Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exoume pei ekato fores oti auto to provlima emfanisthke sto prwto tou firmware alla diorthwthike stis duo epomenes opote den exeis tpt allo na kaneis apo na peraseis thn teleutaia.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. παντως στο 3230 δεν υπηρχε τοση καθυστερηση. οπως επισης οταν εγκαθιστω καποια εφαρμογη, μετα θελει να περιμενω γυρω στα 10-15 δευτερολεπτα για να εμφανιστει στο μενου το εικονιδιο!
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο 6680 και στο Ν70.Ποιές οι βασικές διαφορές τους?Εκτός από την κάμερα?Πόσο κρατάει η μπαταρία του?Στο 6680 βγάζει 2,5 μέρες βαριά απ΄ότι ξέρω ;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπαμπη μην συγκρινεις..πολλες περισσοτερες δυνατοτητες εχει το Ν70 απο ολες τις πλευρες..δεν νομιζω να υστερει σε κατι εναντι του 6680 παρα μονο στο κοστος..;)
Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo emena paidia...epidi tha valw tin v3 ekdosi sto kinito mou...exw katalabei oti uparxei meta provlima stis fwnitikes klisis....sto hxo klisis pou exei patch apo tin nokia ara entaxei... kai thelw na dw ti allo parousiazei i v3...an xerete peite mou na eimai etoimos dld na min to spasw to kin....lol...plaka kanw... :)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ :wacko: :wacko:

Μου έστειλαν μια εικόνα *.gif μέσω Bluetooth στο N70. Επειδή έχω εγκατεστημένο το ProfiExplorer την ανοίγει από εκεί. Αλλά δε μου δίνει τη δυνατότητα να την σώσω στην έκθεση:mad: :mad:

Ούτε από το PC μπορώ να τη βρώ(είναι αποθηκευμένη σαν μύνημα). Πώς μπορώ να την αποθηκεύσω ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ :wacko: :wacko:

Μου έστειλαν μια εικόνα *.gif μέσω Bluetooth στο N70. Επειδή έχω εγκατεστημένο το ProfiExplorer την ανοίγει από εκεί. Αλλά δε μου δίνει τη δυνατότητα να την σώσω στην έκθεση:mad: :mad:

Ούτε από το PC μπορώ να τη βρώ(είναι αποθηκευμένη σαν μύνημα). Πώς μπορώ να την αποθηκεύσω ξεχωριστά;

 

Σκεφτομαι για την αγορα του και θα ηθελα να μου πεις μερικα πραγματα απο την μεχρι τωρα εμπειρια σου απο το τηλ.

Σαν συσκευη ειναι πολυ φορτωμενη απο προγραμματα;

Σαν καμερα αξιζει τα λεφτα του και απο εφαρμογες πηγαινει καλα η κολλαει

σε καποια πραγματα ,

Οι αναβαθμισεις του επιφερουν καποια βελτιωση στο τηλ.

Αν εχω παραλειψει κατι μποριες να μου το αναφερεις.

Θα το εκτιμησω πολυ οτι και να μου πεις.

 

 

Ευχαριστω.

:D

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για την αγορα του και θα ηθελα να μου πεις μερικα πραγματα απο την μεχρι τωρα εμπειρια σου απο το τηλ.

Σαν συσκευη ειναι πολυ φορτωμενη απο προγραμματα;

Σαν καμερα αξιζει τα λεφτα του και απο εφαρμογες πηγαινει καλα η κολλαει

σε καποια πραγματα ,

Οι αναβαθμισεις του επιφερουν καποια βελτιωση στο τηλ.

Αν εχω παραλειψει κατι μποριες να μου το αναφερεις.

Θα το εκτιμησω πολυ οτι και να μου πεις.

 

 

Ευχαριστω.

:D

 

Θα σου αναφέρω μόνο τα αρνητικά και συγκεκριμένα αυτά που ενοχλούν εμένα, μιας και τα θετικά της συγκεκριμένης συσκευής είναι πολλά και γνωστά.

