Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

fysika to rotas!!!!....k vasika ego eimia k stis protes fortiseis ee opote fantazomai oti logika meta ton proto kyklo fortiseon (ean 8ymamai kala me ta nokia pu kata kairous eixa-k genikotera sxedon se ola ta moiles mu) 8a kalitereusei ligo h autonomia!;-)
οι κυκλοι φορτισης ισχυουν για ολα τα κινητα, οχι μονο για τα νοκια.
Παιδια καποια προβληματα με το ραδιο διορθωθηκαν?(τα χρατς)

Το bug με τους ηχους κλησεις(μπουκωμα στο ηχειο) φτιαχνει εντελως με το patch της Νοκια?

Καμμενα πιξελ στην οθονη εχετε βρει?

Η ταχυτητα πλοηγησης εχει βελτιωθει?

Στον τομεα mp3/radio ειναι ικανοποιητικο?Π.χ εχει καθολου θορυβο?Η ενταση τι λεει?

1)με τις αναβαθμισεις διορθωθηκαν.

2)το μπουκωμα στο ηχειο απ'το εχω δει δε διορθωθηκε αλλα αν εισαι σε GSM mode διορθωνεται αν εχω καταλαβει καλα. το patch ειναι για να μη χανεις κλησεις.

3)μπορει και να βρεις αλλα εχει διορθωθει πολυ η νοκια σ'αυτον τον τομεα.

4)σε σχεση με παλιοτερα κινητα παρα πολυ.

5)πολυ καλα τα παει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποια προβληματα με το ραδιο διορθωθηκαν?(τα χρατς)

 

Το bug με τους ηχους κλησεις(μπουκωμα στο ηχειο) φτιαχνει εντελως με το patch της Νοκια?

 

Καμμενα πιξελ στην οθονη εχετε βρει?

 

Η ταχυτητα πλοηγησης εχει βελτιωθει?

 

Στον τομεα mp3/radio ειναι ικανοποιητικο?Π.χ εχει καθολου θορυβο?Η ενταση τι λεει?

Φίλε μη το ψάχνεις άλλο το κινητό είναι τέλειο!!! Ούτε χρατς ούτε χρουτς στο ράδιο από τη πρώτη κι όλας αναβάθμιση! Προβλήματα με ήχους επίσης μετά το patch της nokia δεν υπάρχουν. Καμένο pixel αν είσαι γκαντέμης, εγώ μέχρι τώρα τίποτα, η ταχύτητα του είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα αν και το θεωρώ και πάλι κάπως αργόστροφο...

Στο τομέα mp3 το κινητό δε παίζεται, ήχος πεντακάθαρος και δυνατός και στ΄ακουστικά και στο ηχείο του, στο ράδιο άψογη ποιότητα αλλά λίγο υψηλότερη ένταση στο ακουστικό νομίζω όλοι θα θέλαμε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αρκετά στο Manual και δε βρήκα κάποιον σχετικό "ορισμό" ίσως θα ήταν εύκολο κάποιος που γνωρίζει να μας το πει....:ninja:

 

Η επιλογη αυτη ("Εκτεταμένη μεγεθ") εχει να κανει με το ψηφιακο ζουμ -> 20x digital zoom

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε προσπάθησα αρκετά για να τα καταφέρω αλλά αποτέλεσμα δεν είδα!Ένωσα το 3ο Pin με τη "γείωση και δεν εμφανίστηκε το σήμα του handsfree...Συνέχισα ενώνοντας το 3ο Pin από το τέλος με το καλώδιο που ενώνει το 3ο pin από την αρχή με τη γείωση και πάλι τίποτα!Και μάλιστα έχω χρησιμοποιήσει 3 είδη καλωδίου, μικρού μεγέθους για να μην μειώνετε η "ένταση".Μήπως έκανες και κάτι άλλο ή μήπως είχες πιεί πολύ...Πλάκα κάνω φυσικά!:p Θα σου ήταν εύκολο να γράψει με ελληνικούς χαρακτήρες και να γίνεις λίγο πιό περιγραφικός?Ευχαριστώ..(ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες..:happy: )

Δεν γινεται ετσι οπως τα λεει.

 

Φιλε SPANK τροποποιησα λιγο την φωτογραφία που μας δινεις για να δείξω σε ολους τον σωστο τροπο.

Edit: ΔΕΝ μετραω το πινακι που ειναι μονο του

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.

