Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για ποια εφαρμογη προκειται?εγω προσωπικα χρησιμοποιησα το contacts manager ΑΛΛΑ :στο Ν70 δεν δουλευει σωστα διοτι δε φαινονται τα γραμματα απλα φαινεται ενα ασπρο κενο.πατουσα δηλαδη yes στα τυφλα.Παρολα αυτα ομως τη δουλεια την εκανα.το εχει διαπιστωσει καποιος αλλος αυτο με την εφαρμογη αυτη?

Εγω για το ημερολογιο χρησιμοποιο το smartvcal και για τις επαφες το smartvcard εδω και ενα χρονο χωρις προβλημα

 

 

Κατι αλλο: Πριν κανα μηνα ειχα κανει στο τηλεφωνο ενα χαρντ φορματ. Δεν μου εμφανισε καθολου την οθονη που λεει "φορματινγκ" αλλα το φορματ εγινε κανονικα.

Λογικο ειναι αυτο?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

για ποια εφαρμογη προκειται?εγω προσωπικα χρησιμοποιησα το contacts manager ΑΛΛΑ :στο Ν70 δεν δουλευει σωστα διοτι δε φαινονται τα γραμματα απλα φαινεται ενα ασπρο κενο.πατουσα δηλαδη yes στα τυφλα.Παρολα αυτα ομως τη δουλεια την εκανα.το εχει διαπιστωσει καποιος αλλος αυτο με την εφαρμογη αυτη?

Βρίσκεται στα εργαλεία και λέγεται "μεταφορά".:lol:

 

Τώρα θέλω να περάσω τα μηνύματα. Ξέρει κανείς κανέναν σίγουρο και επιτυχημένο τρόπο πριν αρχίσω τις πατέντες?? :)

 

Πήγα σήμερα στο νόκια κλάμπ της Νίκαιας και δεν είχαν την νέα αναβάθμιση. Με έστειλε λοιπόν στο κλαμπ στα Ταμπούρια και ήταν έτοιμο σε 10' χωρίς να δείξω απόδειξη και χωρίς να μου πάρει χρήματα.:ninja: :ninja:

 

Η σωστή στάση για να ακουμπάς το κινητό είναι με την οθόνη προς τα κάτω ή κάνω λάθος? Το λέω αυτό γιατί αν παρατηρήσετε το μεταλλικό γύρω από την μπροστινή κάμερα και το μεταλλικό γύρο από το κεντρικό κουμπί είναι πιο ψηλά έτσι ώστε να μην ακουμπά η οθόνη κάτω. Επίσης έχω δει 6680 και το καπάκι είχε ξεθωριάσει από την επαφή με επιφάνειες.

Link to comment
Share on other sites

Με έστειλε λοιπόν στο κλαμπ στα Ταμπούρια και ήταν έτοιμο σε 10' χωρίς να δείξω απόδειξη και χωρίς να μου πάρει χρήματα.:ninja: :ninja:

 

 

 

γιατι στην πάτρα να θέλει ΔΥΟ μερες η αναβάθμιση????:mad:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει μόνο ένα κλαμπ για όλη την πόλη το βρίσκω κάπως λογικό. Ενώ εδώ από περιοχή σε περιοχή θα βρεις πολλά. Επίσης το θέμα είναι πόσους υπολογιστές διαθέτει το κατάστημα. Στο συγκεκριμένο που πήγα είχε έναν. Άρα αν και στην Πάτρα έχει έναν για όλα τα κινητά νόκια της πόλης δύο μέρες είναι καλά! :)
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο: Πριν κανα μηνα ειχα κανει στο τηλεφωνο ενα χαρντ φορματ. Δεν μου εμφανισε καθολου την οθονη που λεει "φορματινγκ" αλλα το φορματ εγινε κανονικα.

Λογικο ειναι αυτο?

