Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα σε ολους,ελεγα να αγορασω το n-70 αλλα αν και δεν μπορεσα(πονεσανε τα ματια μου) να διαβασω ολεσ τισ σελιδες(μεχρι την 130) βλεπω οτι εχει προβληματα ακομα και μετα την αναβαθμηση σε καποιους.Βασικα με ενδιεφερε πολυ το ραδιο αλλα και να ακουγονται δυνατα οι ηχοι(εχω το 6600) βλεπω ομωσ οτι αρκετοι εχουν διαφορα προβληματα και αυτο με κανει διστακτικο στην αγορα του στρεφοντας με στο κ750.Σας παρακαλω την συμβουλη σασ τι να κανω........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

file pare to n-70 an thes symbian tha meineis trela efxaristimenos ego eixa trelathei vevaia an thes ena kinito aplo pare k 750

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει προγραματακι που να ανοιγει μονο του το τηλεφωνο το πρωι και να σβηνει αντισοιχα το βραδυ σε συγκεκριμενη ωρα που του εχεις ορισει?

Και κατι αλλο format πως κανουμε στο Ν70?

Ευχαριστω!!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει προγραματακι που να ανοιγει μονο του το τηλεφωνο το πρωι και να σβηνει αντισοιχα το βραδυ σε συγκεκριμενη ωρα που του εχεις ορισει?

Και κατι αλλο format πως κανουμε στο Ν70?

Ευχαριστω!!!!!

Για να κλείνει υπάρχει το turnoff, για να ανοίγει δεν υπάρχει κάτι. Format κάνεις πατώντας τα 3 + * + πράσινο ακουστικό και χωρίς να τα αφήσεις ανοίγεις το κινητό ;)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το κινητό θα είναι κλειστό. :) :p

Θα σου βγάλει μια άσπρη οθόνη, δεν θα τα αφήσεις τα 4 πλήκτρα που ανέφερε ο theka, και μετά παο λίγο, θα κάνει εκκίνηση. Τότε τα αφήνεις. Σήμερα θα κάνω και στο δικό μου ένα φορμάτ. :)

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ειναι καλο να του κανουμε ενα φορματακι??(πως το καταλαβαινουμε οτι εχει αρχισει το φορματ?)

(στην καρτα μνημης?)

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ειναι καλο να του κανουμε ενα φορματακι??(πως το καταλαβαινουμε οτι εχει αρχισει το φορματ?)

(στην καρτα μνημης?)

Aυτό εξαρτάται από τη χρήση... ίσως να μη χρειαστεί και ποτέ...

εγώ παράδειγμα που του δίνω και καταλαβαίνει χρειάζομαι φορμάτ κάθε δίμηνο περίπου όπως και στο pc άλλωστε... και ήδη το έχω αργήσει. Συνήθως το φορμάτ το βλέπεις να έρχεται όταν...

1)βασικές λειτουργίες του κινητού δεν ανταποκρίνονται σωστά (πχ. εμένα το ΒΤ δε δουλεύει, τη προηγούμενη φορά δεν έμπαινε στην έκθεση)

2)Το κινητό έχει αρχίσει να γίνεται τα ζώα μου αργά (το ανοίγεις και περιμεεεένεις, για να μπει στο μενού περιμεεεένεις, για να βγεις από κάποια εφαρμογή σου δείχνει λευκή οθόνη και περιμεεεένεις)

3)Του έχεις χώσει ένα σωρό εφαρμογές που πλέον δε ξέρεις τι κάνει τι και που είναι τι

4)Κάνει συχνά restart και άλλου είδους κολλήματα

Συνήθως όταν κάνεις φορμάτ πρέπει να κάνεις και στη κάρτα μνήμης για να καθαρίζεις από τη σαβούρα και τα αναμενόμενα προβλήματα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ok..ωραια..σε ευχαριστω φιλε πανο..!παντως οπως ειπες μπορει να μην χρειαστει και ποτε να κανω φορματ..οπως αλλωστε ετυχε και με το 7610 μου το οποιο το ειχα γυρω στον 1 χρονο και δεν καταλαβαινε τπτ..
Link to comment
Share on other sites

τα πάντα απο προγράμματα εννοεί!

έτσι είναι, πρέπει να τα εγκαταστήσεις όλα απ'την αρχή.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ok..ωραια..σε ευχαριστω φιλε πανο..!παντως οπως ειπες μπορει να μην χρειαστει και ποτε να κανω φορματ..οπως αλλωστε ετυχε και με το 7610 μου το οποιο το ειχα γυρω στον 1 χρονο και δεν καταλαβαινε τπτ..

Μα εννοείται αυτό, είναι το πόσο το πειράζεις το κινητό αν δε το πειράζεις πολύ αντέχει αλλά αν του αλλάζεις τα φώτα όπως εγώ και πολλοί άλλοι εδώ μέσα καταλαβαίνεις ότι δε μπορεί να αντέξει και πολύ. Αλλά εγώ ειδικά όταν το κινητό είναι καινούργιο μπορώ να σου πω ότι κάθε μήνα το έχω διαλύσει γιατί το γεμίζω, κάνω δοκιμές, τεστ και πειράματα! Μετά το εξάμηνο ηρεμώ και δε κάνω τόσα φορμάτ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται αυτό, είναι το πόσο το πειράζεις το κινητό αν δε το πειράζεις πολύ αντέχει αλλά αν του αλλάζεις τα φώτα όπως εγώ και πολλοί άλλοι εδώ μέσα καταλαβαίνεις ότι δε μπορεί να αντέξει και πολύ. Αλλά εγώ ειδικά όταν το κινητό είναι καινούργιο μπορώ να σου πω ότι κάθε μήνα το έχω διαλύσει γιατί το γεμίζω, κάνω δοκιμές, τεστ και πειράματα! Μετά το εξάμηνο ηρεμώ και δε κάνω τόσα φορμάτ

 

xerw xerw kai meta to bariesai kai perimeneis to epomeno pou tha bgei...