 

  • Έλλειψη υπέρυθρων κυρίως για επικοινωνία με παλιά μοντέλα (έχω ένα SE K500i που έχει μόνο υπέρυθρες και δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα)
  • Καθυστέρηση στην εκκίνηση του κινητού και στα μενού. Ειδικά όταν μπαίνω στην Έκθεση...:cry: Βέβαια η συσκευή είναι αρκετά πιο γρήγορη από άλλα Series 60, παρολαυτά εμένα με ενοχλεί κάπως.
  • Μικρά πλήκτρα. Όσοι έχουν εγκαταστήσει EEMame μάλλον καταλαβαίνουν τι εννοώ :p
  • Δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω τη φωνητική κλήση στα ονόματα των επαφών. (Άλλοι δεν μπορούν με τίποτα να την απενεργοποιήσουν:lol: , μάλλον τυχερός πρέπει να είμαι σ'αυτό αν κρίνω από την αναγνώριση φωνής του Ν70)
  • Δεν μπορώ να αποθηκεύσω στην έκθεση αρχεία .gif που μου έστειλαν μέσω Bt :mad: (αυτό είναι κάτι που διορθώνεται φαντάζομαι)

 

Από την άλλη με το τελευταίο fw (V 3.05) της Nokia διορθώνονται παλιότερα προβλήματα με το ράδιο κτλ και κατά την άποψή μου είναι η καλύτερη επιλογή σε smartphone αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το stopwatch. Το έβαλα ήδη. :)

 

1) Θέλω να μπορώ να βάζω ειδοποίηση και στις υπενθυμίσεις

2) Θέλω να έχω κι άλλες επιλογές εκτός από Υπενθύμιση , επέτειο και σύσκεψη

3) Θέλω να μπορώ να έχω ειδοποίηση σε μια σημείωση κάθε μήνα ή και κάθε μέρα.

oso afora to imerologio exo na sou protino to Handy dates , pisteuo oti einai arketa kalo ...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου αναφέρω μόνο τα αρνητικά και συγκεκριμένα αυτά που ενοχλούν εμένα, μιας και τα θετικά της συγκεκριμένης συσκευής είναι πολλά και γνωστά.

 

  • Έλλειψη υπέρυθρων κυρίως για επικοινωνία με παλιά μοντέλα (έχω ένα SE K500i που έχει μόνο υπέρυθρες και δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα)
  • Καθυστέρηση στην εκκίνηση του κινητού και στα μενού. Ειδικά όταν μπαίνω στην Έκθεση...:cry: Βέβαια η συσκευή είναι αρκετά πιο γρήγορη από άλλα Series 60, παρολαυτά εμένα με ενοχλεί κάπως.
  • Μικρά πλήκτρα. Όσοι έχουν εγκαταστήσει EEMame μάλλον καταλαβαίνουν τι εννοώ :p
  • Δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω τη φωνητική κλήση στα ονόματα των επαφών. (Άλλοι δεν μπορούν με τίποτα να την απενεργοποιήσουν:lol: , μάλλον τυχερός πρέπει να είμαι σ'αυτό αν κρίνω από την αναγνώριση φωνής του Ν70)
  • Δεν μπορώ να αποθηκεύσω στην έκθεση αρχεία .gif που μου έστειλαν μέσω Bt :mad: (αυτό είναι κάτι που διορθώνεται φαντάζομαι)

 

Από την άλλη με το τελευταίο fw (V 3.05) της Nokia διορθώνονται παλιότερα προβλήματα με το ράδιο κτλ και κατά την άποψή μου είναι η καλύτερη επιλογή σε smartphone αυτή τη στιγμή

 

Μηπως ξερεις να μου πεις που μπορω να βρω προγραμματα για το τηλ;(Αναβαθμισεις κτλ) απο 9volto η απο καποιο site;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις να μου πεις που μπορω να βρω προγραμματα για το τηλ;(Αναβαθμισεις κτλ) απο 9volto η απο καποιο site;

 

Ευχαριστω.

