Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται. Ιδια είναι

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πως αφαιρούμε τα εικονίδια που εχει η αρχική οθόνη του κινητού και κρυβει "εκνευριστικά", πολλα κοματια του φοντου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πως αφαιρούμε τα εικονίδια που εχει η αρχική οθόνη του κινητού και κρυβει "εκνευριστικά", πολλα κοματια του φοντου?

 

manual σελ25 http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N70_1_UG_el.pdf

:rtfm:http://img233.imageshack.us/img233/3994/59076708iz5.th.jpg:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Στο Ν70 που ειχα αν πατουσες κατα λαθος το κουμπι του handsfree ενεργοποιουταν η φωνητικη κληση κι επαιρνε οποιον ηθελε, ακομα κι αν δεν ειχες αποθηκευσει φρασεις. Στο Ν70 ΜΕ εχει διορθωθει αυτο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Στο Ν70 που ειχα αν πατουσες κατα λαθος το κουμπι του handsfree ενεργοποιουταν η φωνητικη κληση κι επαιρνε οποιον ηθελε, ακομα κι αν δεν ειχες αποθηκευσει φρασεις. Στο Ν70 ΜΕ εχει διορθωθει αυτο?

Ευχαριστω!

Δεν μπορείς να αποθηκεύσεις φράσεις στο ν70. Τις έχει απο μόνο του.

 

Αν έχει διορθωθεί? Γιατί να διορθωθεί και πως?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα κινητα με φωνητικη κληση αποθηκευεις καποιες φρασεις για να καλει αυτον που θες οταν τις λες. Δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες οτι τις εχει απο μονο του.

Να διορθωθει εννοω το να μην παιρνει μονο του τηλεφωνα οταν πατιεται κατα λαθος (π.χ. σε καμια τσεπη) το κουμπι του handsfree παρατεταμενα. Ειπα μηπως στο Ν70 ΜΕ το διορθωσαν, μιας και εχει πιο προσφατο λογισμικο απ το Ν70 που πηρα πριν απο εναμιση χρονο..

Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα Service Bulletins της ΝΟΚΙΑ για τις αλλαγές και βελτιώσεις στο Ν70 στις παρακάτω αναβαθμίσεις λογισμικού:

 

Changes/improvements from MCU SW version 5.0638.3.0.1 to version

5.0705.3.0.1:

- New features:

- Phone Activation enabled if Phone Activation client is present

- Changes:

- AD-41 Functionality Improvements:

- Active idle Music Player plug-in volume functions correctly.

- Next, Prev, Stop are correctly enabled in all Music Player views.

- AD-41 works as specified in the Visual Radio & Music Player.

- The N70 correctly displays OND’s for all Operators.

- Call logs are now correctly updated for very short call durations.

- Browser correctly handles URL’s that contains Chinese characters.

- MMS Error message is translated correctly into Italian.

- All text strings has been correctly localized.

- RSA Security has been improved on Browser.

- Increased stability in underlying platform that addresses a number of

reset issues.

- Enhancements made to BT headset profiles.

- Week 48 of the Access Point Configurator (APC) is included in this

build.

 

Changes/improvements from MCU SW version 5.0705.3.0.1 to version 5.0717.3.0.1 (FOR VODAFONE EXCLUSIVE VARIANTS):

- New features:

- Nokia Maps

- Bluetooth stability further improved in the case of reconnecting to GPS receiver

 

Changes/improvements from MCU SW version 5.0705.3.0.1 to version

5.0737.3.0.1:

- LCD flicker issue fixed for Sharp display

- Browser does not handle input Chinese characters in wap search engine

wap.baidu.com issue fixed

- N70 CMCC phonebook manager online inquiry issue fixed

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα κινητα με φωνητικη κληση αποθηκευεις καποιες φρασεις για να καλει αυτον που θες οταν τις λες. Δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες οτι τις εχει απο μονο του.

Να διορθωθει εννοω το να μην παιρνει μονο του τηλεφωνα οταν πατιεται κατα λαθος (π.χ. σε καμια τσεπη) το κουμπι του handsfree παρατεταμενα. Ειπα μηπως στο Ν70 ΜΕ το διορθωσαν, μιας και εχει πιο προσφατο λογισμικο απ το Ν70 που πηρα πριν απο εναμιση χρονο..

Είπες ότι "ακομα κι αν δεν ειχες αποθηκευσει φρασεις" ενεργοποιείται η φωνητική κλήση και σου είπα ότι έτσι κι ελλιώς δεν μπορείς να αποθηκευεις φράσεις, υπάρχουν απο μόνες τους.

 

Λογικά σε όλα έτσι θα 'ναι. Δεν βλέπω τον λόγο να διορθωθεί...