ναι φιλε μου, δεν εμφανιζεται στο Ν70 ;).
Τώρα θέλω να περάσω τα μηνύματα. Ξέρει κανείς κανέναν σίγουρο και επιτυχημένο τρόπο πριν αρχίσω τις πατέντες??
με card reader, περνωντας ολο το φακελο mail ειναι μια καλη λυση.
Η σωστή στάση για να ακουμπάς το κινητό είναι με την οθόνη προς τα κάτω ή κάνω λάθος? Το λέω αυτό γιατί αν παρατηρήσετε το μεταλλικό γύρω από την μπροστινή κάμερα και το μεταλλικό γύρο από το κεντρικό κουμπί είναι πιο ψηλά έτσι ώστε να μην ακουμπά η οθόνη κάτω.
οπως θες το ακουμπας, δε νομιζω οτι υπαρχει σωστο ή λαθος. γυρω απο την οθονη ολα τα νοκια ειναι ετσι και ειναι καλο για να μη γρατζουνιεται γενικα με τη χρηση και οχι απαραιτητα επειδη το ακουμπας καπως. και καλυτερα να γρατζουνιστει το πισω καπακι παρα η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

 

Κατι αλλο: Πριν κανα μηνα ειχα κανει στο τηλεφωνο ενα χαρντ φορματ. Δεν μου εμφανισε καθολου την οθονη που λεει "φορματινγκ" αλλα το φορματ εγινε κανονικα.

Λογικο ειναι αυτο?

 

Λογικο ειναι ,απο 6630 και μετα ,δεν εμφανιζεται η λεξη Formatting...:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω card reader αλλά τα μηνύματα στο 6600 τα είχα στην συσκευή. Πρέπει να βρω τρόπο να το πάω στην κάρτα. θα προσπαθήσω με seleQ. Στο Ν70 ποιος file manager παίζει καλύτερα?

 

Όσον αφορά αυτό που λέω για την οθόνη. Αν το ακουμπάς με την οθόνη προς τα κάτω δεν βρίσκει καθόλου η οθόνη γιατόι η συσκευή ακουμπάει στα δύο υπερυψωμένα σημεία. Ενώ αν βάλεις το πίσω καπάκι προς τα κάτω με τον καιρό γρατζουνιέται και ξεθωριάζει και χαλάει πολύ η αισθητική του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω card reader αλλά τα μηνύματα στο 6600 τα είχα στην συσκευή. Πρέπει να βρω τρόπο να το πάω στην κάρτα. θα προσπαθήσω με seleQ. Στο Ν70 ποιος file manager παίζει καλύτερα?

 

Όσον αφορά αυτό που λέω για την οθόνη. Αν το ακουμπάς με την οθόνη προς τα κάτω δεν βρίσκει καθόλου η οθόνη γιατόι η συσκευή ακουμπάει στα δύο υπερυψωμένα σημεία. Ενώ αν βάλεις το πίσω καπάκι προς τα κάτω με τον καιρό γρατζουνιέται και ξεθωριάζει και χαλάει πολύ η αισθητική του τηλεφώνου.

θα σβησεις με ενα file manager το αρχειο index που βρισκεται στο E:\system\mail\ στο 6600 και μετα θα αλλαξεις τη χρησιμοποιουμενη μνημη και θα σε ρωτησει αν θες να αντιγραψεις τα μηνυματα στην καρτα. μετα με τον card reader θα περασεις το φακελο mail στο Ε:\system\ της καρτας του Ν70 και θα κανεις overwrite το φακελο που υπαρχει και ετσι θα εχεις τα μηνυματα στο Ν70 αφου βαλεις να αποθηκευονται τα μηνυματα στην καρτα απο το Ν70. το εχουν κανει κι αλλα παιδια με κανενα προβλημα:)

 

p.s. ολοι οι file manager δουλευουν μια χαρα;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks man θα το δοκιμάσω σε λίγο.