Ενώ είναι το τηλέφωνο στην αναμονή ακούγεται ήχος από το ακουστικό αν το βάλεις στο αυτί σου, συμβαίνει και σε άλλο τηλέφωνο αυτό ή είναι μόνο στο δικό μου; Ένα σσσσσ....

Link to comment
Share on other sites

file PCMAN exo to energopihw to radio me ton tropo pou periegrapsa

tora mporei na yparxei kai allos

Μηπως εκανες λα8ος στην φωτογραφια που δινεις?

Λες στο 3ο πιν, μετρας και αυτο που ειναι μονο του?

Αν το μετρας τοτε στην φωτογραφια ειναι το 4ο πιν και οχι το τριτο.

 

Αν γεφυρωσεις το 2ο με την γείωση(ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΩ ΤΟ ΠΙΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) παλι ενεργοποιούνται τα ακουστικα.

Το τελευταιο πιν που διχνεις στην φωτογραφια σου (δηλαδη το τριτο απο το τελος) ΜΗΝ ΤΟ ΓΕΦΥΡΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΓΕΙΩΣΗ, αυτο δουλευει σαν κεραια.

 

Βασικα τα 4 τελευταια δουλευουν σαν κεραια αλλα εσεις βαλτε το τελευταιο.

 

Καλή χρονιά.

Ενώ είναι το τηλέφωνο στην αναμονή ακούγεται ήχος από το ακουστικό αν το βάλεις στο αυτί σου, συμβαίνει και σε άλλο τηλέφωνο αυτό ή είναι μόνο στο δικό μου; Ένα σσσσσ....

Το κανει και το δικο μου.

Μαλλον ειναι απο τις παρεμβολες που κανει η κεραια του τηλεφώνου και ακουγονται (μαλλον)απο το ακουστικο ή απο την οθόνη.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

λιγες σελιδες πιο πισω καποιο παιδι απο το φορουμ ειπε οτι ειδε σε νοκια σοπ..(ενω εγω την ιδια μερα,που ειχα παει σε νοκια σοπ δεν ειχαν κατι τετοιο)...

θα παρω τηλεφωνο αυριο για να δω μηπως εφεραν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χροναί.Έχω μια ερωτηση για την κάμερα,γιατί όσο πιο πολύ ζουμ κάνουμε η ανάλυση μικραίνει?Δεν θα έπρεπε όσο γράφει 2Μ να τραβάει σε ανάλυση 1600χ1200?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χροναί.Έχω μια ερωτηση για την κάμερα,γιατί όσο πιο πολύ ζουμ κάνουμε η ανάλυση μικραίνει?Δεν θα έπρεπε όσο γράφει 2Μ να τραβάει σε ανάλυση 1600χ1200?

 

Όπως γράφει και το manual, όταν τραβάς φώτο με εκτετ/νο ζουμ, τότε η εικόνα γίνετε 0,8Μ και όχι 2,0Μ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε

 

Να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν το παρακάτω.

 

Στην αριστερή πλευρά της οθόνης έχει την επιλογή ΜΕΤΑΒΑΣΗ, η οποία έχει 3 συντομεύσεις προ εγκαταστημένες.

 

Κάνω εγκατάσταση το eFileManager και αφού το εγκαθιστώ το βάζω να το βλέπω από τη λίστα της επιλογής μετάβαση.

 

Ο του θαύματος η επιλογή ΜΕΤΑΒΑΣΗ δεν πάει πλέων πουθενά……:worry:

 

Δεν μου εμφανίζει καμία πλέον συντόμευση.

 

Απεγκαθιστω την εφαρμογή eFileManager και το πρόβλημα παραμένει .

 

Το manual λέει ότι τις προεπιλεγμένες συντομεύσεις δεν μπορείς να τις σβήσεις .

 

Σε εμένα όμως δεν υπάρχει τίποτα πλέον αλλά και δεν μπορώ να βάλω καμία συντόμευση στην ΜΕΤΑΒΑΣΗ.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

 

Ευχαριστώ.-

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

ειναι κανενας αλλος μαζι με μενα ποιυ να εχει προβλημα με τα κουμπια?

εμενα το δικο μου ν70 εχει στο *0# το πηγα στη νοκια το σαββατο και μου ειπαν οτι πρεπει να το κρατησουν για να το δουν!