Για εφαρμογές μπές στο: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Χρήσιμα links με εφαρμογές και άλλα.

Για αναβάθμιση πρέπει να το πας στη νοκια...:(

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω εικονα ή κινουμενη εικονα οταν το κινητο εχει βγαλει την προφυλαξη οθονης; επισης κινουμενες εικονες παιρνει για ταπετσαρια ή οχι;

 

οι εικονες που βγαζω εχουν μεγεθος 1536x1152; καλα ειναι ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Για ταπετσαρία δεν μπάινουν κινούμενες εικόνες... Η ανάλυση των wallpapers είναι 176*144! Για προφύλαξη μπορείς να βάλεις κινούμενη εικόνα μέσω του powerlock αλλά μαλλον κατι τετοιο θα κανει πάρτυ με την μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

οχι αυτη η αναλυση που λεω ειναι των φωτογραφιων που βγαζω.. επισης στον υπολογιστη φαινονται ψιλοχαλια!!
Link to comment
Share on other sites

exw thn v 3.0546.2.3 188-11-05 anabathmisi kai exw katebasei kai to patch gia ton ixo k pali xtupaei me to nokia tone otan me pernoun..ti na kanw?to patch apla to ekana egatastash na kanw kt allo?thelei pouthena na to kollisw?ti na kanw?tha trelathw..mono otan to kanw restart xtipaei kanonika meta apo 2 tilefwna pali ta idia...plz as help kapoios..dinoume 500eurw k mas dinoun oti na nai kinita :(
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να δοκιμασουμε να παρουμε ενα τηλεφωνακι αυριο απο τα νοκια σοπς που εξυπηρετουμαστε για επιβεβαιωση..;)
Link to comment
Share on other sites

παιδες......

 

 

εχει κανεις κανα λινκ να κατεβασω το ROUTE 66 γιατι δεν εχω βρει τιποτα ακομα....

 

 

επισεις ψαχνο και το προφιεχπλορερ για να στελνω κληδομενα αρχια εχει κανεις και για αυτο λινκ???

 

 

 

 

επισεις πια ειναι η last FW version for N70???

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα ασχοληθηκα παρα πολυ με τις φωνητικες εντολες.. εχουν τα καλα τους, εχουν και τα κακα τους. απο την μια δεν χρειαζεται να μιλαμε εμεις και να προσεξουμε να το πουμε σε απολυτη ησυχια. απο την αλλη ο καθενας μπορει να εχει προσβαση στις φωνητικες εντολες, αφου δεν εκτελουνται με βαση την φωνη, αλλα με βαση την λεξη.. παρατηρησα πολλα προβληματα!

 

1ον, οταν βαλουμε αγγλικη γλωσσα και πουμε " messaging " αυτο λεει " μηνυματα " !! αλλα και μηνυματα να πουμε το καταλαβαινει παλι. ( ενω ειμαστε στην αγγλικη γλωσσα. )

 

2ον, υπαρχει προβλημα με πολλες λεξεις. πχ δεν εχω καταφερει εδω και πολυ ωρα να πω σωστα την λεξη " themes " ( ή μαλλον το κινητο δεν μπορει να την καταλαβει ) και βγαζει διαφορες αλλες λεξεις απο τις επαφες που εχω στο κινητο. με λιγα λογια αλλα του λεω εγω και αλλα ακουει εκεινο. για την αγγλικη γλωσσα μιλαμε παντα. στα ελληνικα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα.

 

3ον, ποιος του ειπε οτι θελω να μου εμφανιζει στις φωνητικες εντολες και τις επαφες μου! λεω μια λεξη πχ themes, clock και μου βγαζει τα ονοματα απο τις επαφες που εχω και κανει κληση! ελεος;

 