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

paidia o fakelos contacts otan kanoume antigrafh epafwn sth karta mnhmhs pou apothhkeuetai ?giati prepei na ton exw metakinhsei kai de ton vlepei.

Αυτο δεν το ξερω, το μονο που ξερω ειναι οτι οι επαφες, αποθηκευονται στο x:/system/data/contacts.cdb

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει καποιος να μου πει αν ειναι δυνατον να εχω κινουμενες εικονες σαν ταπετσαρια στην αρχικη οθονη?

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1220222#post1220222

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε pac-man αλλα δεν ειναι αυτο που ζηταω,ισως δεν ημουν σαφης.Θελω να βαλω εικονα(jif) ως ταπετσαρια και ενω μου την ανοιγει κανονικα,κινουμενη,οταν την φορτωνει ειναι σταθερη-ακουνητη
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε pac-man αλλα δεν ειναι αυτο που ζηταω,ισως δεν ημουν σαφης.Θελω να βαλω εικονα(jif) ως ταπετσαρια και ενω μου την ανοιγει κανονικα,κινουμενη,οταν την φορτωνει ειναι σταθερη-ακουνητη

Μπαα, δεν νομιζω να υπαρχει κατι.

 

ΥΓ. Λεγε με PC-Man, oxi PAC-Man :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ράδιο μπορούμε να ακούσουμε στο flight mode ?? :X

Όχι δυστυχώς...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

λολ, και εγω τοσο καιρο pacman νομιζω οτι σε λεγανε!!

 

δλδ αυτο με το flight mode δεν διορθωθηκε με την αναβαθμιση; ημαρτον;

 

οσο για το format του εκανα πριν τρεις μερες χωρις να εχει σημπληρωθει ουτε μισος μηνας! συμπτωματα; απειρα! κολλουσε τρελα..δεν εμπαινε στην φωνητικες εντολες..δεν εκανε αντιγραφη την μνημης τηλεφωνου στην καρτα μνημης..εκανε restart..μια ωρα να σβησει κατι..

 

τα βιντεο ομως αλλα και το 60-70x zoom ( εμπλεξα τα μπουτια μου με τις πραξεις ) ειναι ολα τα λεφτα.. δλδ φανταζομαι τι θα γινει και με το λεγομενο τηλεσκοπιο, αν μπαινει βεβαια στο N70.. :( το mp4 που εχει ειναι πολυ καλη ποιοτητα. αλλα και μεγαλουτσικο μεγεθος. τραβηξα 13 λεπτα βιντεο, 50 mbs.

 

η φωτογραφικη πολυ καλη, ακομα και σε κινουμενα πραματα! ( ΟΛΕ!! ) το μονο που με στεναχωρησε ειναι οτι μετα το τριτο zoom ( !!! ) η ποιοτητα πεφτει δραματικα! δλδ ακομα και που ειναι στα 2mpx αναλυση, το μεγεθος πεφτει κατα το 1/4 περιπου και δεν φαινεται καθολου καλα στον υπολογιστη! δεν ξερω γιατι γινεται αυτο.. στο απολυτο σκοταδι βγαζει πολυ καλα, και ακομα καλυτερα αν εχει ενεργοποιημενη την ρυθμιση για χαμηλο φωτισμο! βεβαια αυτο που με νευριαζει ειναι οτι μετα απο 3 δευτερολεπτα την αποθηκευει αμεσως, χωρις να εχω αποφασισει εαν μου αρεσει ή οχι.. ή δεν προλαβαινω να την δειξω σε καποιο αλλο ατομο. και τωρα το λολ..! ηταν ενας ταλαιπωρος με το w800 ( τοσο ταλαιπωρος που πουλουσε την 512mbs που ειχε στο κουτι δωρο 75€ ) και ελεγε για το zoom που εχει το κινητο του.. και με εβαλε κοντρα ( λολα;; ) και τον ηπιε τελικα :p παντως ολοι παθανε την πλακα τους με το zoom που εχει!!

 

15 μερες το εχω και ακομα να ακουσω ραδιο! εχει βγει τελικα η τελευταια αναβαθμιση που περιμενουμε ή οχι; αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι ειναι η 4.

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ GMAIL

 

σημ. προσβ. σε χρήση: Cosmote Internet

διακομ. εξερχ. μηνυμ.: smtp.gmail.com

όνομα χρήστη:......@gmail.com (όπου ....είναι το nickname σου)

κωδικός πρόσβασης: ο κωδικός πρόσβασής σου

διακομ. εισερχ. μηνυμ: pop.googlemail.com

τύπος γραμματοκιβ. : pop3

ασφάλεια (θύρες):Ενεργή (993/995)

 

Kαλημέρα!!

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ GMAIL

 

σημ. προσβ. σε χρήση: Cosmote Internet

διακομ. εξερχ. μηνυμ.: smtp.gmail.com

όνομα χρήστη:......@gmail.com (όπου ....είναι το nickname σου)

κωδικός πρόσβασης: ο κωδικός πρόσβασής σου

διακομ. εισερχ. μηνυμ: pop.googlemail.com

τύπος γραμματοκιβ. : pop3

ασφάλεια (θύρες):Ενεργή (993/995)

 

Kαλημέρα!!

 

melannity εισαι Θεα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...