Και το πλήκτρο σβησίματος να πατήσεις καταλάθος παρατεταμένα, θα σβήσει το τηλέφωνο. Τι πάει να πει αυτό? ότι είναι πρόβλημα?

 

Πρόσεχε το να μην πατιέται.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα Ν70 ΜΕ και προσπαθώ τις τελευταίες μέρες να περάσω NOKIA MAPS. Με το που συνδέω το καλώδιο δεν μου βγάζει την επιλογή μαζική αποθήκευση/PC Suite/αναπαραγωγή πολυμέσων για να επιλέξω "μαζική αποθήκευση"όπως λένε οι οδηγίες εγκατάστασης του NOKIA MAPS. Όταν τρέχω το Nokia maps του υπολογιστή μου λέει ότι δεν βρίσκει κινητό τηλέφωνο και κλείνει.

Έχω εγκαταστήσει το Nokia maps στο Ν73 μου και δεν είχα πρόβλημα.

Από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο forum δεν είδα κάτι για να βοηθηθώ. Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος και πώς μπορώ να τους εγκαταστήσω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα Ν70 ΜΕ και προσπαθώ τις τελευταίες μέρες να περάσω NOKIA MAPS. Με το που συνδέω το καλώδιο δεν μου βγάζει την επιλογή μαζική αποθήκευση/PC Suite/αναπαραγωγή πολυμέσων για να επιλέξω "μαζική αποθήκευση"όπως λένε οι οδηγίες εγκατάστασης του NOKIA MAPS. Όταν τρέχω το Nokia maps του υπολογιστή μου λέει ότι δεν βρίσκει κινητό τηλέφωνο και κλείνει.

Έχω εγκαταστήσει το Nokia maps στο Ν73 μου και δεν είχα πρόβλημα.

Από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο forum δεν είδα κάτι για να βοηθηθώ. Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος και πώς μπορώ να τους εγκαταστήσω;

Ευχαριστώ

Το Ν70 δεν έχει τη δυνατότητα αυτή, δλδ να βγάζει τις επιλογές που βγάζει το Ν73 όταν συνδέεις το καλώδιο.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βάλεις την κάρτα στον υπολογιστή μέσω card reader, με την προϋπόθεση να έχεις τρέξει το «Χάρτες» στο Ν70 πρώτα για να την αναγνωρίσει το Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι "ακομα κι αν δεν ειχες αποθηκευσει φρασεις" ενεργοποιείται η φωνητική κλήση και σου είπα ότι έτσι κι ελλιώς δεν μπορείς να αποθηκευεις φράσεις, υπάρχουν απο μόνες τους.

 

Λογικά σε όλα έτσι θα 'ναι. Δεν βλέπω τον λόγο να διορθωθεί...

Και το πλήκτρο σβησίματος να πατήσεις καταλάθος παρατεταμένα, θα σβήσει το τηλέφωνο. Τι πάει να πει αυτό? ότι είναι πρόβλημα?

 

Πρόσεχε το να μην πατιέται.

 

Θα επρεπε η Νοκια να μου δινει την επιλογη να απενεργοποιω την φωνητικη κληση αν θελω, αυτο για μενα ειναι το μεγαλυτερο bug του τηλεφωνου. Θα τους στειλω e-mail μπας και το διορθωσουν..Δεν ξερω για σενα, εγω μιλαω μονο με handsfree και πιστεψε με ειναι μεγαλο προβλημα. Εχω τυλιξει με μονωτικη ταινια το κουμπι του για να μην πατιεται μονο του. Αυτο με το πληκτρο απενεργοποιησης δεν ειναι το ιδιο, εκεινο δεν πατιεται παρα μονο αν το θες!;)

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να κανει κανονικα εγκατασταση αρχεια java. Μπες μεσα στην διαχ. εφαρμογων και δεν εαν εχεις ετσι της παρακατω ρυθμισεις:

Επιλογες/ ρυθμισεις/ εγκατασταση λογισμικου/ ...βαλτο ολα και Ελεγχος πιστοπ.συνδ/ ...βαλτο απενεργοποιηση

 

Αλλα αρχεια .jar δοκιμασες να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου η μονο αυτο? μπορει να ειναι χαλασμενo το συγκεκριμενο αρχειο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paides iparxei periptosi na min exei mesa sto n70ME moy java software?

giati den mporo na kano egatastasi .jar arxeia? sinexeia sfalma egatastasis mou vgazei!

Η Java στα κινητά υλοποιείται σε επίπεδο hardware και όχι software όπως στους υπολογιστές (Java Virtual Machine), οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να "λείπει".