ποσες μερες θα παρει ?το εχει παει κανεις?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη αυτη ("Εκτεταμένη μεγεθ") εχει να κανει με το ψηφιακο ζουμ -> 20x digital zoom

 

Thank you mate!Το πρόσεξα κι εγώ λίγο μετά το post :happy:

 

Καλή χρονιά να έχουμε

 

Να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν το παρακάτω.

 

Στην αριστερή πλευρά της οθόνης έχει την επιλογή ΜΕΤΑΒΑΣΗ, η οποία έχει 3 συντομεύσεις προ εγκαταστημένες.

 

Κάνω εγκατάσταση το eFileManager και αφού το εγκαθιστώ το βάζω να το βλέπω από τη λίστα της επιλογής μετάβαση.

 

Ο του θαύματος η επιλογή ΜΕΤΑΒΑΣΗ δεν πάει πλέων πουθενά……

 

Δεν μου εμφανίζει καμία πλέον συντόμευση.

 

Απεγκαθιστω την εφαρμογή eFileManager και το πρόβλημα παραμένει .

 

Το manual λέει ότι τις προεπιλεγμένες συντομεύσεις δεν μπορείς να τις σβήσεις .

 

Σε εμένα όμως δεν υπάρχει τίποτα πλέον αλλά και δεν μπορώ να βάλω καμία συντόμευση στην ΜΕΤΑΒΑΣΗ.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

 

Ευχαριστώ.-

 

Φίλε πρέπει να το κάνεις αναβάθμιση το κινητό αν έχει ακόμη την v2....... Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και διορθώθηκε με την αναβάθμιση!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

SOS ! PAIDIA xtes epeleksa na kanw Video recording stin memory tou kinitou kai gemise kai stamatise na grafei to video kai ekane reset to kinito kai apo tote ta vgazei kapos Kinezika den emfanizi gramata oti nanai kanei !!! HELP an kserei kapoios !!!!!!!!!!
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

SOS ! PAIDIA xtes epeleksa na kanw Video recording stin memory tou kinitou kai gemise kai stamatise na grafei to video kai ekane reset to kinito kai apo tote ta vgazei kapos Kinezika den emfanizi gramata oti nanai kanei !!! HELP an kserei kapoios !!!!!!!!!!

Soft Format...*#7370# i to full format me patiimena gia 10 defterolepta to power button /Prasino akoustiko/3 /kai asteri taytohrona efoson pas ta anoixeis ti syskevei

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

tora to kanw file vasika eksafaniostikane ta ellinika.... perimenw na kanei reboot...... kanw ton stavro mou..........

μηπως εβαλες το route66;

Link to comment
Share on other sites

to SOFT den epiase...... na rwtisw ola ta exei ektos apo ta ellinika den emfanizete oute gramma....... ti einai afto paidia ???? tha kanw kai hard format

....

alla anxonome,...... kati paizei dixnei me poly lepta grammatakia kai agglika

 

oxi oxi ekei pou travaga video gemise i mnhmh kai den exei ellinika mesa.......

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

to SOFT den epiase...... na rwtisw ola ta exei ektos apo ta ellinika den emfanizete oute gramma....... ti einai afto paidia ???? tha kanw kai hard format

....

alla anxonome,...... kati paizei dixnei me poly lepta grammatakia kai agglika

πηγαινε με εναν file manager στο φακελο C:\system\. υπαρχει εκει ενας φακελος "fonts"; μην αγχωνεσαι και περιμενε πριν κανεις φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Soft Format...*#7370# i to full format me patiimena gia 10 defterolepta to power button /Prasino akoustiko/3 /kai asteri taytohrona efoson pas ta anoixeis ti syskevei

 

 

 

EUXARISTW !!!!!!!!!!!! mpravw re paidia me to Full format ola kala .........

 

file sou xrostaw xari me esoses epatha egefaliko to exw 3 meres... kai exw kollima.......

 

na eisai kalla..... alla giati re paidia to ekane aftooo????

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

κατι θα εβαλες και θα μπηκαν γραμματοσειρες λογικα. δεν υπαρχει αλλη εξηγηση με αυτα που εκανε.

 

χρωστας καφεδακι στον john74 :D

Link to comment
Share on other sites

kernaw oti thelei !!!!! iremisa twra...... file pou les tipota den ekana apla... gemise i memory ki allaksa videorecording se phone memory kai to afisa mexri na gemisi kai ekei pou gemise kolaei kai kanei reset kai den edixne tipota......

 

 

kako afto !!!

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...