τωρα εχω παρατηρησει τεραστια καθυστερηση που κανει να διαβασει τα θεματα, ενω εχω σβησει καποια απο αυτα. ο χρονος παει να αγγιξει το λεπτο και κατανταει πολυ εκνευριστικο! εμεινα με 10 θεματα, σβηνω το ενα αλλα παλι εκανε γυρω στο ενα λεπτο! ( μια ωρα εδειχνε η μπαρα το " ανοιγμα " ) καλα τι θα γινει; 500€ κινητο εχουμε ρε γμτ.. [ φανταζομαι τι θα γινει οταν παρω καρτα μνημης 1GB !! ]

 

αλλο πραμα που δεν καταλαβαινω ειναι στο mp3 Player που υπαρχει στο κινητο. ενω εχει τα κουμπια για επομενο/προηγουμενο τραγουδι, οταν τα παταω δεν γινεται τπτ ( εκτος απο το να γινεται reset το τραγουδι... )

 

το 3230 ηταν πολυ πιο γρηγορο οσο αφορα την αναγνωση αρχειων. το N70 ειναι πιο γρηγορο στην εγκατασταση/απεγκατασταση αρχειων. στην αναγνωση ( ή refresh ) ειναι μεγαλο χαλι.. και δεν μπορω να το ανεχτω αλλο αυτο. με κουρασε :(

 

 

Οποιαδηποτε βοηθεια πανω σε αυτο το θεμα θα ηταν πολυτιμη.

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω παρατηρησει τεραστια καθυστερηση που κανει να διαβασει τα θεματα, ενω εχω σβησει καποια απο αυτα. ο χρονος παει να αγγιξει το λεπτο και κατανταει πολυ εκνευριστικο! εμεινα με 10 θεματα, σβηνω το ενα αλλα παλι εκανε γυρω στο ενα λεπτο! ( μια ωρα εδειχνε η μπαρα το " ανοιγμα " ) καλα τι θα γινει; 500€ κινητο εχουμε ρε γμτ.. [ φανταζομαι τι θα γινει οταν παρω καρτα μνημης 1GB !! ]

 

Aν εννοείς όταν μπαίνεις στο μενού στα θέματα ότι εκεί σου κάνει 1 λεπτό, τότε κάνε ένα φορμάτ γιατί κάτι άλλο φταίει. Στο 6260 καθυστερούσε αρκετά να μπει εδώ μπαίνει σφαίρα. Τώρα το μέτρησα και κάνει 2 δευτερόλεπτα ακριβώς για ν΄ανοίξουν τα θέματα και έχω 25 "βαριά" θέματα περασμένα στη κάρτα μνήμης

αλλο πραμα που δεν καταλαβαινω ειναι στο mp3 Player που υπαρχει στο κινητο. ενω εχει τα κουμπια για επομενο/προηγουμενο τραγουδι, οταν τα παταω δεν γινεται τπτ ( εκτος απο το να γινεται reset το τραγουδι... )

Απλά πάτα παρατεταμένα τα πλήκτρα για να μεταβείς εντός τραγουδιού. Αυτό με το επόμενο και το προηγούμενο ισχύει αν έχεις ανοίξει λίστα ή επιλέξει πολλά μαζί διαφορετικά απλά είναι σα να επιλέγεις το ίδιο και γι΄αυτό ξαναρχίζει από την αρχή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

exw thn v 3.0546.2.3 188-11-05 anabathmisi kai exw katebasei kai to patch gia ton ixo k pali xtupaei me to nokia tone otan me pernoun..ti na kanw?to patch apla to ekana egatastash na kanw kt allo?thelei pouthena na to kollisw?ti na kanw?tha trelathw..mono otan to kanw restart xtipaei kanonika meta apo 2 tilefwna pali ta idia...plz as help kapoios..dinoume 500eurw k mas dinoun oti na nai kinita :(

SVISE TO LOG...to eho xana anaferei,kai ola ok

 

Anevasa ola ta N70 apps mehri simera edo--->

 

http://rapidshare.de/files/12338736/n70_part_1.zip.html

http://rapidshare.de/files/12335041/n70_part2.zip.html

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

mporeis na me help?ti na kanw me ayto to problima?

αφου σου ειπε βρε συ, σβησε το μητρωο...μητρωο>προσφατες κλησεις>διαγραφη :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...