 

Μήπως υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας της εφαρμογής με το κινητό;

Για ρίξε και μια ματιά στις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

pano apo 10-15 efarmoges eixa dokimasei kai den empaine oute mia 1.

tespa,epeidi den to exo ayti tin ora to n70 sta xeria mou tha dokimaso otan einai ayta pou mou eipame kai tha sas apantiso!

..kati kati akoma...to windplus gia internet sto n70 to exei xrisimopoihsei kaneis? mporo mpo gia paradeigma se msn messenger ktl?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το εορτολογιο και πες μας τι εγεινε

http://www.myphone.gr/software/file-337.html

 

Εαν δεν κανει εγκατασταση τοτε θα πρεπει να κανεις το τηλ σου hard format :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Ν70 ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ WIND-PLUS.

 

ΕΧΩ ΤΟ Ν70 Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ WEB ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ "ΚΟΛΛΑΝΕ" ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΙLL ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΛΕΙΣΩ

 

ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ "ΚΟΛΛΑΕΙ" ΚΑΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ WIND-PLUS KAI Η ΕΝΔΕΙΞΗ GPRS EINAI MONIMA ANOIXTH.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ (ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ KILL ΔΗΛΑΔΗ) ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTART TO KINHTO????

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Ν70 ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ WIND-PLUS.

 

ΕΧΩ ΤΟ Ν70 Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ WEB ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ "ΚΟΛΛΑΝΕ" ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΙLL ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΛΕΙΣΩ

 

ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ "ΚΟΛΛΑΕΙ" ΚΑΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ WIND-PLUS KAI Η ΕΝΔΕΙΞΗ GPRS EINAI MONIMA ANOIXTH.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ (ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ KILL ΔΗΛΑΔΗ) ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTART TO KINHTO????

Πήγαινε στην διαχείριση συνδέσεων και σβήστην αν υπάρχει. Επίσης ρύθμισε την να υπάρχει μόνο όταν απαιτείται και όχι όταν είναι διαθέσιμη.

Αν συνεχίζει να υπάρχει το εικονίδιο και δεν υπάρχει στην διαχείριση τότε άστο να υπάρχει μέχρι να κάνεις το επόμενο reboot, δεν σε πειράζει.

 

ΜΗΝ γράφεις με κεφαλαία και ΜΗΝ γράφεις τα ίδια και τα ίδια παντού.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας.Εχω αγορασει το κιν στο εξωτερικο και κατεβασα το PSILOC CRYSTAL GREEK,για να βαλω ελλην γραμματοσειρα,παω να μπω στα μνμ με πετουσε εξω,κλεινω το κιν και οταν παω να το ανοιξω κολλαει εκει που ζηταει το Pin.Κανεις καμια ιδεα ,καμια λυση?

 

υ.γ.1 την εφαρμογη την αποθηκευσα στη μνημη του κιν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας.Εχω αγορασει το κιν στο εξωτερικο και κατεβασα το PSILOC CRYSTAL GREEK,για να βαλω ελλην γραμματοσειρα,παω να μπω στα μνμ με πετουσε εξω,κλεινω το κιν και οταν παω να το ανοιξω κολλαει εκει που ζηταει το Pin.Κανεις καμια ιδεα ,καμια λυση?

 

υ.γ.1 την εφαρμογη την αποθηκευσα στη μνημη του κιν.

 

Απ’ ότι κατάλαβα θέλεις να περάσεις τα ελληνικά, έτσι;

 

Αν ναι, για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0524105 (αν θέλεις το απλό) ή 0539233 (αν θέλεις το music edition). Βάλε όποιο θέλεις εσύ!

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

---------------

ΥΓ: δεν την ξέρω την εφαρμογή αυτή, αλλά να σου βάζει τα ελληνικά αποκλείεται, δεν είναι θέμα γραμματοσειράς αλλά γλώσσας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,θα τα κανω ολα αυτα που λες αλλα πρωτα πρεπει να ανοιξω το κιν.εχει κολλησει τελειως...ουτε να το σβησω μπορω(μονο βγαζοντας την μπαταρια),κ οταν παω να το ανοιξω κολλαει εκει που ζηταει pin.....ασε θα κανω ενα φορματακι να στρωσει...ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,θα τα κανω ολα αυτα που λες αλλα πρωτα πρεπει να ανοιξω το κιν.εχει κολλησει τελειως...ουτε να το σβησω μπορω(μονο βγαζοντας την μπαταρια),κ οταν παω να το ανοιξω κολλαει εκει που ζηταει pin.....ασε θα κανω ενα φορματακι να στρωσει...ευχαριστω παντως

Εφόσον δεν μπορείς να μπεις αναγκαστικά θα κάνεις format, αλλά δυστυχώς θα χάσεις τα πάντα από την μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...