Άλλη απορία: Γίνεται οι υποχρεώσεις και το ημερολόγιο να μην εμφανίζονται μπροστά στην κατάσταση αναμονής? Δεν μιλάω για τις πέντε συντομεύσεις επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

 

1.Πήγα σήμερα στο νόκια κλάμπ της Νίκαιας και δεν είχαν την νέα αναβάθμιση. Με έστειλε λοιπόν στο κλαμπ στα Ταμπούρια και ήταν έτοιμο σε 10' χωρίς να δείξω απόδειξη και χωρίς να μου πάρει χρήματα.:ninja: :ninja:

 

2.Η σωστή στάση για να ακουμπάς το κινητό είναι με την οθόνη προς τα κάτω ή κάνω λάθος? Το λέω αυτό γιατί αν παρατηρήσετε το μεταλλικό γύρω από την μπροστινή κάμερα και το μεταλλικό γύρο από το κεντρικό κουμπί είναι πιο ψηλά έτσι ώστε να μην ακουμπά η οθόνη κάτω. Επίσης έχω δει 6680 και το καπάκι είχε ξεθωριάσει από την επαφή με επιφάνειες.

1.φιλε μου αυτο λογικο ειναι..αποδειξη σου ζητανε οταν το κινητο,εχει κυκλοφορησει πανω απο ενα χρονο..το Ν70 εχει 3-4 μηνες..επισης δεν πληρωσες για τον ιδιο ακριβως λογο..ειναι μεσα στην εγγυηση ολα αυτα..:D

ειδες τι κανει η νοκια ρε για μας?

2.κατα την γνωμη μου,αυτη η αποψη σου ειναι λαθος διοτι,αυτο γυρω γυρω απο την οθονη,το ασημενιο που γυαλιζει..ειναι αρκετα εβαιστητο και αν το βαζεις με την οθονη απο κατω τοτε το πιο πιθανο ειναι να γρατζουνιστει και να γινει ψιλοχαλια,μετα χαλαει και η αισθητικη του ομορφια(τα 500 ευρω :p )..οποτε..βαζε το καλυτερα απο την μερια της καμερας,οπου εκει το υλικο ειναι πλαστικο και δεν ειναι τοσο εβαιστητο..;)

 

πριν λιγο εβαλα κι εγω το τελευταιο firmware..και δεν μου εξαφανιστηκαν οι φωνητικες κλησεις(και ανακουφιστηκα :happy: )

η κοπελια στην Β.Ολγας ειναι πολυ εξυπηρετικη..και --> :shifty:

Link to comment
Share on other sites

1.φιλε μου αυτο λογικο ειναι..αποδειξη σου ζητανε οταν το κινητο,εχει κυκλοφορησει πανω απο ενα χρονο..το Ν70 εχει 3-4 μηνες..επισης δεν πληρωσες για τον ιδιο ακριβως λογο..ειναι μεσα στην εγγυηση ολα αυτα..:D

ειδες τι κανει η νοκια ρε για μας?

Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσαν να ναι και χειρότερα τα πράγματα, άρα δεν πρέπει να έχουμε παράπονο :lol:

 

2.κατα την γνωμη μου,αυτη η αποψη σου ειναι λαθος διοτι,αυτο γυρω γυρω απο την οθονη,το ασημενιο που γυαλιζει..ειναι αρκετα εβαιστητο και αν το βαζεις με την οθονη απο κατω τοτε το πιο πιθανο ειναι να γρατζουνιστει και να γινει ψιλοχαλια,μετα χαλαει και η αισθητικη του ομορφια(τα 500 ευρω :p )..οποτε..βαζε το καλυτερα απο την μερια της καμερας,οπου εκει το υλικο ειναι πλαστικο και δεν ειναι τοσο εβαιστητο..;)

Τέλοσπάντων αυτό είναι γούστο του καθενός. Αν και εγώ δεν εννοώ το μεταλλικό γύρω από την οθόνη αλλά το μεταλλικό γύρω από την κάμερα (την μπροστά) και αυτό πάνω από το κεντρικό κουμπί. Τέσπα μικρή σημασία έχει :)

 

πριν λιγο εβαλα κι εγω το τελευταιο firmware..και δεν μου εξαφανιστηκαν οι φωνητικες κλησεις(και ανακουφιστηκα :happy: )

η κοπελια στην Β.Ολγας ειναι πολυ εξυπηρετικη..και --> :shifty:

Αυτό συγκαταλέγεται στις υπηρεσίες της νόκια για εμάς τους φανταστικούς πελάτες :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα των κατόχων Ν70.

