ναι το προβλημα ειναι οτι δεν φαινεται ολοκληρο ουτε σε εκεινη την περιοχη, αλλα σε μιο πολυ μικροτερη! δοκιμασε να το κανεις.

 

 

λοιπον τα αποτελεσματα που εβγαλαν τα benchmarks ειναι τα εξης :

 

JBenchmark : 4611

 

JBenchmark2 : 198

 

JBenchmark 3D - HQ : 178 / LQ : 274 / Triangles ps : 38423 / Ktexels ps : 1824

 

JBenchmark HD mobile 3D - Smooth Triangles : 63372 / Textured Triangles : 53746 / Fill Rate : 1258 kTexels / Gaming : 121 ( 4.0 fps )

 

SPMark04 - Score : 1265 / 3D Score : 962 / System Score : 768

 

ειναι απελπιστικα αργο στο calendar για αυτο και εχει τοσο χαμηλο score. εχει 1.37 events/sec.

 

το JBenchmark2 δεν λειτουργει καλα στο N70, και πιθανον και σε ολα τα S60; δεν το ξερω.. θα το δοκιμασω και στο 3230 και θα δω. τα πρωτα 4 ειναι jar αρχεια και κανουν για ολα τα κινητα. αυτο που πρεπει να δωσουμε την μεγαλυτερη σημασια ειναι το SPMark το οποιο ειναι για smartphone κινητα.

 

παντως βλεπω οτι δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στην αποδοση του δικου μου κινητου με του Manos7 παροτι εχω την εκδοση 2.0536.0.2 RM-84

uparxi kapoia diafora...ela min zileueis...xexexe plaka kanw file mou!:)

 

Mia kai milame gia eformages...tha ithela mia efarmogi pou na kanei to exis: otan me pernei kapoios me apokripsi na m leei to arithmo tou...alla auto einai thema eterias e???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

το JBenchmark2 δεν λειτουργει καλα στο N70, και πιθανον και σε ολα τα S60; δεν το ξερω.. θα το δοκιμασω και στο 3230 και θα δω. τα πρωτα 4 ειναι jar αρχεια και κανουν για ολα τα κινητα. αυτο που πρεπει να δωσουμε την μεγαλυτερη σημασια ειναι το SPMark το οποιο ειναι για smartphone κινητα.

 

Οπως ειπα και πιο πριν ...262k οθονη, δες το 6630 που ειναι.

Το 3230 θα σου βγαλει πολυ λιγο οπως και το 6600 και αλλα παλιοτερα s60, αλλα λογου επεξεργαστη αυτη την φορα, δεν φταει το jbenchmark. ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι το προβλημα ειναι οτι δεν φαινεται ολοκληρο ουτε σε εκεινη την περιοχη, αλλα σε μιο πολυ μικροτερη! δοκιμασε να το κανεις.

ε, βεβαια, αφου η αναλογια 176/208 δεν ειναι ιδια με την 176/144. αν εβαζες ομως π.χ. μια εικονα 733x600 θα εβγαινε σε ολη αυτη την περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Hi,ebala to netmonitor gia to n70 ta egrapsa k ta dio arxeia!k mou bgazi ena skathari pou leei test to patao k den ginete tpt!ti ginete?

 

Αδικα παιδευεσαι.Δεν εχει κυκλοφορησει εκδοση για Ν70.

 

Τελικα υπαρχει προγραμματακι για να μενει ανοικτο το φλας???:worry:

Οχι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αδικα παιδευεσαι.Δεν εχει κυκλοφορησει εκδοση για Ν70.

 

 

Default Re: N70 Working Applications

Quote:

Originally Posted by Mikele

where can i find net monitor for n70?

here it is ,try this

Attached Files

File Type: zip NETMONITOR.zip (51.5 KB, 34 views)

 

tobrika sto iphone ektos an ine fake den ksero!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ξερω οτι δεν υπαρχει :O

Etsi elege sto forum tora ama exei bgei den ksero!

Koitaxte to ama thelete me kathe epifilaksi!

δεν εχω Ν70 :D
Link to comment
Share on other sites

Etsi elege sto forum tora ama exei bgei den ksero!

Koitaxte to ama thelete me kathe epifilaksi!

 

Το συνημμενο αφαιρεθηκε μιας και δεν επιτρεπεται οπως εχουμε πει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The world is mine!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia ekana mia antigrafi asfalias apo to kin m sto pc mono to til katalogo... kai einai ena arxeio me onoma N70 15-2-06.nfb pou tha to valw auto to arxeio gia na m deixei tis epafes mou???

a ok to vrika!:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το Ν70 και έχω περάσεις τις ρυθμίσεις για WAP αλλά όταν πάω να συνδέθώ μου γράφει ότι δεν διατίθονται πακέτα δεδομένων μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

re paides pou paw gia na kanw tin rithmisi otan kleidwno to pliktrologio meta na mou zitaei kwdiko asfaleias gia na to keklidwsw?