Περιμένω εντός των ημερών το δικό μου από Αγγλία. Ερώτηση : πόσο κοστίζει η εισαγωγή Ελληνικού μενού (γλώσσας) στο Ν70 σε Νοκια σέρβις ? Να το πάω εκεί ή κάπου αλλού, π.χ 9volto ? Oποιεσδήποτε πληροφορίες ή βοήθεια (ακόμα και διευθύνσεις Νόκια σέρβις περιοχής Ν.Σμύρνης - Καλλιθέα - Ν. Κόσμος - κέντρο) ευπρόσδεκτες...

 

Καλές Γιορτές σε όλους/ες ;)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως τωρα: εχω 3000 μηνυματα και χανω/σβηνω το index, μετα τι κανω? πεφτω απο τον ολυμπο η υπαρχει τροπος να τα ανακτησω?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

harmon17 Χρονια σου Πολλα :)

Ελπιζω να γνωριζεις οτι εαν ειναι κλειδωμενο ,δεν μπορεις να κανεις τιποτε Ελλαδα προς το παρον. Εαν δεν ειναι, μπορεις να κανεις αλλαγη γλωσσας με 15€ στην νοκια.:)

Οσο για τα αξιοπιστα νοκια shops ,τσεκαρεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως τωρα: εχω 3000 μηνυματα και χανω/σβηνω το index, μετα τι κανω? πεφτω απο τον ολυμπο η υπαρχει τροπος να τα ανακτησω?

Μα παραπάνω αναφέρεται πως αν χάσεις το index δεν τρέχει τίποτα, αφού το κάνεις για να αλλάξεις μνήμη. Για δοκίμασε κανένα reset και πας μας να γελάσουμε και εμείς :lol:

Τουλάχιστον να προλάβουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Μα παραπάνω αναφέρεται πως αν χάσεις το index δεν τρέχει τίποτα, αφού το κάνεις για να αλλάξεις μνήμη. Για δοκίμασε κανένα reset και πας μας να γελάσουμε και εμείς :lol:

Τουλάχιστον να προλάβουμε :p

Δεν καταλαβες.

Εχεις αποθηκευμενα τα μηνυματα σου στο τηλεφωνο και θελεις να τα βαλεις στην καρτα.

Αν στην καρτα εχεις ενα index και πας, ρυθμισεις μηνυματων, αλλο, μνημη σε χρηση, και το αλλαξεις σε καρτα μνημης τοτε δεν θα μεταφερθουν τα μηνυματα σου στην καρτα, αν ομως δεν εχεις index στην καρτα και κανεις το παραπανω, τοτε το τηλεφωνο θα δει οτι στην καρτα δεν υπαρχει index και θα αντιγραψει αυτο του τηλεφωνου.

 

Δεν ξερω αν καταλαβες.

 

Με την ερωτιση μου τι θα γινει? Υπαρχει κανενα προγραμμα πουν να κανει αυτη τη δουλεια?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

@PCMan, αν εννοεις αν γινεται κατι που θα το σβησεις, οχι δε γινεται τιποτα. νομιζω ξανα δημιουργειται κιολας.
Link to comment
Share on other sites

@PCMan, αν εννοεις αν γινεται κατι που θα το σβησεις, οχι δε γινεται τιποτα. νομιζω ξανα δημιουργειται κιολας.

Τι εννοεις?

Ξαναδημιουργειται ο ιδιος? αδειος η θα εχει ολα αυτα που ειχα μεσα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Ξαναδημιουργειται ο ιδιος? αδειος η θα εχει ολα αυτα που ειχα μεσα?

κατσε, για να καταλαβω. εννοεις αν σβησεις το index, αν θα χασεις τα μηνυματα, ετσι;

καταρχην, το index το σβηνουμε εκει που δεν εχουμε μηνυματα και θελουμε να τα βαλουμε αυτα που εχουμε. εκτος απο αυτο, οταν θα σε ρωτησει αν θες να αντιγραψεις τα μηνυματα, θα σε ρωτησει επισης αν θες να κρατησεις και αυτα που εχεις(αν εχεις). οποτε δεν χανεις τιποτα και μπορεις να τα εχεις και ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Ξαναδημιουργειται ο ιδιος? αδειος η θα εχει ολα αυτα που ειχα μεσα?

Μάλλον νομίζεις ότι το index είναι φάκελος. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω εγώ έτσι όπως το λες. Είναι όμως αρχείο το οποίο δημιουργείτε μόνο του στην μνήμη που θα διαλέξεις. Επομένως αν το σβήσεις δε κάνεις κακό. Τώρα αν εσύ έχεις σβήσει κάποιον φάκελο τότε ίσως να μην μπορείς να το επαναφέρεις. Αυτά καταλαβαίνω εγώ. Ας επιβεβαιώσει και κανένας άλλος :confused:

Link to comment
Share on other sites

harmon17 Χρονια σου Πολλα :)

Ελπιζω να γνωριζεις οτι εαν ειναι κλειδωμενο ,δεν μπορεις να κανεις τιποτε Ελλαδα προς το παρον. Εαν δεν ειναι, μπορεις να κανεις αλλαγη γλωσσας με 15€ στην νοκια.:)

Οσο για τα αξιοπιστα νοκια shops ,τσεκαρεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928

 

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά και την απάντηση :D

 

Το ότι δεν γίνεται να ξεκλειδωθεί εδώ (είναι simlock στην Orange) το έμαθα αφού το αγόρασα!! :w00t: Eυτυχώς συννενοήθηκα με τον πωλητή από το Ebay και θα το ξεκλειδώσει, με κόστος περί τα 30 €, πριν μου το στείλει. Έχει φανεί πολύ οκ ο τύπος...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σας μπερδεψα.

Δεν θελω να μεταφερω μηνυματα, ξερω οτι το index δεν ειναι φακελος.

 

Παμε παλι:

Ερωτηση κρισεως τωρα: εχω 3000 μηνυματα και χανω/σβηνω το index, μετα τι κανω? πεφτω απο τον ολυμπο η υπαρχει τροπος να τα ανακτησω?

Τα μηνυματα τα εχω αποθηκευμενα στην καρτα μνημης και σβηνω το index.

τι γινεται μετα? μπορω να επαναφερω τα μηνυματα μου?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις γιατι στο mp3player του n70 δεν δειχνει σε ολα τα τραγουδια το album art;

Εβαλα ενα mp3 και στη θεση που εχει τα ακουστικα εβγαλε το εξωφυλο του cd και ενθουσιαστικα ,μετα ομως οσα δοκιμασα δεν εβγαζε τιποτα(εννοειται οτι οσα δοκιμασα ειχαν album art απο πριν τοποθετιμενο στο id3 τους.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σας μπερδεψα.

Δεν θελω να μεταφερω μηνυματα, ξερω οτι το index δεν ειναι φακελος.

 

Παμε παλι:

 

Τα μηνυματα τα εχω αποθηκευμενα στην καρτα μνημης και σβηνω το index.

τι γινεται μετα? μπορω να επαναφερω τα μηνυματα μου?

δε γινεται απολυτως τιποτα, δε χανεις τιποτα. θα χασεις μονο αν επιλεξεις κατι τετοιο στις επιλογες των μηνυματων οταν αλλαζεις τη χρησιμοποιουμενη μνημη π.χ. ή αν τα σβησεις μονος σου.

συγχηση:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...