 

Έχω πάρει το Ν70 και έχω περάσεις τις ρυθμίσεις για WAP αλλά όταν πάω να συνδέθώ μου γράφει ότι δεν διατίθονται πακέτα δεδομένων μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω.

 

Ευχαριστώ

Egw pira tin eteria mou til kai tis eipa thelw na energopohsw ta mms to gprs kai to 3G kai twra einai ok ola! kanto kai esi to idiO!:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

re paides pou paw gia na kanw tin rithmisi otan kleidwno to pliktrologio meta na mou zitaei kwdiko asfaleias gia na to keklidwsw?

πληκτρο ενεργοποιησης(προφιλ)>κλειδωμα τηλεφωνου...

και ρυθμισεις>ασφαλεια>τηλεφωνο και σιμ>περιοδος αυτ. κλειδ...

 

χρησιμοποιησε την τροποποιηση http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :)

με προλαβε ο nervous :D

Link to comment
Share on other sites

πληκτρο ενεργοποιησης(προφιλ)>κλειδωμα τηλεφωνου...

και ρυθμισεις>ασφαλεια>τηλεφωνο και σιμ>περιοδος αυτ. κλειδ...

 

χρησιμοποιησε την τροποποιηση http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :)

με προλαβε ο nervous :D

ok ta katafera:) den katalava auto pou eipes (πληκτρο ενεργοποιησης(προφιλ)>κλειδωμα τηλεφωνου...)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

ok ta katafera:) den katalava auto pou eipes (πληκτρο ενεργοποιησης(προφιλ)>κλειδωμα τηλεφωνου...)

πολυ παραξενο...εχεις αλλαξει τον κωδικο; τι να πω;

απο εκει που αλλαζεις προφιλ, δεν εχει και μια επιλογη "κλειδωμα τηλεφωνου";

Link to comment
Share on other sites

πολυ παραξενο...εχεις αλλαξει τον κωδικο; τι να πω;

απο εκει που αλλαζεις προφιλ, δεν εχει και μια επιλογη "κλειδωμα τηλεφωνου";

niko to ruthmisa kai klidwni me kwdiko asfalia kai ekei pou leei lepta o ligoteros xronos einai 1 lepta...alla poio prin tou eixa valei to autolock kai to eixa ruthmisei se 10 sec meta to ekana diegrafi kai to sunexizei na klidwnei se 10 sec...ti fteei???

to VRIKA ITHELE restart! ;)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

niko to ruthmisa kai klidwni me kwdiko asfalia kai ekei pou leei lepta o ligoteros xronos einai 1 lepta...alla poio prin tou eixa valei to autolock kai to eixa ruthmisei se 10 sec meta to ekana diegrafi kai to sunexizei na klidwnei se 10 sec...ti fteei???

μαλλον οταν το διεγρεψες ηταν ενεργοποιημενο ακομα. ξαναβαλ'το, απενεργοποιησε το και μετα απεγκατεστησε το(το autolock).

 

edit: ok man :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον οταν το διεγρεψες ηταν ενεργοποιημενο ακομα. ξαναβαλ'το, απενεργοποιησε το και μετα απεγκατεστησε το(το autolock).

oxi file m ithele restart! OK thanks :))

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ενω του εκανα format Πριν απο 5 μερες, πριν απο 2 ημερες αρχισε συχνα-πυκνα να μην με αφηνει να μπω στην εκθεση.. τεσπα.

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι σχετικα με την ηχογραφηση με το mp3 dictaphone. καθως ακουω αυτο που εχω ηχογραφησει, ακουγουνται και κατι τσακ-τσακ καθε 1 δευτερολεπτο! τι κανω λαθος; μηπως δεν ειναι συμβατο με το N70;

 

σχετικα με το παιχνιδι του N-gage το the sims, πολλες φορες οταν μπαινω μου λεει μνημη πληρης και με πεταει εξω.. γιατι γινεται αυτο; εχω βαλει ολα τα dlls που ειναι απαραιτητα και βρισκονται στο sticky thread στο iphone, αλλα παλι τπτ! δεν μου το βγαζει παντα, αλλα τις περισσοτερες φορες.

 

τελος οταν επιχειρησα να παιξω Multiplayer ενα παιχνιδι με ενα K750 δεν εβρισκε την συσκευη. μονο με αλλα NOkia μπορω να παιξω μεσω bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...